Ablalarım lütfen bi akıl verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Alternatifleri secmek gibi bi dusuncem yok. Derdim sadece maddiyat olsa onlardan birini secerdim evlenirdim. Sirf evlenmis olmak icin evlenilir mi. ama ben 4 senedir bekliyorum sevgilimi. Bunca olumsuzluga rağmen.
Bu alternatifler arasinda sadece gelen goruculerden birine evet demek yok ki. Su anki iliskiyi sadece bitirmek de olabilir. Maddiyat gunumuzde onemli calismiyorsunuz ulkenin sartlari belli calisanlar issiz kaliyor. Borc yukuyle evleneceksiniz. Aile kredi bataginda onlardan hayir yok. Dugun cidddn masraf tek basins altindan kslkabilecek gibi degil. Yani o baski altinda evlilik zor. Su an ayri evlerdesiniz senin ona onun sana yuku yok tabii ki cicek bocek iliski yurur ama is ayni cati altinda olunca her sey batar gozune. 4 yillik emek diyorsun millet kac senelik evliligini bitiriyor coluk cocuguyla. Zor diyebilecegim tek kelime cok zor.

Sen ayrılmaya karar vermişsin zaten.Bütün bu saydığın sebeplerle bizi değil kendini ikna etmeye çalışıosun aslında.Ayrılmak istiosan ayrıl.Büyük bir sevgi de yok zaten ortada,daha çok yılların sebep olduğu alışkanlık var gibi.

Gerçekten seviyor olsanız bir ömür kalbiniz rahat Bi şekilde birlikte yaşayacak olsanız dert etmezsiniz gelenlerle kıyaslamazsınız.
Ayrıca o basit gibi görünen algı farkları ileride ciddi sorunlar oluşturabilir.

Farklı hayat yaşamları olan aileler ilerde mutlaka sorun yaşar,birde harem selamlık durumu varmış.
Ciddi sıkıntı yaratır aileler arasında,bir araya gelindimi diken üstende olursunuz kıyafet konusuna değinmiyorum bile.
Önce iş hayatı sonra evlilik bana göre ilerisi olmayan bir ilişki bu.
Olsa bile hayata müdahale olacaktır.

Benim tek merak ettiğim nokta 26 yaşına iki lisansı nasıl sığdırdın abla
Çift anadal olabilir, ikinci üniversite hakkı ile açıköğretim olabilir.

Ama benim kafamdaki büyük soru işareti ya atanamazlarsa hiç mi işe başlamayacaklar?(biri 4 biri 3 sene önce mezun olmuş) Sanırım iş için de tek düşünceleri atanma.

Son düzenleme:
Ne yapacagimi bilemiyorum.
Yoo, bence gayet de biliyorsunuz. Ayrılacaksınız, burada size gaz verilmesini bekliyorsunuz. Adamın ailesinin sizi seviyor olmasını bile neye bağlamışsınız, şaka gibi.

Iclerinde gayet yakışıklı hali vakti yerinde dinine ailesine bagli olanlar oluyor. Ama sevgilime verdiğim sozden donmekte istemiyorum.
Sevgiliniz varken bu ihtimali düşünüyorsanız zaten çoktan bitmiştir. Görücü kısmetlerini kaçırdığınız için içten içe üzülüyorsunuz.

anladigim kadariyla birtek düğünü yapip cekilmek istiyorlar. Esyalar falan biz yapmak mevburiyetinde kalacagiz. Buna da tamam diyorum sindirmeye calisiyorum
Bu ülkede milyonlarca çift kendi ayakları üzerinde durarak, ailelere yük olmadan, borca girerek evlendi, evleniyor. Bunu sindirmeye çalışmak öyle çok da büyük bir fedakarlık değil yani.

Evlilik başlı başına zor bir adım. Bir de bu kadar engel.

Maddiyattan önce aile yapısı daha da düşünmeniz gereken kısmı. Hayatımda maddiyattan hiç korkmadım ki ne şartlarda evlendik bilseniz deli cesareti dersiniz. Ama çok şükür şu an her şeyimiz var. Çünkü çalışmaktan hiç korkmayan biriydim. Hep çalışır yaparım dedim, öyle de oldu.

Ama aile yapısı iyi düşünülmeli. Yani o ailenin içine giriyorsun. Düğün düşünülmesi gereken en küçük ayrıntı. Bunun aile yaşantısı var, tatili var, çocuk yetiştirmesi var. Şöyle söyleyeyim, eşimle mutlu bir evliliğim var, aile yapılarımız da üç aşağı beş yukarı aynı. Ama başka bölgelerde yetişmişiz, çatışmalarımızın(çok az konuda çıkar zaman zaman) temel kısmı yöre farklılığı o bile beni bunaltıyor.

Nerden anladin bilmiyorum ama bundan memnun gibi mi gözüktüm. Onca sey yazdim burasina mi takıldın. Kucuk sehirdeyiz. Gorucum vs oluyor derken o manada anlasilcagini dusunmemistim. Mesela komsunun bi akrabasi balkonda otururken ben disaridan apartmana girerken goruyo ve diyoki bu kim burda mi oturuyo iste bunu benim kardesimle tanistiralim falan gibi. Kadin geliyor bana resim gosteriyor cocugu övuyor. Yazidada belirttigim gibi... Evlenmeyi düşünmüyorum diyerek geri ceviriyoruz. Gorucuden kastim buydu. Yoksa eve kimseyi kabul etmedik tabikide. 26 yasindayim 2 uni mezunuyum ve kpssye hazirlaniyorum. Gorucuye karsi degilim ayrica. Sadece sevip evlenmeyi isterim. Evlenip sevmeyi degil.
üniversite mezunu olarak kpss niz ilk hedef inşallah bu sene ikinizde yerleşirsiniz.ama uzun süreli sevgilisi olan ve onlardan kazık yiyen tecrübemiz dahilinde asla uzun sürede kimseyi beklemeyin değmez değecek olsa uzun beklenmez.bir adam seviyorsa işi varsa 2-3 yılda evleniyor.bu sevgiliniz gibilerin derdi hiç bitmiyor.başka tanışacağınız, bütün sorunlarını çözmüş özellikle sakin sessiz size değer veren işi iyi birisi neden olmasın ? 26 yaş değil konu ileride sizi ne bekliyor konusu.ha arkadaşların yazdığı gibi kocaya ASLA güvenmeyin kendi ayaklarınızın üzerinde durmazsanız kocanız da onda 1 ihtimalle iyi çıkacağı için önce kendi ayaklarınız üzerinde durmalısınız bu şart.ama bu değil ki gelen kişi iyi ise değerlendirmeyeceksiniz.
sevgilinizle dini yaşama, hayat tarzınız çok farklı Allahtan siz de sıkılmışsınız bu sarpa sarmış sorunlardan :))

İnsan sevdiği için herşeye katlanır da ben okurken yoruldum ya yaşarken Allah yardımcın olsun. Ayrıca ayrilsan bile görücü olayını unut şimdilik kpssye odaklan derim

Annene sor canim annen yaşamış görmüş tecrübeli bir kadındır senin borç içinde evlenmeni istemezler diye düşünüyorum duygusal davranma.. istihare ye yat baskı çok olur anlıyorum seni.evlendikten sonra insanın gözü açılır normalde senin öncesinde açılmış yaş ile alakalı sanırım ki bu çok güzel bişey evlendikten sonra aşk meşk yalan oluyor araya maddi sıkıntı girince .huzur da kalmıyor evde ki bu zananda.lakin başkasını tercih etsen bile çok iyi düşün ailenin düşüncesini al olur da sonradan bı sıkıntı olursa destek olurlar sana.duygusal davranıp katlan diyemeyeceğim ailesi nin durumu ne yazık ki yok ve aile yapilariniz uyuşmuyor

Kk yine kızı yerden yere vurmuş. Kimse kusura bakmasın ama ben realistimdir. İş bulunacak borca girilecek ev düzülüp evlenilecek aile hiç bir şeye karışıp beş kuruş harcamayacak. Oldu canım..

O zaman niye evleniyoruz ki dert çekmeye mi ? İnsanın rahatını bozup sıkıntı çekmek için evlenmesi için deli olması lazım. Size daha iyı
bir hayat standardı sağlamıyorsa evlenmeyin çinkü yürümüyor görüyoruz örneklerini. Ha zorluk her evlilikte olur ama daha başlarken böyleyse zor yani..

Yok kapan yok haremlik selamlık yok düğününü kendin yap borca gir bu ne yaw... Hiç evlenme otur evinde daha iyi.

Konu sahibi net ol. Eğer erkek arkadaşınla olmuyorsa uyuşamıyorsan ayrıl. Görücü kısmını sonra düşünürsün
+1

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X