Acil champix(sigara birakma ilaci) hakkinda

Angel8888

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2018
912
773
Sabahki ilaci unutmusum simdi etkisini kaybetmez degilmi demin hem sabahkini hem aksamkini ictim 2 tanesini yuttum
10 gun oldu hala bir etkisini göremedim azcik var gibi ama eskisi kadar sigara icme istegi yok
500 lira para verdim ne olur bir sey soyleyin

Ben ilacı kullandım birkaç defa. Korkmayın zehirlenmezsiniz.Ben aşırı tiryakiyim malesef ve 13.gunde bırakabiliyordum sigarayı.Ama sonrasında ciddi kilo alıyordum ve yaaa ben sigara içmeyi seviyorum diye ilacı bırakıp tekrar sigaraya başlıyordum :KK43: Eğer sizde benim gibiyseniz doktorun bana tavsiye ettiği gibi en az 6 ay kullanmalısınız.Kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Ben kullandim gram etki etmedi. Kullanan arkadaslarim da cok yan etkisini gordu birakan da sonra geri basladi

Ben ve annem bu ilaçla bıraktık , bu ilaç sadece ilk yoksunluk belirtilerini önlüyor. Gerçekten bırakmayı istemeniz lazım. İlaç ancak kullanıldığı süre için etkili olur, sonrasında içip içmemek sizin kararınız. 8 yıl oldu bir tane bile içmedim çünkü biliyorum bir tane içsem başlarım . Bir ilacı zamanını kaçırmanızın çok etkisi olacağını zannetmiyorum.

Bütün ilaçlarda doz alımını unutursaniz sonraki öğün 2 doz almayin yazar. Niye 2 doz aldiniz ki? Doktorunuz mu böyle soyledi? Ben ilaci bilmiyorum.
Yapılan en büyük hatalardan biride bu zaten. Sanki ikisini birden alınca tüm açık kapanacak gibi anlaşılıyor .

Eşimde kullandı bu ilacı etkisi de oldu. İlk kutuyu bitirdiğinde tamamen bırakmıştı. Fakat ikinci kutuyu almak için maaş günümü beklemek istiyorum dedi ve o 10-15 gunluk süre zarfında bir tane içmesiyle tekrar başlaması bir oldu. Yan etki olarakta midesinde sorun yapmıştı.

X