Acil tavsiyeleriniz bekliyorum

simge12345

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2009
24
0
arkadaşalr bu siteyi uzun süredir takip ediyorum amam yazaya ilk kez cesaret ettim burdaki birbirini tanımayan kişilern birbirlerine verdikleri samimice çözüm yolları sayasinde cesaretlendim
kendimi anşatayım 2,5 senedir bir kamu kuruşunda sözleşmeli memurum 2 yıllıkta evliyim evimiz kira arabamız yok fazla harcamalrım kesinlikle yotur eşimle ikimizn maaşından arttırabiliyorum fazlasıyla ama şimdiyi kadar hiö tek maaşla kalmadık benim sizden tavisye isteyeceğim nokta şu iş yerinde girdiğim günden beri bir çok sebebten mıtsuzm bunu çoğu kez elimde olmadan işten geldiğimde eşime yansıtıyorum tabi oada mutszu oluor ayrıca hala çocuğumuz olmadı sadece bir kez düşük oldu yaklaşık bir sene önce dr gtiim ve gebe kalamayışım nedeni stres dedi çğnk her şey normal her gün işten başa ağrıları ve sinirle gelmekten bunaldım artık sadece maddiyat için dişimi sıkıyorum ama artık diş de dayanmyor napıacağımı bilemiyorum acil tavsiyeleriniz bekliyorum

Çok kötü insanın memnun olmadığı bi yerde çalışması. Meslek çok tuhaftır evlilik gibidir mutluluk huzur ister.. bence sevdiğiniz bi yerleri araştırın iş bakımından kesin bi şey olunca değiştirin işinizi.. çocuk içince geçmiş olsun cnm unutma ki hayatta ki herşey kısmet işi onu dert etme bir gün umarım istediğin olur.. stres içinse kısa terapilere gidebilirsin :nazar:

cnm isten ayrilma imkanin yokmu
yani maddi olarak?

eger calismak zorundaysan severek yapabilecegin bi is aramani tavsiye ederim
bu evde yaptigin kek, borekleri satmak bile olabilir...
kuafoluk fln yani daha rahatlatici veya part-time bi is cozum olabilir...

çok iyi anlıyorum seni benim de iş yerinde sorunlarım oluyo çeşitli sebeplerden dolayı mutsuzum inan sabah gitmek istemiyırum ama mecburiyet. çalışmak zoruda olunca insan dişini sıkmak zorunda kalıyo. ilrde de çalışmak istiyorsan işin garantiyse fazla takma kafana işini bırakma yada bi iş ayarla sonra bırak. ama yok ben ilerde çalışmayı düşünmüyorum diyosan hamile kal ve bırak yada bi süre ara ver . mutlu ol hep... zemuszemus

cvplarınız için hepinize tşkler
bende hep evlendiğimden beri hamile kalıp doğuma kadar çalışıp çıkmayı düşünüyordum ama bir türlü hamile kalamıyorum ki malesef

cvplarınız için hepinize tşkler
bende hep evlendiğimden beri hamile kalıp doğuma kadar çalışıp çıkmayı düşünüyordum ama bir türlü hamile kalamıyorum ki malesef

doktorda soylemis ztn stersten uzak durmalisin canim
isten izin alip bir sure sinlensen ii olur

yıllık izin hakkımız epi topu 20 gün ücretsiz izin hakkımız da yok üffff bilmiyorum istifa etmeyi o kadar çok istiyorum ki ve fakat sonra parasızlık çeker pişman olurum diye çok düşünüyorum

bu devirde iş bulmak kolay değil ama huzurlu olmadığın bir yerde de çalışmak kolay değil elbette.
sözleşmeli olduğun için de tayin isteyemiyorsun muhtemelen.
kurum değiştirme gibi bir imkan olabilir mi acaba?
benim bir arkadaşım öğretmenlik yapmak istemediği işin ssk ya geçmişti torpille
ama sözleşmelilerde geçiş hakkı var mı bilemiyorum tabii.

Malesef her iş güllük gülüstanlık olmuyor. Ya bu stresle baş edecek, moralinizi bozmalarına izin vermeyeceksiniz ya da işi bırakıp daha mutlu olacağınız bir iş arayacaksınız. Çocuğunuzun olmamasında stresin müthiş önemi vardır.
Benim size bir abla olarak tavsiyem şudur: Her yerde bir kaç çıban başı olur, onların işi gücü başkalarıyla uğraşmak, huzur bozmaktır. 24yıllık iş hayatımda ben onlarla başetmeyi öğrendim. Biraz cazgır olacaksınız, bence hiçbir şeyden korkmayın. Siz sustukça üstünüze iyice binerler. Onlar bir söylüyorsa siz bin söyleyeceksiniz, şirretliği elinize alacaksınız. Bakın o zaman nasıl sinerler yanınıza besmele çekmeden yaklaşamazlar bile.

yıllık izin hakkımız epi topu 20 gün ücretsiz izin hakkımız da yok üffff bilmiyorum istifa etmeyi o kadar çok istiyorum ki ve fakat sonra parasızlık çeker pişman olurum diye çok düşünüyorum

eşinizin maaşı geçinmenize yeterse kendinize bu kadar yuklenmeyin.
çocuğunuz olmamasının sebebinin stres olduğunu doktorunuz söylemiş. işe devam ederek çocuğunuz olma riskini azaltıyorsunuz?
parasız kalma korkunuz evladınızdan edecek galiba sizi? -tatlicadiarzu-

hayatta bence insanoğlunun yaşama sebebi mutluluk

mutluluk yoksa çekilen ızdırabında anlamıda yok sen bir liste hazırla

vazgemek istediklerim ------vazgeçmek istemediklerim

kendine samimi davran

o vakit görürsün seni neyi üzdüğünü:kahve:

arkadaşlar ilğinize tşkler ben işten ayrılınca eşimin maaşı yeterli olurmu bilmiyorum ama her şeyi göze alıp istifamı vermeyi düşünüyorum bu hafta içi inş. hayırlısı olur daha fazla dayanamıyacağım yoksa zaten yaşım 30 bundan sonra başka yollar çizmeliyim hayatım için

simge senin yaşadığın durumun neredeyse aynını yaşadım hatta bununla ilgili konu bile açtım kararsız kaldığım için. çok stresli bir işim vardı. mesaim,haftasonum belli değildi. endometriosis hastasıyım. ve ne yazık ki tüp bebek dışında bebek şansım da yok.
işten geçtiğimiz yaz ayrıldım. sonra dr konrtollerim başladı. ve tüp bebek işi kesinleşti. tek maaşa kaldık. hamile kalırsam en az 2 yıl çalışamam ve bebek olunca masraflarımız artacağı için ne yapacağımıza karar veremedik. açıcası önceden hayal ettiğim gibi olmadı herşey. ne yazık ki para ciddi sorun her zaman . şimdi bebek işini erteledik. ben yeni bir iş bakıyorum. iş bulduktan sonra bebek düşünücez.

eğer tek maaşla geçnir,hatta bir miktar para biriktirebiliriz dersen işten ayrıl. yoksa en azından yeni bir iş bulup işten ayrıl. benim aynı şeyi yaşamış biri olarak önerim bu.. yoksa çok pişman oluyorusun ne yazık ki. seninde aynı şeyi yaşamanı asla istemem

musetta aslında bende biliyorum işten çıktıpımda ekonomik anlamda pişman olacağımı fakat bu strese artk dayanamıyorum doğru düzgün bir işte ha diyince bulunmuyor kamudayım ben napıcam bilmiyorum ama en çok istedğin ne dersen istifa etmek olur heralde

arkadaşalr bu siteyi uzun süredir takip ediyorum amam yazaya ilk kez cesaret ettim burdaki birbirini tanımayan kişilern birbirlerine verdikleri samimice çözüm yolları sayasinde cesaretlendim
kendimi anşatayım 2,5 senedir bir kamu kuruşunda sözleşmeli memurum 2 yıllıkta evliyim evimiz kira arabamız yok fazla harcamalrım kesinlikle yotur eşimle ikimizn maaşından arttırabiliyorum fazlasıyla ama şimdiyi kadar hiö tek maaşla kalmadık benim sizden tavisye isteyeceğim nokta şu iş yerinde girdiğim günden beri bir çok sebebten mıtsuzm bunu çoğu kez elimde olmadan işten geldiğimde eşime yansıtıyorum tabi oada mutszu oluor ayrıca hala çocuğumuz olmadı sadece bir kez düşük oldu yaklaşık bir sene önce dr gtiim ve gebe kalamayışım nedeni stres dedi çğnk her şey normal her gün işten başa ağrıları ve sinirle gelmekten bunaldım artık sadece maddiyat için dişimi sıkıyorum ama artık diş de dayanmyor napıacağımı bilemiyorum acil tavsiyeleriniz bekliyorum

baska arkadaslar ne tavsiye etdi tatlim bilmiyorum ama bana kalirsa her isin kendine gore iyi yada kotu yonleri vardir bu isizlikde bu ekonomik kirizde ben isimde mutlu degilim diye ayrilmak bana gore biraz lux! tabi senin bilecegin bir konu bu konu ama sordugun icin yaziyorum , diyelimki bu isten ayrildin birdaki buldugun isin nasil olacagini yada bulup bulamiyacagini biliyormusun ? iyi dusun derim ben !!!

X