Acill yardımcı olabilirmisiniz??

reprant

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2009
12
0
Selam arkadaşlar hukuk köşesini incelerken bu konu ile ilgili mesaj atmak istedim belki bilginiz vardır ufak bir sorum olacaktı da eğer vakit bulup yanıt atarsan sevinirim öncelikle;

1. uyapta vatandaş portalından yapılan tüm sorgulamalar güncelmidir? ( Yani örneğin bir bölümde dava açılmış şubatta görünüyor ancak yeni açılmış olması gereken dava farklı bir yere görünmüyor yani bu durumda güncel olmasa şubattakı görünmemeli dimi yanı diğeride görünmediğine göre açılmamış olma ıhtımalı de var değilmi?
2. bu sorgulama neticesinde alınan bilgi ne derece doğrudur?avukatlar şifre ile girince daha güncel bilgimi alıyor vatandaş portalı ne derece doğru güncl
3. uyap tüm türkiyede ki iller için geçerlimidir yoksa pilot olarak seçilen belli illerde mi geçerlidir ?
4. ve bir avukatın faaliyette bulunması için baroya kayıtlı olması şartmıdır?
5. dava saatini unuttum için nerden öğrenebilirim adliyeyi arasam söylerlermi telefonla ?

uyapa ilgili kafam karıştıda sormak istedim çünkü sorduğumda bana dava acılmış denıyor ama sorgulamada yok nasıl bişi bu anlamadım sanırım sistemede sorun yok sormamda sorun var neyse yanıt atarsanız sevınırım
yanıt atarsan sevinirim hoşçakalın

X