Çocuk Hastalıkları Bebekte böbrek genişlemesi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
İşte buna çok sevindim. Benim doktorum kız bebeklerde kolay kolay kendiliğinden geçmediğini illa tedavi gerektirdiğini söylemişti. Yanıldığını gördüm bi kez daha
Eger boyle olsaydi benim doktorum bu kadar onemsiz davranmaz en azindan bi dahaki ay bakalim demezdi.siz yine de baska dr a gorunun derim .

Eger boyle olsaydi benim doktorum bu kadar onemsiz davranmaz en azindan bi dahaki ay bakalim demezdi.siz yine de baska dr a gorunun derim .
3 doktor bir de radyoloji uzmanı baktı. Doktorların ikisi kendiliğinden düzelmesi konusunda hiç umutlu konuşmadı. Diğer ikisi düzelme olabilir takip edilicek dedi

3 doktor bir de radyoloji uzmanı baktı. Doktorların ikisi kendiliğinden düzelmesi konusunda hiç umutlu konuşmadı. Diğer ikisi düzelme olabilir takip edilicek dedi
Anladim sizde farkli durum var sanirim ama dedigim gibi en kotusu dusunmek yerine takip etmek ona gire davranmak lazim diyen dr lar daha makul geldi bana. Saglikla kucaginiza alirsiniz knsallah

Evet 27 haftalık olduk hala devam ediyo. 1 hafta önce 14 mm oldu
Aynı durumu yaşadığım için üzüntünüzü çok iyi anlayabiliyorum. İçinizi ferah tutun rabbim ne veriyorsa hayırlısını verir. Dua edin bol bol. Rabbim yavrunuza şafi ismiyle şifa versin inşAllah sağ sağlim kucağınıza sağlıkla almayı nasip eder rabbim🤲🏻

Aynı durumu yaşadığım için üzüntünüzü çok iyi anlayabiliyorum. İçinizi ferah tutun rabbim ne veriyorsa hayırlısını verir. Dua edin bol bol. Rabbim yavrunuza şafi ismiyle şifa versin inşAllah sağ sağlim kucağınıza sağlıkla almayı nasip eder rabbim🤲🏻
Allah razı olsun. Şu mübarek aydaki güzel dualarınız için çok teşekkür ederim. Rabbim tüm evlatları anne babalarına bağışlasın inşallah 🙏

merhabs bnm bebegımde kız tek bobrekte gensleme var 12mm 35 haftalkken cıktı oncesnde yoktu. persmbe dogumum var dogunca hemn mı bakılıyor

merhabs bnm bebegımde kız tek bobrekte gensleme var 12mm 35 haftalkken cıktı oncesnde yoktu. persmbe dogumum var dogunca hemn mı bakılıyor
Hayir, çünkü bebegin emmesi gerekiyor belirli bir sure bobreklerin calismasi gerekiyor.

Dogduktan 1 hafta yada 10 gun sonra cocuk doktoruna yada nefrologa goturun derim.

Bu arada benim erkek bebegime de dediler böbrekte genişleme var diye hemde perinatolog dedi bunu kendi doktorum yonlendirmisti ancak baska doktorlara da gittim icim rahatti acikcasi biliyodum bunu para icin yaptiklarini.

2 doktora daha gittim böbreklerin detayli baktırdım ve temiz dediler sonra soleyim bole bole dediler dedi imkansiz cok sagliklilar dedi. Kendi doktoruma gittigimde nipty onersi umutsuz konuştu bende yaptırmıyorum dedim 1 hafta sonra aaaa bobrek geçmiş duzelmis dedi. O yüzden herseye inanmayin skmayin caninizi hanımlar....

Böbrekle ilgili bebekte skinti olsa hamilelikte hemen odem vs gibi siddetli belirtiler oluyormuş para tuzagi hepsi ....

Hayir, çünkü bebegin emmesi gerekiyor belirli bir sure bobreklerin calismasi gerekiyor.

Dogduktan 1 hafta yada 10 gun sonra cocuk doktoruna yada nefrologa goturun derim.

Bu arada benim erkek bebegime de dediler böbrekte genişleme var diye hemde perinatolog dedi bunu kendi doktorum yonlendirmisti ancak baska doktorlara da gittim icim rahatti acikcasi biliyodum bunu para icin yaptiklarini.

2 doktora daha gittim böbreklerin detayli baktırdım ve temiz dediler sonra soleyim bole bole dediler dedi imkansiz cok sagliklilar dedi. Kendi doktoruma gittigimde nipty onersi umutsuz konuştu bende yaptırmıyorum dedim 1 hafta sonra aaaa bobrek geçmiş duzelmis dedi. O yüzden herseye inanmayin skmayin caninizi hanımlar....

Böbrekle ilgili bebekte skinti olsa hamilelikte hemen odem vs gibi siddetli belirtiler oluyormuş para tuzagi hepsi ....
bnm doktorum ultrasonda gosterdı perınatolojıye gonderdı ıkı perınatolog arkadası beraber baktı doktorumla aynı seyı soyledıler ama test bısey ıstemedıler tskıp edılecek dedıler doguncada bakılacak tedavısı var dedıler. sonrakı surecı mersk edıyorum cok zorlu bı surec mı nasıl dıe haftaya dogumum var korkuyorum bebegımde beynınde sıvı bırıkmesıde vardı gectı ama 36. haftadan berı kafası aynı cıkıo ultrssonda bıde

Böyle düşünmenize üzüldüm gerçekten. Lütfen başkalarınıda böyle konuşarak etkilemeyin derim. Biz tedbirini alıcaz sonrasında takdir Allah’tan.
Ben bebeğimi böbrek genişlemesi sonucunda kaybettim vefat etti. Başkalarınıda etkilemeyin bence. Son derece önemli bi konu ve sürekli takibi yapılması gereken bi durum.

Cok gecmis olsun...dogumdan sonra ilk cocuk doktoru randevunuzda bu ultrasonu cocuk doktorunuza gostermenizi tavsiye ederim.o zaten gerekeni yapacaktir....gerek duyarsa tekrar ultrasonla bakip dvm ediyorsa sizi cocuk nefroloji doktoruna sevk edecektir...biraz maliyetli ozeli tavsiye etmiyorum tetkitler icin.devlet hastahanelerinde nefrolojiye gitmek icin sizi cocuk doktoru sevk edecektir.yoksa nefrolojiye randevu alamazsiniz.innnnnşalllah dogumdan sonraki ultrasonunuzda gecmis olur da nefrolojiye gitmenize bile gerek kalmaz.

malesef gecmedı cocuk nefrologuna gonderıldk grade 3-4 derece cıktı 😞
Öncelikle çok geçmiş olsun rabbim şafi ismiyle şifasını versin inşAllah🤲🏻❤️
Yaşanılan herşey Allah’dan kendinizi çok fazla yıpratmayın,annelik herşeyden önce gelebilen bi duygu o yüzden kendinizi bırakmayın bol bol dua edin meleğinizin size ihtiyacı var🌹
Şuan ki durumunuz nedir peki özel olmazsa?

Öncelikle çok geçmiş olsun rabbim şafi ismiyle şifasını versin inşAllah🤲🏻❤️
Yaşanılan herşey Allah’dan kendinizi çok fazla yıpratmayın,annelik herşeyden önce gelebilen bi duygu o yüzden kendinizi bırakmayın bol bol dua edin meleğinizin size ihtiyacı var🌹
Şuan ki durumunuz nedir peki özel olmazsa?
dogdugunda grade 3-4 dedıler 10.6 mm dı bızım sadece bobrekte degıl kanaldada genısleme varms mesaneye gıden. 10 gun sonra baska yerde radyolojı grade 1 yazmıs 15mm e ılerlemıs ama kafamz karstı bu hafta tekrar baktırıcaz ınsaallahhhh gerılemıstır emdıkce işedıkce

dogdugunda grade 3-4 dedıler 10.6 mm dı bızım sadece bobrekte degıl kanaldada genısleme varms mesaneye gıden. 10 gun sonra baska yerde radyolojı grade 1 yazmıs 15mm e ılerlemıs ama kafamz karstı bu hafta tekrar baktırıcaz ınsaallahhhh gerılemıstır emdıkce işedıkce
Rabbim meleğinize şafi ismiyle şifasını versin inşAllah🤲🏻🌹
Bugünler de geçer Allahın izniyle herşey rabbimizden bize bi imtihan🌹

X