Bebek Beslenmesi Acil yeni anneyim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Mervikli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2016
622
267
28
8 gün sonra 3 aylık olacak olan bebeğim emzirirken çok terliyor ne yapmalıyım yaz ayları bir de hasta olmasından çok korkuyorum sürekli mememle savaş halinde sıcak huzursuzluk yapıyor galiba 😔 helppp

terlemek kaçınılmaz maalesef benim kızım da öyle 7 aylık. her gün banyo yaptırıyorum gece yine terliyor uykuda dönüp dururken. serinletmek için küçük havuzlardan alsanız mantıklı olabilir sanki... pişik olma ihtimaline karşı da kuru tutmakta fayda var

Bebeğinizin d vitamini eksikliği veya demir eksikliği olabilir ya da emerken yoruladabilir birde sıcaktan da olabilir

Canim değiştireceksin uyuyor olsada. Üstünü ortuyorsan tülbent tarzi Müslin bezden örtü falan al, onu örtersin. Yazin sadece badyle yatırdım ben üstünede dedigim gibi

Canim değiştireceksin uyuyor olsada. Üstünü ortuyorsan tülbent tarzi Müslin bezden örtü falan al, onu örtersin. Yazin sadece badyle yatırdım ben üstünede dedigim gibi
Çok huysuz yaa asla uyumuyor bir grm üstünü değişip klimalı odaya geçtik inşallah sorun olmaz

Klimalı odada olmaz sakin bronşit yaparsin
Düşük ayardaydi ama siz öyle deyince başka odaya gectim vallahi aglicam ya memede kalmak istiyor kalınca terliyor uykuya dalıyor yerine koyuyorum gözlerini hemen acıyor 5 dk sonra da altına yapıyor bu 9. Bez degisimimiz neredeyse 3 aylık bebek ya anne sütüyle besleniyor eşimë en son artık mama alıp verelim dedim bu nedir ya gercekten yoruldum ya 😭😭

Klima li odada durmamiz sakıncalı olur mu ?
Benim yaşadığım yer hep çok sıcak, 6 aylik bebeğim doğduğundan beri klima hep açık. Klima yönünü tavana bakacak şekilde ayarlıyoruz. Ama tabi yine de odanın bazi yerlerinde soğuk bariz hissediliyor, o alanlardan bebeği uzak tutuyoruz. Üstüne kisa kollu citcitli body, altina pijama ve mutlaka corap giydiriyorum. 10 gün öncesine kadar hiç hasta olmadı. Ailecek grip olduk, o da o şekilde hastalandı. 2 gün ateş, 10 gün burun akıntısı çekti. İlaçsız iyileşti. Madem klimanız var boşuna terle boğuşmasın yavrucak. Cok cekiniyorsaniz klimayı yüksek açın, diğer odalar hafif serinlesin diğer odalarda uyutun.

Düşük ayardaydi ama siz öyle deyince başka odaya gectim vallahi aglicam ya memede kalmak istiyor kalınca terliyor uykuya dalıyor yerine koyuyorum gözlerini hemen acıyor 5 dk sonra da altına yapıyor bu 9. Bez degisimimiz neredeyse 3 aylık bebek ya anne sütüyle besleniyor eşimë en son artık mama alıp verelim dedim bu nedir ya gercekten yoruldum ya 😭😭
Bebek çok sık kaka yapıyorsa yediğiniz bir şey dokunuyordur. Kaka fotoğrafı atarsanız bakabilirim normal mi değil mi, alerji kakası mı anlarım, bebeğim alerjikti. Yediklerinize dikkat ederseniz düzelir kaka sıklığı da memeyle kavga etmesi de.

X