Acil ! Uterus bicornis yada didelfis olupta doguranlarrrr

Semiramissss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2017
14
1
Benim rahmine bi uterus didelfis bi bicornis diyorlar bi karar veremedi doktorlar.. Şuan 4 haftalık hamileyim ama düşük riski erken doğum riski var. Peki nedir bu uterus didelfis ve bicornis..?? Didelfis bir bütün olması gereken rahimin iki farklı rahim olarak oluşup iki ayrı rahimin yolu olması demek. Yani sağ tupe sağ rahim sol tüpe sol rahim. Bicornis te ise iki ayrı rahim tek yolda birleşiyor. Yani benim rahmim Y harfi gibi ayni.. Bu durumda olup doğuran var mi lütfen yazın (çift rahim de deniyor)

Merhaba bende çift rahim ve tek böbrekliğim genelde çift rahimli olan kişilerde tek böbrekli olurmuş sizinde öyle mi acaba? 9 aylık evliyim ama bebeğim yok

1.5 sene surdu. Strese girmeyin rahat olun
Merhaba umarım durumunuz iyidir, ben de çift rahimliyim “uterus bicornius” bizim durumumuzda olup sağlıklı Doğum yapan bir çok kişi varmış, ben 2 yıla yakın bir süre sonra hamile kalabilmiştir ama maalesef kalbinin durması sonucunda almak zorunda kaldık ocak ayında 7 ay geçti üzerinden Hale’n hamile kalamadım. Umarım sizin durumunuz iyidir. Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah bebeğinizi.

Uterus bicornis oldugumi 2. Gebeligimde ogrendim. Ilkimi 37 haftalim dogum uaptim. Ikinci gebeligim ikizlerim 30 haftalim dogdular. Ucu de saglikli sukurler olsun

Benim rahmine bi uterus didelfis bi bicornis diyorlar bi karar veremedi doktorlar.. Şuan 4 haftalık hamileyim ama düşük riski erken doğum riski var. Peki nedir bu uterus didelfis ve bicornis..?? Didelfis bir bütün olması gereken rahimin iki farklı rahim olarak oluşup iki ayrı rahimin yolu olması demek. Yani sağ tupe sağ rahim sol tüpe sol rahim. Bicornis te ise iki ayrı rahim tek yolda birleşiyor. Yani benim rahmim Y harfi gibi ayni.. Bu durumda olup doğuran var mi lütfen yazın (çift rahim de deniyor)
Yardımı olur mu bilmiyorum fakat Uterus bicornis çocuğuyum annem ölüm tehlikeleri atlatmış vs mucize çocuk bile demişler benim için. 27 yaşındayım taş gibiyim :KK76:

Bende yarim rahimliymisim arkadaslar. Doktor bi bi operasyom yapacak bakalim insallah ise yarar. Ama yararmazsa ya hep dusuk yada erken dogum dedi doktorlar. Bobreklele ilgilide ultrasyona giricem boyle durunlarda genelde bobreklerded bir sikinti olur dedi doktor bakalim ne cikacak. Siz herhangi bir operasyon gecirmedinizmi ?

X