Ablamla sizce gorusmelimiyim

Emelerva

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
119
42
Konu uzun ablamla üvey kardeşiz bunu anlatmak istiyorum
Annemle babam ilk cocuklari öz ablam 8aylikken zehirli ishal salgınından ölmüş daha sonra 10 yıl boyunca esirgemedi koruyuce aile olabilmisler fakat babam ozamanlar memur vs olmadığı mülk olmadığı için evlat alamamislar sonra annemin köylüsü hamile olan bayan annaneme kendi gidip hamileyim eşim çobanlık yapıyor köylünün verdiği yetmiyor bakamicam günü doldu aldiramiyorum senin kızın evlat arıyormuş verelim diye haber salmış annem babam havaya ucmuslar doğuma kadar o ailenin herşeyi yapılmış doğduktan 1 hafta sonra evlat olarak nüfusa almışlar ablamı ablamın babası dilsiz sağır olduğu için çalışmamış ablamda 5.cocukmus 2 abisi ceza evinde 1 ablası köylünün dediğine göre kötü yola düşmüş yıllardır haber yok neyse
Ablamla benim 5 kardeşim 8 yaş farkı var ben 18 yıl sonra ilk evlat olmuşum okadar tedaviye rağmen olmazken Rabbim sonradan belki ablamı aldıkları için bizi bağışlamış ben 7aylik doğmuşum ve geç doğum yaptığı için annem hastanelerde geçirilen bı bebekligim olmuş epilepsi krizlerin 15 yaşıma kadar devam etti kardeşim ise disleksi ve raporu var 7 yaşından beri ablam ailesini süt anne baba olarak hep bildi her bayram her tatilde götürdüler hatta ailecek gider annemin köyünde süt anne derdik bizde kalırdık günlerce şehire geldikleri zaman onlarda bizde kalirdi ozamanlar ben çocuğum n3derlerse sorgulamazdik süt anne kim için neden derdik diye fakat ablam 16 yaşına bastığında öğrendim evlatlık olduğunu ve üzülmüştüm ben hep küçükken kendimi yargılardim bana her tokatinda her baskısında her özürlü hastalıklı degisinde meğer kendi cocuklugundan bilir annemler yokken ondan beni dovermis söylersem bidaha dayak yerdim bide
Ablam hem ozguvensiz hem kendini beğenmişti üvey diye en çok ona alınır herşey ona yapılır biz hep 2 3 plan olurduk sadece annemle babam değil akrabalar bile abla herşeyi alırdı mesela saligunu pazar olurdu bu hafta annem takım elbise aldıysa ozamanlar hafta teyzem bı sonraki hafta yada aynı hafta öbür teyzem ayakkabı çanta alırdı çamaşırına kadar alınırdı hediye ailemin gücü yetmediginde ben doğum günümü kardesiminki kutlandığını pek hatırlamam ama ablama 3 pasta kesilirdi aynı akşam hergelen pastasını alır gelirdi ilk torun yigen vs değil sadece evlatlık diye oysaki biz özken bize alınmazken kimse hakkımızı dusunmezdi annemi 10yil önce kanserden kaybettim ölmeden ablam evlendi 18 yaşındaydı ablam evlendiği zaman annemi bırakın akrabalar bile herşeyini almıştı abartısız 1 kamyon eşya çıktı evden borç harçla düğün yapıldı eşinin ailesinin durumu iyi diye annemde altta kalmadı fakat takılarını aldı evlendikleri zaman tenceri kavalti takımı bile 3 takımdı en basit örnek
Takıları alma sebebi annemin çok sıkıştık ilerde vercem diyeydi ki ölmeden önce 3 ayonce tarlası satılmış anneme para gelmiş ozamanlar 20 çeyrek 500 lira para gelmişken annem hak geçmesin diye 45 gram bilezik yaptırmış babam calismiyorken biz hastalık borç içindeyken gelen paradan bitek kefenini alıp gerisini ablama vermişti fakat teyzemin oğlu evleniyor sırf annem çok seviyor diye düğünü öne çekmişler doktorlar ümit yok 2 ay dedikleri için teyzemde sıkışmış annemden bileziği istemiş annem x kızımın ona sor demiş ablamda ozamanlar düğünden sonra verilecek diye kabul etmiş fakat o bilezik bir türlü aradan 10 yıl geçmiş gelmemiş annemden ne zaman konu açılsa ablam yapmak zorundalardi ben çalıştım eşya alındı(6 ay sigortasız yaştan dolayı çalışmışti sadece ozamanlar 50 lira haftalık alıyordu ablam günlük 5 lira harçlık alırdı içinden ) geriye kalan da susune yetmezdi ama sorsan bilezik için hakkımı helal etmiyorum yapmak zorundalar di bana ne yaptılar ben çalıştım yaptım vs diyor sinir oluyorum
Ben 5yil önce evlendim kimse bişey yapmadı ne benim ailem ne eşimin borç harç kurusu olmadan kimsenin eşimle kursuk yuvamizi evimizi kredilide olsa aldık kendi kv altı üstlü hazır evde kira bigun bile ödemedi eşinin kendi işi altında sıfır araba her konuşmada bana hala aglanir şu kadar borç var çok sıkıştık çocuklarıma şunu bunu alamadım benm eşim tek maaşla memur sağlık sorunu yüzünden çalışamıyorum küçük bebeğim var ne zaman dertleşme ye kalksak sanki başka yerde büyümüş kimse iyilik yapmamış gibi düşman bizim akrabalar halbuki anne babası (öz) köye arabalarına kadar gönderilmiştir kapıdan boş gönderdiler düğününe bile gelmediler ailem durumlarını bildiği için altınlarını kadar hazırlamıştı düğününe gelmediler diye kendi ailesiylede senelerdir görüşüp konuşmuyor biz öyle biliyoruz en azından ki eniştemin ailesi istemez çünkü kan emici tipte insanlar elini veren kolunu kaptırır hayatlarına düzgün yaşam değil eniştem biraz cimridir
Benim kızım 2 yaşında ablam dogumumda gram getirdi eniştem cebinden çıkarıp beaige tak diye attı ablama tavrına bakın bı tek Aralık'ta doğum gününde kizimq pijama takımı almış fiyatını gösteren link atmıştı 60 TL idi benim iki yeğenim var feda olsun annem ozamanlar sağ idi hepsine altınlar hastane çıkışları bilek kiyafetleralindi annem öldükten sonra ben çalışmaya başladım yigenlere tablet telefon bile aldım sorsan biz birşey yapmıyoruz 16 saat çalışıp engelli kardeş yaşlı baba hafta sonu izinin bile olmazdı temizlik yapardım bikere yemek yaptım geldim demezdi tavuk balık vs sipariş verirdi yapın biz gelcez diye para varmı diye sormazdi bile babam paradan anlamazk3n bile çocuklara 5 10 ne varsa her gelişinde verir ne meyve isterse markete götürür istedikleri cips vs neyse alırdı
Ben o evde çalışıp yaşarken onlar geldikçe herşey yapılırdı onlar gidince 3 gün ekmek alacak para bulamazdik sebep ay sonu maaşa var ve onlar istedi torunları diye biz kardeşimle evlat değildik sanki her konuşmada banada alın bebide götürün banada ismarlayin evlenene kadar sıkılmıştım borç ödemekten 16 saat çalışmaktan sağlığım kalmamış olanida kendi lux yaşarken gözü doymaz eşine ailesine aldiramaz bize söylerdi
Ben evlendim konular eskiler açıldıkça hep tartışır olduk enson konuşmada benim çocuklarıma ne yaptınız ki deyince bende patladım benimde ilk evladım senin ilk evladına yapıldı ikincisinde durumumuz yoktu annem öldü ben anlamıyordum tek kıyafet vs alındı dedim benim evladıma öz ilkken bişey yapilmadi babamın gücü yeterken almadı dedim benim eşim sevgiliyken doğum gününde iki yigenimede orijinal forma almıştı geçen sene badana giydiklerini gördüm şuan aslında tam bedenlerine göre ve 1 tanesi şuan 300 400 TL gbi tablete TLefona noldu 3 ay sonra bozuldu dedin ben 18 ay taksitini ödedim dedim dolmustum cunku sonra uzun süre aramadım oda aramadı şuan ikinci hamileliğim ve ilki gibi zor geçiyor bı kerede kendi tlefon açıp iyimisin demedi durumumu biliyor ben yine kandil geçti küçüklük olsun dedim aradım kb isim vardı arayamadim vs deyip kapattı bikez daha sonra biseyden aradım hatırlamıyorum neden olduğunu iki kez açmadı üçüncüde parke yaptircaz adamların geleceği gün belli değil telaşım vardı arayamadim açamadım şimdide enişten gelecek yemek yapicam dedi bende kapattım artık bağları koparmalimiyim yıllardır doğru düzgün aradığını hatırlamam hep ben biz ararız ve bize bitek vakti olmaz eniştem kızar gitmek istemez yorgun olur okul mahalle komşu herkesle gorusur durum atar müsait bize vakti yok ben babamla 1 yıldır küsüm konuşmuyorum en son kardeşim dedi büyük 15 yaşında olan yigenim karne parası istemiş babamda 20 TL vermiş bidaha gelmicem demiş 27 Şubat kardeşimin doğum günüydü teyzesinin doğumgününü gelmemis ve ablam herzamanki gibi eli boş gitmiş biz her sene büyük 15 küçük 8 iki kez 3er tane babam ben kardeşim ayrı hediye alır gideriz sorsan biz ne yaptık ki hamileyim kimsem yok babamla konuşmuyorum annem öldüğünden beri kimse akraba vs aramaz sormaz bı tek üvey ablam vardı oda böyle ben birileri anlasın ailem olsun arkamda istiyorum ama yok ve hep böyle verici olduğum için hep alttan aldığım için dost bildiklerim de hep böyle sömürüdu şuan ne akraba ne arkadaş vs yok çekirdek ailemden başka zorluguda şu doğum yapicam esimin ailesinden başka kimse yok esiminde akraba vs bağı yok fakat kv hasta görümcem vurdum duymaz ilk doğumda da tektim bundada öyle olacak ama arkada bide 3 yaşında bu sefer kızım olacak fikir verin ablam düne kadar doğuma girdiğinde ben bakarım diyordu ama artık böyle yapıyor bağı tamamen koparmalimiyim yine susmalimiyim eşim hasteneye banami yenidogacak olanını 3 yaşındaki kizimami isinemi yetişsin çok zorlanacak üzülüyorum kafaya takiyorum

Size tek bir gün bile ablalık etmemiş , asla kardeş olarak görmemiş insana güvenip ; çocuğunuzu ona emanet edip doğuma gidebilir misiniz gerçekten ?

Aranızda ne kan bağı ne de can bağı yok. ( Konu sahibinin anlattıkları bunu gösteriyor. Aynı durumda olup , can bağına sahip olanlar lütfen alınmasın , kırılmasın.) Bundan sonra önünüze bakın. Babanız ve sizden küçük kardeşiniz var anladığım kadarıyla , onlarla görüşün.

Eşinizle el ele verip kendi düzeninize göre bir çare bulursunuz elbet.

Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almak nasip etsin.

Yani okuyacak olan insan evladına da acıyıp yazsanız şunu keşke. Insan 1 noktayı esirgemezdi okuyacak olan kör adayı insanlardan.

Dahası konunuz kendini tekrar ediyor. Aynı şeyleri farklı kelime kombinasyonları yaparak anlatıyorsunuz. Anlamdaş kelime zehirlenmesi yaşadık.

Noktalama işaretleri olmadığı icin çok karışmış konu. Bazı yerleri atlayarak okudum .okuduğum kadarıyla cevpa vereyim .Annemin anlattığına göre bizim mahallede de vardı çocuğu olmayan bir aile onlarda evlat edinmiş kadın yıllar sonra kendiliğinden hamile kalmış gercektende Allah iyilik edenin karşılığıni veriyor. Ablaniza gelince siz herşeyi kiyasliyorsunuz ona yetim diye çok seyler yapılmış yetim olmasa öz ablaniz olsa bile karşılaştırma yapardınız doğal olarak. Ona yapıldı vay efendim bize niye yapilmadi bu kadar icerleniyorsaniz gorusenizde mesafeli olun çok uzuluyorsaniz gorusmezsiniz olur biter.

Noktalama işaretleri olmadığı icin çok karışmış konu. Bazı yerleri atlayarak okudum .okuduğum kadarıyla cevpa vereyim .Annemin anlattığına göre bizim mahallede de vardı çocuğu olmayan bir aile onlarda evlat edinmiş kadın yıllar sonra kendiliğinden hamile kalmış gercektende Allah iyilik edenin karşılığıni veriyor. Ablaniza gelince siz herşeyi kiyasliyorsunuz ona yetim diye çok seyler yapılmış yetim olmasa öz ablaniz olsa bile karşılaştırma yapardınız doğal olarak. Ona yapıldı vay efendim bize niye yapilmadi bu kadar icerleniyorsaniz gorusenizde mesafeli olun çok uzuluyorsaniz gorusmezsiniz olur biter.
Kıyaslamalari durumu anlatıyim diye yaptım aslında ve ölmüş onu bigun bile mağdur etmemiş bize yapamazken ona yapılmış ona rağmen annemin arkasından benim yüzüme ne yaptılar yapacaklar tabi zorundalar gibi konuşması sanki bileziği annem vermiş annem geri ödememiş gibi hakkımı helal etmiyorum demesi zoruma gidiyor annemin kemikleri sızlıyor diye düşünüyorum

En başında öz olmadığını anladım, yazmışsın çünkü. Sonlarına doğru üvey ablam demen tuhafıma gitti. Ne olursa olsun aynı evde bebekten büyümüş doğduğunda ablanmiş . Sonradan da gelmemiş. Nasıl böyle söyleyebiliyorsun. Ben olsam ne yaşarsam yasayim diyemem annemin çocuğu gibi gelir.
Ablan çok şanslıymiş ki hayatı kurtulmuş . Ailen bakmış büyütmüş sevmiş. Üstelik ailesinden de kaçırmamiş yüreklilik yapmışlar resmen. Belli ki çok hassas ve fazla empati duyguları gelişmiş.
Ben olsam ailesini bilmesini istemez, ailesinin de görmesini istemez korkardım kaybetmekten. Doğrumu degilmi bilmiyorum.

Ablan bu durumun avantajını yaşamış. Ailen hakkına girmeyelim derken fazla abartmışlar çocuklarını ihmal etmişler.
Ablanı evlat gibi görmemiş emanet gibi görmüş ve hesap sorulacak öbür dünyada diye çok özenli davranmış. Halbuki hepiniz Allahin emanetisiniz.

Ablanın huyu bu bence öz olsaydınız da tabiatı bu olacaktı. Öz olmadiğinizdan olmuyor aranizdaki bu yaşanılan durum . Üstelik ablan bu durumu öğrenince çok ağır yaşamıştır kolay değil.

Mesela benim kardeşim bana ihtiyaç duysa ve gitmesem , burnumdan getirir. Gelicen beni ilgilendirmez der. Bende paşa paşa giderim.
Sende abla illa gel sana ihtiyacım var. El değilsin ya kardeşiz biz, gelmek zorundasın benim sana hem yardım olarak hem de manevi olarak ihtiyacım var. Annem de yok kimsesiz gibi kalmayayım..ablalar küçük anne sayılmaz mı dee.
Kardeşi olun ve ablalık sıfatını yükleyin.
Altın olayını anlayamadım biraz karışık yazmışsın. Anladığım kadarıyla yorumladım nacizane.
Çocukken zor gelmiş bazı durumlar ama geride bırakın geçmiş gitmiş..

Neden babanla konuşmuyorsun?

Anladığım kadarıyla. Üvey abla kibirli bencilin teki. Abla dahi demeden hayatında temenni sil. Tek diyeceğim bu.

Kıyaslamalari durumu anlatıyim diye yaptım aslında ve ölmüş onu bigun bile mağdur etmemiş bize yapamazken ona yapılmış ona rağmen annemin arkasından benim yüzüme ne yaptılar yapacaklar tabi zorundalar gibi konuşması sanki bileziği annem vermiş annem geri ödememiş gibi hakkımı helal etmiyorum demesi zoruma gidiyor annemin kemikleri sızlıyor diye düşünüyorum
Anlıyorum ablanın vefaziligida var kizmakta haklısın. Senin asıl derdin bence doğumda yalnız olman babanlada küssün.herkesle köprüleri atma derim doğum olur ölüm olur hastalık olur yarın düğün olur. Kimseyi bulamazsın yanında inan çok zor oluyor. Ablan sana ne alıyorsa sende ona o kadarını al o ne kadar arıyorsa sende o kadar ara. Benim insan ilişkilerinde taktiğim bu . Fazla fazla yapınca insanı çantada keklik görüyorlar. Arada iyilik yap çağırınca hemen hazır olma. Yaptığın iyiliklerin kıymeti olur böylece. Ortayı bul işte. Tabi baştan herkes alistirmis nasıl başlarsa öyle gidiyor bu. Çocuk diye yetim diye herkes üzerine titremis annen baban bunun karşılığını ahirette alır böyle düşün. Sen onun annesi babası değilsin kardeşisin annesinden babasindan aldiklarini sen istesende veremezsin zaten oda bunu zamanla anlar. Bence zamana ihtiyacınız var tabi sende ortayı bul. Geçmişe gidip konuları açma olan olmuş zaten kimseye bir faydası yok.

Yarısına kadar okuyabildim
Benim okuduğum yere kadar her detayda maddiyat ön planda
Bu kadar çok kıyas yapılan ortamda öz de olsanız aranız iyi olmazdı bence
Öz kardeşle kesin iyi olunacak diye kural yok

Bi de arkadaşın dediği gibi hep en baştan beraber büyümüşsünüz
Hatta o sizden önce gelmiş
Belki aileniz söylemese ruhunuz duymayacaktı öz kardeşiniz olmadığını
sadece kötü deyip geçecektiniz

İlişkinize gelince de
İnsan ilişkileri gibi bakın olaya madem
Ne alırsanız onu verin

Söylemeden edemeyeceğim
Hiçbi akrabanızın aramaması, arkadaşlarınızın da vefasız olması filan baNa herkes mi kötü diye düşündürttü
O açıdan da bi özeleştiri yapın bence
Karşılaştığınız herkesin kötü olması pek olası değil çünkü

En başında öz olmadığını anladım, yazmışsın çünkü. Sonlarına doğru üvey ablam demen tuhafıma gitti. Ne olursa olsun aynı evde bebekten büyümüş doğduğunda ablanmiş . Sonradan da gelmemiş. Nasıl böyle söyleyebiliyorsun. Ben olsam ne yaşarsam yasayim diyemem annemin çocuğu gibi gelir.
Ablan çok şanslıymiş ki hayatı kurtulmuş . Ailen bakmış büyütmüş sevmiş. Üstelik ailesinden de kaçırmamiş yüreklilik yapmışlar resmen. Belli ki çok hassas ve fazla empati duyguları gelişmiş.
Ben olsam ailesini bilmesini istemez, ailesinin de görmesini istemez korkardım kaybetmekten. Doğrumu degilmi bilmiyorum.

Ablan bu durumun avantajını yaşamış. Ailen hakkına girmeyelim derken fazla abartmışlar çocuklarını ihmal etmişler.
Ablanı evlat gibi görmemiş emanet gibi görmüş ve hesap sorulacak öbür dünyada diye çok özenli davranmış. Halbuki hepiniz Allahin emanetisiniz.

Ablanın huyu bu bence öz olsaydınız da tabiatı bu olacaktı. Öz olmadiğinizdan olmuyor aranizdaki bu yaşanılan durum . Üstelik ablan bu durumu öğrenince çok ağır yaşamıştır kolay değil.

Mesela benim kardeşim bana ihtiyaç duysa ve gitmesem , burnumdan getirir. Gelicen beni ilgilendirmez der. Bende paşa paşa giderim.
Sende abla illa gel sana ihtiyacım var. El değilsin ya kardeşiz biz, gelmek zorundasın benim sana hem yardım olarak hem de manevi olarak ihtiyacım var. Annem de yok kimsesiz gibi kalmayayım..ablalar küçük anne sayılmaz mı dee.
Kardeşi olun ve ablalık sıfatını yükleyin.
Altın olayını anlayamadım biraz karışık yazmışsın. Anladığım kadarıyla yorumladım nacizane.
Çocukken zor gelmiş bazı durumlar ama geride bırakın geçmiş gitmiş..

Neden babanla konuşmuyorsun?
Babam annemi kanserken bile aldattı daha sonra annemin 40 çıkmadan biriyle konsutugunu öğrendim ben üni okurken evlen okulu bırakıp gelmek zorunda kalmayın dedigimde kabul etmedi 2 yıl sonra ben okulu bırakıp geldim çalışmaya başladım evlenicem dedi ve evlendi 1 hafta sonra evlendiği kişi beni istemiyor diye sokağa attı bu sürede sahi ablam da babamda 1 yıl aramadı tek başıma işe girip kredi çekip ev tutup ayaklarımın üstünde durdum 1 yıl sonunda eve erkek aldığını kadının ve babamın bastığını buyuzden babamın boşanma davası açtığını söyledi babam beni aradı özür diledi döndüm eve derken bu sefer babam evlenirken kredi çekip ziynet almışti onların borcu avukat parası dava sonuclana kadar nafaka parası benden çıktı çünkü babamın maaşların icra varmış aldatan bayan kartlarla yüklü ekşi hesaptan para çekiyor babamın beni çağırmasındaki sebep evde halı tülden kanepeden başka bişey kalmamış tencere kaşık bile ben düzenini toplayıp geldim derken ben biriyle evlenme arifesine girdim borçlardan 5 yıl bekledik babamın kuruş faydası olamdi evlendim balayimdayken eve yabancı uyruklu kadın getirdiğini öğrendim resmi nikahsız derken bu sürekli devam etti 1 2 3 derken ben 5 yıldır evliyim babamın bu en son 16. Eşi deyim artık bize bı kuruş destek olmazken nikah hatta imam nikah olmadan Azeri İran kim olursa face'de tanıştığı her kadınla eve alır evlenir oldu çoğu eşya aldırdı çoğu ziynet vs gelen 3 5 ay durup gidiyordu bende patladım insanların lafına doymustum her kadın gelmeden önce temizliğe giderdim bide gittikten sonra çağırır giderdim evde kadın varken düzeni huzuru bozulmasın diye gitsekte karismazdim patladigim nokta da şu oldu kardeşim disleksi raporlu ve çalışıyor üstüne afedersin çamaşır almazken gelen kadınlara soyulamasina kızıyorum kardeşim kazancını elalemle yemesine kızıyorum maaşını babam alıyor kardeşimin maaşı var çalışıyor diye bana da vermez bakayım adam akıllı ilgilenmez bayan ne kıyafet ne bakımı ne harçlığı kendi hayatında en sonunda uzak durmaya karar verdim hep arkasını toplamaktan borcunu ödemekten sıkıldım sadece kardeşime destek oluyorum görüşüyorum şuan ben çalışmıyorum eşim çalışıyor kendi çocuğuma mama alamazk3n bekarken aynı evde olduğumuz için internet vs benim ustumeydi ödemez icra kağıdı bana gelir eşim oderdi bu 3 5 kez oldu sözleşme bittide kapattık kardeşimin maaşı var ben üst baş alırdım feda olsun kendi dışarda kadınlarla yer evdeki kızının kıyafeti açlığı tokluğu önemli değildi ben bekarkende aynıydı oyuzden hep kardeşime ben baktım oyuzden ablam dışardan hep istedikçe verildiğinde kızdım bize yoktu çünkü ve sorun verilmesi de değil ablamın hala ne yaptınız demesi

Babam annemi kanserken bile aldattı daha sonra annemin 40 çıkmadan biriyle konsutugunu öğrendim ben üni okurken evlen okulu bırakıp gelmek zorunda kalmayın dedigimde kabul etmedi 2 yıl sonra ben okulu bırakıp geldim çalışmaya başladım evlenicem dedi ve evlendi 1 hafta sonra evlendiği kişi beni istemiyor diye sokağa attı bu sürede sahi ablam da babamda 1 yıl aramadı tek başıma işe girip kredi çekip ev tutup ayaklarımın üstünde durdum 1 yıl sonunda eve erkek aldığını kadının ve babamın bastığını buyuzden babamın boşanma davası açtığını söyledi babam beni aradı özür diledi döndüm eve derken bu sefer babam evlenirken kredi çekip ziynet almışti onların borcu avukat parası dava sonuclana kadar nafaka parası benden çıktı çünkü babamın maaşların icra varmış aldatan bayan kartlarla yüklü ekşi hesaptan para çekiyor babamın beni çağırmasındaki sebep evde halı tülden kanepeden başka bişey kalmamış tencere kaşık bile ben düzenini toplayıp geldim derken ben biriyle evlenme arifesine girdim borçlardan 5 yıl bekledik babamın kuruş faydası olamdi evlendim balayimdayken eve yabancı uyruklu kadın getirdiğini öğrendim resmi nikahsız derken bu sürekli devam etti 1 2 3 derken ben 5 yıldır evliyim babamın bu en son 16. Eşi deyim artık bize bı kuruş destek olmazken nikah hatta imam nikah olmadan Azeri İran kim olursa face'de tanıştığı her kadınla eve alır evlenir oldu çoğu eşya aldırdı çoğu ziynet vs gelen 3 5 ay durup gidiyordu bende patladım insanların lafına doymustum her kadın gelmeden önce temizliğe giderdim bide gittikten sonra çağırır giderdim evde kadın varken düzeni huzuru bozulmasın diye gitsekte karismazdim patladigim nokta da şu oldu kardeşim disleksi raporlu ve çalışıyor üstüne afedersin çamaşır almazken gelen kadınlara soyulamasina kızıyorum kardeşim kazancını elalemle yemesine kızıyorum maaşını babam alıyor kardeşimin maaşı var çalışıyor diye bana da vermez bakayım adam akıllı ilgilenmez bayan ne kıyafet ne bakımı ne harçlığı kendi hayatında en sonunda uzak durmaya karar verdim hep arkasını toplamaktan borcunu ödemekten sıkıldım sadece kardeşime destek oluyorum görüşüyorum şuan ben çalışmıyorum eşim çalışıyor kendi çocuğuma mama alamazk3n bekarken aynı evde olduğumuz için internet vs benim ustumeydi ödemez icra kağıdı bana gelir eşim oderdi bu 3 5 kez oldu sözleşme bittide kapattık kardeşimin maaşı var ben üst baş alırdım feda olsun kendi dışarda kadınlarla yer evdeki kızının kıyafeti açlığı tokluğu önemli değildi ben bekarkende aynıydı oyuzden hep kardeşime ben baktım oyuzden ablam dışardan hep istedikçe verildiğinde kızdım bize yoktu çünkü ve sorun verilmesi de değil ablamın hala ne yaptınız demesi
Ara ara okuyabildim yine. Madem huylarını biliyorsunuz ne demeye sürekli yardım ediyorsunuz ? Yapmayın üzerinize sözleşme falan. Yapıp yapıp böyle şöyle diye dert yanan insanları anlamıyorum.

Yarısına kadar okuyabildim
Benim okuduğum yere kadar her detayda maddiyat ön planda
Bu kadar çok kıyas yapılan ortamda öz de olsanız aranız iyi olmazdı bence
Öz kardeşle kesin iyi olunacak diye kural yok

Bi de arkadaşın dediği gibi hep en baştan beraber büyümüşsünüz
Hatta o sizden önce gelmiş
Belki aileniz söylemese ruhunuz duymayacaktı öz kardeşiniz olmadığını
sadece kötü deyip geçecektiniz

İlişkinize gelince de
İnsan ilişkileri gibi bakın olaya madem
Ne alırsanız onu verin

Söylemeden edemeyeceğim
Hiçbi akrabanızın aramaması, arkadaşlarınızın da vefasız olması filan baNa herkes mi kötü diye düşündürttü
O açıdan da bi özeleştiri yapın bence
Karşılaştığınız herkesin kötü olması pek olası değil çünkü
Kıyas yapılmadı cocukken dedim ya ben bilmiyordum ablam kendisi biliyormuş ama suanki aklımda durumu anlayın diye kiyaslarla açıkladım hiç bir akrabam olmaması değil evet çok var ama annem öldüğü zamandan beri annemle babamın tarafı konuşmuyor annemin tarafı buyuzden aramadi sormadı babamın tarafında genelde şehir ve yurt dışında babamla zaten gorusmuyorlar babamın zamanında bazı olayları durumundan zaten buyuzden annemin tarafı babamla kalınca annem ölünce kapımızı açıp bizi arayıp sormadı bizim ne günahımız varsa arkadaş olarakta 12 16 saat hafta sonu izni olmadan çalışan biriydim evlenene kadar buyuzden iş arkadaşlığı haricinde arkadaş edinecek ne ortamım ne zamanım olmadı olan zamanda evde temizlik dinlenme yada eşimle bulusma ile geçerdi iş arkadaşlığı da iş yerinde sadece arkadaştık çoğu ile bı kaç dışarda görüştüğüm oldu tabiki hala var ama onlar şuan çalışıyor yine aynı tempoda ben ev hanımı onlar çocuklarına bile hafta sonu olmadığı için bana nasıl vakit ayirsin ister istemez mesafe giriyor ve aileyle dertleşmek arkanda durması başka arkadaş dost başka

Ara ara okuyabildim yine. Madem huylarını biliyorsunuz ne demeye sürekli yardım ediyorsunuz ? Yapmayın üzerinize sözleşme falan. Yapıp yapıp böyle şöyle diye dert yanan insanları anlamıyorum.
Evlenmeden önce beraber yaşadığımız için benim ustumeydi internet sozlesme olumcada kapatamiyorsun çok ceza çıkıyordu ozaman bu konu ile ilgili dert yanmadim sordunuz acikladim

Kıyas yapılmadı cocukken dedim ya ben bilmiyordum ablam kendisi biliyormuş ama suanki aklımda durumu anlayın diye kiyaslarla açıkladım hiç bir akrabam olmaması değil evet çok var ama annem öldüğü zamandan beri annemle babamın tarafı konuşmuyor annemin tarafı buyuzden aramadi sormadı babamın tarafında genelde şehir ve yurt dışında babamla zaten gorusmuyorlar babamın zamanında bazı olayları durumundan zaten buyuzden annemin tarafı babamla kalınca annem ölünce kapımızı açıp bizi arayıp sormadı bizim ne günahımız varsa arkadaş olarakta 12 16 saat hafta sonu izni olmadan çalışan biriydim evlenene kadar buyuzden iş arkadaşlığı haricinde arkadaş edinecek ne ortamım ne zamanım olmadı olan zamanda evde temizlik dinlenme yada eşimle bulusma ile geçerdi iş arkadaşlığı da iş yerinde sadece arkadaştık çoğu ile bı kaç dışarda görüştüğüm oldu tabiki hala var ama onlar şuan çalışıyor yine aynı tempoda ben ev hanımı onlar çocuklarına bile hafta sonu olmadığı için bana nasıl vakit ayirsin ister istemez mesafe giriyor ve aileyle dertleşmek arkanda durması başka arkadaş dost başka
E tamam peki
Her şey sizin iradeniz dışında gerçekleşmiş
O zaman kader deyin geçin yapacak bir şey yok

Ablanız için de üvey olduğunu bilmek ruhunda sorunlara yol açmış belli ki
E zaten üveymiş
Görüşmek zorunda değilsiniz
Tek kardeşsiniz gibi varsayın

E tamam peki
Her şey sizin iradeniz dışında gerçekleşmiş
O zaman kader deyin geçin yapacak bir şey yok

Ablanız için de üvey olduğunu bilmek ruhunda sorunlara yol açmış belli ki
E zaten üveymiş
Görüşmek zorunda değilsiniz
Tek kardeşsiniz gibi varsayın
Gerçekten dışardan benmi üvey olduğu için kabullenemedim guzukuyor sorun bendemi yazdığınızdan bunu mu anlamaliyim

Gerçekten dışardan benmi üvey olduğu için kabullenemedim guzukuyor sorun bendemi yazdığınızdan bunu mu anlamaliyim
Hayır
Ama siz de öz gibi görmüyorsunuz zaten diyorum
Yokmuş gibi varsayın
İnsan öz kardeşini siliyor yeri geliyor da

Verici olma durumu da diğer mesajınızda okuduklarımdan sonra sizin için genel bi sorun
Ablanıza verici davranmayı geçtim babanızın annenizi aldattığı kadının takı parasını ödemiş insansınız
Ablanıza verdiklerinize pek takılmayın bunu ödedikten sonra

Size zorla mı yazdırıyorlar böyle? Israrla noktalama işareti paragraf kullanmıyorsunuz?? Detaylı okuyamadım o yüzden mesajlarınızı.
Anne baba tarafından bakamayız biz kim isterse gelsin alsın deyip başkalarına verilmiş olmayı bilmek kolay değil. Her gelen de konuşmuştur ulu orta.

Ablanız küçüklüğünden beri bunu bilerek büyüdüyse kinlenip bencilleşmiştir. Her şey fazla fazla önüne yığılmış ama mutlu olamamış bir türlü. Belki öz kardeşiniz olsaydı yani aynı anne babadan olsaydınız farklı hislerle büyürdü. Ona bu kadar ayrımcılık yapılarak sizden farklı olduğu hissettirilmiş, eşit tutulmamış sizinle. Ona üç tane alınıp size hiç alınmayacağına ikinize de birer tane alınsaymış, durum yoksa ikinize de alınmasaymış daha iyi olurmuş.

X