abarttım mı?

Kızlar merhaba. Sevgilimle kavgalıyız ama abarttım mı bilemiyorum.

Pazartesi günü için plan yapmıştık. Ben arkadaşlarımla, o arkadaşlarıyla buluşacaktı. Sonra onlardan ayrılıp ikimiz buluşacaktık, akşam da sevgilimin başka bir işi vardı oraya gidecekti.

Uzun bir süredir de görüşmemiştik bu arada. Buluşmamıza az bir zaman kala aradı ve akşamki işinin iptal olduğunu, bu yüzden arkadaşlarının evine geçeceğini söyledi. Tamam dedim, benimle ayrılınca oraya geçersin. Kabul etmedi. Onlar hazır buradayken birlikte geçeyim dedi ve buluşmadık. Her şeyini bana göre ayarlamak zorunda değilmiş öyle dedi.

Kavga ettik, o zamandan beri konuşmuyoruz.
Sizce abartıyor muyum?
bence gayet uygun dille söylemiş. demek ki muhabbetleri iyiydi. erkek erkege vakit gecirmek istedi.

Şimdi şöyle bir şey eğer gerçekten uzun zamandır görüşmediyseniz sonuna kadar haklısın.Görüşmeyeli kaç gün oldu?

Abarttın diyende olur, sallama diyende olur. Kişilere göre değişecek birşey bu durum. Benim için sorun olurdu. Arkadaşlarıyla zaten görüşmüş ve işide iptal olunca sizide direk iptal edip arkadaşlarına daha fazla vakit ayırmayı tercih etmiş.
Bundan şu sonuç çıkıyor, arkadaşlarıyla olmak sizinle olmaktan daha keyifli geliyor ve çokta değer vermiyor gibi görünüyor bilemiyorum. Görmek isteyen insanlar 1 saat görebilmek için bile şehir değiştirebiliyor. İsteseydi vakit ayırırdı.
Aynı şeyleri ben de diyorum, isteyen insan ayırırdı 1-2 saat. Arkadaşlarına zaten tüm gecesini de ayıracaktı. Benimle görüşmesi ona hiçbir şekilde külfet olmayacaktı ki. Değersiz hissettim ciddi manada ve bunu ona da söyledim. Ama kendini savundu.

O an kendiliginden gelismis bir durum. Erkekler bizim gibi dusunmez. Erkek arkd birlikteyken iside iptal olunca ortami bozmak istememis. Dogru mu degil tabi ki de. Ancak sadece bu olaydan seni sevmedigi seni onemsemedigi deger vermedigini cikarmak zor. Iliskinin butunune bakmalisin. Deger veriyor mu fikirlerini onemsiyor mu saygi duyuyor mu vs vs...

Eger bunlara cevabin evetse abartmis olursun. Bazen hosumuza gitmesede anlayisli davranmak iliski icin buyuk adimdir. Altini ciziyorum karsindaki buna degiyorsa yaparsin bunlari.
Aldığım en ılımlı yorum sanırım :KK70:
Sadece bu olaya bakılarak seni sevmiyor ayrıl denildi başta ve çok şaşırdım. Erkek arkadaşımın beni sevdiğini düşünüyorum açıkçası ama kendisi genel anlamda düşüncesiz birisi. Yakın zamanda yaşadığımız birkaç düşüncesizliği oldu ve bu da üstüne gelince olay gözümde çok büyüdü benim. Cidden değersiz hissettim kendimi. Yine de günlerimizi alacak kadar büyük bir problem olduğunu düşünmüyordum ben aslında, biraz anlayışlı konuşsaydı çözülecekti. Kendini savunmaya geçip üste çıkmak için saçmaladı biraz, mevzu iyice uzadı o yüzden. Ne yapsam bilemedim.

Şimdi şöyle bir şey eğer gerçekten uzun zamandır görüşmediyseniz sonuna kadar haklısın.Görüşmeyeli kaç gün oldu?
1 hafta-10 gün kadar olmuştu. Normalde haftada ortalama 2-3 gün görüşürüz. Çok uzun değil aslında ama bizim ilişkinin normaline göre uzundu bence :)

Aynı şeyleri ben de diyorum, isteyen insan ayırırdı 1-2 saat. Arkadaşlarına zaten tüm gecesini de ayıracaktı. Benimle görüşmesi ona hiçbir şekilde külfet olmayacaktı ki. Değersiz hissettim ciddi manada ve bunu ona da söyledim. Ama kendini savundu.

Aldığım en ılımlı yorum sanırım :KK70:
Sadece bu olaya bakılarak seni sevmiyor ayrıl denildi başta ve çok şaşırdım. Erkek arkadaşımın beni sevdiğini düşünüyorum açıkçası ama kendisi genel anlamda düşüncesiz birisi. Yakın zamanda yaşadığımız birkaç düşüncesizliği oldu ve bu da üstüne gelince olay gözümde çok büyüdü benim. Cidden değersiz hissettim kendimi. Yine de günlerimizi alacak kadar büyük bir problem olduğunu düşünmüyordum ben aslında, biraz anlayışlı konuşsaydı çözülecekti. Kendini savunmaya geçip üste çıkmak için saçmaladı biraz, mevzu iyice uzadı o yüzden. Ne yapsam bilemedim.

1 hafta-10 gün kadar olmuştu. Normalde haftada ortalama 2-3 gün görüşürüz. Çok uzun değil aslında ama bizim ilişkinin normaline göre uzundu bence :)
Hmm evet çok uzun sayılmaz :) olsun olmuş bir kere daha fazla üstüne gitme olur biter.

Hmm evet çok uzun sayılmaz :) olsun olmuş bir kere daha fazla üstüne gitme olur biter.
Yahu bana yumuşak bir şekilde gelse üstüne gitmeyecem aslında ama ben kızınca kendini savunmak için saçma sapan şeyler söyledi, sinirlendi, şimdi o da bana küs. Konuşmuyoruz öyle karşılıklı:confused:

Bencilin teki net. "Sana uymak zorunda değilim" diyeceğine "hayatım arkadaşları kıramıyorum bırakmıyorlar kusura bakma lütfen planımızı bozdum. Ama telafi edeceğim en kısa zamanda." bunu demek bu kadar mı zor ?

bu da cok dogru bir sey degil ama,deger verip vermemek yaninda olmak, zaman ayirmak ile alakali degil mesela her gun bulusup ,her bulustugunuzda elinizde telefonlariniz sosyal aglarda dolasiyorsaniz bu deger vermek olmaz bu sadece örnekti
Yani esin,sevgilinin ,nisanlinin yeri baska arkadasin yeri baska onemli olan orta noktayi bulmak
benim yanımda hiçbir zaman telefonla ilgilenmez. Mesai kaldığı gün bile gece 11 bile olsa özledim beş dakika göreyim der yine gelir o yorgunlukla. Ben yanlış olan birşey görmüyorum. Sevdiğim adamın beni hergün özlemesi kadar güzel ve doğru olan birşey varmı?

Bencilin teki net. "Sana uymak zorunda değilim" diyeceğine "hayatım arkadaşları kıramıyorum bırakmıyorlar kusura bakma lütfen planımızı bozdum. Ama telafi edeceğim en kısa zamanda." bunu demek bu kadar mı zor ?
Heh evet, ertesi gün buluşalım dese ben bu kadar sinirlenmezdim. Normalde pzt buluşup salı buluşmayacaktık, aradığında ben sordum "Yarın da buluşmayacağız ama dimi?" diye. Evet dedi. Sonra ben kızınca akşam işi "Sen sinirli olmasaydın yarın buluşurduk"a çevirdi:işsiz:

benim yanımda hiçbir zaman telefonla ilgilenmez. Mesai kaldığı gün bile gece 11 bile olsa özledim beş dakika göreyim der yine gelir o yorgunlukla. Ben yanlış olan birşey görmüyorum. Sevdiğim adamın beni hergün özlemesi kadar güzel ve doğru olan birşey varmı?
Her gün özlemesi güzel ama her boş vaktinde sizin yanınızda olması ve başka hiç kimseyle görüşmemesi doğru değil. Sonuçta o da bir insan. Başka güzler görmeye, başka aktiviteler yapmaya da ihtiyacı var

Amiyane tabirle ekilmişsiniz. Bu durum bir sefere mahsus olduysa bilemiyorum, ancak düzenli oluyorsa yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Oturup konuşun, belki ayrılmak istiyordur.

Heh evet, ertesi gün buluşalım dese ben bu kadar sinirlenmezdim. Normalde pzt buluşup salı buluşmayacaktık, aradığında ben sordum "Yarın da buluşmayacağız ama dimi?" diye. Evet dedi. Sonra ben kızınca akşam işi "Sen sinirli olmasaydın yarın buluşurduk"a çevirdi:işsiz:

Her gün özlemesi güzel ama her boş vaktinde sizin yanınızda olması ve başka hiç kimseyle görüşmemesi doğru değil. Sonuçta o da bir insan. Başka güzler görmeye, başka aktiviteler yapmaya da ihtiyacı var
bu onun kendi tercihi

hergün özlemesi, gorusmeniz,gorusmek istemesi tabi ki kotu degil degil ama yazdigina istinaden yazdim yani her bos aninda sizinle gorusuyor olmasi arkadaslariyla gorusmemesi dogru gelmiyor yani hayati senden ibaret degil seninde keza hayatin ondan ibaret degil arkadaslarinizada zaman ayirmaniz gerek

X