Ablam Sanki Yabancı Gibi, Moralimi Çok Bozuyor Bu Durum

Bence ablanızdan yardım beklemeyin, belli ki niyetim yok anla demeye getiriyor. Kendince bir kılıf da uydurmustur bu tavrına.

Siz önce abinize söylemeyi deneyin, inanın sandığınız gibi mahcubiyet dolu bi konuşma olmuyor. O da babanıza söylemezse iş başa düşer. Bir söz vardır: tırnaģın varsa başını kaşı. Siz siz olun ablam abim deyip kimseden medet ummayin. Ne yazık ki kardeşlik de yetmiyor bazen.

Ve bu süreç gerçekten çokça sabır gerektiren bi süreç. Gerekli konuşmaları yapın sonra biraz bekleyin. Erkek arkadaşıniz baskı yapıyorsa onu idare etmek de size düşüyor. Bir kadın Aynı anda pek çok şeyin üstesinden gelebilir. Kendinize inanin ve Allaha dayanin.

Whatsapptan resim atmışsın ama bilgiler görünüyor kaldır istersen..

Bence abinle konuş ve birlikte babana açılın. Bir işi başkasına yaptırmıcan işte ya tam yapmıyor ya da yapmak istemiyor

İşin iyice ciddileşmesini beklemiş olabilir ablan. Ki eski konunda yaza isteyecekler demişsin, yıl 2012 iken. Tek taraflı düşünmemelisin, ablanın da bir bilidiği olabilir.

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim vakit ayırıp görüşlerinizi bildirdiğiniz için çoğu herkez kıskançlık demiş ama ben kendi ablamda dahil hiçbir ablaya bunu yakıştıramam .Bugüne kadar hiç öyle bi ilişkimde olmadı herşeyime koştu yardım etti hep . Düşünmek bile istemiyorum bu ihtimali :KK50::KK50:

Ben kara kara oturmuş düşünürken dün akşam ablam aradı biz geliyoruz dedi ve geldiler abime herşeyi anlattılar :KK76: Şükürler olsun bunuda atlattık . Tekrar teşekkür ederim kızlar :KK16:

Kizlar Merhaba
Aslında bugün mutluluktan ucmam gerekirken icim kalbim buruk.
Dun mukemmel bir sekilde evlilik teklifi aldim erkek arkadaşimdan.
Ama keşke size derdimi değilde bu mutlulugumu anlatabilseydim...
Sorunum ablam 3 yillik iliskim var ablam enistem flan tanışıyor lar cokta iyi anlasirlar.Beraber baya birseyler yaptik.
Annemi kaybedeli uzun zaman oluyor ben babam ve abimle yasiyorum evde.
Evlenmek icin beklediğimiz şeyler vardi ve hepsi bitti şükür bi engelimi kalmadi artik.
Ama malesef ablam bana bu konuda hic yardimci değil.
Haziran ayindan beri ablamdan babam ve abime soylemesini istiyorum hep bi bahane buldu bugüne kadar erteledi.
Sesimi cikarmadim babam ve abimin karsisina gecip tek basima konusmak cok zor geldiginden ablamdan yardim istedim doğal olarak.
Size soyle ozetleyim aramizdaki diyaloglari
Gecen alisveris merkezine gittim elbise bakıyordum napiosun die aradi hic elbise bakıyorum isteme icin dedim.
Bu kizda takti ya dedi .Neyse sesimi cikarmadim
Hergun söyle diye baski yaptim yok bugun su var bugun olmaz busuru bahane siraladi.
Dun evlilik teklifinden sonra heyecanımi hemen onla paylasmak istedim whatsaptan yazdım
Abla evlilik teklifi aldim cok guzeldi flan die anlattim
Bana aynen sunu yazdi
Daha evlenme teklifini yeni ediyo sende soyle diye basimin etini yiyosun yazdi.
Sanki bu dünyada süpriz evlenme teklifi almadan evlenmek yasak.
Abla ne diyorsun anlamadim yazdım tanismaya gelcek diyorsun daha yeni teklif edio yazmis.
Benim o mutluluk ve heyecanla okudugum cümleler e bakin.
Sesimi cikarmadim o aksamki cicegimi eve sokamayacagim için ablamlara birakayim dedim.
Enistem indi cicegi almaya enisteme cok bozuldugumu bana bunlari yazdi die soyledim erkek arkadasimda cok bozuldu dogal olarak.
Sonra enistem baya bi laf soyledi sanirim bana aynen bunlri yazdi

Ve bugun oldu sabahtan beri heycandan ağzıma lokma koyamadim soylencek diye disardaydik hep beraber bu saat oldu eve geldik ee abla hani soylicektin bugun dedin disarda onumu soyleyim dedi.
Bende beni yalanci durumuna dusurdugun icin tesekkur ederim dedim ciktim.

Ooff kizlar bi akil verin yaaa canim cok sıkkın

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ablandan niye medet umuyorsun birak kendin konus. Sen hem daha ilimli konusursun hem de heyecanini gormus olurlar.

Canim sen ablandan bekleyecegine abinle babana neden kendin konusmuyorsun. Sonucunda yasini basini almissin evlenme vaktin gelmis bence tepki verceklerini sanmiyorum.

Bence şu an gönül koyma ablana, muhtemelen babanla erkek kardeşinin yalnız kalmasını istemiyor, sonuçta 2 erkek zor, başlarında bir kadın olmadan mutlaka zorlanacaklar. Tatlı dil ile ikna et ablanı, olmadı sen konuş babanla, utanıp sıkılıyorsun anlıyorum ama işte bazen kendi işini kendin halletmek zorunda kalabiliyorsun...

Kizlar Merhaba
Aslında bugün mutluluktan ucmam gerekirken icim kalbim buruk.
Dun mukemmel bir sekilde evlilik teklifi aldim erkek arkadaşimdan.
Ama keşke size derdimi değilde bu mutlulugumu anlatabilseydim...
Sorunum ablam 3 yillik iliskim var ablam enistem flan tanışıyor lar cokta iyi anlasirlar.Beraber baya birseyler yaptik.
Annemi kaybedeli uzun zaman oluyor ben babam ve abimle yasiyorum evde.
Evlenmek icin beklediğimiz şeyler vardi ve hepsi bitti şükür bi engelimi kalmadi artik.
Ama malesef ablam bana bu konuda hic yardimci değil.
Haziran ayindan beri ablamdan babam ve abime soylemesini istiyorum hep bi bahane buldu bugüne kadar erteledi.
Sesimi cikarmadim babam ve abimin karsisina gecip tek basima konusmak cok zor geldiginden ablamdan yardim istedim doğal olarak.
Size soyle ozetleyim aramizdaki diyaloglari
Gecen alisveris merkezine gittim elbise bakıyordum napiosun die aradi hic elbise bakıyorum isteme icin dedim.
Bu kizda takti ya dedi .Neyse sesimi cikarmadim
Hergun söyle diye baski yaptim yok bugun su var bugun olmaz busuru bahane siraladi.
Dun evlilik teklifinden sonra heyecanımi hemen onla paylasmak istedim whatsaptan yazdım
Abla evlilik teklifi aldim cok guzeldi flan die anlattim
Bana aynen sunu yazdi
Daha evlenme teklifini yeni ediyo sende soyle diye basimin etini yiyosun yazdi.
Sanki bu dünyada süpriz evlenme teklifi almadan evlenmek yasak.
Abla ne diyorsun anlamadim yazdım tanismaya gelcek diyorsun daha yeni teklif edio yazmis.
Benim o mutluluk ve heyecanla okudugum cümleler e bakin.
Sesimi cikarmadim o aksamki cicegimi eve sokamayacagim için ablamlara birakayim dedim.
Enistem indi cicegi almaya enisteme cok bozuldugumu bana bunlari yazdi die soyledim erkek arkadasimda cok bozuldu dogal olarak.
Sonra enistem baya bi laf soyledi sanirim bana aynen bunlri yazdi

Ve bugun oldu sabahtan beri heycandan ağzıma lokma koyamadim soylencek diye disardaydik hep beraber bu saat oldu eve geldik ee abla hani soylicektin bugun dedin disarda onumu soyleyim dedi.
Bende beni yalanci durumuna dusurdugun icin tesekkur ederim dedim ciktim.

Ooff kizlar bi akil verin yaaa canim cok sıkkın

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ablanin bu tavrini anliyamadim dogrusu ?? seninle mutlulugunu paylasmak yerine söylediklerine bak o esiyle nasil tanisip evlendi evlilik teklifi almadimi? seni kiskaniyor mu aceba? Sormadinmi neden böyle davrandigini hic? Oglanin olumsuz yönünü gördude gönülsüz olmasin bu ise?

Flörtken sorun yok, iş evlenmeye geldiğin de değiştiyse şuan evde sen varsın diye gözü arkada değil muhtemelen, o yüzden bu kadar ilgisiz diye düşünüyorum. Bende annemi 2 yıl önce kaybettim. Seneye Mayıs' ta Allah izin verirse evleneceğim, kız kardeşim evde kalmış olacak ama nihayetinde ben gibi Allah nasip ederse o da evlenecek. Kendisi nasıl yuvasını kurduysa er ya da geç sende kuracaksın, evlenme teklifini ne zaman, nasıl aldığın önemli değil, bu olmasaydı başkası olacaktı bahaneler yerine kendini bir an önce alıştırsa iyi olur..

ablanın genel halimi böyledir yani herşeye herkese tepkisiz duyarsızmıdır yoksa sana karşımı böyle???
eger huyu böyleyse çokta takma ama sana karşı böyleyse ablana can sıkıp duracağına ondan beklemek yerine kendin konuş kendin hallet...bir daha ablana bir şey sorma danışma o neden böylesin derse o zaman sordum da ne oldu dersin.

merhaba gülen güller,

ben sevgilimle internet üzerinden tanistim sevgili degilde arkadas kalmak istiodum ama cok yalvardi sans ver diye 6 ay boyunca bende acidim sans verdim o gündür "cikiyoruz".
baktim aile yapima cok uygun biri ve niyeti ciddi o yuzden kabul ettim her neyse konu bu degil..
internetten oldugu icin bizimkilere ablamin soylemesini istedim .. ona anlattim iyi tepki verdi .. tepkisi biraz yapmacikmiydi bilmiyorum .. ilk basta inandim ona agladi cunku bende agladim .. uzuldu neden onceden anlatmadigima .. cekindim dedim .. ilk sevgilim cunku ..
neyse anlatti annemlere onlarda fotografini gorunce zaten sevgilimi (suan sözlüm) cok sevdiler .. o günden sonra ablam degismeye basladi .. yazin sözüm olacak istemeye gelcekler hic biseyimle ilgilenmedi .. isterdimki herseyimi o ayarlasin bi abla olarak .. parmagini bile kipirdatmadi .. aksine moralimi bile bozu en mutlu gunumde .. bana süslenmeme bile yardim edecegine boy aynami aliyo kendi süslenmesi icin ..
neyse sözlendik bitti .. sözlum istanbulda ben almanyada .. onu gormek istiyorum tabi anneme dedimki gel beraber istanbula gidelim .. mirin kirin etti dha yeni geldi buraya ne isin var dedi okulumu isimi bahane etti .. birde kahvaltida ögreniorumki ablam ve kizkardesim istanbul planlarini yapmis gitcekler .. onlara izin var bana yok .. bende onlarla gitcem dedim .. ablam bana aynen su cumleyi kurdu "sevindirik olup oraya gidip ben geldiiiiimm" mi diceksin, dedi bana ..
şok oldum .. tabi ki sevincem ..
evlenmeden once goremicemmi sevgilimi .. flört dönemi yasamim mi yani ..
bende geliom sizinle dedim .. orda seninle ugrasamam dedi bana ..
ben onun kiskandiginin farkinda oldugum icin sözlumün adini bile anmiyorum onun yaninda .. bende paylasmak isterdim ablamla .. sevgilimle yasadigim guzel anilarimi ama hic bisey anlatamiyorum .. cok tuhaf davraniyo cok.. bu gidisle beni kaybedecek farkinda degil
bu arada kendisinin sevgilisi yok olmadida hic .. napcagimi bilmiorum

X