adetten önceki ve sonraki kaç gün gebe kalma riski düşük

gulsahbennn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
88
0
kızlar bilenler lütfen yazsın bebeğim 6 aylık 3 aylık olduktan sonra düzenli adet görmeye başladım adetten önceki ve sonraki kaçıncı günler hamile kalma ihtimali düşüktü cvplarınızı beklıorum

canım yumurtlama dönemi herkeste farklıdır. ama adetin ilk gününden itibarenki 12-16. günler arası yumurtlama oluyor. yani bu gunlerde gebelik şansı yuksek. bu ortalama bir tablo tabi.

bence bu tip genellemelere güvenme ablam o takvim yöntemi yüzünden hamile kaldı korumuyo tam olarak çünkü her zaman istisnalar olabiliyo

ya kendimi rahatlatmak istiorum anlıycağınız bi kaza oldu adetimden 5 gün önce şu an hamile kalmak istemiorum bebeğim henüz 7 aylık kalmam dimi kızlarrrrrrr

inş. cnm bu arada sen kaynanandan yana dertli olan arkadaşmısın sanki dikkatimi çekti dün okuodumda,naptın bakıcı işini hallettinmi

valla canım ben de o yönteme güvenmiştim ama şu an 1 aylık kızım var:) daha garantili yöntemler kullanmak lazım ama herşeyde bi hayır var tabi eğer hamile kaldıysan da birlikte büyürler işte bi de bu yönden bak:)

benım esim korunuyor ..

bız adetten 1 gün önce ve adetten sonra 2 gun korunmuyoruz o korunmuyor..

yanı o gunlerde serbest eşim :))

daha herhangı bırsey olmadı..

adetinin bittiği günden itibaren 10 gün sayıyorsun ondan sonraki iki üçgünlük dönem yumurtlamanın yüksek olduğu günler ama yinede yumurtlama gününü hesap edebilirsin ben internet üzerinden hesaplamıştım doğru çıktı

yumurtlama dönemine aldanma canım ben adet bitiminin hemen sonrasında hamile kalmıştım
yani takvim hesabına göre yumurtlama döneminden önce oluyor,
hamile kalma şansımın en az olduğu bir anda hamile kalmıştım :))

kızlar bencede takvime güvenmeyin çünki bir bilim adamı kız bebeklerin adetten hemen öncede döllenebileceğini söylüyor adamın hesaplaması çok farklıydı hatta erkek bebeklerin zayıf sipermlerden kız bebeklerinse sağlam sipermlerden olduğunu yazıyordu yani kimisi hamile kalmak için uzanıp bekliyor ya eğer kız bebek istiyorsanız uzanmayın yazıyordu böylece zayıf olan sipemler ilerlemicek ve sağlamlar ilerlicek yazıyordu bendede aynısı oldu birçok yatıp bekleyen tanıdığımında erkek oldu belkide tesadüftür bilemem ama reglden 2 gün önce bile hamile kalınıyormuş hatta bir arkadaşın olmuyordu onada doktoru farklı bir hesaplamayla regline 1 hafta kala hamile kalmıştı

X