Abur cubur belasi

bende cikolata delisiyimdir ama bu derece degil bazı anlarda olabiliyorum cikolataya ihtiyac duyuyorum hamile oldugumdan beri frenledim kendimi bir parca atıyorum agzıma suan yanımda koca paket duruyor mesela ama yenmedi daha:KK45: sinir yapıyormu yemediginiz de bana oluyordu

Eft mft bilmem tek bildiğim eft bankacılık işlemi. :) Bu da bir tür bağımlılık evet, zaten işlenmiş gıdaların bağımlılık yaptığı biliniyor. Bağımlılık irade meselesidir, abur cuburların bir listesini yapın ve eve hiçbir şekilde almayın. Alışverişe tok karnına gidin ve abur cubur reyonlarının yanına kesinlikle gitmeyin. Eve bilmem kim için bile sokmayın. Böyle böyle yemedikçe zaten 1-2 ay sonra canınız istememeye başlayacak, arkadaş ortamlarında arada yiyeceksiniz belki. Ama irade şart, bu iş beyinde başlıyor bunu unutmayın. Canınız çikolata çektikçe kahve tüketebilirsiniz ayrıca (mümkünse kafeinsiz kahve tabi çikolatadan kurtarırken kafein bağımlısı olmayın :) ), faydasını görürsünüz. Yine de bunları uygulamanıza rağmen iradenize hiçbir şekilde hakim olamıyorsanız davranışçı terapi görmenizi tavsiye ediyorum.

Eft mft bilmem tek bildiğim eft bankacılık işlemi. :) Bu da bir tür bağımlılık evet, zaten işlenmiş gıdaların bağımlılık yaptığı biliniyor. Bağımlılık irade meselesidir, abur cuburların bir listesini yapın ve eve hiçbir şekilde almayın. Alışverişe tok karnına gidin ve abur cubur reyonlarının yanına kesinlikle gitmeyin. Eve bilmem kim için bile sokmayın. Böyle böyle yemedikçe zaten 1-2 ay sonra canınız istememeye başlayacak, arkadaş ortamlarında arada yiyeceksiniz belki. Ama irade şart, bu iş beyinde başlıyor bunu unutmayın. Canınız çikolata çektikçe kahve tüketebilirsiniz ayrıca (mümkünse kafeinsiz kahve tabi çikolatadan kurtarırken kafein bağımlısı olmayın :) ), faydasını görürsünüz. Yine de bunları uygulamanıza rağmen iradenize hiçbir şekilde hakim olamıyorsanız davranışçı terapi görmenizi tavsiye ediyorum.
Evet canim ya saol bu işe bi son vermem lazim artik benim. Sigarayi birakmak alkolu birakmak gibi dusunmem lazim sanki cunku buda ayni haklisiniz.

Sizi çok çok iyi anlıyorum. Çünkü bende aynıyım. Resmen gözüm dönüyor ne yedim ne kadar yedim farkına bile varmıyorum. Hem üzülüyorum hemde çok kızıyorum kendime. Ama engel olamıyorum. Burdaki tavsiyeler benimde işime yarar umarım.
Ufff valla canim yaa nolcak bizim halimiz acaip uzuluyom yeidkten biraz sonra aklim basima geliyo ne bicim yemjsim diyorm ama sonrqdan o an gormuyom ne kadar yedim. Ben nezamandan beri bununla igili kitap ariyodm arkadas tavsite etti saolsn

Ayni dert bende de var. Bitter çikolata hastasıyım.amaaa sende benim gibi 89.400 u gör basenler in füze gibi olsun durursun...
Abla tavsiyesi kendini tutmaya çalış.2.5 aydır diyetteyim.arada kacırsam da bir paket çikolatam duruyor ısrarla yemiyorum.. şükür 79 ı gördüm

Tatlı sevmem bende ama ekşi çok severim bende bir oturuşta bir kilo yeşil erik yiyebilirim limonu çok severim dilim dilim yediğimi bilirim kansızlık yaşadığım halde
Sanırım sizdeki tatlı bağımlılığı ise bende ekşi bağımlılığı var:))))

Kizlar ben cocuklugumdan beri abur cubur hastasiyim suan 27 yasindayim bebegim oldu 80 kiloyun 1.70 boyum. Eve cikolata girmesin girince bi pakette olsa bitirmem lazim diyelimki dolapta duruyo bi paket o aklimdan cikmiyo bitirene kadar ugrasirim canimin istedigini de bilmiyorm sadece yemek istiyorm diyelimki gece 2 ye kadar sabrettim dayanamiyorm alip yiyotm yas pastanin hepsini bi oturusta yerim yada gelir gider yerim yani illa bitecek o. Sizce bu nedir kizlar anlamiyorm. Kardesim 1 tane cikolata yer midem bulandi ayy cok geldi der ama ben 10 tane yesem yetmez bana :KK43: nolcak benim halim. Sizce bu hastalikmi nedir nasil kurtulurum. Benim gibi olan varmi veya kurtulan. Eft teknigi diye bisey gordum simdi netten ona bakiyorm uygulicam bende insallah faydasi olur
Abur cuburu görünce dayanamadım geldim:KK66:çikolatayı o kadar çok yiyemem midem bulanır onun yerine pekmez içiyorum bi kaşık..ama sizin çikolata sevdası gibi bende de çifte kavrulmuş belası var ayy 1 kilo olsa yerim gider gelir yerim yani o yüzden almıyorum ayda bi kere kendime izin veriyorum..eve almamaya çalışın çikolata yaş pasta falan onun yerine meyve yiyin ya da pekmez falan

Tatlı sevmem bende ama ekşi çok severim bende bir oturuşta bir kilo yeşil erik yiyebilirim limonu çok severim dilim dilim yediğimi bilirim kansızlık yaşadığım halde
Sanırım sizdeki tatlı bağımlılığı ise bende ekşi bağımlılığı var:))))
Yok eksiden nefret ederim hic sevmem. Yine sizinki iyi en azindqn kilo aldirmaz

Ayni dert bende de var. Bitter çikolata hastasıyım.amaaa sende benim gibi 89.400 u gör basenler in füze gibi olsun durursun...
Abla tavsiyesi kendini tutmaya çalış.2.5 aydır diyetteyim.arada kacırsam da bir paket çikolatam duruyor ısrarla yemiyorum.. şükür 79 ı gördüm
Waaw helal olsun abla insallah bende 60 kilo hedefim gorurum bende :)

Ben yazsam bu kadar olur.. bende bi oturuşta çikolatalı pastayı tek başıma yerim.. 2 kalıp çikolata yerim... yemezsem aklım onda kalır.. ama tutuyorum kendimi. . .
1. Eve almıcaksın.
2. Kuru meyve, ceviz, badem tarzı yiyecekler koy masanın üzerine.. çayın kahvenin yanında bunları tüket.
2. Ayy benim canım çekti şu anda Allahtan evde yok..

X