Adetten sonra hamilelik ihtimali var mıdır?

Edaa9

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2021
32
42
Merhaba hanımlar,
Konuyu doğru yere açtım mı bilmiyorum, buralarda çok yeniyim yanlışsa kusura bakmayın lütfen.

Hanımlar, benim 28 Kasım’da reglim bitti. 29’unda erkek arkadaşımla birkaç kez birlikte olduk. Genelinde kondom ile korunduk fakat 1-2 seferliğin bir kısmında korunmasızdık. Reglimin son gününün hemen ertesi günü birlikte olduğumuz için henüz yumurtlama ve gebelik ihtimali yoktur diye düşünerek o 1-2 seferlikte korunmasız olabildim. İçeri boşalmadı ancak zevk suyu gelmiş olabilir. Periyodumu takip ettiğim uygulamaya göre 2-12 aralık arası yumurtlama dönemim olarak görünüyor.

Böyle bir durumda hamilelik olabilir mi sizce? Doktorumla sabah iletişime geçtim, gebelik ihtimali olmadığını ancak yine de ertesi gün hapı kullanabileceğimi söyledi. Geçen ay kondom yırtıldığı için zorunluluktan ertesi gün hapı kullanmak durumunda kalmıştım ve açıkçası tekrar kullanmak istemiyorum ama gebelik ihtimalinden de ürküyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Lütfen yargılayacak, eleştirecek, kötü yorumyazacak kişiler yorum belirtmesin. Kimseyi kınamayın, kimseyi eleştirmeyin. Yargıladığınız herkesin yerinde bir gün siz de olabilirsiniz bunu da belirtmek isterim.

Şunu önce netlestirmek lazım yumurtlama her ay hep aynı gün olacak diye bir şey yok. Pcos sendromu olan kişilerde sürekli değişir bu tarih mesela. Şundan dolayı söylüyorum adetten birkaç gün sonra yumurtlama olup hamile kalanı duydum olmaz diye bir şey yok sen çocuk istemiyorsan önlemini almalisin. Doktorun neye dayanarak yok dedi bilmiyorum ama genelde normal dongude adetten en az 10 gün sonra( bu değişebilir) yumurtlama başlar belki bu yüzden söylemiştir ki seni tanıyorsa düzenini de biliyordur. Bu sefer olmadı belki ama sen yine de dikkat et.

Şunu önce netlestirmek lazım yumurtlama her ay hep aynı gün olacak diye bir şey yok. Pcos sendromu olan kişilerde sürekli değişir bu tarih mesela. Şundan dolayı söylüyorum adetten birkaç gün sonra yumurtlama olup hamile kalanı duydum olmaz diye bir şey yok sen çocuk istemiyorsan önlemini almalisin. Doktorun neye dayanarak yok dedi bilmiyorum ama genelde normal dongude adetten en az 10 gün sonra( bu değişebilir) yumurtlama başlar belki bu yüzden söylemiştir ki seni tanıyorsa düzenini de biliyordur. Bu sefer olmadı belki ama sen yine de dikkat et.
Yanıt için teşekkür ederim. Evet benim de pcosum var. Çocuk düşünmüyorum fakat henüz doğum kontrol hapına da başlayamıyorum çünkü geçen sene kullandım 8 ay ve bende bazı yan etkiler çıktığı için bırakmak durumunda kaldım. Düzenli bi cinsel birlikteliğimiz olmadığı için hemen doğum kontrole tekrar başlamak istemedim, kondomla devam ediyorduk. Adetin başlangıcıyla birlikte 10. günde yumurtlama başlıyor diye biliyorum, benim 10. günüm 2 Aralık'a tekabül ediyor. Gebelik için de en uygun gün 7 Aralık görünüyor (tam yumurtlama). Sizce ertesi gün hapı alayım mı peki?

Lütfen yargılayacak, eleştirecek, kötü yorumyazacak kişiler yorum belirtmesin. Kimseyi kınamayın, kimseyi eleştirmeyin. Yargıladığınız herkesin yerinde bir gün siz de olabilirsiniz bunu da belirtmek isterim.

siz ayrılmıştınız? bu yeni mi sadece merak ettiğim için soruyorum.

Yanıt için teşekkür ederim. Evet benim de pcosum var. Çocuk düşünmüyorum fakat henüz doğum kontrol hapına da başlayamıyorum çünkü geçen sene kullandım 8 ay ve bende bazı yan etkiler çıktığı için bırakmak durumunda kaldım. Düzenli bi cinsel birlikteliğimiz olmadığı için hemen doğum kontrole tekrar başlamak istemedim, kondomla devam ediyorduk. Adetin başlangıcıyla birlikte 10. günde yumurtlama başlıyor diye biliyorum, benim 10. günüm 2 Aralık'a tekabül ediyor. Gebelik için de en uygun gün 7 Aralık görünüyor (tam yumurtlama). Sizce ertesi gün hapı alayım mı peki?
Bence doktorun dediğini yapın ve bundan sonra korunarak devam edin bu yumurtlama günleri hiç belli olmuyor o ayki beslenmene göre stres durumuna göre adetin günü değişiyorsa yumurtlama da değişir riske atmaya gerek yok. ertesi gün hapını da sık sık içmeyin pcos da varmış hormonlarınızı kötü etkiler yarın bir gün çocuk istediğinizde sıkıntı çıkmasın şuan düşünmüyorsun belki ama emin ol istediğinde olmadığı zaman çok üzülürsün şimdiden dikkat et.

X