Ablam beni sevmiyor 😔

İyi geceler hanımlar,öncelıkle cok konu okudum yorumladım ama ılkkez konu acıyorum hatam olursa affola
Konuma gelınce, bız 3 kız kardeşiz dier kızlar uzakta yakın olarak bana bır ablam war.Bayramdan beridir de görüsemıyoruz
Ablam esinin mıras meseleleri ıcın memlekete fılan gıttı
Herneyse bende yarın sana geleyım dedım cocukalrın yuzme kursları war dedı yarın da kurs olup olmadıgı bellı degılmıs,hoca aksm haber verır dedı,aksam oldu mesaj attı aynn soyle
Hoca aramadı bılmıyorum yarın kurs warmı, sız gelın barı yıne de
Boyle en sona barı koyunca içimden gitmek gelmedı
Gunu bellı degılmı kursun yarın ararsa ne olacak dedım
Arayabılır bılmıyorum dedı
Bende,ozaman yarın gelemyelım dedım hemen tamam dedı baskada bısey yazmadı
Cok kırıldım cocuklarda cok heweslenmıstı.Aslında genelde bana hep böyle soğuk davranıyor bu sadece bır ornek
Normalde eltımle denk gelsek üçümüz sankı eltım onun kardesı gıbı ona cok yakın dawranır hedıyeler alır bana almaz sana da sonra alırım der ama almaz ,hatta onu över benı onun yanında kucuk dusurur, eltımın yuz tıpı ınce uzun benımkı yuwarlagımsı ona hep yuzun cok ınce kıbar,senınkı cok kaba der bana
Tabıı eltımde bunu kullanır,hosuna gıder ki kım olsa kullanır
Bı keresınde bı magzada parası kalmıstı yukluce bı mıktar bu arada maddı durumu cokk cok ıyı Allah arttırsın,beraber gıttık aldık parayı ben aldım daha dogrusu,ona vermemısler
Para yerıne magzadan alıswerıs yaptı
Bende yanında gıttım cocuklarımı eve bıraktım işimi gücümü bıraktım
Bana da bı kere teklıf bıle etmedı
Sen sebep oldun para ıadesıne bı parca hedıye alayım sana demedı
Cokk kırıldım ogunde,esımle tartışmamızı anlatsam senı sewmıyo der hemen,
Ve bu gıbı bır suru olay
Uc kızım warken son kızımda engellı tehşisi konuldu ıkılı taramada ben sıfır moralle aglıyorum, bu arada hamıleyken erkek denıldı ıkı hafta donra cınsıyetı kız dıye netleştı ıkılı tarama esnasında
Bana dedgı ılk kelıme erkek dıye sımardın bak Allah sana ceza verdı
Okadar zoruma gıttı kı hıc tessellı etmedı aksıne daha cok uzdü
Bunlar sadece bır kacı genelde boyle dawranır
Arada ıyı olduguda olur hepte doguk degıl ama evinde hıc rahat edemıyorum
Sırf cocuklar ıcın gıdıyorum cocuklarımız ıyı anlasıyo
Tamamen akrabalık bagları kopsun ıstemıyorum
Ama bugnkı olay benı hep eskılere götürdü artık bır sure gorusmek ıstemıyorum yarın ararsa acmak ıstemıyorum cok sıkıldım artık cunku
Sızden fıkır almak ıstıyorum sız olsanız ne yapardınız
Suan cok uzgunum
Ben hep derim kardeşlerimede aynı yerden çıktık diye kimsenin egolarını çekemem onlarda çekmesin sizde çekmeyin🤬ablanıza ben bile sinir oldum çok kalpsizmiş.

Aslinda ifade edisiniz bazi seyleri kafamda netlestirdi
İnanin tam olarak oyle
Abim oldugunde 12 yasimdaydim okukuma beni hep ogotururdu o ilgilenirdi derslerimle toplanti vs herseyime bakardi ama asla kiskanmazdi ozamanlar
19 yaşında genç bir kızdı ve 12 yaşında çocukla ilgilenmek zorunda kaldı. Kıskanmazdı elbette çünkü size bakmaya mecburdu. Belki gezmek tozmak istiyordu, başka şehire gitmek istiyordu, arkadaşlarıyla gece çıkmak istiyordu ama yapamazdı siz vardınız çünkü. Bu bilinç altına işledi bence. Kardeş kaybı bir travma, sorumluluk ikinci travma, bebek sahibi olamamak üçüncü travma. Bende depresyonda olduğu dönemlerde agresifleşen bir insanım bence ablada bunun kontrolü yok sadece. Eminim ki çocuklarına karşı da çok yumuşak değildir. Bu size davranışlarını meşrulaştırmaz ama en azından sebebi bilerek onunla konuşabilirsiniz. Herhangi bir konuşmada yıllarca bana baktığın benimle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim abla , kendinden verdin biliyorum deseniz bu çok etkiler. Kesinlikle olumlu konuşup bırakın burada , sorunlardan bahsetmeyin. Bundan bir iki gün sonrada bana böyle davranışların beni çok üzüyor aslında şöyle şöyle davransan daha iyi olmaz mı diye konuşun. Eminim işe yarayacaktır.

Yani belki aynısı değil fakat şunu söylemek istiyorum; bence ağır travma, bazı insanlarda daha acımasız ve kötü olma eğilimi, bazı insanlarda da daha anlayışlı ve herkese yardımcı olmaya çalışan birisi olma eğilimi yaratıyor. Hiç ortası yok. Artık kişinin mayası derler ya, o mu etkiliyor bilmiyorum. Yani gördüğüm örnekler bu şekilde oldu hep.

Benim kardeşimle aramda 10 yaş var. Annemiz hastalandı. Baya bizi tanımadığı, intihar girişimleri olduğu, psikoz geçirmeli bir hastalık. Hatta bizi öldürmeye kalktı defalarca. Ben abla olarak kendim 15-16 yaşlarındaydım, kardeşimi hep sarıp sarmaladım. Yıllar sürdü bu olaylar, sonra bitti ama ben hep onun annesi kaldım. Hala ilk koştuğu kişiyim. Ve ben kendim sevilmek ne demektir bilmeyen bir çocuktum. Sevgi olayını tanımıyordum doğru dürüst. Buradaki ablayla empati yapmaya çalışıyorum, yok ya olmuyor yani. Bazı insanlar kötü ve mutsuz maalesef, yapacak bir şey yok.
Çok çok geçmiş olsun gerçekten zor bir çocukluk geçirmişsiniz. Dediğiniz gibi kişiler farklı tepkiler veriyorlar , ben de mesela agresifleşen insanlardanım. Haksızlıklar be çaresizlikler bende agresifliğe sebebiyet veriyor. Bilmiyorum neden ama herkesin durumla başetme becerisi aynı değil işte. Buradaki ablada bence kontrol edemiyor kendisini. Bir önceki yorumda yazdım uzun uzun , bence onunda travmaları ağır

Ben biraz farklı açıdan baktım, ablanız patavatsız bu doğru, karşı tarafı da dinlemekte fayda var tabi,
Peki, acaba sürekli siz mi gidiyorsunuz misafirliğe, sürekli siz gidiyorsanız almak istememis olabilir, bu sefer de siz davet edin.

ablaniza diyecek söz bulamadim acikcasi.
yazik cok yazik.

iki kiz kardesim var en büyükleriyim.
yegenlerimde var, hepsine kosmaya calisiyorum.
elimden geldigi kadar gördügüm begendigim oyuncak, kiyafet vs. alirim.
artik yegenler cogaldi hepsine yetisemiyor olabilirim ama onlara canimi veririm.
kardeslerime gittigimde evlerini temizlerim.
cocuklari alip yüzmeye, patene vs götürürüm.
yani abla böyle olmali - umarim beni cok seviyorlardir.
yegenlerim seviyor bunu biliyorum.

O kadar doluyum ki 18 yillik evliligimde inanin esimle bazi konularda uyusmadigim anlarda sadece dertlesmek icin anlatsam hic beni teselli etmedi
Seninde baska eksikliklerin war diyordu hep
Beni hic sewmiyor
Dier ablama anlatiorum
O da yok sewiyor huyu oyle diyo
Ama ben anliyorum sewgi asla yok ustune birde nefret ediyo gibi geliyo
Kimi nasil sewdigini iyi biliyorum ben onun
Kuzenimiz wsr bi tane onu cok sewiyordu maddi manewi cok destek oluyodu ondan ayni samimiyeti goremeyince hayal kirikligina ugradi
Seslenmiyor. Kızenımı bırak eltıme bıle kardesı gıbı dawranıyor
Ama bana karsı hep bişey war
Sureklı olarak yapmıyoama her gıttıgımde wrya geldiğinde ılla takacak bır cumlesı oluyo

Aramızda bayagı yas war 7 hatta aylarıda goz onunealırsak sekıze yakın yas war
Yanı kıskanclık sımdılerde war ama kücukken olamaz
Aramızda bırde abım wardı benım buyugum onun kucugu
Ölen abim
O dedıgınız ölen abimle aramızda olurdu kıskançlık
Çünkü yasımız daha yakındı
Ablam genc kızken bız cocuktuk
O zamlar sewerdı benı
Okula fılan hrp o gotururdu
Abım öldükten sonra annem zaten hep sakınlestırıcılerle yaysadıgı için öyle birini ayırıp bırınıkayrma olaylarına hıc gırmedi
Sonra babamın hastalıgı cıktı zaten
Evlendım bı sure sonra da babamı kaybettik
Hep ölümle hastalıklarla mucadele oldugu ıcın ayrımcılık olmadı aılevı yonden
Ablam guzel, alımlı bıraz balıketlı bır bayan ben ondan zayıfım
Sureklı fızıgımı begenırler sarısın bır bayanım ablam kumralımsı kara kas kara goz
Ben hala kıskançlığı savunuyorum çünkü kardeş arasında kıskançlık yoksa neden sizi büyüten insan şuan sevmesin. Yada artık kendisine yük olarak geliyorsunuz sizi kendinden uzaklaştırmak istiyor olabilir bilemiyorum. Bence çokta takmayın kafaya yuvanızı kurmuşsunuz ailenize sarılın sizi kıran insanlardan uzak durun.Belirli bir seviyede iletişim kurun.

ablaniza diyecek söz bulamadim acikcasi.
yazik cok yazik.

iki kiz kardesim var en büyükleriyim.
yegenlerimde var, hepsine kosmaya calisiyorum.
elimden geldigi kadar gördügüm begendigim oyuncak, kiyafet vs. alirim.
artik yegenler cogaldi hepsine yetisemiyor olabilirim ama onlara canimi veririm.
kardeslerime gittigimde evlerini temizlerim.
cocuklari alip yüzmeye, patene vs götürürüm.
yani abla böyle olmali - umarim beni cok seviyorlardir.
yegenlerim seviyor bunu biliyorum.
Cocuklarımı sewıyor ona bırsey diyemem
Cocuklarıma karsı ılgili benım suan uc aylık bı bebegım war
Her yere gıdemıyorum
O bunu bıldigı ıcın kendı gıttıgı yerlere cocuklarımıda alır goturur
İlgili bi teyzedir

Ben hala kıskançlığı savunuyorum çünkü kardeş arasında kıskançlık yoksa neden sizi büyüten insan şuan sevmesin. Yada artık kendisine yük olarak geliyorsunuz sizi kendinden uzaklaştırmak istiyor olabilir bilemiyorum. Bence çokta takmayın kafaya yuvanızı kurmuşsunuz ailenize sarılın sizi kıran insanlardan uzak durun.Belirli bir seviyede iletişim kurun.
Bende sizin gibi dusunuyordum
Ama aramadıgım zaman arar sureklı
Dun mesela kızdıgımo anladı bence
Sureklı arıyo
Yanı benı yuk gıbı gorse arayıp sormaz dıyorım
Birde ben ona yuk olamamkı artık bı cocuk degılım 🤷🏼‍♀️

Ben biraz farklı açıdan baktım, ablanız patavatsız bu doğru, karşı tarafı da dinlemekte fayda var tabi,
Peki, acaba sürekli siz mi gidiyorsunuz misafirliğe, sürekli siz gidiyorsanız almak istememis olabilir, bu sefer de siz davet edin.
☺️Hayır sureklı ben gıtmem
Kı gıttıgımde öyle yabancı gıbı oturmam herseyı beraber yaparız
O da bana gelir yanı kım kıme daha cok gelıyo konusu degıl bu

19 yaşında genç bir kızdı ve 12 yaşında çocukla ilgilenmek zorunda kaldı. Kıskanmazdı elbette çünkü size bakmaya mecburdu. Belki gezmek tozmak istiyordu, başka şehire gitmek istiyordu, arkadaşlarıyla gece çıkmak istiyordu ama yapamazdı siz vardınız çünkü. Bu bilinç altına işledi bence. Kardeş kaybı bir travma, sorumluluk ikinci travma, bebek sahibi olamamak üçüncü travma. Bende depresyonda olduğu dönemlerde agresifleşen bir insanım bence ablada bunun kontrolü yok sadece. Eminim ki çocuklarına karşı da çok yumuşak değildir. Bu size davranışlarını meşrulaştırmaz ama en azından sebebi bilerek onunla konuşabilirsiniz. Herhangi bir konuşmada yıllarca bana baktığın benimle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim abla , kendinden verdin biliyorum deseniz bu çok etkiler. Kesinlikle olumlu konuşup bırakın burada , sorunlardan bahsetmeyin. Bundan bir iki gün sonrada bana böyle davranışların beni çok üzüyor aslında şöyle şöyle davransan daha iyi olmaz mı diye konuşun. Eminim işe yarayacaktır.
Konusuyorum her fırsatta
Sarılırım hatta
Dedıgınız gıbı hayatımda o kadar yer kaplıyor kı kustugmde cok üzülüyorum
Dedıgınız gıbı ıkıncı annem gıbı hıssedıyorum
Dun cok kızgın ve kırgındım
Ama suan bıraz daha sakinim yazdıklarımı okuyorum acaba abarttımmı dıye
Hergunde tartısmıyoruz hepte kötü degiliz
Ama her kırıldıgımda eskı kırgınlıklarda aklıma gelıyo ve cok uzuluyorum😔

Bende sizin gibi dusunuyordum
Ama aramadıgım zaman arar sureklı
Dun mesela kızdıgımo anladı bence
Sureklı arıyo
Yanı benı yuk gıbı gorse arayıp sormaz dıyorım
Birde ben ona yuk olamamkı artık bı cocuk degılım 🤷🏼‍♀️
O zaman sevmeyen insanda arayıp sormaz. Kıskançlık yapıyor ama bir yandanda vicdanen rahat değil gibi. Sizin dediklerinize bakarak çocuğunuza dediği şeyi cahillik diye adlandırabiliyorum o zaman.

İyi geceler hanımlar,öncelıkle cok konu okudum yorumladım ama ılkkez konu acıyorum hatam olursa affola
Konuma gelınce, bız 3 kız kardeşiz dier kızlar uzakta yakın olarak bana bır ablam war.Bayramdan beridir de görüsemıyoruz
Ablam esinin mıras meseleleri ıcın memlekete fılan gıttı
Herneyse bende yarın sana geleyım dedım cocukalrın yuzme kursları war dedı yarın da kurs olup olmadıgı bellı degılmıs,hoca aksm haber verır dedı,aksam oldu mesaj attı aynn soyle
Hoca aramadı bılmıyorum yarın kurs warmı, sız gelın barı yıne de
Boyle en sona barı koyunca içimden gitmek gelmedı
Gunu bellı degılmı kursun yarın ararsa ne olacak dedım
Arayabılır bılmıyorum dedı
Bende,ozaman yarın gelemyelım dedım hemen tamam dedı baskada bısey yazmadı
Cok kırıldım cocuklarda cok heweslenmıstı.Aslında genelde bana hep böyle soğuk davranıyor bu sadece bır ornek
Normalde eltımle denk gelsek üçümüz sankı eltım onun kardesı gıbı ona cok yakın dawranır hedıyeler alır bana almaz sana da sonra alırım der ama almaz ,hatta onu över benı onun yanında kucuk dusurur, eltımın yuz tıpı ınce uzun benımkı yuwarlagımsı ona hep yuzun cok ınce kıbar,senınkı cok kaba der bana
Tabıı eltımde bunu kullanır,hosuna gıder ki kım olsa kullanır
Bı keresınde bı magzada parası kalmıstı yukluce bı mıktar bu arada maddı durumu cokk cok ıyı Allah arttırsın,beraber gıttık aldık parayı ben aldım daha dogrusu,ona vermemısler
Para yerıne magzadan alıswerıs yaptı
Bende yanında gıttım cocuklarımı eve bıraktım işimi gücümü bıraktım
Bana da bı kere teklıf bıle etmedı
Sen sebep oldun para ıadesıne bı parca hedıye alayım sana demedı
Cokk kırıldım ogunde,esımle tartışmamızı anlatsam senı sewmıyo der hemen,
Ve bu gıbı bır suru olay
Uc kızım warken son kızımda engellı tehşisi konuldu ıkılı taramada ben sıfır moralle aglıyorum, bu arada hamıleyken erkek denıldı ıkı hafta donra cınsıyetı kız dıye netleştı ıkılı tarama esnasında
Bana dedgı ılk kelıme erkek dıye sımardın bak Allah sana ceza verdı
Okadar zoruma gıttı kı hıc tessellı etmedı aksıne daha cok uzdü
Bunlar sadece bır kacı genelde boyle dawranır
Arada ıyı olduguda olur hepte doguk degıl ama evinde hıc rahat edemıyorum
Sırf cocuklar ıcın gıdıyorum cocuklarımız ıyı anlasıyo
Tamamen akrabalık bagları kopsun ıstemıyorum
Ama bugnkı olay benı hep eskılere götürdü artık bır sure gorusmek ıstemıyorum yarın ararsa acmak ıstemıyorum cok sıkıldım artık cunku
Sızden fıkır almak ıstıyorum sız olsanız ne yapardınız
Suan cok uzgunum
"Biz 3 kişiydik, Bedirhan, Nazlıcan ve Ben"
Siz kaç kişisiniz, 3 kız kardesiz, diger kızlar uzakta, yakınımda bir ablam var yazmıssınız , abla, siz, etti iki, uzakta kaç kızkardeş var🤔🤔

"Biz 3 kişiydik, Bedirhan, Nazlıcan ve Ben"
Siz kaç kişisiniz, 3 kız kardesiz, diger kızlar uzakta, yakınımda bir ablam var yazmıssınız , abla, siz, etti iki, uzakta kaç kızkardeş var🤔🤔
Abılerım war ıki tane
Kızlar bırbırıne daha yakın olmalı dıye onları saymadım🥲
Yanlız müge anlı edası sezdım sende
Klavye azızlıgı, kız kardes olarak degıle
Kızlar olarak yazmışım☺️

Abılerım war ıki tane
Kızlar bırbırıne daha yakın olmalı dıye onları saymadım🥲
Yanlız müge anlı edası sezdım sende
Klavye azızlıgı, kız kardes olarak degıle
Kızlar olarak yazmışım☺️
Yok ayrıntılara takılırım genelde, kardes degıl de kız kardes yazınca, digerleri uzakta degil de diger kızlar uzakta filan yazınca karıstı:)

Bence bı sure sessiz kalın onun size davrandığı gibi davranın aradığında .o şimdi belli ki bı havası var kussura bakmayinda.

İki ablam var. Birisi uzakta birisi dibimde denecek kadar yakınımda.
Ablam çok cana yakındır, herkesin işine gücene koşar, arkadaşı hasta diye evini temizlemiştir düşün.

Bende ameliyat olacaktım. İki oğlum var rica ettim abla ben ameliyata girince çocuklarımı sana bırakayım mı dedim ki daha önce hiç öyle bişey istemedim.

(Kendisine yaptığım iyilikleri anlatmıyorum hiç. Elimden gelenin fazlasını yaptım.)

Bana işi olduğunu söyledi. Yani başkalarına yaptığı ablalığı bana yapmadı. İki erkek çocukla ameliyat a girdim. Durmuyorlar eşim yetemiyor. Doktor o gün hiç mi kimseniz yoktu bırakacak diyince tokat etkisi yaptı bende ve SİLDİM 5 seneye yakın oldu.

Böyle olmasındansa olmaması daha iyi dedim.

X