Acı tecrübem herkese ibret olsun

Aycan1980x

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
42
74
Merhaba arkadaşlar ,yazacaklarımdan sonra tepkilerinize hazır olduğumu bilmenizi isterim :)bana istediğiniz hakaretleri yapın hakettim çünkü 21 yıllık evli 3 çocuk annesiyim...çocuklarımın babası olacak şahıs 4_5 yıldır sanalda sürekli yabancı uyruklu kızlarla tanışıp konuşuyordu eski konularımda var ve ben onun iyi bir adam olduğu konusunda israrciydim salak gibi ..Her defasında özürler dileyip vazgeçiriyordu boşanmaktan ...Formdaki kizlar ondan adam olmayacağı söylediler ama insan benim gibi gerizekalı olunca böyle oluyor işte ...Hem çocuklarıma kıyamadım hemde ayrılacak cesareti bulamadım çocuklar doğunca işimi birakmistim ..
Şimdi ne durumdayım biliyor musunuz :)Her serefsizligine katlandigim şahıs bundan 5 ay önce benden sogudugunu söyleyerek çekti gitti ..Arkasına bile bakmadı ..Ne kadar komik dimi hakettim ben ...1 ay sonra boşanma davamız var ..
Sizlere örnek olsun diye yazdım bir kere aldatan adam asla vazgeçmiyor yine yapıyor asla affetmeyin ..Konu çocuklar bile olsa asla işinizden kariyerinizden vazgeçmeyin çalışın hayat ne getiriyor asla belli olmuyor gerekirse aldığınız maaşı bakıcıya verin ama çalışın ..Önce kendinizi sevin kendini sevmeyen birini kimse sevmiyor bunu bilin ...Hayat bir şekilde devam ediyormuş bunu çok geç olsada anladım ..

Ne diyim ki bilemedim. Kendinizi kovdurmadan gitmiyorsunuz çok üzücü, kendinizi gitmeye bile layık görmüyorsunuz, onun kararını da herif veriyor. Yarın yuvamı özledim dese yine kapınız açılır, kapıyı kapatmayı bile kendinize layık görmezsiniz, ona bile herif karar verir.

Aslında bu tecrübeden sizin de çıkaracağınız dersler var...olmuşu değiştiremezsiniz ,kafanızı toprağa gömünce o gününüz geçer ama gerçeği de değiştiremezsiniz ..sadece kendi vaktinizi boşa harcamış olursunuz.Bundan sonra kendi hayat sorumluluğunuzu alma zamanı.Dilerim herşey gönlünüzce olur.

Keşke iş hayatınıza, kariyerinize devam etseydiniz. Kocaya güvenip çalışmamak artık bir seçenek değil şahsi düşüncem. Hiçbir kadın geleceğini bir adamın vicdanına, aşkına, günün sonunda bir gün aklının karışmasına bırakmamalı derken bunu kastediyoruz. Geçmiş olsun, hayatınız yeniden başlıyor, geç olsun güç olmasın.

Merhaba arkadaşlar ,yazacaklarımdan sonra tepkilerinize hazır olduğumu bilmenizi isterim :)bana istediğiniz hakaretleri yapın hakettim çünkü 21 yıllık evli 3 çocuk annesiyim...çocuklarımın babası olacak şahıs 4_5 yıldır sanalda sürekli yabancı uyruklu kızlarla tanışıp konuşuyordu eski konularımda var ve ben onun iyi bir adam olduğu konusunda israrciydim salak gibi ..Her defasında özürler dileyip vazgeçiriyordu boşanmaktan ...Formdaki kizlar ondan adam olmayacağı söylediler ama insan benim gibi gerizekalı olunca böyle oluyor işte ...Hem çocuklarıma kıyamadım hemde ayrılacak cesareti bulamadım çocuklar doğunca işimi birakmistim ..
Şimdi ne durumdayım biliyor musunuz :)Her serefsizligine katlandigim şahıs bundan 5 ay önce benden sogudugunu söyleyerek çekti gitti ..Arkasına bile bakmadı ..Ne kadar komik dimi hakettim ben ...1 ay sonra boşanma davamız var ..
Sizlere örnek olsun diye yazdım bir kere aldatan adam asla vazgeçmiyor yine yapıyor asla affetmeyin ..Konu çocuklar bile olsa asla işinizden kariyerinizden vazgeçmeyin çalışın hayat ne getiriyor asla belli olmuyor gerekirse aldığınız maaşı bakıcıya verin ama çalışın ..Önce kendinizi sevin kendini sevmeyen birini kimse sevmiyor bunu bilin ...Hayat bir şekilde devam ediyormuş bunu çok geç olsada anladım ..
Kendini hırpalamalısın. Ve kendine haksızlık etme. Salaklık bende diyorsun ama kötü kalpli olmaktan iyidir boşver. Evet keşke zamanında daha güçlü olsaydık diyor insan. Aynı şeyleri ben de kendime dedim zamanında. Ama o yaşananlar olmasaydı bu günki ben olamazdım. İnsanın kendini sevmesi, konusunda söylediklerin çok doğru. Umarım bundan sonraki hayatın hiç olmadığı kadar güzel olsun 🤗

Bir musibet bin nasihatten iyidir
Sizin gibilere seslenmeyin hiç
Onlarda sizin gibi benim kocam yapmaz diyecek hiç bişeycik yapmayacak
Aldatmayı kabul etmeyen birine ise hiç birşey demeye gerek yoktur o ne yapacağını zaten bilir gerekli cesarete de sahiptir
Size ancak geçmiş olsun denir
Umarım adam dönmez dönerse açık kapısı var

O öyle demişti bu böyle demişti kısmı sizin için artık geçmiş bazı hataların hata olduğu gözümüze sokulsa da yazdığınız gibi görmemek için türlü bahaneler uretebiliyoruz ki bu sebepten ötürü bize insan deniyor. Siz o veya bu şekilde çocukları için cefa çekmeyi göze almış bir Annesiniz kimsenin size hakaret etmeye hakkı yok lutfen kimseye de boyle bir hak tanimayin! Artık o pislik adamı geride bırakın çocuklarınızla yeni hayatınızı nasıl kuracaksınız ona odaklanın. Umuyorum yeni yaşantınız siz ve çocuklarınız için çok güzel olur ve umuyorum yine hata yapıp o adama dönmezsiniz..

İlk yazismalarini yakaladığımda bitirebilseydim keşke ..Gururum ,yaşım ,hayatım ,kendime saygım herşeyime şimdi geç kaldım ...Yine üzülen kahrolan ben oldum ama yaşamam gerekiyordu demekki diyorum artık ..Hayata insanlara bakışım değişti ..Kızıma tek vasiyetim kariyerinden asla vazgeçmemesi ..

İşte biz kadınlar ayrılığı kabullenemiyoruz dünyanın sonu gibi görüyoruz. Sonu çiçekli bahçe olmuyor her zaman ancak gururlu bir yaşam oluyor.Ben de 10 yılın son 3 yılını sabırla geçirdim ama son noktada boşadım gerizekalıyı. Siz de kaldığınız yerden devam edin hiçbir şey in geç değil. Yalnız onun soğuması bitince sizi geri bulamasın

Bu 5 ay bana çok şey öğretti ,onun nasıl bir pislik olduğunu benim gözümdeki o kişi olmadığını asla degmedigini gördüm ..Bu saatten sonra asla dönüşüm olmaz salagim ama okadar da değil :) çocuklarımla alıştık bile yeni hayatımıza ve mutluyuz ..En azından kafam rahat artık aldatiyordu yazisiyor mu sorularımdan kurtuldum beynim rahat artık ..Yastığa kafamı koydugumda vicdanım rahat

Geçmiş olsun ama gerçekten iyi olmuş. Sizin bu adamı bırakacağınız yokmuş yoksa , o sizi bırakıp iyilik yapmış.

İlk yazismalarini yakaladığımda bitirebilseydim keşke ..Gururum ,yaşım ,hayatım ,kendime saygım herşeyime şimdi geç kaldım ...Yine üzülen kahrolan ben oldum ama yaşamam gerekiyordu demekki diyorum artık ..Hayata insanlara bakışım değişti ..Kızıma tek vasiyetim kariyerinden asla vazgeçmemesi ..
Hayatınızın ortalama olarak yarısını yaşadınız, çıkardığınız derslerle öbür kocaman yarısına hazır ve artık daha güçlü, olgun, dersini almış bir şekilde devam edeceksiniz. Yaşanması gerekiyordu evet ama bir yerde insan ne yapıyorsa hep kendine yapıyor, her şey insan için işte. Kızınıza örnek olun, kariyerinden, işinden asla vazgeçmesin.

1.5 yıldır evliydim ben de. Son 2 aydır çok garip davranıyordu. Sevmiyorum soğudum vs. Çekti gitti. Bekar hayatı cazip geldi. Üzüldüğüm tek şey salaklığım ve yaptığım fedakarlıklar oldu. Ama bunun suçlusu kesinlikle biz değiliz. Eden bulur inşallah

Önceki konularınızı bilmiyorum ama siz öncelikle kendinize saygı duymayı öğrenmelisiniz. Kimsenin sizin secimlerinize hakaret etmeye hakkı yok, sonuçta bu sizin hayatınız, çok önceden bitirip gitmeyi de seçebilirdiniz, ama siz belki de mücadele etmek istemistiniz. Şimdi daha güçlü durma vakti gelmiş sizin için, cesaretinizi toplayin ve kendinize güvenin. O adama tahammül ettiyseniz, (yazdiklarinizdan yola çıkarak böyle söylüyorum) her şeyle mücadele edersiniz. Ama önce siz kendinize güvenip inanmalisiniz. Umarım bundan sonrası daha kolay ve güzel olur sizin için.

X