Ablamla sizce gorusmelimiyim

Burda insanlar ay çok uzun okuyamadım, yazdıklarında bana genelde sinir gelir. Sanki zorla okutan mi var, sorduk mu okuyup okumayadigini, bunu buraya yazmanın ne faydası var diye düşünürdüm, hep, ama hiç birşeyi okumaya gocunmayan ben bile okuyamadım. 😐

Ben ayni ablaniz gibi birini taniyorum. Hala annesini somürür. Sinirlenmekte haklisiniz ama boşverin. Boylelerink allaha havale edip hiç görüşmrmek en iyisi. Yasam kaliteniz artar. Ama kıüsüm şeklinde de yapmayin siz aramayin ararsa kisa kesin. Eve cagırmayin çagirirsa bahane bulun. Babanizda vs. Karşilasırsaniz işim cıktı deyim az oturun mesela. Kendi yolunuza bakin.

Kardeşiniz için Disleksi demişsiniz. Sona doğru da engelli demişsiniz. DİSLEKSİ engelli demek değildir. Ben ENGELLİ kelimesinden sonrasını okumadım açıkçası.

Hamilesin ve yanında birinin olmasını istiyorsun ve en yakın olarak ablam dediğin kişiyi görüyorsun ama yanlış...

Diyorsun ki ; bağları koparmalımıyım? Sen ister kopar,ister koparma...Ablam dediğin kişi seninle görüşmek istemiyor..Hatta hamile olduğun ve ona muhtaç olabılecegını dusundugu içinde koparmış olabılır..:işsiz:

Onu silmelisin hayatından bu net..Vurdumduymazda olsa , bir gece yatacagın hastanede bir şekılde 3 yasındakı cocugu oyalayabılır görümcen bence ..En iyi alternatif şuan o duruyor..

Onun dısında babanla ne sorunun var bilmiyorum ama herhalde şu abla dediğin kişilik kadar canını yakmamıştır..Onunla barışır ve onu affedersen bence senin için ruhsal olarak iyi gelecek gibime geldi...

Psikolojide de kızdığımız,kin tuttuğumuz kişilerin aslında kendimize zararımız olduğunu söylüyor..:KK51:

Onun dışında güçlü olun ve durumunuzu içinizden dramatize ettirmeyin..Şu dünyada sığınaklar altında doğum yapıp,eşini,ailesini ve en son kendi canını kaybeden kişileri görüyoruz...Ben bununda üstesinden gelirim demek ve hayatınızda "sahip olduklarınıza (Çocuğunuza,eşinize,karnınızdaki bebeğinize ve güzel yuvanıza)" tutunmak sizi mutlu edecektir...:KK200:

Konu uzun ablamla üvey kardeşiz bunu anlatmak istiyorum
Annemle babam ilk cocuklari öz ablam 8aylikken zehirli ishal salgınından ölmüş daha sonra 10 yıl boyunca esirgemedi koruyuce aile olabilmisler fakat babam ozamanlar memur vs olmadığı mülk olmadığı için evlat alamamislar sonra annemin köylüsü hamile olan bayan annaneme kendi gidip hamileyim eşim çobanlık yapıyor köylünün verdiği yetmiyor bakamicam günü doldu aldiramiyorum senin kızın evlat arıyormuş verelim diye haber salmış annem babam havaya ucmuslar doğuma kadar o ailenin herşeyi yapılmış doğduktan 1 hafta sonra evlat olarak nüfusa almışlar ablamı ablamın babası dilsiz sağır olduğu için çalışmamış ablamda 5.cocukmus 2 abisi ceza evinde 1 ablası köylünün dediğine göre kötü yola düşmüş yıllardır haber yok neyse
Ablamla benim 5 kardeşim 8 yaş farkı var ben 18 yıl sonra ilk evlat olmuşum okadar tedaviye rağmen olmazken Rabbim sonradan belki ablamı aldıkları için bizi bağışlamış ben 7aylik doğmuşum ve geç doğum yaptığı için annem hastanelerde geçirilen bı bebekligim olmuş epilepsi krizlerin 15 yaşıma kadar devam etti kardeşim ise disleksi ve raporu var 7 yaşından beri ablam ailesini süt anne baba olarak hep bildi her bayram her tatilde götürdüler hatta ailecek gider annemin köyünde süt anne derdik bizde kalırdık günlerce şehire geldikleri zaman onlarda bizde kalirdi ozamanlar ben çocuğum n3derlerse sorgulamazdik süt anne kim için neden derdik diye fakat ablam 16 yaşına bastığında öğrendim evlatlık olduğunu ve üzülmüştüm ben hep küçükken kendimi yargılardim bana her tokatinda her baskısında her özürlü hastalıklı degisinde meğer kendi cocuklugundan bilir annemler yokken ondan beni dovermis söylersem bidaha dayak yerdim bide
Ablam hem ozguvensiz hem kendini beğenmişti üvey diye en çok ona alınır herşey ona yapılır biz hep 2 3 plan olurduk sadece annemle babam değil akrabalar bile abla herşeyi alırdı mesela saligunu pazar olurdu bu hafta annem takım elbise aldıysa ozamanlar hafta teyzem bı sonraki hafta yada aynı hafta öbür teyzem ayakkabı çanta alırdı çamaşırına kadar alınırdı hediye ailemin gücü yetmediginde ben doğum günümü kardesiminki kutlandığını pek hatırlamam ama ablama 3 pasta kesilirdi aynı akşam hergelen pastasını alır gelirdi ilk torun yigen vs değil sadece evlatlık diye oysaki biz özken bize alınmazken kimse hakkımızı dusunmezdi annemi 10yil önce kanserden kaybettim ölmeden ablam evlendi 18 yaşındaydı ablam evlendiği zaman annemi bırakın akrabalar bile herşeyini almıştı abartısız 1 kamyon eşya çıktı evden borç harçla düğün yapıldı eşinin ailesinin durumu iyi diye annemde altta kalmadı fakat takılarını aldı evlendikleri zaman tenceri kavalti takımı bile 3 takımdı en basit örnek
Takıları alma sebebi annemin çok sıkıştık ilerde vercem diyeydi ki ölmeden önce 3 ayonce tarlası satılmış anneme para gelmiş ozamanlar 20 çeyrek 500 lira para gelmişken annem hak geçmesin diye 45 gram bilezik yaptırmış babam calismiyorken biz hastalık borç içindeyken gelen paradan bitek kefenini alıp gerisini ablama vermişti fakat teyzemin oğlu evleniyor sırf annem çok seviyor diye düğünü öne çekmişler doktorlar ümit yok 2 ay dedikleri için teyzemde sıkışmış annemden bileziği istemiş annem x kızımın ona sor demiş ablamda ozamanlar düğünden sonra verilecek diye kabul etmiş fakat o bilezik bir türlü aradan 10 yıl geçmiş gelmemiş annemden ne zaman konu açılsa ablam yapmak zorundalardi ben çalıştım eşya alındı(6 ay sigortasız yaştan dolayı çalışmışti sadece ozamanlar 50 lira haftalık alıyordu ablam günlük 5 lira harçlık alırdı içinden ) geriye kalan da susune yetmezdi ama sorsan bilezik için hakkımı helal etmiyorum yapmak zorundalar di bana ne yaptılar ben çalıştım yaptım vs diyor sinir oluyorum
Ben 5yil önce evlendim kimse bişey yapmadı ne benim ailem ne eşimin borç harç kurusu olmadan kimsenin eşimle kursuk yuvamizi evimizi kredilide olsa aldık kendi kv altı üstlü hazır evde kira bigun bile ödemedi eşinin kendi işi altında sıfır araba her konuşmada bana hala aglanir şu kadar borç var çok sıkıştık çocuklarıma şunu bunu alamadım benm eşim tek maaşla memur sağlık sorunu yüzünden çalışamıyorum küçük bebeğim var ne zaman dertleşme ye kalksak sanki başka yerde büyümüş kimse iyilik yapmamış gibi düşman bizim akrabalar halbuki anne babası (öz) köye arabalarına kadar gönderilmiştir kapıdan boş gönderdiler düğününe bile gelmediler ailem durumlarını bildiği için altınlarını kadar hazırlamıştı düğününe gelmediler diye kendi ailesiylede senelerdir görüşüp konuşmuyor biz öyle biliyoruz en azından ki eniştemin ailesi istemez çünkü kan emici tipte insanlar elini veren kolunu kaptırır hayatlarına düzgün yaşam değil eniştem biraz cimridir
Benim kızım 2 yaşında ablam dogumumda gram getirdi eniştem cebinden çıkarıp beaige tak diye attı ablama tavrına bakın bı tek Aralık'ta doğum gününde kizimq pijama takımı almış fiyatını gösteren link atmıştı 60 TL idi benim iki yeğenim var feda olsun annem ozamanlar sağ idi hepsine altınlar hastane çıkışları bilek kiyafetleralindi annem öldükten sonra ben çalışmaya başladım yigenlere tablet telefon bile aldım sorsan biz birşey yapmıyoruz 16 saat çalışıp engelli kardeş yaşlı baba hafta sonu izinin bile olmazdı temizlik yapardım bikere yemek yaptım geldim demezdi tavuk balık vs sipariş verirdi yapın biz gelcez diye para varmı diye sormazdi bile babam paradan anlamazk3n bile çocuklara 5 10 ne varsa her gelişinde verir ne meyve isterse markete götürür istedikleri cips vs neyse alırdı
Ben o evde çalışıp yaşarken onlar geldikçe herşey yapılırdı onlar gidince 3 gün ekmek alacak para bulamazdik sebep ay sonu maaşa var ve onlar istedi torunları diye biz kardeşimle evlat değildik sanki her konuşmada banada alın bebide götürün banada ismarlayin evlenene kadar sıkılmıştım borç ödemekten 16 saat çalışmaktan sağlığım kalmamış olanida kendi lux yaşarken gözü doymaz eşine ailesine aldiramaz bize söylerdi
Ben evlendim konular eskiler açıldıkça hep tartışır olduk enson konuşmada benim çocuklarıma ne yaptınız ki deyince bende patladım benimde ilk evladım senin ilk evladına yapıldı ikincisinde durumumuz yoktu annem öldü ben anlamıyordum tek kıyafet vs alındı dedim benim evladıma öz ilkken bişey yapilmadi babamın gücü yeterken almadı dedim benim eşim sevgiliyken doğum gününde iki yigenimede orijinal forma almıştı geçen sene badana giydiklerini gördüm şuan aslında tam bedenlerine göre ve 1 tanesi şuan 300 400 TL gbi tablete TLefona noldu 3 ay sonra bozuldu dedin ben 18 ay taksitini ödedim dedim dolmustum cunku sonra uzun süre aramadım oda aramadı şuan ikinci hamileliğim ve ilki gibi zor geçiyor bı kerede kendi tlefon açıp iyimisin demedi durumumu biliyor ben yine kandil geçti küçüklük olsun dedim aradım kb isim vardı arayamadim vs deyip kapattı bikez daha sonra biseyden aradım hatırlamıyorum neden olduğunu iki kez açmadı üçüncüde parke yaptircaz adamların geleceği gün belli değil telaşım vardı arayamadim açamadım şimdide enişten gelecek yemek yapicam dedi bende kapattım artık bağları koparmalimiyim yıllardır doğru düzgün aradığını hatırlamam hep ben biz ararız ve bize bitek vakti olmaz eniştem kızar gitmek istemez yorgun olur okul mahalle komşu herkesle gorusur durum atar müsait bize vakti yok ben babamla 1 yıldır küsüm konuşmuyorum en son kardeşim dedi büyük 15 yaşında olan yigenim karne parası istemiş babamda 20 TL vermiş bidaha gelmicem demiş 27 Şubat kardeşimin doğum günüydü teyzesinin doğumgününü gelmemis ve ablam herzamanki gibi eli boş gitmiş biz her sene büyük 15 küçük 8 iki kez 3er tane babam ben kardeşim ayrı hediye alır gideriz sorsan biz ne yaptık ki hamileyim kimsem yok babamla konuşmuyorum annem öldüğünden beri kimse akraba vs aramaz sormaz bı tek üvey ablam vardı oda böyle ben birileri anlasın ailem olsun arkamda istiyorum ama yok ve hep böyle verici olduğum için hep alttan aldığım için dost bildiklerim de hep böyle sömürüdu şuan ne akraba ne arkadaş vs yok çekirdek ailemden başka zorluguda şu doğum yapicam esimin ailesinden başka kimse yok esiminde akraba vs bağı yok fakat kv hasta görümcem vurdum duymaz ilk doğumda da tektim bundada öyle olacak ama arkada bide 3 yaşında bu sefer kızım olacak fikir verin ablam düne kadar doğuma girdiğinde ben bakarım diyordu ama artık böyle yapıyor bağı tamamen koparmalimiyim yine susmalimiyim eşim hasteneye banami yenidogacak olanını 3 yaşındaki kizimami isinemi yetişsin çok zorlanacak üzülüyorum kafaya takiyorum
Çok uzun ama size sürekli kötüluk edenlere neden iyilik yapıyorsunuz anlamıyorum. Bir kısımda da yazmışsınız çok verici olduğunuzu. Silin gitsin üvey ablanızı. Özet olarak konuya baktığım da size bir ablalıgı da olmamıs anladıgım kadarıyla. Kimseye ihtiyaciniz yok siz kendinize değer verin onemli olan bu

Hepisini okudum cok uzuldum. Uvey ablanizi silin ve unutun.
Engelli raporu olan kiz kardesinizi babanizdan kurtarin. Devlet bakimini ustlenmez mi? O kadar kadin alan sacmayan bu adam bana hic tekin gelmedi. Lutfen devletten yardim isteyin.
Siz evlisiniz bir esiniz bir cocugunuz var. asla yalniz degilsiniz. 3 yasindaki kizinizi kv ya da bi komsuya ya da gorumceye emanet edebilirsiniz. Bende yeni dogum yaptim dogum bittikten sonra cok hizli toparlar siniz. Kimsenin yardimi gerekmez. Uzmeyin kendinizi hormonlar daha bi duygusal yapiyor. Surekli gecmisle hesaplasmayi birakin. Saglikla kavusun yavrunuza🙏🏻

Kardeşiniz için Disleksi demişsiniz. Sona doğru da engelli demişsiniz. DİSLEKSİ engelli demek değildir. Ben ENGELLİ kelimesinden sonrasını okumadım açıkçası.
Ayni seyi ben de dusundum.Kardesi disleksi olabilir ama sanki zeka geriligi varmis gibi bahsetmis.Tam tersi disleksisi olan bireylerin bir cogunun zekasi üstün zekadir.

Arkadaslar haklı keske daha öz bır anlatım yapsaydınız çatpat okudum ama ..Neyse fikir istemissiniz ;
inanın su an kımsenın kımseye faydası yok herkes kendı kosturmasında tırnagın varsa basını kası .
anlıyorum bazen yalnızlık çekıyorsunuz ama ablanıza agzınızla kuş da tutsanız olmayacak.
en ıyısı mı komsudur arkadastır kendınıze iyi insanlardan çevre edınmenızdır. bazen iyi komsu arkadas akrabadan daha iyidir.
Dogum yapacakmıssınız gunluk oyun grupları kresler falan var çocugunuzu yarım gun oyle bır yere bırakmanız bence daha mantıklı olacaktır..
RAbbim saglıkla kucagınıza almayı nasıp etsın

benim evladıma öz ilkken bişey yapilmadi babamın gücü yeterken almadı dedim
"Öz ilkken" mi? Ablan az değil ama sen de çok kötü kalplisin. Öz-ilk olduğun için daha kıymetli olduğunu mu düşünüyorsun? Sonra 'neden telefonlarımı açmıyor'. Kadın yüzünü bile görmek istemiyordur çünkü. Zor mu bunu anlamak?
benim çocuklarıma ne yaptınız ki deyince bende patladım benimde ilk evladım senin ilk evladına yapıldı ikincisinde durumumuz yoktu annem öldü ben anlamıyordum tek kıyafet vs alındı dedim
İlk doğum değilmiş ki, nesini anlamıyordun da sadece kıyafet aldın? 8 sene önce çeyrek altın 120 lira falandı, bir asgari ücretle 8 çeyrek alinabilirdi. Kaldı ki hamilelik 9 aylık bir süreç, çocuğun doğacağını hesaba katıp ayda 10-20 kenara atabilirdin. Yirmili yaşlarda çalışan kadinmissin,daha önceki doğuma,yapılanlara Sahit olmussun.
Ben anlamiyordum,diye bir şey yok (ha bence önemli değil ama siz gram altın+kıyafet alınca küçük görmüşsünüz,madem önemli siz de yapsaydiniz)
benim eşim sevgiliyken doğum gününde iki yigenimede orijinal forma almıştı geçen sene badana giydiklerini gördüm şuan aslında tam bedenlerine göre ve 1 tanesi şuan 300 400 TL
Evleneli bile 5 sene olmus. Allah bilir kaç sene önce sevgiliyken adamın aldığı forma tabii ki zamanla pijama üstü olacak. Ne yapsın, forma-i şerif diye dolaba mi kaldırsin eski püskü şeyi? Madem lafını edeceksin,almasaymis.

"Öz ilkken" mi? Ablan az değil ama sen de çok kötü kalplisin. Öz-ilk olduğun için daha kıymetli olduğunu mu düşünüyorsun? Sonra 'neden telefonlarımı açmıyor'. Kadın yüzünü bile görmek istemiyordur çünkü. Zor mu bunu anlamak?
İlk doğum değilmiş ki, nesini anlamıyordun da sadece kıyafet aldın? 8 sene önce çeyrek altın 120 lira falandı, bir asgari ücretle 8 çeyrek alinabilirdi. Kaldı ki hamilelik 9 aylık bir süreç, çocuğun doğacağını hesaba katıp ayda 10-20 kenara atabilirdin. Yirmili yaşlarda çalışan kadinmissin,daha önceki doğuma,yapılanlara Sahit olmussun.
Ben anlamiyordum,diye bir şey yok (ha bence önemli değil ama siz gram altın+kıyafet alınca küçük görmüşsünüz,madem önemli siz de yapsaydiniz)

Evleneli bile 5 sene olmus. Allah bilir kaç sene önce sevgiliyken adamın aldığı forma tabii ki zamanla pijama üstü olacak. Ne yapsın, forma-i şerif diye dolaba mi kaldırsin eski püskü şeyi? Madem lafını edeceksin,almasaymis.
Tanışıyor muyuz herşeye kötü yorum yapmışsınız 😂😂

Tanışıyor muyuz herşeye kötü yorum yapmışsınız 😂😂
Evlat edinilmiş insana "ben hem öz çocuk hem ilk çocuk olduğum halde" demişsiniz. Sizce bu insani bir cümle mi? Üveyligini yüzüne vurmussunuz, ondan üstün olduğunuzu ima etmişsiniz, bir de ablalık bekliyorsunuz.

Diğer yazdıklarımdan hangisinde haksizim? Mesela "annem ölmüştü,ne alınacağını bilmedim kıyafet aldım" demek gerçekten normal mi? Pekala biliyordunuz bebek doğunca ne yapılacağını, almadıysanız da almadiniz. Neden kadını salak yerine koyup 'bilemedim' diyorsunuz, 5 sene önce evlenecek yaşta olan birinin 8 sene önce bebek doğuran ablasına altın takması gerektiğini bilmemesi normal mi?
Ya da eşi sevgiliyken, kaç sene önce forma aldı diye artık eskiyen formaları dışarıda giyinmeleri bile size batmış . Madem böyle birisiniz görüşmeyin olsun bitsin. Zaten kadın sizi sevmiyor,siz kadını sevmiyorsunuz. Neden görüşesiniz ki?

Evlat edinilmiş insana "ben hem öz çocuk hem ilk çocuk olduğum halde" demişsiniz. Sizce bu insani bir cümle mi? Üveyligini yüzüne vurmussunuz, ondan üstün olduğunuzu ima etmişsiniz, bir de ablalık bekliyorsunuz.

Diğer yazdıklarımdan hangisinde haksizim? Mesela "annem ölmüştü,ne alınacağını bilmedim kıyafet aldım" demek gerçekten normal mi? Pekala biliyordunuz bebek doğunca ne yapılacağını, almadıysanız da almadiniz. Neden kadını salak yerine koyup 'bilemedim' diyorsunuz, 5 sene önce evlenecek yaşta olan birinin 8 sene önce bebek doğuran ablasına altın takması gerektiğini bilmemesi normal mi?
Ya da eşi sevgiliyken, kaç sene önce forma aldı diye artık eskiyen formaları dışarıda giyinmeleri bile size batmış . Madem böyle birisiniz görüşmeyin olsun bitsin. Zaten kadın sizi sevmiyor,siz kadını sevmiyorsunuz. Neden görüşesiniz ki?
Ben kimseden üstün görmedim kendimi ailemin ablamla bana yaptığı ayrımı anlattım diğer konularını okudunuzmu acaba yigenime ilk telefonunu tabletini ben aldım ilk maasimla kendimi aşarak evlendim bı iğnesi yok ablamın benim evimde kıyafet aldım altın almadım çünkü o anki durumum yetmiyordu babamın parası yoktu.ben alıp babama verdim babam takmıştı kendi almış gibi aldığım formayı dolapta tutacak değil tabi giyilsin diye aldık fakat badana yaparken de 400 liralık şeyde giyilmez yada siz öylemi yapıyorsunuz ben yaptığımda aldığımda da değilim her zaman bana ne yaptınız tabi yapmak zorundasınız demesinden şikayet etmiştim ve yazmıştım

Ya da eşi sevgiliyken, kaç sene önce forma aldı diye artık eskiyen formaları dışarıda giyinmeleri bile size batmış . Madem böyle birisiniz görüşmeyin olsun bitsin. Zaten kadın sizi se

Mesela bizde ilk bebeğe bayanın annesi örgü yatağı besegi künyesini alır ama ikinci çocuğa ozamanlar neler yapılır bilmiyordum kıyafet çeşit çeşit almıştım sizin dediginizden varsayarsak 120 iken altın 3000 liralık kıyafet 6aylik bezini almıştım helal hoş olsun benim demek istediğim hala ne yaptınız yapacaksınız tabi demesi

yigenime ilk telefonunu tabletini ben aldım ilk maasimla -aldığım formayı dolapta tutacak değil tabi giyilsin diye aldık fakat badana yaparken de 400 liralık şeyde giyilmez yada siz öylemi yapıyorsunuz
Ben beni rahatsız edecek bir rakam olduğu icin 400 lirayi bir kıyafete asla vermem..ama şu var ki bir kiyafet pahaca ne kadar kıymetli olursa olsun,bir süre sonra pijema olur, bir süre sonra da yerbezi. Formayı giyinmisler giyinecekleri kadar.
Bir de şey var;
5 yıllık evlisiniz, sevgiliyken forma almış eşiniz.
Çocuklar 13 ve 8 yasinda.
bunlar büyüme çağında çocuklar.
Biri 8 , biri 3 yaşındaymış aldığınız şeyi kaç sene giyinebililirler ki? Zaten 3 yaşındakine aldiginiz forma (seneye de giyer diye kocaman,sünnet elbisesi kadar bol almadıysanız) iki sene sonra çöp,çünkü çocuk boy atıyor. 8 yaşında aldığınız formayı da şimdi kuculdu diye küçük olan giyiniyordur. O da abisinin artığı yani, ne kadar özensin ki kaç yıllık evdeki şeye. Pijema üstü muamelesi yapıyordur. Buna alınıp lafını edecekseniz,ya da aldığınız tabletin lafını edecekseniz neden alıyorsunuz???

Bir de Ablaniza diyorsunuz ki; o zaman durumum yoktu ve ne yapılacağını bilmediğimden tek kıyafet aldim
senin ilk evladına yapıldı ikincisinde durumumuz yoktu annem öldü ben anlamıyordum tek kıyafet vs alındı dedim
burada diyorsunuz ki param yoktu,altına maddi gücüm yetmiyordu.
kıyafet aldım altın almadım çünkü o anki durumum yetmiyordu babamın parası yoktu.ben alıp babama verdim babam takmıştı kendi almış gibi
Hemen sonra diyorsunuz ki; ne alınacağını bilmediğimden 120ye çeyrek almak yerine 3000 liralık kıyafet ve 6 aylık bez aldim
kıyafet çeşit çeşit almıştım sizin dediginizden varsayarsak 120 iken altın 3000 liralık kıyafet 6aylik bezini almıştım
Yani paranız olmadığı için altın alamayıp 25 çeyrek altın değerinde, o zamanki asgari ücretin 3 katı kadar kıyafet aldınız öyle mi???
Bu mantıklı mı?
Neden yapmadığıniz şeyleri yapmis gibi anlatıyorsunuz?
Belki de ablaniz bu huyunuza sinir oluyordur.
Ha , bence öyle değil ama diyelim ki gerçekten bunu yaptıniz. Peki neden?
Neden Ablaniza ziyafet çekip ertesi gün kuru ekmek yiyen bir ailesiniz?
Sizin bu kadar mı dünya hakkinda görüşünüz yok,ayağını yorganına göre uzatmayı bilmeyip kendinizin bütçesi yokken doğan çocuğa 25 çeyrek altın değerinde hediyelik şey alıyorsunuz, ya da küçücük cocuklara sevgiliniz tutuyor bir asgari ücrete yakın lisanslı forma aliyor.
Peki ama neden?
Benim de ablam evlendi, çok da iyidir aramız. Ben yeni çalışan, bekar biriydim nisaninda yarım taktım, düğününde incecik bilezik.
Bütçem o kadardı, istesem tatilimden vs kısıp daha çok da takardım, hatta kredi de cekebilirdim ama neden yapayım ki? Bütçeme göre beni yormayacak , gönlümden geçen bir hediyeyi verdim. Benim evlenme dönemim gelince de asla kendisini sıkıp, colugundan çocuğundan kısıp gereksiz pahalı bir şey almasını istemem. Bu işler hesap kitap işleri değil çünkü
Aynı şekilde ev taşınma bilmemne...çoğuna dahil olmadım bile ,istediğim kadarına katıldım sadece. Çünkü benim ablam çoluk çocuğa karismisken tutup da benim evimi yerleştirmeye gelecek karakterde biri değil 😂 misafir gibi düğüne uğrar gider. Sonuçta 25 yıllık ablamdi, tanıyorum. O yüzden kendimi heder edip her şeyine koşturup sıra bana gelince karşılık bulamadığım için kinlenecegime sadece içimden gelen kadarını zevkle yaptım.
Siz hem ablanizi tanıyorsunuz,hem maddi gücünüzü aşmasına rağmen kendinizi zora sokacak şeyleri alıp duruyorsunuz. Sonra da cetelesini tuttugunuz için rahatsiz olup en çok siz uzuluyorsunuz...
Madem oyle, yapmayın olsun bitsin. Bu saatten sonra da çok muhatap olmamaya çalışın. Zaten aranızda bağ yok, tekrar tekrar buluşup daha çok sinirlenmeye gerek yok .
Ayrica ablanın psikolojisi normal değil. Nasıl ona kizini emanet etmek istersin ki? Ya ağlıyor diye cimdiklese? Ya başka bir şey yapsa? Evde ergen erkek çocuk da var. Ben olsam o istese bile emanet etmezdim yavrumu

Bence görüşmeyi kesin böyle insandan zarardan başka bisey gelmez . Onla barışmaya çalışmak yerine babanızla barışabilirsiniz tek gerçek akrabanız sanırım o…. Allah yardımcınız olsun

Kıyaslamalari durumu anlatıyim diye yaptım aslında ve ölmüş onu bigun bile mağdur etmemiş bize yapamazken ona yapılmış ona rağmen annemin arkasından benim yüzüme ne yaptılar yapacaklar tabi zorundalar gibi konuşması sanki bileziği annem vermiş annem geri ödememiş gibi hakkımı helal etmiyorum demesi zoruma gidiyor annemin kemikleri sızlıyor diye düşünüyorum
köküne cekermis kötü huy vs nankörlük her ne kadar iyilik yapsalarda anne babaniz nankör olunca yapilan iyilk heba olmus görünüyor bu dünyada ahiretde yaptigi iyiliklerin insaAllah mükafatini görürler

X