Acaba ok mu koruyucu bir anneyim

beyaz06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009
647
1
merhaba arkadaşlar
benim oglum 4gamyoncuiremsu yaşında kızımda 2 :ecrin_bebek:çocuklarımı
bugüne kadar gözümün önünden ayırmamaya çalışdım düşecekler bir yerlerine
bişey olacak diye aklım gidiyor.sürekli peşlerinde geziyordum kızım daha küçük
oldugu için dışarı tek bırakamam ama oglumun dışarı çıkıp arkadaşlarıyla
oynamasına izin vermiyorum.başına bir şey gelecek diye.
şimdide çocuklarım beni evin içinde bile göremesinler aglıyorlar.
herkez çocukları bu kadar koruma düşecekler aglıyacaklar
öyle büyücekler diyorlar.çocukları bırak dışarda oynasınlar
gözleri açılsın yalnız başına birşeyler yapmayı ögrensinler diyorlar.
burada oglumun yaşıtı çocuklar gece 12 de giriyor eve onları görünce
annelerine çok kızıyordum hiçmi merak etmezler diye.şimdi bana da böyle şeyler
denilince acaba benmi yanlış yapıyorum diye düşündüm.ama yinede yaptıgımın dogru oldugunu düşünüyorum daha çok küçükler.ya başlarına bişey gelirse nasıl dayanırım allah korusun.bunun için birlikte çıkıyoruz dışarıya.yanlarından hiç ayrılmam.
sizce dogru olanımı yapıyorum yoksa çocuklarımı bu kadar korumakla ileride kendilerine öz güveni olmayan çocuklarmı yetiştiriyorum sizdende fikir almak istedim teşekkürler.

Canım benim oğlum şuan 10 yaşında ve müthiş özgüveni olan bir çocuk dediğin yaşlar henüz oldukça küçük asla ve asla yanlız dışarı salmam hoş büyük şehirdeyim ilk okuldan beridir yanlız gönderiyorum oğluşumu.Ama özgüven yanlız sokağa salmakla oluşmuyor zaten...

Evin içindeki bireysel paylaşım yada dışındaki birlikte çıksanız bile seni ensesinde hissedecek ama asla görmeyecek..Yere düştüğünde elinden tutup kaldırmayacaksın kendi yeden kalkacak..Yada birşey yapamadığında onunda küçük birey olduğunu unutmadan yapmasını sağlamak ..

Konuşmalarını saygıyla dinlemek onu kaideye almak anlamak anlaşılmak kısacası..An geldiğinde ağladığında sadece sormalısın ne oldu? cvbını alınca ise bir daha olmaz yada sakın bir daha yapma işte sonucu diyebilmelisin zor gibi görünür yufka yüreklidir anneler ama hiçte değil zaten emniyete önem veren bir annenin başına kolay kolay birşey gelmez.

Sakınan gözede çöp batar unutma bunu koruyucu anne özgüvenlerini ver ellerine yoksa senden söke söke alırlar:)

Canım çok koruyucu olarak görüyorsan kendini ben de sendenim...
Yok canım yok değilsin. Çünkü bri 4 diğeri 2 yaşında demişsin. Yaşları daha çook ufak.
Bende olsam beraber olmadıktan sonra yalnız başlarına sokağa çıkmalarına izin vermezdim.

Yaşları büyüsün, yavaş yavaş hem büyürler, büyürlerken de özgüvenleri gelişir merak etme.
Bende aynı senin gibiydim canım. Oğluşum büyüdü şimdi herbişeyi tastamam sen dert etme güzelim.
Daha korumaya muhtaç yaştalar...

bencede doğru olanı yapıyosun.benim kızım daha 7 aylık ama bende herhalde çok koruyucu bi anne olurum diyorum.nekadar doğru düşünüyoruz bilmiyorum.ama benim için doğru olan buudr.evlatlarımıza tabi kolkanat gericez.yanımızdan ayırmıcaz.daha çok küçükler çünkü.

Canım benim oğlum şuan 10 yaşında ve müthiş özgüveni olan bir çocuk dediğin yaşlar henüz oldukça küçük asla ve asla yanlız dışarı salmam hoş büyük şehirdeyim ilk okuldan beridir yanlız gönderiyorum oğluşumu.Ama özgüven yanlız sokağa salmakla oluşmuyor zaten...

Evin içindeki bireysel paylaşım yada dışındaki birlikte çıksanız bile seni ensesinde hissedecek ama asla görmeyecek..Yere düştüğünde elinden tutup kaldırmayacaksın kendi yeden kalkacak..Yada birşey yapamadığında onunda küçük birey olduğunu unutmadan yapmasını sağlamak ..

Konuşmalarını saygıyla dinlemek onu kaideye almak anlamak anlaşılmak kısacası..An geldiğinde ağladığında sadece sormalısın ne oldu? cvbını alınca ise bir daha olmaz yada sakın bir daha yapma işte sonucu diyebilmelisin zor gibi görünür yufka yüreklidir anneler ama hiçte değil zaten emniyete önem veren bir annenin başına kolay kolay birşey gelmez.

Sakınan gözede çöp batar unutma bunu koruyucu anne özgüvenlerini ver ellerine yoksa senden söke söke alırlar:)

ögütlerini bir bir uygulucam çok teşekkür ederim.bir daha yere düştügünde kaldırmıcam.işte kafamda bir acaba vardı onuda yorumlarınızla sildim attım.

'çocuklarını biraz serbest bırak bu kadar koruma' ben bu sözü o kadar çok kişiden duydumki kendi kendime gerçekten yanlışmı yapıyorum diye düşündüm.ama gördümki ben dogru olanı yapıyorum ve yapmayada devam edicem.hepinize çok teşekkür ediyorum.a.s.

zaman okadar kötüki zaten gözümüzün önünden ayırmaya gelmez.
bence doğru yapıyorsun.
benimki daha çok küçük,ama ilerde bende asla bırakmam sokaklara.

bende senin gibiyim canım,kızım 7 yaşında okula gidiyor bu zamana kadar asla yanlız dışarı yollamadım okula götürüyorum okulunun merdivenlerini çıkana kadar arkasından bakıyorum öyle içim rahat ediyor,ama özgüvenle asla alakası yok ben böyle bir anneyim ve öğretmeni her zaman sınıfın en sosyal öğrencisi kızımın olduğunu söylüyor,bence karakter meselesi...

hepinizin çocuklarını allah bagışlasın.gerçekten hayatda çocuk yetiştirmek kadar zor bir şey yok.hep onlar için en iyisini istiyorum.bu yüzden de çok takıntı yapıyorum.şunu şöyle yapsam nasıl olur bu böylemi olur diye sürekli düşünüyorum.herkez gibi bende çocuklarım için en iyisini istiyorum egitimin ilk anneden başladıgını biliyorum.işte bazen kafam karışıyor.hepinize çok teşekkür ederim.bugün sizin sayenizde çok şey ögrendim.öz güvenle alakalı olmadıgı da bunlardan biri.kaydirigubbakcemile5

X