Acil yardımmm meme estetiği

zeynalog

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2021
15
4
29
Arkadaşlar merhaba. 1 ay sonra meme büyütme amelıyatı olmayı düşünüyorum. Ama kafam cok karışık lütfen daha önceden olanlar varsa fikirlerini paylaşabilir mi?
kas altı mı kas üstü mü daha iyi bilemiyorum doktor konusundada daha arastırma sürecindeyım
İstanbulda yaptıran varsa doktor önerebilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba. 1 ay sonra meme büyütme amelıyatı olmayı düşünüyorum. Ama kafam cok karışık lütfen daha önceden olanlar varsa fikirlerini paylaşabilir mi?
kas altı mı kas üstü mü daha iyi bilemiyorum doktor konusundada daha arastırma sürecindeyım
Ben fizyoterapistim. Kaslarımı aktif olarak kullandığım için doktorum bana kas altı ve yuvarlak önerdi . Damla olursa içeride dönme ihtimali var dedi

Ben fizyoterapistim. Kaslarımı aktif olarak kullandığım için doktorum bana kas altı ve yuvarlak önerdi . Damla olursa içeride dönme ihtimali var dedi
Cevabınız için teşşekür ederim. Sanırım spor yapan yada kaslarını kullananlara kas altı öneriyolar. Ben kas üstü daha agrısız diye duydum ama ilerde sarkma yapabiliyormus. Bı doktor kasaltı dıyor bırı kasüstü daha doğal diyor acıkcası benımde kafam karıştı. Siz ne zaman oldunuz memnun musunuz?

eğer sarkmanız yoksa kas altı öneririm kas üstü zamanla daha çok sarkar ve eğer deriniz inceyse çok fazla belli olur ben kas altı yaptırdım daha sağlıklı geliyor bana kas altı

Anladım tesekkur ederım banada kas altı daha mantıklı geliyor. Benm meme dokum az ve zayıfım. Sizin ameliyat sonrası cok ağrınız oldu mu?

Anladım tesekkur ederım banada kas altı daha mantıklı geliyor. Benm meme dokum az ve zayıfım. Sizin ameliyat sonrası cok ağrınız oldu mu?
Yok ben çok kolay atlatanlardanım nedense böyle şey gibi düşün hani uzun süre hiç hareket etmezsinde spora başlarsın ağır bi spor sonrasında kasların ağrır hamlarsın ya öyle bi ağrı oldu bende dayanamayacağım bi ağrım olmadı şükür

Merhaba eğer deriniz ince veya dokunuz az ise zaten doktor da kas altı seçecektir kas üstü genellikle yeterli dokuda olan insanlara yapılıyor Dokusu az bir kişinin kas altına konulduğunda dışarıdan implantın belli olma ihtimalini azaltıyor

Yok ben çok kolay atlatanlardanım nedense böyle şey gibi düşün hani uzun süre hiç hareket etmezsinde spora başlarsın ağır bi spor sonrasında kasların ağrır hamlarsın ya öyle bi ağrı oldu bende dayanamayacağım bi ağrım olmadı şükür
Hangi doktora yaptırdınız peki ?

Merhaba eğer deriniz ince veya dokunuz az ise zaten doktor da kas altı seçecektir kas üstü genellikle yeterli dokuda olan insanlara yapılıyor Dokusu az bir kişinin kas altına konulduğunda dışarıdan implantın belli olma ihtimalini azaltıyor
Teşekkür ederim evet kas üstünde dogal durma ıhtımalıde azmıs. Umarım güvenilir bi doktor bulabilirim

Cevabınız için teşşekür ederim. Sanırım spor yapan yada kaslarını kullananlara kas altı öneriyolar. Ben kas üstü daha agrısız diye duydum ama ilerde sarkma yapabiliyormus. Bı doktor kasaltı dıyor bırı kasüstü daha doğal diyor acıkcası benımde kafam karıştı. Siz ne zaman oldunuz memnun musunuz?
Bugün 1 buçuk ay oldu yumuşamaya başladı. Şimdilik memnunum üst tarafları bombeli duruyor, doktor zamanla aşağıya öneceğini söyledi protezin

Benim kas altı dual plan. 5 ay oldu. Forumda ameliyat olmadan önce araştırdığımda hep kas altına yönelmiştim buradaki yazılar doğrultusunda. Ama bilmeniz gereken ve pek yazılmayan şeyleri belirtmek istiyorum.
Kas altında hiç bir zaman kas üstündeki kadar yumuşak olmuyor çünkü dokunduğunuzda (implantınız ne kadar yumuşak olursa olsun) ele gelen şey kasınız oluyor üst tabakada kas olduğu için. Ve bu da yeterince yumuşak olmuyor özellikle de sırt üstü yatarken ve kollarınızı yukarı kaldırdığınızda (kol kası göğüs kasıyla bağlantılı olduğu için) baya bi sert oluyor içeride plastik top varmış gibi bir his. Bence oldukça rahatsız edici.
Bunun dışında kas altı olduğunda göğsünüzü sıktığınız zaman göğüs kaslarınız oynayıp protezi baskılıyor bu hem dışardan görünebiliyor hem de kasların oynaması da yine beni rahatsız ediyor. Ve ben ameliyat öncesi göğüslerimi sıktığımda oynamazdı. Şuan ise günlük hareketlerimde ağır bişey itip çekerken , kavanoz kapağı açarken, ellerimle güç uyguladığım herşeyde hatta en basiti bi sıvı sabuna bile bastığımda göğüs kasım oynuyor ve rahatsız ediyor. (Göğüs kaslarını oynatabilen erkekler olurya o tarz bir görüntü hayal edin)
Ben bunları biliyor olsaydım kas zarı altı veya kas üstüne yönelirdim. Evet kas üstünde sarkma daha erken oluyor deniliyor ama orjinal meme kıvamına , orjinal meme gibi sallanabilmesine, kasları sıkınca oynama durumunun olmamasına ve normalde orjinal memenin geliştiği yerin de kas üstünde olmasından dolayı aslında bence en iyisi kas üstüymüş diyorum şimdi. Tabi sarkmış bi meme olan birine kas üstü yapılamaz diye biliyorum. Ama az bir doku ve sarkmaya meyilli değilse gayet kas üstü yapılabilir çok da güzel olur.. ben şuan kas altından kas üstüne geçmek istiyorum.

Benim kas altı 400 cc ultra high profil takıldı 10 gün önce. Kas altında kapsül ve dönme riski daha düşük oluyor. Kas üstü yaptırmayı hiç düşünmedim bu yüzden.

Benim kas altı 400 cc ultra high profil takıldı 10 gün önce. Kas altında kapsül ve dönme riski daha düşük oluyor. Kas üstü yaptırmayı hiç düşünmedim bu yüzden.
Dönme riski damla protezlerde var kas üstünün problemi değil aslında. Yuvarlak protez kas altında da üstünde de dönse bile zaten yuvarlak her şekilde. Evet kapsül riski kas üstünde daha çok deniliyor da bu 6.nesil protezlerin dış yüzeyinin iyileştirilmesiyle(motiva ergonomix gibi) minimuma indirildi aslında.

Canım bende oldum 1 hafta önce kas üstü oldum, meme dokum üstten yok alttan çıkıntı az .. Motiva ergonomiks taktırdım. Sürecim rahat geçti şükürler olsun ağrım hiç olmadı . Sadece iki gün destekle kalktım . Bence kas üstü yaptır çünkü kas altı yapanlar kas üstüne geçiyor..normal bi insanın memeside kas üstünde gelişir zaten . Kapsül riskine gelince firmalar ZAtwn garanti veriyor kapsüle karşı olursa ücretsiz silikon veriyor

Canım bende oldum 1 hafta önce kas üstü oldum, meme dokum üstten yok alttan çıkıntı az .. Motiva ergonomiks taktırdım. Sürecim rahat geçti şükürler olsun ağrım hiç olmadı . Sadece iki gün destekle kalktım . Bence kas üstü yaptır çünkü kas altı yapanlar kas üstüne geçiyor..normal bi insanın memeside kas üstünde gelişir zaten . Kapsül riskine gelince firmalar ZAtwn garanti veriyor kapsüle karşı olursa ücretsiz silikon veriyor

Merhabalar teşekkür ederim ben kasüstünden riskleri var dıye sonra kasaltı ıcınde olumsuz seyler duydum. Sanırım her ıkısınınde olumsuzlukları var karar veremedım. Siz amelıyatı nerde oldunuz acaba

X