Acil ikiz aneleri rahim boyunuz kaç santim

inci 26

ALLAHIM bebeklerimi koru
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
187
1
bu gün doktora gitim rahim boyumu ölçtürdüm 3.38 çıktı 22 hafta 6 günlük hamileyim sizce normalmi sizlerin kaç santimdi 22 haftalık gebelikte doktor normali 4 santim olması lazım dedi senin ikiz oldugu için 3.38 dedi canım sıkıldı yardımcı olurmusunuz

tatlım hiç korkma senin haftalarda benimde aynıydıı ve gayette normall :)))

slm bencede normal korkmana gerek yok benımde 3 olması gerekırken 2 oldu..

merhaba ben siteyi daha önceden takip ediyorum bildiyim kadarıyla siz doğum yaptınız bende ikizlerime 33 haftalık hamileyim sizin doğumunuz sezaryenmi yoksa normalmi normalse doğumunuz nasıl başladı merak ediyorum birde benim bu hafta rahim boyu 2.5 cm çıktı normalmi sizce cevap yazarsanız sevinirimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

slm ben doğum yapmadım henüz bakalım ama dursunlar biraz daha şimdilk 31+5deyim geçen hafta 2 cm çıkmıştı acılma var.Sizin ii 33 haftaya rağmen hayırlı dogumlar dr.um sezeryan düşünüyo ikiz normal doğum çok zor olur dıyolar.

kızlar rahım boyunuzun olculmesını dr a sızmı soruyorsunuzz.
bu gune kadar dr um bana rahım boyun şu ölçüde demedii
acaba ölçüyoo normal oldugu ıcınmı bana soylemıyor.
yoksa ben hatırlatayım mı kendısıne
salı gunu dr a gıdıcem

kızlar sag olasınız içimi rahatlatınız ihşallah hepimiz gününde alırız bebişlerimizi saglılı sekilde

slm ben doğum yapmadım henüz bakalım ama dursunlar biraz daha şimdilk 31+5deyim geçen hafta 2 cm çıkmıştı acılma var.Sizin ii 33 haftaya rağmen hayırlı dogumlar dr.um sezeryan düşünüyo ikiz normal doğum çok zor olur dıyolar.

Kusura bakma canım ben karıştırmışım doğum yaptın sandım hangi hastaneye gidiyorsun doktorun sezeryan için gün verdimi ben gittiyim doktordan hiç birşey anlamıyorum kendi doktorum şehir dışına gittiyi için buna emanet etti benide ilk gelen bebek ters geldiyi için sezeryan diyor ama birtürlü gün vermiyor nezaman sancın olur suyun gelir ozama olur diyor senin doktorda böylemi söylüyor opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

selam kızlar,benim rahim boyum 20-28 haftalar arası hep 3.8-3.5 civarındaydı.
Doktorum gayet iyi olduğunu söylüyordu fakat 31.haftada erken doğum tehtidi ile hastaneye yattığımdaki muayenede 2.8 çıkmıştı,atlattık çok şükür.
Bugün yine 33+2 itibariyle muayenmiz vardı doktorda,3.1 dedi,bu ölçüme göre herhangi bir erken doğum riski görmüyorum dedi,ama hastaneden geldiğimden beri dinlenmeye gayret ediyorum,
rahim boyunun kısalması sonuçta bebeklerin ağırlık yaparak aşağı inmesiyle oluyor,bu yüzden yatışı ve dinlenmeyi tavsiye ederim..

meltemcim canım benim doktorum da ideal bir tarih vermekle beraber yine de su gelme,sancı durumunda konuşuruz diyor fakat,belli bir tarihimiz var şimdi çok şükür..
Bu durumda her halukarda sezeryan olacağız,bugünkü randevuda spinal anestezi dedi,onu da yeni duydum,araştırıcam şimdi,
yakınız seninle,"Arkadaşlar ikiz gebelik nasıl geçiyor" topiğindeki muhabbete de bekleriz canımm..

meltemcim canım benim doktorum da ideal bir tarih vermekle beraber yine de su gelme,sancı durumunda konuşuruz diyor fakat,belli bir tarihimiz var şimdi çok şükür..
Bu durumda her halukarda sezeryan olacağız,bugünkü randevuda spinal anestezi dedi,onu da yeni duydum,araştırıcam şimdi,
yakınız seninle,"Arkadaşlar ikiz gebelik nasıl geçiyor" topiğindeki muhabbete de bekleriz canımm..

kıs hymarry ben geçen gün sana demedimmi bu eşler doğuma girme olayını konuşurken bide spinal var muayenede serdar beye sorarmısın diye. dimek sormana gerek kalmamışkaydirigubbakcemile3 spinal taraftarı dimekki.. spinal anestezinin epidurelden şu farkı var canım. epidurelde iğne sırtında kalıyor aynı serum gibi düşün. ordan istenildiğinde ilaç veriliyor. spinalde ise omiriliğe girilerek uyuşturucu iğne vuruluyotr. herhangi bişey kalmıyor belde..dimekki serdar beyin eli çabuk ki bu yöntemi tercih ediyor. bende pst konuşmayı düşünüyorum. odaları sezeryanı yapıştırma mı dikiş mi yapıyor. ayy bir sürü soru yani..

bu arada en son benimde rahim boyum 3.5 ti kızlar..

Cevabın için teşekkür ediyorum haftamız aynı sayılır doktorun hangi hafta için gün verdi
birde ciyer geliştirici iyne oldunmu cevap yazarsan sevinirimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

evet canım 30+5 te erken doğum riski ile hastaneye yattım,o güne kadar doktorumuz gerek görmemişti,ama öyle bir durumda 12 saat arayla ikişer doz iki kez yani toplamda 4 doz ciğer geliştirici iğne olduk canım..

canım 30+5 te erken doğum riski ile hastanede yattık biraz,o zamana kadar doktorumuz bu iğneleri önermemişti fakat böyle bir durumda her ihtimale karşı 12 saat arayla ikişer doz yani 4 doz ciğer geliştirci iğne olduk canım..

X