Adet olduktan nezaman sonra Boy abdesti alıyorsunuz?

emirimherseyim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2014
89
22
35
Slm lar bayanlar size bir sorum olacak..adet olduktan nekadar zaman sonra boy abdestinizi oluyorsunuz yani annem mesela diyor ki kanama olmasada bir hafta Beklemek gerek ondan sonra banyo yapmak lazım..benim kanamam ilk 2-3 gün aşırı sürer ondan sonra lekeme seklindedir.4-5 gün sürüyor..ben hep bir hafta bekliyorum..hani geçen cuma adet oldum ama yarın persembe aksami normalde hep boy abdesti alıp ölmüşlerimin ruhuna okurum..
kanamam olmamasına rağmen yinede yarın abdest almiyimmi cumayimi bekliyim.siz nasıl yapiyorsunuz?bir hafta bekliyormusunuz?başınızı agrittiysam kusura bakmayın ama kime sorduysam farklı birsey diyor birde sizlerin fikirlerini bilmek istedim..Hepinize iyi geceler..

Neden 1 hafta bekliyorsunuz ki , anneniz neden böyle demiş onu hiç anlayamadım.
Bittiği gün alın, zaten boy abdesti bittiği gün alınır.
Ama olur da hani kırkta yılda bir, bitti zannedersiniz aaa bir bakarsınız 1-2 damla, o zaman tekrar alırsınız.

Bittikten hemen sonra almak lazım diyen de var ama ben bittikten üç gün sonra filan alıyorum hep Bittiğinden emin oluyorum böylece

Allah kabul etsin ibadetlerinizi ve dualarınızı.

tamamen bittikten sonra alıyorum bende. bence öyle 1 hafta falan beklemek gerekmiyor, bittiği zaman alınması gerek yoksa cünupluğa giriyor diye biliyorum .

Hani lekenlemeden sonra kahverengi akıntı filan geliyor ya hem adet öncesi hem sonrası..aceyba onun içinmi tam bir hafta beklemek en mantıklısı..?
Son gün o akıntı geliyor o da komple bitecek ondan sonra abdest.abdestten sonra çamaşırında yine leke görürsen birkaç saat sonra yada ertesi gün tekrar abdest almak gerek

tamamen bittikten sonra alıyorum bende. bence öyle 1 hafta falan beklemek gerekmiyor, bittiği zaman alınması gerek yoksa cünupluğa giriyor diye biliyorum .
İşte o yüzden icim rahat etmiyor ya o yüzden bu konuyu burda paylasmak istedim.dedim belki sacma sapan gelecek insanlara ama fikir edinmek istedim

Hani lekenlemeden sonra kahverengi akıntı filan geliyor ya hem adet öncesi hem sonrası..aceyba onun içinmi tam bir hafta beklemek en mantıklısı..?

Neden mantıklı olsun? Boy abdesti ayda bir defa alınır diye bir şey mi var?
Bittiğini gördüğünde alınır.
Hadi bilemedin leke oldu, tekrar al.
Yani neden sayılı olsun ki?

Abdesti aktif kanamam bittikten sonra alıyorum.Fakat sonrasında lekelenmem oluyor genelde, tekrar abdest alıyorum bende.
o_O

Neden mantıklı olsun? Boy abdesti ayda bir defa alınır diye bir şey mi var?
Bittiğini gördüğünde alınır.
Hadi bilemedin leke oldu, tekrar al.
Yani neden sayılı olsun ki?
Yok zaten ayda bir defa alinmiyor :)
Dua etmeden önce ben hep.neolur neolmaz tazelerim..

Benim 5 günde biter ben alırım birhafta beklemem yoksa 2 gün abdestsiz gezmiş olurum.insan az çon tahmin ediyor görüyor bittiğini çok nadirdir sonradan tekrar lekelenmek

X