Adet kabı (mentsrüel Cup) 🤗

Hayatta kullanamam ben bunu 😱😱 ya icinde kalirsa hadi kalmadi cikardin disari ben zaten peti cikardigimda irenen insanim bide bun dolmus olan bi pis kani gorunce kokusunu alinca bayilirim ben o anda direk
Tercih meselesi canm benimkinsadece bir öneri 😁

Bende pihtili kanama yasayanlardanim bakalim arkadas denesin ona gore alirim mantikli geldi bana
Daha once neden benim aklima gelmedi 🙈🙈🙈 uretip satardim 😂😂
Gerci normal regl dondu benimki eger boyle devam ederse almayi dusunurum

Bende pihtili kanama yasayanlardanim bakalim arkadas denesin ona gore alirim mantikli geldi bana
Daha once neden benim aklima gelmedi 🙈🙈🙈 uretip satardim 😂😂
Gerci normal regl dondu benimki eger boyle devam ederse almayi dusunurum
Guncelelrim kullaninca tecrubemi paylasirm canm 🤗

icinize kacması gibi bir durum yok cunku rahim ağzı nerdeyse kapalı bir sey ordan anca sperm gecer bir de sonra bebis cıkar. vajina ortalama 7 cm bi organ bunlar da genelde o cıvarda 5 7 cm falan ucunde bir ınce kısım var oradan vajınanıza gore kısaltıyorsunuz kesip. takarken değisik katlama sekilleri var cıkarırken de once parmağınızı sokup ikiye bukmenız gerekıyor ki havası cıksın sonra da soktuğunuz gibi katlayıp cıkarıyosunuz. bakmayın boyle yazdığıma cıkarması baya zor geldi bana. vajinismus gecmisi olan biri asla yapamaz bence. neyse sabahtan aksama tukruk kadar kan gelmemisti bende meğer aslında ne kadar az kanıyormusum sok olmustum. dolması gibi bi durum da yok yani 12 saat icerde kalabilyr. icini bosaltıp yıkayıp gerı takıyorsunuz takması zor olursa ucuna azcık krem surebilirsiniz benim o bolgeye uygun bi kremim vardı suruyordum. sonra cıkarması sinirimi bozunca kullanmaz oldum.
Teşekkür ederim yorumun için herkes onyargili baya 😅

Merhaba Hanimlar 🤗 bugün sizlere bir ürün hakkinda bilgi vermek ve herkesin kullanmasina öncülük etmek istiyorum konuya geçelim.

Bugün kendime bir tane adet kabı aldım. Eğer adet olursam kullanmaya başlayacağım. Uzun arastirmalarim sonucu gayet sağlıklı kolay pratik bir ürün oldugunu ve ayrica hesapli yillarca kullanilabilecek bir urun oldugunu görmüş oldum.
Her ay ped ve tamponlara dunya kadwr para veriyoruz ama bu ürün 5 yila kadar kullanılabiliyor:21:

Adet Kabı (Menstrüel Cup) Nedir?

Adet kabı, menstrüel döngü sırasında vajina içine yerleştirilen bir kadın hijyen ürünüdür.” Adet kabını tanımlamak için bu cümleyi kullanabiliriz. Ama daha yakından tanımak için şuna ihtiyacımız olduğunu hissediyorum: Adet kabı silikondan yapılmış, şekli huniye benzeyen ama huni gibi altı delik olmayan bir hijyen ürünü. Adet kabının kullanım amacı adet esnasında dışarı atılan sıvıları güvenli bir şekilde haznesinde toplayarak kıyafetlere bulaşmasını önlemek. Bu kaplar çoğunlukla tıbbi kullanıma uygun yumuşak silikondan üretildikleri için oldukça yumuşak yapıdalar.:KK33:

Adet kabı nasıl yerleştirilir?

• Öncelikle ellerinizi güzelce yıkayın.
    • Adet kabının girişini kolaylaştırmak için ıslatın.
    • Adet kabını bir elinizin parmaklarınız yardımıyla ikiye katlayarak bükün.
    • Hazneyi yerleştirin ve vajinanın içine itin. Dışarıdan yaklaşık bir iki parmak içeride olacak şekilde yerleştirilmelidir.
    • Hazneyi yerleştirdikten sonra parmaklarınızla çevirin. Bu işlem vakumlanmasını sağlayacak ve sızdırmasını önleyecektir.:KK73:
Hep aynı kabı kullanacağız, peki nasıl temizleyeceğiz?
Her kullanımdan önce 5 dakika kadar kaynatıp dezenfekte edebiliyorsunuz. Adet dönemi boyunca da, boşaltmak için her çıkardığınızda sudan geçirip iyice kuruluyorsunuz. Dönem bittiğinde tekrar kaynatıp kaldırıyorsunuz ve bir sonraki dönemde tekrar bir kez kaynatıp kullanmaya devam ediyorsunuz.:KK71:

Bugün almış oldugum ürün bu ( daha önce dogum yapmadigim için küçük boyunu aldim)
Saklama kabi ile birlikte satiliyor benim aldigim marka (Always cup)
Eki Görüntüle 2711090 Eki Görüntüle 2711086 Eki Görüntüle 2711087
Allahım bunuda mı görücektik bu ne ya 😂😂😂 şey mi peki bu uç kısmı dışarda kalıyo ya dışardan nasıl görünüyo acaba ay kendimi erkek gibi hissederim orda sürekli uzun bişey var diye😂😂😂

Allahım bunuda mı görücektik bu ne ya 😂😂😂 şey mi peki bu uç kısmı dışarda kalıyo ya dışardan nasıl görünüyo acaba ay kendimi erkek gibi hissederim orda sürekli uzun bişey var diye😂😂😂
Uç kismi istege bağlı kesilebilir problem degil yani disarida kalmiyor fazla

Bunu vajinasına yerleştirebilen bordo berelidir :KK70:
Ay ahahahha ne güldüm be :KK70:
Ben de asla kullanamayangillerdenim sanırım. Deneyemem bile; korkumdan spiral bile taktiramadim , tampon kullanamadım bunu mu kullanıcam. Ama deneyecekler helal olsun der çekilirim aradan :KK66:

Haber vercem sana durumu 😁
Benimde en çok merak ettiğim şey bu açıkçası.. İçeride hissediliyor mu oturup kalkarken nasıl oluyor bir de hareket edince ileri geri oynuyor mu falan.. 🙈Kullanırsanız buraya yazmayı unutmayın çok merak ediyorum daha önceden de bakmıştım buna ben ama cesaret edip de kullanmadım hiç aslında rahat birşeyse tampondan daha mantıklı gibi duruyor.. Bir de yıkanıp kullanılması kafamı karıştırıyor mesela çıkardık içini döktük kirli kan ya o bi sudan geçirip koyması falan derken enfeksiyon kapılır mı ya acaba?? Ama zaten kirli kan duruyor olacak onu da bilemedim.. Ne değişik şeyler yapmışlar arkadaş 😂

Ben yillar once kesfetmistim bunu ama alip kullanmaya cesaret edememistim. Ben takip cikarmaktan ziyade cikarirken ortaligi batirmaktan cekiniyorum sanirim (sakarim da biraz 😂)

Ben yillar once kesfetmistim bunu ama alip kullanmaya cesaret edememistim. Ben takip cikarmaktan ziyade cikarirken ortaligi batirmaktan cekiniyorum sanirim (sakarim da biraz 😂)
Yav bi de nasıl temizleyecez orda burda? Her çıkarttığımızda yıkamamız gerekiyor.

Yıllardır denemek istiyorum da kendime güvenemiyorum üşenirim gibi geliyor temizliği kaynatması falan.
Pedi iğrenç buluyorum tamponla da nereye kadar? Aklımda, deneyeceğim

Konu sahibi tecrübelerini yazmamış ama, merak edenler için faydalı olur belki ben yazayım, adet kabından korkmayın hanımlar, gerçekten öcü değil. Atığı, çevre dostu olmasını bir kenara bıraktım, ben pedden gerçekten çok rahatsız oluyorum. Artık illallah ettim, kokusu beni çok rahatsız ediyor, ıslaklık hissi, ilk ve yoğun günlerdeki taşma derdi. Gece yatarken kıyafetlerime sızması. Yazın pişiği, denize havuza girememe derdi. Artık çok rahatsız oluyordum. Tampon da kullanıyorum ama tamponu gece kullanamıyorum toksik şok riskinden dolayı korkuyorum. Gündüzleri kullansam da tamponu çıkardığımda da çok iğreniyorum, onu peçeteye sarıp çöpe atmak, idrarımı yaparken ipine bulaşması falan beni iğrendiriyordu.

Uzun süredir bu kapları inceliyor ama bir türlü cesaret edemiyordum. Öncelikle şunu söyleyeyim, öyle alerji riski falan yok bu ürünlerde. Medikal silikondan üretiliyor, tabi ben güvendiğim bir medikal sağlık sitesinden aldım, araştırmalarımda ucuz ürünler de gördüm, belki onlar sağlığa zararlı maddelerden üretilmiş olabilir, bilemem. Adet kabı kanı emmek yerine topluyor, bu yüzden kuruluğa ya da toksik şoka sebep olmuyor. Ayrıca adet kanını ped ve tamponda görmekle adet kabında görmek arasında dağlar kadar fark var inanın. Pedde ya da tamponda kirli, pis kokulu koyu renk yayılmış bir kan görüyorsunuz. Adet kabında ise 1 çay kaşığı kadar temiz kırmızı kan, elinizi kestiğinizde akan kan gibi ve kokusuz. Kabı ilk kullanımdan önce sabunla yıkayıp 5 dakika suda kaynatıp temizliyorum, daha sonra boşaltırken tuvalette sabunla yıkayıp tekrar takıyorum, eğer dışarıda rahat olmadığınız bir yerde iseniz ve boşaltmak zorundaysanız sadece suyla durulayıp tekrar takabilirsiniz. Ama zaten alıştıktan sonra sabah evden çıkmadan önce takıp akşam eve gelince çıkarıp temizleyebilirsiniz. Benim aldığım kap 8 saate kadar koruyabiliyor, ben daha hala alışma aşamasında olduğum için 3-4 saatte bir çıkarıp kontrol ediyorum boşaltıyorum ama aslında gerek yok çünkü yoğun günümde olmama rağmen dolmamış oluyor.

Ben 2 ay önce aldım adet kabını, geçen ay ilk adet olduğumda denedim, zorlandım doğru yerleştiremedim ve sızıntı oldu. Çok zorlamadım kendimi açıkçası çünkü ağrılı ilk günümdeydim enerjim yoktu, temizleyip kaldırdım, bir sonraki ay yine denerim diye. Sonra yine doğru takmak için videolarını falan izledim açıklamalarını okudum anladım ki ben doğru şekilde yerleştirememişim.

Bu ay 2. kez deniyorum, bu gün adetimin 2. günü, dün dışarıda işim olduğu için güvenemeyip sabah yine ped takıp geldim işe, sonra akşam eve gidince tekrar takmayı denedim, ilk takmamda yine çok az sızdırdı, sonra yine yerleştirmek için uğraştım biraz ve bingo! Akşamdan beridir ne en ufacık bir sızıntı, ne gece taşması, ne de ıslaklık, böyle bir özgürlük yok. Artık doğru yerleştirmeyi öğrendim ve şu an çok rahatım. Sabahtan beri iş yerimde oturup kalkıyorum, çalışıyorum adetimin 2. günü çok yoğun bir dönemim olduğu halde çok rahat geçiyor. Ara ara gidip kontrol ediyorum yine güvenemiyorum ama tertemiz. Bu arada adet kabının içerde kaybolması falan söz konusu bile değil, sonsuz bir delik değil sonuçta rahim, bu kaplar rahim ağzına yerleştiriliyor yukarı kaçması içerde kaybolması çıkaramamak falan imkansız. Çıkarmak da çok kolay ayrıca tuvalete oturup biraz ıkınınca zaten kendiliğinden kayıp geliyor. Çıkarırken ortalığı falan da batırmaz, parmağınızla dümdüz çekip alıp duruluyorsunuz çok basit. Gerçi benim kabım fincan şekilde olanlardan değil, bunun için kullanımı daha basit. Hissetmeye gelince, ben çok rahatım akşamdan beri, tampon kullananlar bilirler, eğer tamponu hissediyorsanız doğru yerleştirememişsiniz demektir. Bu da aynı öyle bir şey, doğru yerleştirdiğinizde öyle acıtma, baskı, rahatsızlık hissi yok. Hiç hissetmiyorum içeride kayboluyor değil tabiiki, varlığını hissediyorsunuz ama rahatsızlık vermiyor.

Benim aldığım adet kabının fotoğrafını ekliyorum aşağıya, bu adet kabı cinsel ilişkiye girmeye de izin veriyor, benim bunu alma sebebim bu değildi gerçi, diğerlerini katlayıp takmak falan bana zor geldi bunu takmak daha kolay gibiydi ve ayrıca diğerlerinin hangi boyunu alacağıma karar veremedim bu standart beden, hem yoğun günler hem de normal günler için o yüzden bunu aldım. Ama iyi ki de bunu almışım çünkü alışınca takmak gerçekten çok kolaymış. Çok güzel silikon bir kılıfı da var, işim bittikten sonra sabunla yıkayıp 5 dakika kaynatıp steril ediyorum, önce kilitli poşete koyuyorum, sonra da kendi kılıfının içine ve bir sonraki kullanım için tertemiz bekliyor.

Özellikle yazın pişik olmadan, tatilde, havuzda, denizde tertemiz, risksiz kullanacak olmak, gece sere serpe çok rahat uyumak bana müthiş geliyor. Hapşırsam tuvalete koşardım, ayağa kalksam şarıl şarıl aktığını hisseder hemen ped değiştimek için tuvalete koşardım. Bunların hepsi bitti, her tuvalete gittiğimde o pis kokuyu duymamak ise paha biçilemez. Ben herkese tavsiye ederim, alışana kadar biraz zorlanabilirsiniz ama alışınca gerçekten büyük rahatlık. Sormak istediğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz, gerçi daha çok tecrübeli değilim ama kullanan biri olarak fikirlerimi söylerim.

17_4_7201.png
Ziggy_Cup_03[1].jpg

lily-vs-ziggy.png

X