ablamın kayınvalidesinin yaptıkları!

çok yüzüldüm ablanın durumuna canım yaa
enişteninde ablanında tek suçu sevmekmiş 8 seneyi çöpe atmamışlar allah onları inş birbirine kavuşturur çok mutlu olurlar......

üzülmeyin o kadın allahından bulsun ne istemişki alt tarafı bi yüzük bi künye çok paramı etcek sandıı sırf üzülsünler diye yamış olabilirrrr allahından bulsuuunnn o kadınn allaha havale edin

aminnn öyle yaptık canım allah en sevdiği evladından çıkarsın kızına da öyle dünürler versin dilerim allahtan o zaman anlar belki bizleri.

anneler oğullarını paylaşamıyorlar. bende de var böyle bi müstakbel kayınvalide.
Ablanız bunlar için vazgeçmesin aşkından...

oğlunu paylaşamasa iyi bu kadın oğlunu mahcup ve rezil etmeye çalışıyor bizlere karşı.

eniştende taksitle eşya almasın direk bankaya para biriktirsin yada aldığı şeyleri size göndersin siz muhafaza edin görüştüklerinide kardeşiniz belli etmesin.muhattap olmayın bu insanlarla .eniştenizde ona göre planını yapsın ufak çocuk değil sonuçta benim eşimde her şeyini kendi yaptı.

yani kayınpederlerin yaptığı yüzünden mi evlenmekten vazgeçecek ablan? Gerçekten seviyorsa çocuğu evlenir tabi ki bir yüzük için mi ayrılacak?

enişteniz biliyorsa ailesinin yüzünü ve tepkisini gösteriyorsa ayrılmalarına gerek yok bence.

Ne anneler var hayatta, benim evladım çalışacak biriktirecek çeyiz alacak, bende ayy benimki eskidi diye açıp çeyiz eşyasını kullanacağım,
Ya da; Nişanı atılacak, belki onun için manevi değeri var saklıyor + çocuğum dahi olsa özel eşya kurcalanmasına karşıyım, takı kutusunu açacağım ve alıp bozduracağım...ki sanırım bu kayınvalide ablanızın tekrar barışıp görüştüklerini bilerek yapıyor sanırım.
Ablanıza söyleyin, bundan sonra nişanlısının para biriktirme ve çeyiz işini ele alsın. Tek taşın en güzelini alırlar zamanla inşallah. Eniştenizin ailesi herşeyi bilmeyi hak etmiyor, ne aileler var Yarabbim, bizler evlatlarımız için canımızı bile vermek isterken...

Ne anneler var hayatta, benim evladım çalışacak biriktirecek çeyiz alacak, bende ayy benimki eskidi diye açıp çeyiz eşyasını kullanacağım,
Ya da; Nişanı atılacak, belki onun için manevi değeri var saklıyor + çocuğum dahi olsa özel eşya kurcalanmasına karşıyım, takı kutusunu açacağım ve alıp bozduracağım...ki sanırım bu kayınvalide ablanızın tekrar barışıp görüştüklerini bilerek yapıyor sanırım.
Ablanıza söyleyin, bundan sonra nişanlısının para biriktirme ve çeyiz işini ele alsın. Tek taşın en güzelini alırlar zamanla inşallah. Eniştenizin ailesi herşeyi bilmeyi hak etmiyor, ne aileler var Yarabbim, bizler evlatlarımız için canımızı bile vermek isterken...

aynen canım katılıyorum ben tamam hayırsız anneler avlatlar da gördüm ama bu kadar arkadan evladını vuran kadın hiç görmedim,o pavyonda çalışan kadınları kötülüyor yemin ediyorum o kadınlara kurban olsun eminim ki onlar bile bu kadının yaptığını asla yapmazlar allahından korkan insanlar değilmş herşey beklenir bunlardan ama onun kızıda var allah büyük benim annemin ablamın beddusaını çok aldı alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

yine de beddua etme canım
annesinin yaptığını niye kızı çeksin
Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın
Ablanın da Allah yardımcısı olsun

enişten gelsin size iç güveysi.sizin tarafa geçsin ..annesini silsin demiyorum ama kadın oğlunu kaybetme korkusu yaşarsa belki frenler kendini..

eniştenin ailesi vurmuş bi tekme, bi tekme de ablanız vursun, kahrolsun çocuk

yazık yaaa,ben çocuğa üzüldüm şahsen

takı falan bunlar araç neticede,şahsen benim eşimin ailesi alıp bozdursa falan

ben eşime teselli veririm boşver hayatım sensin benim pırlantam diye

bilemicem...ablanız fevri karar vermesin bence,aşkına sahip çıksın derim

aynen canım katılıyorum ben tamam hayırsız anneler avlatlar da gördüm ama bu kadar arkadan evladını vuran kadın hiç görmedim,o pavyonda çalışan kadınları kötülüyor yemin ediyorum o kadınlara kurban olsun eminim ki onlar bile bu kadının yaptığını asla yapmazlar allahından korkan insanlar değilmş herşey beklenir bunlardan ama onun kızıda var allah büyük benim annemin ablamın beddusaını çok aldı alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

İpekciğim, ne olursa olsun beddua iyi birşey değil hayatım, zaten ilahi adalet tecelli eder merak etmeyin. Ayrıca ablanın kayınvalidesinin ve onun gibi düşünenlerin nasl bir yürek taşıdığını merak ediyorum? Kötü yola düşen hiçkimsenin isteyerek ve severek bu yollara düştüğünü sanmıyorum, bu düşüncesinden dolayı ablanın kayınvalidesini ayıpladım :eek:lmaz:

destekleriniz için hepiniz saolun arkadaşlar
bir yalnış anlamayı düzelteyim ben beddua ettim derken allaha havale ettim ama kızından görsün derken analı kızlı ablama yapmadıkları kalmadı hala söylüyorum asla da pişman olmam allah kızında göstersin ablama yaptıklarını başka birşey istemiyorum.

vallaha canım ablan iyi düşünsün.biz beraber olalım ...uzak otururuz ...sık görüşmeyiz falan diyede düşünmesin her halukarda rahat vermeyen vermez ömür boyu.herşey eniştende bitiyor yarın öbürgün eniştene yüz döndüklerinde eniştende ablanda kaldırabilirse devam etsinler

evlenirlerse çok mesafeli olucaklar zaten eniştem ailesinin ne mal olduğunu anlaya anlaya bir hal oldu adam orda burda kalıyor sırf annesinin yüzünü görmemek için ya ben ona üzülüyorum ne günahı vardı keşke insanın ailesini seçme hakkı olsa o istermiydi böyle olmasını şu an ablamla araları iyi ama ablam hiç anmıyor annesinin son yaptığı ayıbı,onun ne suçu var diyor haklı onlar yüzünden huzurlarını kaçırmıyorlar o da güsel bir gelişme en azından.

X