Ablam

Ne kadar kalacağı belli değil, aklında bir planı yok. Gelince aylarca baksanız 5. Ay da git deseniz suçlu olursunuz. Ablanız biraz bencil gibi, kendi baba evinde sıkıntıya düşmemek için siz de kalıp sizi sıkıntıya sokacak. Az çok eşinizi biliyordur. Hiç kimse ablasını sıkıntıya sokmak istemez ama bazen mevcut şartlar da düşünülmeli. Siz açık açık konuşun, sonda kötü olmaktan sa baştan kötü olun. Kendi de sıkıntılı evlilikten çıktığına göre sizi anlayacaktır
+1
Aynen oyle. Ne kadar kalacagi belli degil. Illa ki bir sorun olur. Gelince git denilmez. En mantiklisi ablanin evde kalip esinin gitmesi, eger ev kendilerininse ya da ablanin baba evine gitmesi. Sizde kalirsa aile huzurunuz bozulur.

+1
Aynen oyle. Ne kadar kalacagi belli degil. Illa ki bir sorun olur. Gelince git denilmez. En mantiklisi ablanin evde kalip esinin gitmesi, eger ev kendilerininse ya da ablanin baba evine gitmesi. Sizde kalirsa aile huzurunuz bozulur.

mantıklı konuşan birkaç kişiden birisiniz bu konuda.
herkes konu sahibine yuklenmiş, ben kardeşlerime bağlılığımla bilinirim, ölurum ciddi anlamda onlar için, ama ne zamana kadar sureceği belli olmayan bir durumda bir koca kadın 2 tane kocaman çocuğun sorumluluğunu ben alamam, eşimden de bunu istemem.
gel demek kolay git demek zordur. herkes efelenmiş yok ablan mablan diye, ee eşinin de ablası kardeşi var o da gelsin. ev ev ustune olmaz.

Arkadaşlar merhaba,
Arkadaşlar detaylı yazmadığım için sanki ablamı istemiyormusum gibi olmuş düzeltme yapıyorum. kocam şehir dışında çalışıyor götürü iş alıyor 1 yılı kadar var bende 1 çocuk var 4 yaşında. Ablam eşinden ayrılıyor 2 çocuk var 9 11 yaşlarında eşin dönene kadar sende kalayım diyor şuan kendi ailemin yanında babam ve abim baskıcı olduğu için orda kalmak istemiyor. eşim suan birşey demiyor ara ara gelip kalıyor şuan ama eşin gelene kadar burda kalayım diyor. ama nafaka durumu dışında herhangi bi geliri yok çalışmamış şimdiye kadar bir ev kurması çok zor. belki tekrar babamlara gider. eşim şuan birşey demiyor ama yarın ne der bilemiyorım çunkü gerçekten sinirli ve lafın nereye gittiğini bilmez karşımdakine ayıp olur diye birşeyi yok kalkıp bi laf eder ablama ki eder diye çekiniyorum. ablam şuan çok zor biri oldu sinirli agrasif alıngan ama kendine o kadar odak halde ki çocukları gözü görmüyor yoksa hem manevi hem maddi yani sigarasına kadar düşünürüm inanın ki... önümüzdeki ay iş durumum olacaktı ama şu psikolojiyle ablama bırakamam çocukları kendi çocuklarını bile ölsem kurtulsam lafı ağzında sürekli... gerçekten ne yapayım şaşırdım kendinizi benim yerime koyup fikirler vermenizi rica ediyorum, konuyu gelen sorulara göre anllatım

abinin, babanın baskıcı olması seni ilgilendirmemeli, koca kadının sorumluluğunu alamazsın, ablana söylersin çocukların kuçuk değil evde yanlız kalabilirler istersen ev aç kendine, sen işe gir, ben de çalışırım sana destek olmaya çalışırım maddi olarak de, istersen babamların yanına dön, ara ara olur da, şimdi eşim bir şey der, ben seninle onun arasında kalamam, kardeşlik bağımız zedelenmesin de.

herkes konu sahibine yuklenmiş, ben kardeşlerime bağlılığımla bilinirim, ölurum ciddi anlamda onlar için, ama ne zamana kadar sureceği belli olmayan bir durumda bir koca kadın 2 tane kocaman çocuğun sorumluluğunu ben alamam, eşimden de bunu istemem.
gel demek kolay git demek zordur. herkes efelenmiş yok ablan mablan diye, ee eşinin de ablası kardeşi var o da gelsin. ev ev ustune olmaz.
Ben bir de ablamla mesela kicamin ayni evde olmasini da istemem.
Bir suru sorun yasanir ya. Cocuklar anlasamaz. Ev ev ustunde asla olmaz. Bir iki hafta olsa neyse. Mumkun degil olmaz. Iki taraf da bosanmis olsa neyse, belki. Hos onda da sorunlar cikar. Ama evli bir kadinin evinde yasamak bana sacma geliyor. Bir gun degil iki gun degil. O eve bir kez girildi mi de git denilmez. Ablanin dusuncesizligi. Baska bir care dusunmeli. Gerekirse calismali. Evde bebek bakabilir, bilmiyorum birsey yapabilir. Bosanip tek basina co
Cocuk buyutup okutan bir suru kadin var. Ama cozum evli bir kardesin evine yerlesme olmamali. Huzur kalmaz. Kardesin de yuvasi yikilabilir.

Ev ev üstüne olmaz ama ablaniz kendi düzenini kurana kadar sizde kalabilir.

burdaki butun hanımlar al eve ablanı nasıl kardeşsin demişler de, ben anlamadım şimdi görumceleriniz eşinden boşansa iki tane çocukla, siz evden uzakta olduğunuz surece sizde kalacak olsalar herkes ooo hoşgeldin görumcem iyi ki geldin zaten kardeşler bugun için mi diyceksiniz.

ben olsam annemlerin yanında kal derdim eğer musait yer varsa yoksa da madden yardım ederim elimde varsa, daha önce bu duruma benzer bir şey aldım başıma, dilim yandı, daha aslaaaa.
Benim için sorun olmaz mesela görümcemle anlaşamıyorsam bile kendisine hayat kurması için eşimin kardeşine destek vermesinden daha doğal bir şey göremem. Zaten kardeşine dirsek çeviren insanı anlamam ben.

Kaldı ki bu olayda bence bu adam eşini falan dinlemez kendi kardeşi zor durumda olsa eşinin fikrini bile almadan eve getirirdi ben çalışıyorum sana ne derdi. Bunu nereden anlıyoruz eşinin ailesinin canının istediği her konuya karışma hakları olmasından. Konu sahibi eşim evde yok ama ailesi burada her şeye karışırlar demiş. Ohh ne ala memleket eşimin ailesinin benim evim üzerinde her türlü yaptırımı olacak ama benim ablam zor durumdayken bende kalamayacak. Yani evimdeki konunun kararını bile benim vermeye yetkim yok. Sizce bu adam karısına sorar mı ablam gelsin mi ne düşünürsün diye??

Hiç olur mu öyle şey. Sayfadaki herkes niye bu kadar sinirli anlamıyorum.. Eşim ağzından çıkanı düşünmez şimdilik birşey demiyo ama yarın ne der kestiremiyorum birde 2 çocuk var erkekler kendi çocuğuna bile tahammül zoreder seslerine. Eşimin ailesi karışır ve sürekli ararlar eşimi müdahale ederler ben takmıyorum ama ablamda öyle değil. Ve ablam şuan çok alıngan sinirli. En ufak şeyde ağlıyo. Ben arada kalmaktan cekiniyorum eşim kalkıp ablama en ufak ima etse kaldiramamaktan cekiniyorum. Ablam bana yansıtacak eşim bana ben arada kalıcam peşinden çocuklar zor yani. Ne eşim yumuşak biri nede ablam sakin biri suan
O evde esirmissiniz?
Eşim sinirli, lafın nereye gidecek belli değil diye diye aynı cümleleri kurmuşsunuz
Lafın nereye gittiğini anlatamiyormsunuz ona?
Eş ailesine lafı ağzına tıkamiyormusunuz
Ablam hassas dönemden geçiyor, bu süreci atlatana kadar misafirimizdir, misafire saygıda kusur istemiyorum diyemiyormsunuz
Onlar kimmiş de eve gelen ablanıza laf söyleme hakkı oluyor
Üzgünüm ama çok eziksiniz

Eşimi tanımıyorsunuz ve yerimde değilsiniz...! Benim öncelikli sorunum ablam zor dönemde ama eşimde bunu anlayacak incelik çok yok lafın nereye gittiğini hesap etmez. Şimdi kalkıp birşey der ne bilim surat asar anlatabiliyor muyum. Ve 2 çocuğu 1 bizde tahamul etmez diye cekiniyorum. Maddi ve manevi... aileside çabası. Ablamda süreçten dolayı çok sıkıntılı en ufak birşey diyemiyorsun alingan sinirli ağlamaklı... eşimde bunu anlayacak incelik ablamda halimi bilecek psikoloji yok şuan. Bende cekiniyorum tedirginim ya daha kotu olursa kas yapayim derken göz çıkartmayayım. Hiç kolay değil inanın...
Eşinizi tanımama ve yerinizde olmama lüzum yok diye düşünüyorum. Siz de bu konuyu buraya açarken konunun bahsettiğiniz kadarına sizi tanımayan insanlar tarafından yorum yapılsın diye açtınız. Ya çok detaylı yazacaksınız ya da açmayacaksınız. İstediğiniz sadece sizin gibi düşünen kişilerin doğru yapıyorsun alma eve kaçmasın huzurun demesi miydi? Tabi ki başka düşünen insanlar da başka yorumlar yapacak. Siz de benim yerimde değilsiniz ve bunlar da benim düşüncelerim.

Kusura bakmayın hala söylediklerimin arkasındayım ben huzurum kaçmasın diye ablamı bi çare bırakıp hayatına devam edebilecek biri değilim. Ablanız zaten hiç değmeyecek biri olsa bu konuyu buraya açmaz direk rest çekerdiniz. Ablama derdim ki bak eşim cins birisi gel benimle düzenini kurana kadar ( ben aslında istediğin kadar derim) kal onun davranışlarını da dikkate alma sonuçta başka çaremiz yok, ben de bu adamı böyle kabul ettim sen de bir süre görmezden gel derdim. Ablam ay yok benim daha iyi alternatifim var diyorsa o da onun seçimidir.

Bakın bekara boşan demek kolay diye bir laf vardır ya buradakiler o hesap, verilen cevaplardan bile bu belli, kocan sana ne karışyor, kocanın ailesi sana ne karışıyor derken, kendi ailesinin üç kişiyi bir yıllık bir süre boyunca kocasını düşünmeden evine almasını bekliyorlar. Arkadaşlar fazladan üç kişinin bir aileye ek mali yükü en az 1500 TLdir. Bunu karşılayacak olan kişi kocası, ayrıca adam evi kökten terk etmemiş, izinlerde, tatil günlerinde elbet evine gelecektir, o zaman rahat etmek ister, karısı ile başbaşa vakit geçirmek ister, bütün bunların rahatsızlığına ve maddi yüküne adam katlanacakken, neden onu hiç umursamadan kalsın diyebiliyorsunuz, bırakın aynı evde bir yıl görümce ile yaşamayı, kocaları kız kardeşim boşanıyor, kendini toplayana kadar aylık 1500 TL maddi yardım yapacağım deseler kıyametler kopar burada. Bence üç kişinin bir senelik maddi manevi yükümlülüğünü almak kolay birşey değil, üstelik ablanızında geçimi zor biri olduğunu siz söylüyorsunuz, ablanıza destek olmak farklı onun sorumluluğunu yüklenmek farklı, kimse de bunu almadınız diye tek laf edemez, üstelik sizin sorumlu olduğunuz bir aileniz var, üstelik ablanızın tek şansı da siz değilsiniz o kendi rahatını düşünerek ailesi ile kalmak istemiyorsa, sizde aile huzurunuzu düşünebilirsiniz. Sonuçta bu durum sizin evliliğinizide etkilerse sizin gidecek bir kız kardeşinizde olmayacak. Bence boşanan insanlar gidip çoluk çocuk evli kız kardeşin evine bir sene yerleşmekten daha makul çözümler bulmalılar. Burada üyelerden biri ablam varken kocam kim falan yazmışda, buna cidden inanıyorsanız ya evli değilsiniz ya da eş ve ayrı aile olmanın ne demek olduğunu bilmiyorsunuz, şu cümleyi bir eşin diğerine kurması boşanma nedeni bile olabilir, düşünsenize kaç yıl aynı yatağa baş koyduğunuz, çocuğunuzun babası eşinizin kız kardeşini ve çocuklarını kendi ailesi de müsaitken sırf daha rahat giyinip, gezebilsin diye sizde kalmayı tercih ettiği için bir sene sizde kalmak istediğini kabul etmediğinizde şu cümleyi kurduğunu.

Son düzenleme:
Aynen dediginiz gibi en ufak bir şeyde ağlıyo herşeye alınıyor çok zor gerçekten. Ve benim derdim yine onu üzmemek annem bile haftada iki kez gelse ailesi ağız burun büker değişikler yani şimdi anlamada yansıtırlar çekinmezler onu üzerler beni üzerler çok zor yani😔
Bacim kusura bakma da sen kocana kadin degil köle gitmissin..Annenin gelmesini bile istemiyorlarmis..Ablani Bosver de kocan ile aranizdaki iletisimsizligi çöz bence

çocuktan önce yıllardır çalışan biriyim:) eşimin abisi tekstil işi yaparlar pandemi olayına kadar çocukla beraber gider onlara çalışırdım :) bence siz çok öfkelisiniz ve herşeye negatif bakan birisiniz umarım hayatınızda güzelikler görür ve etrafınıza da yayarsınız çünkü böyle olmak sizi çok yoruyordur

Evet kendi kendine bakamayan illa ki birilerinin bakimina himayesine muhtac olan kadinlara cok öfkeliyim ve negativ yaklasiyorum. Bu sizin icinde gecerli ablaniz icinde

Zor durumdaki eşin ablasına yardım etmeye mecbur bence. Ömür boyu sırtında taşımayacak elbette. Kendi ablası olsa anında getirirdi çünkü eminim.

Onu bilemeyiz, ama ablanin ne Zaman gelecegi ne Zaman gidecegi belli degil.
Hem niye abla cikiyor ki evden, enistesi ciksin.

Aynen her durumda arada kalıcam malesef. Şu konuda toplasan 2 3 kişi halimi anladi😊
Ben sizi anladım. Teyzem boşanırken bize 3-5 günlüğüne geldi diye babam hep kavga çıkarırdı. Çünkü ev sadece babamın onun gözünde. Kendi misafiri taaa ebesinin ebesi bile olsa anneme hizmet ettirirdi ama annemin akrabalarından nefret ederdi. Teyzem de annem boşandıktan sonra yani nerdeyse 20 yıl sonra annemin evine gelebildi. Kardeşiniz boşanıyor diye işe girmemezlik yapmayın. Evinizi açma konunuza hiç yorum yapamıyorum

Kimse kimsenin evine temelli kalmak için gitmiyor zor durumda olan abla 2 çocuk yaa konu sahibine kimse yüklenmiyor olması gerekeni yapması gerekeni söylüyoruz rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin kardeş de olsa

Arkadaşlar merhaba,
Arkadaşlar detaylı yazmadığım için sanki ablamı istemiyormusum gibi olmuş düzeltme yapıyorum. kocam şehir dışında çalışıyor götürü iş alıyor 1 yılı kadar var bende 1 çocuk var 4 yaşında. Ablam eşinden ayrılıyor 2 çocuk var 9 11 yaşlarında eşin dönene kadar sende kalayım diyor şuan kendi ailemin yanında babam ve abim baskıcı olduğu için orda kalmak istemiyor. eşim suan birşey demiyor ara ara gelip kalıyor şuan ama eşin gelene kadar burda kalayım diyor. ama nafaka durumu dışında herhangi bi geliri yok çalışmamış şimdiye kadar bir ev kurması çok zor. belki tekrar babamlara gider. eşim şuan birşey demiyor ama yarın ne der bilemiyorım çunkü gerçekten sinirli ve lafın nereye gittiğini bilmez karşımdakine ayıp olur diye birşeyi yok kalkıp bi laf eder ablama ki eder diye çekiniyorum. ablam şuan çok zor biri oldu sinirli agrasif alıngan ama kendine o kadar odak halde ki çocukları gözü görmüyor yoksa hem manevi hem maddi yani sigarasına kadar düşünürüm inanın ki... önümüzdeki ay iş durumum olacaktı ama şu psikolojiyle ablama bırakamam çocukları kendi çocuklarını bile ölsem kurtulsam lafı ağzında sürekli... gerçekten ne yapayım şaşırdım kendinizi benim yerime koyup fikirler vermenizi rica ediyorum, konuyu gelen sorulara göre anllatım
Sinirli kocayi cekip, zorda ki ablaya sırtını donmek.

Ablanız boşanmaya kalkmadan önce ne yapacağını düşünmemiş anlaşılan. Abim, babam karışır diye yanlarına gitmek istemiyorsa yapacağı belli ya kendine iş bulup ayrı ev açacak yada kocasıyla devam edecek. Sizin yanınıza gelmesi çözüm değil ki çünkü ablanızın bir planı yok hani dese 1-2 hafta yanında kalıp işe girip düzen kurayım filan.

Ayrıca ablanıza da söyleyin 2 tane yetişmiş çocuğu var ortalıkta sigara içip isyan edeceğine çocuklarıyla kendine bir hayat kurmaya çalışsın, ilk defa boşanan o olmayacak. Siz de işe girip çalışın, kimse için vazgeçmeyin.

X