ACILL burun estetiği sonrası tıkanıklık

Topraksumbul

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
33
9
25
Herkese merhaba oncelikle umarim mesajıma cevap veren birileri olur çünkü cok uzuluyorum ve korkuyorum tecrubelerinize ihtiyacim var.Ben sekiz gun once burun estetigi oldum 2 gun once tamponlarim alindi ama benim her iki taraf burun etim cok sisti ve hic nefes alamiyorum tat da alamiyorum ayrica burnumda surekli bir akıntı var. GEÇMEZSE ya da gec gecersr diye cok korkuyorum bu duruma yasayanlar var mi varsa tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.Normal bir durum mu bu

Benim 2-3 hafta boyunca akıntılarım devam etti çok normal bu. Burun içindeki etlerin de şişmesi çok normal çünkü burnum her yeri ödem topluyor. Zamanla inecektir içi

et şişmesi alerjik reaksiyon da olabilir havalara vs bağlı olarak, arkadaşımda oldu ameliyat sonrası.

burun spreyi kullanın düzenli olarak, sürecini çok normal

çook normal , 2 haftadan önce o tıkanıklıklar geçmiyor
ben suan 3. haftamı doldurdum bazen tek taraflı , bazen de her ikisi tıkanıp akıntı olabiliyor
çift yastık kullanın ve sterimar burun spreyini ihmal etmeyin
endişelenmeyin geçici bir durum

Benim 2-3 hafta boyunca akıntılarım devam etti çok normal bu. Burun içindeki etlerin de şişmesi çok normal çünkü burnum her yeri ödem topluyor. Zamanla inecektir içi

et şişmesi alerjik reaksiyon da olabilir havalara vs bağlı olarak, arkadaşımda oldu ameliyat sonrası.

burun spreyi kullanın düzenli olarak, sürecini çok normal
Arkadasiniz alerjik durumu ne kadar surede duzeldi ve ne kullandı ilac olarak ben suan doktorun verdigi otrivin burun spreyi ve deniz suyu kullaniyorum.cevabiniz icin cok tesekkur ederim insan korkuyor ya nefes alamazsam bi daha diye cevremde de boyle olan olmayinca endiselendim

çook normal , 2 haftadan önce o tıkanıklıklar geçmiyor
ben suan 3. haftamı doldurdum bazen tek taraflı , bazen de her ikisi tıkanıp akıntı olabiliyor
çift yastık kullanın ve sterimar burun spreyini ihmal etmeyin
endişelenmeyin geçici bir durum
Benim her iki burun etim sisti ve hic nefes ve tat alamiyorum internnetten baktim tekrar ameliyat gibi seyler yaziyordu korktum bende cok tesekkur ederim cevaviniz icin

Benim her iki burun etim sisti ve hic nefes ve tat alamiyorum internnetten baktim tekrar ameliyat gibi seyler yaziyordu korktum bende cok tesekkur ederim cevaviniz icin
Henüz çok erken revizyona karar vermek için, 8 günde şişlik morluk bile geçmiyor, vücudunuzun zamana ihtiyaci var. Bu semptomlar çok normal strese girmeyin , internette herşeyin en kötüsü cikiyor :))

Herkese merhaba oncelikle umarim mesajıma cevap veren birileri olur çünkü cok uzuluyorum ve korkuyorum tecrubelerinize ihtiyacim var.Ben sekiz gun once burun estetigi oldum 2 gun once tamponlarim alindi ama benim her iki taraf burun etim cok sisti ve hic nefes alamiyorum tat da alamiyorum ayrica burnumda surekli bir akıntı var. GEÇMEZSE ya da gec gecersr diye cok korkuyorum bu duruma yasayanlar var mi varsa tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.Normal bir durum mu bu
çok normal canım daha çok yeni

Arkadasiniz alerjik durumu ne kadar surede duzeldi ve ne kullandı ilac olarak ben suan doktorun verdigi otrivin burun spreyi ve deniz suyu kullaniyorum.cevabiniz icin cok tesekkur ederim insan korkuyor ya nefes alamazsam bi daha diye cevremde de boyle olan olmayinca endiselendim
hiç endise etmeyin , aynı şeyleri yaşadım. burun içindeki oďemden kaynaklı .Geçmiş olsun yeni güzel burnunuzu düşünün mutlu olun.

Oncelikle cok tesekkur ederim sizin tikanikliginiz ne kadar sürede gecti Biraz acilsa bile razıyım hic nefes alamamak cok zor oluyor

Hanımlar selam.
Ben 2 yıl önce ameliyat oldum, doktor ameliyat sonrası, beklediğimden çok daha zor oldu, bu sene yaptığım en zor ameliyattı dedi. Sonrası yaklaşık 2 aylık işkence benim için. 45 gün hiç yastığa yatamadım, hep oturur vaziyette uyumaya çalıştım. Yaklaşık 8 ay doğru düzgün nefes alamadım... Burnumun ucunun hassasiyeti çok uzun bir süre geçmedi. Doktor herhangi bir tıkanıklık veya herhangi bir sorun olmadığını ama alerjik bir durum oluştuğunu söyledi, birkaç sprey verdi. Şu an çok rahatım, size bir öngörü olması için yazdım çünkü bu süreç biraz sıkıntılı olabiliyor. Doktorunuza danışın, herhangi bir problem yok ise sabretmeye çalışın çünkü o içerideki ödemin inmesi baya zaman alıyor. Nefes almak da zamanla daha kolay hale geliyor. Herkese geçmiş olsun :)

20 gün ağzımdan nefes almıştım ve dudaklarım aşırı kuruyordu bu yüzden sürekli elimde yağlı kremle geziyordum. Çok normal 1 ayı bir atlat görüntü açısından tatmin olmasan bile biraz rahatlarsın nefes açısından. Görüntü açısından ise 6 ayı tamamlamak gerekiyor hatta tamamen oturması 1 yıl. Sabır :)

Niye bu kadar acelecisiniz? Tampon alınalı 2 gün olmuş. İlk 1 yıl doğru dürüst nefes alamadım ben ve tek şikayet etmedim. Ameliyat oldunuz. Dolgu değil bu.
2 günde böyle yapıldığı için gerçek mağdur hastalara kimse inanmıyor. Hiç kusura bakmayın haklıyım.

X