Saç Rengi ve Saç Boyama açıcı ile açılmış sarı saça kendi rengim olan koyu kumral yapmak istiyorum sonuçları ne olur?

Honeyeyes

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2016
39
3
26
Merhaba arkadaşlar saçlarım koyu kumraldı. Dipleri kendi saçım ama üç taraflarına Ombre yaptırdım 6 ay oldu. Küllü sarı bir renk var uçlarda yoğun olarak. Tekrar kendi rengime Koyu kumrala boyatmak istiyorum o küllü sarıları kapatmak içinçünkü yaşlı gibi hissediyorum. sarının üzerine koyu kumral boya yaparsam eğer hemen akar mı sürekli boyamak istemiyorum saçlarım ince telli kazık gibi olur diye korkuyorum. Bunu yaşayan var mı içinizde?

Benimde koyu kumral.
Bi cahillik edip sarıya boyadım hemde baya bıldıgın acık sarı.
Yamalı gibi oldu saçım.
Ertesi gün tekrar kendi rengıne boyadım. Bi gün arayla yaptım.aslında yapılmaması gerek ama insan içine çıkıcak hal yoktu.
Saçlarım kalın telli dayanıklı neyseki bişe olmadı. Ama saç diplerim sızladı aşırı kımyasaldan

Açıcı değil ama kolestonun sarı rengini kullanıyordum tüm saçımda.kendi rengine dönmek isteyip koyu kumrala boyadım..ilk boyadığımda koyu durdu siyaha yakın hafifte yeşilimsi oldu..ama birkaç yıkamadan sonra yeşillikte gitti rengide açıldı..dipleriyle aynı renk şu an..kahverengi oldu.merak etmeyin hemen akmaz..aksa bile eskisi kadar açık renk olmaz..doğal bir görüntü oluşur..

Benimde koyu kumral.
Bi cahillik edip sarıya boyadım hemde baya bıldıgın acık sarı.
Yamalı gibi oldu saçım.
Ertesi gün tekrar kendi rengıne boyadım. Bi gün arayla yaptım.aslında yapılmaması gerek ama insan içine çıkıcak hal yoktu.
Saçlarım kalın telli dayanıklı neyseki bişe olmadı. Ama saç diplerim sızladı aşırı kımyasaldan
Peki akma yaptı mı yani sarı saçta boya zor duruyor diyorlar sürekli boyamak lazım diyorlar doğruluk payı nedir saçlarına bir yan etkisi oldu mu

Açıcı değil ama kolestonun sarı rengini kullanıyordum tüm saçımda.kendi rengine dönmek isteyip koyu kumrala boyadım..ilk boyadığımda koyu durdu siyaha yakın hafifte yeşilimsi oldu..ama birkaç yıkamadan sonra yeşillikte gitti rengide açıldı..dipleriyle aynı renk şu an..kahverengi oldu.merak etmeyin hemen akmaz..aksa bile eskisi kadar açık renk olmaz..doğal bir görüntü oluşur..
Bu rengin oturması ne kadar zaman alıyor yani yeşilliklerin geçmesi vs?

Peki akma yaptı mı yani sarı saçta boya zor duruyor diyorlar sürekli boyamak lazım diyorlar doğruluk payı nedir saçlarına bir yan etkisi oldu mu
Aktı ama çok değil. O tuhaf renk kayboldu.
Boya aktıktan sonrada güneşte hafif kızıl gıbı gozukuyor.

Bu rengin oturması ne kadar zaman alıyor yani yeşilliklerin geçmesi vs?
Saçtan saça değişir, benim saçım da koyu kumral normalde, ben de geçen sene açtırıp sarı yapmıştım kullanamadım kendi rengime boyattım ama ilk başta yeşerme oluyor, iki hafta içinde tamamen aktı yeniden boyadım ikinci boyama üç hafta dayandı, o zamandan beri her ay boyamak zorunda kaldım çünkü aktı tam sarıya dönmese de bal rengi gb bir renge dönüşüyordu, bir yandan da dipler çıkıyor tabi, dipler de kumral boyayınca turuncu giriyor yamalı gb. En son 1ay kadar önce yetti be deyip 3.00 a boyadım, ilk başta siyah gb oldu ama şu an kendi renginden bir ton koyu görünüyor, artık akmıyor şükür kurtuldum. Sarı renk benim için baş belasından başka birşey değildi.

X