acaba cimri birisi miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır bide savunması daha komik ben düskün drğilim ondan gereksiz geliyor ne demek ya 🤣 sana göre mi adam yemek yiyecek bu insanlara nasıl düsüyor bu insanlar üzücü düsunsene kocan öf ne çok sucuk yiyor diye düsünüyor senin icin 🤦🏼‍♀️
Yemek yemek benim kızmızı çizgi m.
Kocam ın böyle düşünmesi beni çok çok üzerdi ya....
1 kilo erik 20 tl
1 kg çilek 15 18
bize 2 3 gün gidiyor...

Vallahi ben de. :) Yani yiyeceksek tam yiyoruz. Erkekleri 2-3 dilim sucuğun keseceğini sanmıyorum, beni bile kesmez.
2 3 dilim,tavayı kirletme me değmez bea,geçen ilave bişeyşer yaptım sucuğun 3 te 1 ini doğradım kahvaltıy,az yapmışsın dedi bizim koca bey,2 miziz ve fırında patates biber de yapmıştım artı kahvaltılık lar 😂
D damdan amannn yemeyenin malını yerler ye gitsin....
😂

Eklentiler

• FB_IMG_1620750894357.jpg
    FB_IMG_1620750894357.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 30
Konu sahibesinin bu aynı 2. konusuymuş. Sürekli aynı konu adamın yediğine içtiğine kafayı takmış. Diğer konuya da 5000tl maaşla 2000tl birikim yapamasınız, abuk subuk hesaplar peşinde koşmak yerine bir işe gir yazdım konu sahibesi ölü taklidi yapmıştı. İş bul diyince konu sahibesi oralı olmuyor pek :deli:

Konu sahibesinin bu aynı 2. konusuymuş. Sürekli aynı konu adamın yediğine içtiğine kafayı takmış. Diğer konuya da 5000tl maaşla 2000tl birikim yapamasınız, abuk subuk hesaplar peşinde koşmak yerine bir işe gir yazdım konu sahibesi ölü taklidi yapmıştı. İş bul diyince konu sahibesi oralı olmuyor pek :deli:
Niye çalışsın ki yumurta kırıp yiyor masrafsız mis gibi kadın :KK53:

O zaman çalışsın ya.
11 seneye gidiyoruz evliliğimde,eşimin aşırı pahalı yiyecek zevki var,kuruyemiş yiyecekse antep fıstığı,peynir tam yağlı olgunlaştırılmış,3 gun sebze pişirsem 4.gün isyan bayrağını cekiyor et yok mu bu evde diye ama inan bir kez demedim ağzımı acıpta bunu da yeme diye.
Ikimiz calışırkende bu böyleydi,hala da böyle.
Denmez ki yani,adamın 3 kuruşluk zevkini nasil kısayım.
Benim yoktur öyle şu peynir bu,zeytin takıntım,bütün hafta oturup salata çorba da,ekmek peynir de yiyebilirim,oturup müsli falan yer doyururum karnımı oda olsun bu da olsun demem pek,tek olsam yemek pişirmeyecek kivamdayım ama ne çocuklarıma ne eşime şunu da yemeyiverin diyemem ya.
Rahmetli babam memur adamdı ama bir kez olsun yediğimiz ictiģimizden kismazdı. Hatta kendi dışarda birşey yesin bizede paket yaptirir getirirdi. Görev dönüşü gece uykumdan uyandırıp kalk kızım sana köfte getirdim bak sevdiğinden aldım diye yemek yedirip yatırdığı olurdu yada fındık ezmesi severim diye onu alır başucuma koyardı(ahhh burnumun direği sızladı).
Şimdi eşim fırından ekmek alırken acıbadem kurabiyesi görür alir,sen seversin der. Ben onun sevdiği şeyi alırım sen seversin diye. Çocuklara zaten ikimizde bu kafadayız.
Bilemiyorum bana cok tuhaf geliyor yemekten kısıp para biriktirmek

Bana baya cimri geldiniz, ben de yemek yemeyi severim hem de sağlıklı ve kaliteli şeyler yemeyı severim ve bunlar pahalı oluyor malesef, eşim de sever ama ikimiz de bir kez olsun bu pahalı alma dememisizdir.. ama gidip de tavuk kovalarindan almam sağlıksız gelir, onun yerine koy tavuğu alıp soslu kendim yaparım, sucuğu tanıdık kasaptan başka almam ve baya da severiz balık desen somon favorimdir bir de işin içine çocuk girince daha da dikkat ediliyor ama abur cuburà kolay kolay para vermeyiz, bu pahalililtan değil eve girmesin çocuk alışması diye...5 bin ile 2 bin birikim yapmanız çok mümkün değil...

O zaman çalışsın ya.
11 seneye gidiyoruz evliliğimde,eşimin aşırı pahalı yiyecek zevki var,kuruyemiş yiyecekse antep fıstığı,peynir tam yağlı olgunlaştırılmış,3 gun sebze pişirsem 4.gün isyan bayrağını cekiyor et yok mu bu evde diye ama inan bir kez demedim ağzımı acıpta bunu da yeme diye.
Ikimiz calışırkende bu böyleydi,hala da böyle.
Denmez ki yani,adamın 3 kuruşluk zevkini nasil kısayım.
Benim yoktur öyle şu peynir bu,zeytin takıntım,bütün hafta oturup salata çorba da,ekmek peynir de yiyebilirim,oturup müsli falan yer doyururum karnımı oda olsun bu da olsun demem pek,tek olsam yemek pişirmeyecek kivamdayım ama ne çocuklarıma ne eşime şunu da yemeyiverin diyemem ya.
Rahmetli babam memur adamdı ama bir kez olsun yediğimiz ictiģimizden kismazdı. Hatta kendi dışarda birşey yesin bizede paket yaptirir getirirdi. Görev dönüşü gece uykumdan uyandırıp kalk kızım sana köfte getirdim bak sevdiğinden aldım diye yemek yedirip yatırdığı olurdu yada fındık ezmesi severim diye onu alır başucuma koyardı(ahhh burnumun direği sızladı).
Şimdi eşim fırından ekmek alırken acıbadem kurabiyesi görür alir,sen seversin der. Ben onun sevdiği şeyi alırım sen seversin diye. Çocuklara zaten ikimizde bu kafadayız.
Bilemiyorum bana cok tuhaf geliyor yemekten kısıp para biriktirmek

bir evin içinde birbirinin yediğine laf etmek o evi yuva yapmaz bence zaten. hani sağlığı çok etkileniyordur, aşırı kiloludur, sağlığı için kısıntıya gidilir. ama para için alma, yeme demekle küfür etmek bir benim gözümde.
babanız ne tatlıymış, allah rahmet eylesin. böyle bir baba ile büyümek büyük şans..

Ben bu konuya yazmazsam ölürüm 😁aldığımız paralar belli üstelik evli insanlarız üstelik benim iki çocukta var her ay para geldigi gibi gider ve giden yer mutfak önceleri üzülüyordum ben müsrifim diye ama sonra bu paralara birikimin bu ülke şartlarında imkansız olduğunu anladım dolayısıyla gençken ben ve çocuklarım yiyip içip gezemiyceksem üstelik yarın yasayacagiminda garantisi yoksa ben harcarim arkadaş ötesi sadece cana zulümdür..

bir evin içinde birbirinin yediğine laf etmek o evi yuva yapmaz bence zaten. hani sağlığı çok etkileniyordur, aşırı kiloludur, sağlığı için kısıntıya gidilir. ama para için alma, yeme demekle küfür etmek bir benim gözümde.
babanız ne tatlıymış, allah rahmet eylesin. böyle bir baba ile büyümek büyük şans..
Amin inşallah sağolun.

Okurken bir uyenin esi de böyleydi diye hatırladım o da hemen hemen aynıydı
B Birkadiningunlugu siz miydiniz aklimda öyle kalmis diye etiketledim :)
Evet doğru hatırlamışsınız. Etiketi görünce hemen konuyu okudum. Benim eşim sucuk falan alırdı hatta dışarıdan da yerdik sonuçta boğaz yani. Ben konu sahibinin cimri olduğunu düşünmüyorum. Eşim 4 ya da 5 bin kenara koyuyordu ustelik tek maaşla. Yani cimri olsa kesin kenara her ay para koyarlardı. Konu sahibi biriktirememekten yakınmış. Bir de zaten cimriler cimri olduğunu kabul etmez. Bu arada boşanma davası işlemlerini başlattım ve konu açmaya geldim

Evet doğru hatırlamışsınız. Etiketi görünce hemen konuyu okudum. Benim eşim sucuk falan alırdı hatta dışarıdan da yerdik sonuçta boğaz yani. Ben konu sahibinin cimri olduğunu düşünmüyorum. Eşim 4 ya da 5 bin kenara koyuyordu ustelik tek maaşla. Yani cimri olsa kesin kenara her ay para koyarlardı. Konu sahibi biriktirememekten yakınmış. Bir de zaten cimriler cimri olduğunu kabul etmez. Bu arada boşanma davası işlemlerini başlattım ve konu açmaya geldim
Tebrik ederim hakkınızda hayırlısı olsun
Simdi konu sahibesi para kazanmiyor ama esinin 5 bin lira kazancindan en az 2 3 bin tasarruf yapmak istiyor. Esiniz gibi kendi geliri olsaydi eminim hic harcamazdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X