Abimle konusup kenarami cekilmeliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende hasasiyeti su konuda beklerdim
Babasinin dusuncesiyle bizim dusuncelerimizin siyasi gorusumuzun ayni olmadigini biliyodu
Nasilki biz oraya gitmeden once abim bize adam x parti karsiti sakin o konuyu acmayin deme yusuzlugunde bulunuyorsa (ozellikle babama, cunku babam milliyetci ataturkcu, Turkiye aski olan bir adam) bu kizda babasina ya kendisi yada annesi tarafindan artik bu konuyu kapat isareti verilmesi gerekti.
Çok berbat bir durumda bırakıldınız sandriyon
Ama abin sizi bu duruma bile bile düşürdü
Abinin göstermediği hassasiyeti bu ailenin kızı hiç göstermez

Çok berbat bir durumda bırakıldınız sandriyon
Ama abin sizi bu duruma bile bile düşürdü
Abinin göstermediği hassasiyeti bu ailenin kızı hiç göstermez
Valla artik kendi dusunsun ne diyim

Ben son yillarda siyaseti takip etmedigim icin bana hep gelip gidip kizardi sen neysin tarafini sec iste F.t. Musun kimi tuttugun belli degil.

En ufak seyde ailemizde mesela karsit parti tutanlara bile yorum yapar iliskiyi keserdi.

Burada bu F.t. Bir cok turk magazasi var ben bilmeden oradan alisveris yapmisim diye yuzume tukurmedigi kalmisti (ki bilmiyodum gercektende)

Bu duruma dustugu icin ileride kendi pisman olacak ama suan hic bir seyi idrak edemiyo
Iki sevgi iki ilgi gordu bu kizdan aklinin dibi yere dustu

Valla artik kendi dusunsun ne diyim

Ben son yillarda siyaseti takip etmedigim icin bana hep gelip gidip kizardi sen neysin tarafini sec iste F.t. Musun kimi tuttugun belli degil.

En ufak seyde ailemizde mesela karsit parti tutanlara bile yorum yapar iliskiyi keserdi.

Burada bu F.t. Bir cok turk magazasi var ben bilmeden oradan alisveris yapmisim diye yuzume tukurmedigi kalmisti (ki bilmiyodum gercektende)

Bu duruma dustugu icin ileride kendi pisman olacak ama suan hic bir seyi idrak edemiyo
Iki sevgi iki ilgi gordu bu kizdan aklinin dibi yere dustu
Allah ıslah etsin kardeşim
Allah babanın da yardımcısı olsun ben burda delirdim o adamın düşürüldüğü duruma bak ya
O kadar hastayım ki ağrıdan başım dönüyor ayağa bile kalkamıyorum, bu halde delirdim burada
Çok dua ediyorum sana çok Rabbim ferahlatsın seni

neyin kafasını yaşıyorsunuz siz. ne sempatizanlığı . bazı ülkeler terörist der ama silah desteği sağlar. bu laftan nasıl sempatizanlık anladın. veya yukarıda arkadaş yazmış bir çok türk terör olarak düşünmüyor. ama kürt olan kişi terör diyor. bunu lafımdan nasıl sempatizanlık çıkardınız . kimine göre terör , kimine göre değil . ayrıca asker eşiyim , hakkıma giriryorsunuz . yazmayacaktım yazıyorum . eski yazılarım bulabilirisniz asker eşi olduğumu .
Gerçekler it soylarının lafıyla değişmez
O terör örgütü diyormuş bu değil diyormuş sonuç değişiyor mu
Kanımızı akıtıyorlar mı, bitmiştir
İsraile de neredeyse tüm dünya devlet diyor, eeee devlet mi, hayır, işgalci şerefsizler topluluğu
Bu kadar hassas bir konuda bir asker eşi olarak çok başka bir duruş sergilemenizi beklerdim

Selam hanimlar,

Konu aslinda uzun ama dagitmamaya calisicam.
Abim kiz arkadasiyla evlilik karari almislar. Bizede aileyle tanismak dustu

Bu arada ben evliyim annemle ayni evde yasamiyoruz abimde evlendi ayrildi 2.evliligini yapicakti oda ayri yasiyor.

Neyse biz gitmeden once aileyi arastirdik
Ailenin siyasi sebeplerden dolayi Turkiyeye girisinin yasaklandigi (yurtdisinda yasiyoruz) ve hatta hatta bir teror orgutune yardimdan yargilandigi, yazdigi kitaplardan dolayi hapis yatan bir baba oldugunu ogrendik

Onyargili olmayalim abiminde israrlariyla gidelim dedik.( Detaylari geciyorum bu arada)

Gittigimizde size abartisiz soyluyorum oturdugumuz andan kalktigimiz ana kadar isimlerimiz sormak haricinde adam hep siyasi politika gecmis tarih vs vs baska hic bir konu konusulmadi

Aile yapilarimiz kesinlikle hic bir sekilde uyusmuyor, gerek kulturel, dini, siyasi...

Bunlar bizi ziyaret etmek istediklerini ilettiler bize.
Bu cmrtesi gunu diye anlasilmisti, taa ki abim anneme bazi sorunlardan dolayi dert yakinana kadar. Bunun uzerine ben ve babam madem oyle hic uzatma isi. Biz herseye ragmen gittik ama sen kizla anlasmazlik yasiyosan simdiden, evlilik yurumez dedik abim ikna oldu ve kiza msj atti.

Tabikide kiz uzulmus aglamis kabullenmemis. Abimde annemi sucluyo, iste sana iki sey anlattim hemen ortaligi ayagi kaldirdinda vay efendim sizde firsat kolluyomusunuzda falan filan. Bu arada annem ruh sagligi yerinde olmayan bipolar ve bircok teshisi olan bir insan. Yani annemde mantiksal hic birsey duyamazsiniz. Tedaviyi redediyor...

Annem suan yatak dosek aglamakli ben
genclerin vebaline girdim yok ah aldim yok oglum kadersiz....

Benim asil size sormak istedigim sey
Abimde bu durumlarda cok mantigini kullanamaz ilk evliliginde gorduk. Hep duygusala baglar, merhamet eder. Biturlu kopamaz. Mesela ilk esinle nisanliyken ayrilacakti ama o intihar eder bensiz yasamaz dedi kiyamadi devam etti, evlendi hep sallantida olan bi evliligi oldu 3yilin sonunda ex es terketti. Benim korktugum bundada boyle bise yasamasi.

Bi aklim git guzelce konus, secim senin de diyor diger aklimsa hic karisma ortaligi annemde abimde feci karistirdi ustune kalir kenara cekil diyor.
Sizce hangi yolu izlemeliyim siz olsaniz ne yapardiniz?
Kusura bakmayin mesaji yazamadan yayinlandi ilk etapda
Tesekkur ederim yorumlariniz icin
Zor bır durum . Abınızın zaafını kız bılıyor siz de biliyorsunuz. Zaaflarıyla yaşayan ınsan cabuk tuzağa düşer. Başıda belaya girer. Yurtdısında cok yakın bır akrabam kız tarafının siyasi meseleler yüzünden cok sıkıntı cektı . Dağıldı bıttı hayatı. Aileside çok karşı çıkmıştı sonra kabullenmıstı ama şimdi oğulları bitik durumda psıkolojık olarak. Abınızın zaafı vicdan sa sizde oradan yol alın. Yapacak bısey yok . Zaafından vuran insandan nefret ederim ama bazen karşı tarafı ikna etmenin yoluda bu oluyor.

neyin kafasını yaşıyorsunuz siz. ne sempatizanlığı . bazı ülkeler terörist der ama silah desteği sağlar. bu laftan nasıl sempatizanlık anladın. veya yukarıda arkadaş yazmış bir çok türk terör olarak düşünmüyor. ama kürt olan kişi terör diyor. bunu lafımdan nasıl sempatizanlık çıkardınız . kimine göre terör , kimine göre değil . ayrıca asker eşiyim , hakkıma giriryorsunuz . yazmayacaktım yazıyorum . eski yazılarım bulabilirisniz asker eşi olduğumu .
Asker eşi oldugunuz ıcın siyasi konulara gırmemenız gerektiğini ıyı biliyorsunuzdur. Eşinizin sızı bu konuda uyarmış olduğunu düşünüyorum. Şu konuyu okutsanız sızıde desteyecegını sanmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X