Adet öncesi sendromu ?

SalvaMea

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2007
760
4
Merhaba,

Her bayanın yaşadığı adet öncesi sendromdan ben de yaşıyorum fakat benim yaşadığım şiddetlisi,bir hafta on gün öncesinden başlıyor ve bütün hayatımı etkiliyor,iş,evlilik,sosyal hayat,eşimle şiddetli kavgalarımız oluyor bu dönemde,çevremdeki herkesi kırıyorum,hiç kimseyle görüşmek,konuşmak istemiyorum.Ölmek istediğim bile oluyor,eski acılarım,eski kırgınlıklarımı daha çok hatırlayıp daha çok acı çekiyorum ve artık adet olmak bile istemiyorum o duruma geldim.

Ne yapabilirim ? Kime başvurabilirim ?

Teşekkürler.

Merhaba,

Her bayanın yaşadığı adet öncesi sendromdan ben de yaşıyorum fakat benim yaşadığım şiddetlisi,bir hafta on gün öncesinden başlıyor ve bütün hayatımı etkiliyor,iş,evlilik,sosyal hayat,eşimle şiddetli kavgalarımız oluyor bu dönemde,çevremdeki herkesi kırıyorum,hiç kimseyle görüşmek,konuşmak istemiyorum.Ölmek istediğim bile oluyor,eski acılarım,eski kırgınlıklarımı daha çok hatırlayıp daha çok acı çekiyorum ve artık adet olmak bile istemiyorum o duruma geldim.

Teşekkürler.

bende aynı durumdayım. Ada çayı içiyorum birazda olsa sakinleştiriyor..

Merhaba,
Adet öncesi dönemde fazla agresifleştiğinizden bahsetmişsiniz. Bu durum sadece adet öncesi dönemle sınırlı mı yoksa bir olayla karşılaştığınızda da normalde gösterilecek tepkiden daha fazlasını mı gösteriyorsunuz?

Merhaba,
Adet öncesi dönemde fazla agresifleştiğinizden bahsetmişsiniz. Bu durum sadece adet öncesi dönemle sınırlı mı yoksa bir olayla karşılaştığınızda da normalde gösterilecek tepkiden daha fazlasını mı gösteriyorsunuz?

kendi adıma normalde sakin bir yapım var, ama adet dönemi öncesinde bi agresifleşiyorum,geçimsiz oluyorum bunu erkek arkadaşıma da açıklamak zorunda kaldım hatta. çünkü ani ruh değişimime oda şaşırıyordu kendini falan sucluyordu. zor bi durum gerçekten. adet oldugum gün de kedi gibi oluyorum,fazla sakin :KK66:

Tekrar merhaba, regl öncesi dönemde birtakım hormonal değişiklikler meydana geldiği için pek çok kadında değişiklik oluyor. Sizlerin hormonal dengesi bu dönemde daha yoğun bir değişikliğe uğruyor olabilir. Eğer yaşadıklarınız sizi çok etkiliyorsa jinekoloğunuzla görüşebilirsiniz. Bir psikologla görüşüp gerginliğinizi azaltmayı ve kontrol altında tutmayı da deneyebilirsiniz. Ya da bunlardan önce PMS döneminde kendi kendinize gerginliğinizi azaltmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle mümkün olduğunca gerginlik yaratacağını bildiğiniz ortamlardan uzak durmayı deneyebilirsiniz bu döndemde. Sizi keyiflendiren aktivitelere yönelebilir, arkadaşlarınızla bir şeyler yapmayı deneyebilir, nefes egzersizlerinden yararlanabilirsiniz.

Merhaba,

Normalde gayet sakin,uyumlu bir insanım fakat adet dönemime yakın tamamen farklı bir kişiliğim oluyor :KK43:

Dediğim gibi yaşadığınız hormonal değişikliğin derecesiyle alakalı olabilir. Bir jinekolog ya da psikiyatriste başvurursanız eğer ilaç tedavisine başlatabilir. Ama ayrıca psikologla çalışarak da sonuç alabilirsiniz.

herkese merhaba her ay problemli geçiyor bana, herşey batıveriyor regl olmama 3 gün var şimdiden panik olmaya başladım. nişanlım regl olucaksın yakınıdr haberin olsun diyor artık :/

Merhaba,

Teşekkürler.

Merhaba
Kuzenimde de böyle bir durum vardı.
bir psikoloğa gitmişti. Adı Emel Kalınkılıç. enerji terapisi uygulamış.
Kuzenim çok memnun kalmıştı. İsterseniz deneyin.
Kitabı da var. ordan da faydalanabilirsiniz belki. reklam olur belki diye kitabın adını yazmıyorum hanımın adıyla ararsınız.
geçmiş olsun

Merhaba
Kuzenimde de böyle bir durum vardı.
bir psikoloğa gitmişti. Adı Emel Kalınkılıç. enerji terapisi uygulamış.
Kuzenim çok memnun kalmıştı. İsterseniz deneyin.
Kitabı da var. ordan da faydalanabilirsiniz belki. reklam olur belki diye kitabın adını yazmıyorum hanımın adıyla ararsınız.
geçmiş olsun

Kuzenime sordum, o psikoloğun kitabında adet öncesi sendromla ilgili başlı başına bir bölüm varmış.
Kendi kendine uygulayabileceğiniz teknikleri anlatıyormuş..

kitabın adını yazabilirmiyim bilmiyorum. adında "enerji" kelimesi geçiyor:)) yazarının adıyla da bulunur zaten dimi:)

umarım faydalı olur
sevgiler

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Öyle alıngan ve hassas bir hale geliyorum ki... Ve 10 gün önce başlayıp bittikten sonra da devam ediyor. Allah kolaylık versin...

ben de şu söylediğiniz sorunu yaşıyorum.
yok mu bi hapı ilacı diyordum.
dün doktora gittim. doktor prozak diye bir şurup verdi.
bakalım göreceğiz.
ama prospektusta adet öncesi gerginliğinde kullanılır diyor.
tabi farklı kullanım alanları da var.

Kuzenime sordum, o psikoloğun kitabında adet öncesi sendromla ilgili başlı başına bir bölüm varmış.
Kendi kendine uygulayabileceğiniz teknikleri anlatıyormuş..

kitabın adını yazabilirmiyim bilmiyorum. adında "enerji" kelimesi geçiyor:)) yazarının adıyla da bulunur zaten dimi:)

umarım faydalı olur
sevgiler

çok teşekkür ederim :) bulamazsam özelden msj gönderirim size :)

senelerdir aynı şeyleri bende çekiyordum. ben çözümü psikiatri uzmanına gidip tedavi olmakta buldum. çünkü o dönemde yaşanan sıkıntılar bizi depresyona da sokuyor , ikisi birbirini tetikliyor, doktorum bana böyle demişti. antidepresana başladım, şimdi çok rahatım .

bende sonuna kadar bu durumu yaşıyorum regli olmadan 10 gün önce başlayıp sonrasında devam ediyordu....

agresif, gerekli gereksiz şeylere bağran..çocuklarına tahammülü olmayan sinirli biriydim..

3 aydır antidepresan kullanıyorum o kadar rahatımki...baştan kabul etmedim ama....şimdi pişmanımmm doktorunuzla konuşun ..önerecektir

bu sorunları bende yaşıyorum hemde çok fazla nişanıma 15 gün kaldı hazırlık telaşı yorgunluk aileler vede üzerinede adet olunca resmen cinnetin eşiğindeyim bazen evlenmekten flan vazgeçiyorum sözlümde allahtan alttan alabiliyor hatta o telefonunda adet günlerimi tutuyoki yaklaştığı zamanlar temkinli davranıyor ama ben kendimide onuda çok yıpratıyorum bazen ağlama krizleri bile geçiriyorum aslında çokta herşeye takılan bir tip değilimdir ama bu özel günler yaklaşırken ve gelip geçerken bambaşka biri oluyorum psikoloğama gitmeliyim acaba:KK43:

tek olmadığımı biliyor olmak sevindiriciyken bunları yaşıyor olmaksa üzücü:KK43: ben de bu dönemde kendimi anlayamıyorum hiç olmadık şeyleri problem yapıyorum çift karakterli gibi oluyorum. eski anılar birden bu dönemde tekrar hatırlıyorum çok acı bir durum yaşamayan bilmez:KK43:

bende sonuna kadar bu durumu yaşıyorum regli olmadan 10 gün önce başlayıp sonrasında devam ediyordu....

agresif, gerekli gereksiz şeylere bağran..çocuklarına tahammülü olmayan sinirli biriydim..

3 aydır antidepresan kullanıyorum o kadar rahatımki...baştan kabul etmedim ama....şimdi pişmanımmm doktorunuzla konuşun ..önerecektir

arkadaşlar lütfen ilaçlarla yaşamaya alışmayın.
menapoza kadar antidepresanmı kullanacaksınız??? antidepresanlar depresyon durumunda faydalı tamam ama tamamen hormonlarla ve enerjiyle ilgili bir durumda ne gereği var? ayrıca antidepresan kullanan insanlarda ileride depresyona yakalanma yatkınlığı görülüyormuş lütfen ilaç kullanmadan önce iyice düşünün.
ilaç firmaları tedavi etmekten çok ilaç bağımlısı yaratmaya çalışıyor gibiler:)

okuduğum şeylere göre AÖS/PMS yani adet öncesi sendrom, vücuttaki enerjiyi düzenleyerek, meditasyon yaparak, o haftayı arınma zamanı olarak görüp sakin kalıp içe dönerek hafifletilebiliyormuş. bence biraz okuyalım
herkese relax günler:)

aynı şekilde benımde öyle gerçekten kötü bir durum işte adet olmadan 1 hafta önce parkta ağladım nasıl sinirlıydım varya herkesi kırdım geçirdim parta içimi çeke çeke ağlayınca millet biri öldü filan sandı gerçekten zor kadın olmak bide üstüne unutamadıgın eski sevgilin varsa hayat cekılmez oluyor

X