Abimin boşanma davası

maria5577

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
59
11
27
Merhaba kızlar bugün zor geçen bir gün oluyor bir buçuk yıldır abimle eşi ayrı evdeler sebebi kısaca abimin kötü alışkanlıkları yüzünden güzel gelinimiz evden ayrıldı gelinimizi çok seviyoruz fakat ailesi oturup yuvası nı düzeltmesi için bizim gibi uğrAşmıyorlar salı günü boşanma davaları var ve ben çocukları İÇİN ilk ve son kez denemeleri istiyorum ama ikiside inat ve çok gururlu bana yardım edin nolur bu arada abim uyuşturucu bıraktı tedavisini gördü sadece alkolü kaldı işallah onuda bırakır hangi dua yı okumalıyım yeğenim için nasıl Allah’ıma yalvarmalıyım bana yardımcı olun nolur ben görümcelik yapamam onun bacısıydım bacım boşanmasın abim boşanmasın mutlu olsunlar bana varsa bildiğiniz dualar nolur yardımcı olun Allah rızası İÇİN

Merhaba kızlar bugün zor geçen bir gün oluyor bir buçuk yıldır abimle eşi ayrı evdeler sebebi kısaca abimin kötü alışkanlıkları yüzünden güzel gelinimiz evden ayrıldı gelinimizi çok seviyoruz fakat ailesi oturup yuvası nı düzeltmesi için bizim gibi uğrAşmıyorlar salı günü boşanma davaları var ve ben çocukları İÇİN ilk ve son kez denemeleri istiyorum ama ikiside inat ve çok gururlu bana yardım edin nolur bu arada abim uyuşturucu bıraktı tedavisini gördü sadece alkolü kaldı işallah onuda bırakır hangi dua yı okumalıyım yeğenim için nasıl Allah’ıma yalvarmalıyım bana yardımcı olun nolur ben görümcelik yapamam onun bacısıydım bacım boşanmasın abim boşanmasın mutlu olsunlar bana varsa bildiğiniz dualar nolur yardımcı olun Allah rızası İÇİN
Belkide bosaninca daha mutlu olacaklar hayirlisi olsun. Bence siz karismayin ikiside yetiskin insan belki sizin bilmediginiz baska problemlerde vardir aralarinda soylemek istemiyorlardir.

Kusura bakmayın ama abiniz iflah olmaz , gelininiz boşanmakta haklı, ailesi de çok iyi yapıyor ben de olsam asla kızımın öyle bir adamla evli kalmasını istemem , bence gelini rahat bırakın...

Siz kendiniz veya ilerde kızınız olursa abiniz gibi biriyle beraber olsun ister miydiniz? Ayrıca uyuşturucu tedavi olsa bile kolay kolay bırakılan bir şey değil. Çok büyük bir kısmı ilerde tekrar başlıyor. Sürekli kontrol etmek gerek. kadıncağız sürekli onunla mı uğraşacak? Yazık günah.

Bir de ailesine sitem etmişsiniz barışmaları için uğraşmıyolar diye. Birkaç ay önce uyuştucu bağımlısı biri annesinin kafasını kesip balkonda sallamıştı. Belki de kızları benzerini yaşamasın diyedir.

Abiniz hem alkol bağımlısı, hem uyuşturucu kullanan biri iken, bu güne kadar onun yanında durduğu için yengenize teşekkür edip, kenara çekilin derim.
Ailesi bir şey yapmıyormuşmuş. Bacım demişsiniz.
Sizin kocanız böyle biri olsaydı, aileniz sizin bu evliliğe devam etmeniz için çaba gösterir miydi?
Dürüst olun lütfen.

Hayırlısı olsun, ama kızı seviyorsanız onunda ruhsal ve fiziksel sağlık ve mutluluğunu düşünün yeğeniniz içinde geçerli hırgür ile büyümesi belki daha kötü olabilir

Abinizin uyuşturucu kullandığını evlenmeden evvel biliyor muydu yengeniz?

Hem alkol hem de uyuşturucu bağımlılığı bosanmasına yeter nedenler. Ayrılık mutluluk getirecektir, buna inanın. Dısarıdan sizin ve başkalarının duaları tabii ki faydalıdır da biraz da abinizin fiili duası yani istemesi ve bu lanet şeyleri bırakma çabasında olması gerekir. Bosanırlar, birkaç ay sonra abimiz yola girerse tekrar birlikte olmak gündeme gelebilir. Aileniz nasıl katlanıyor abinize? Muhtemelen çalışmıyordur ve alkol, uyuşturucu veya tedavi için parayı aileden alıyordur.

Hem alkol hem de uyuşturucu bağımlılığı bosanmasına yeter nedenler. Ayrılık mutluluk getirecektir, buna inanın. Dısarıdan sizin ve başkalarının duaları tabii ki faydalıdır da biraz da abinizin fiili duası yani istemesi ve bu lanet şeyleri bırakma çabasında olması gerekir. Bosanırlar, birkaç ay sonra abimiz yola girerse tekrar birlikte olmak gündeme gelebilir. Aileniz nasıl katlanıyor abinize? Muhtemelen çalışmıyordur ve alkol, uyuşturucu veya tedavi için parayı aileden alıyordur.
Ayrılık konu sahibi ve ailesine pek mutluluk getirmeyecek. :) Sorunlu oğulları başlarına kalacak.

Allah allah gelinin ailesini niye kötülüyorsunuz, kızlarını bağımlı kocasına mecbur bırakmadılar için? Ne güzel aile, kim bilir kızları neler çekti.

Abiniz kendisi ve çocuğu için umarım düzelir ama esi için doğru olan ayrılmak. Bir bagimliyla yaşamanın ne kadar korkunç bir şey olduğunu yaşayanlar bilir ancak.

Son düzenleme:
Ailesi neden yardimci olsun ki bagimli bir insanla omrunu curutmesine? Tabi ki ayrilsin ve kurtulsun, oyle omur mu gecer? Siz de hic utanmiyorsunuz gelini o cileyi cekmeye ikna etmek icin burda yardim istiyorsunuz, pesss

Çok ilginç bir anım var. Ankara'nın çok zengin ve ünlü ailelerinden birinin oğlu alkol ve uyuşturucu müptelası ve her türlü pis işin içindeydi. Olabilecek tüm psikiyatri ve psikoterapi sürecleri en iyi hocalarla en iyi kliniklerde sürdrülmüs ve iki yıl hiç sonuç alınamamıştı. Aile iyice ümitsiz, genç adam iyice yoldan çıkmıstı.

Bir Psikiyatrist abimiz Anadolu'daki bir tarikatı ve şeyhini önerdi. Çocuğunuz kurtulur ama şekli şemalı değişir dedi. Aile gayet seküler yaşam içindeydi ama cocukları kurtulsun diye bu fikre razı oldular.

Çocuk bir hafta tekkede kaldı, şeyh ilgilenmiş, tekkeyi temizlemiş, yemekler yapmış, beş vakit namaz, iki üc günde bir oruç. zikir, dua ...

Birinci ayın sonunda çocukta ne sigara, ne alkol ne uyuşturucu kaldı. Sigara da haram olarak kabul edilmiş. Artık cübbeli, Takkeli, salvarlı dindar, tarikat ehli bir çocukları olmuş ve üc dört ay sonra ögrendik ki aile çok mutluymuş.

Hiç öyle bi düşünce yok Allah yukarda biz gelinimize gitme diyip eşini dışarı attık lütfen bu kadar acımasız olmayın
E madem amaç yuva yıkılmasındı, neden abinizi dışarı atıyonuz? Gelini gelin yapan o zaten. O arada yokken el kızı oluyor. Ailesi varken neden kalsın sizde kadın?

Çok ilginç bir anım var. Ankara'nın çok zengin ve ünlü ailelerinden birinin oğlu alkol ve uyuşturucu müptelası ve her türlü pis işin içindeydi. Olabilecek tüm psikiyatri ve psikoterapi sürecleri en iyi hocalarla en iyi kliniklerde sürdrülmüs ve iki yıl hiç sonuç alınamamıştı. Aile iyice ümitsiz, genç adam iyice yoldan çıkmıstı.

Bir Psikiyatrist abimiz Anadolu'daki bir tarikatı ve şeyhini önerdi. Çocuğunuz kurtulur ama şekli şemalı değişir dedi. Aile gayet seküler yaşam içindeydi ama cocukları kurtulsun diye bu fikre razı oldular.

Çocuk bir hafta tekkede kaldı, şeyh ilgilenmiş, tekkeyi temizlemiş, yemekler yapmış, beş vakit namaz, iki üc günde bir oruç. zikir, dua ...

Birinci ayın sonunda çocukta ne sigara, ne alkol ne uyuşturucu kaldı. Sigara da haram olarak kabul edilmiş. Artık cübbeli, Takkeli, salvarlı dindar, tarikat ehli bir çocukları olmuş ve üc dört ay sonra ögrendik ki aile çok mutluymuş.
Gerçekten ilginç bir olaymış ayrıca çok da komik geldi bana 😅. Psikiyatrist bey çok farklı ve geniş bir bakış açısına sahipmiş. Neticede de herkes mutlu 🤭

X