Adli yıl açılışında avukatlar göbek attı!

Şehit çocuğu babasının şehit olduğunu da anlamaz. Doğal olarak maça gidilebilir. Maç bir eğlence değildir. Ayrıca çocuk neden maçtan anlamadın. İki yaşında ki çocuklar " gol" diye diye oyun oynuyor.
Ne çok takılmış bu olaya.

Burada ki avukatların da göbek atması anlıktır.
Herkes hayatına devam ediyor.. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Öyle yas ilan edildiği falan da yok.

Evet üzüntüler yüreklerde. Hepimizin yüreği buruk . Ama yeri geldiğinde sohbet esnasında gülüyoruz da , düğüne de katılıyoruz.

Böyle haberler çıktıkça insanlığımdan utanıyorum.
Evet canlar gidiyor. Evet ülkede iç savaş başladı. Evet kaosa sürükleniyor.

Hala yok maç, yok avukat göbeği, kılıçdaroğlu alkışı , beren saat peşinde koşuluyor.

Toparlansın millet ya Allah aşkına. Birlik olma zamanıdır..
Halk kendi içinde zulme başlamıştır. Ötesi yok.

Toplum olarak kafayı yedik 1sen. Ülkemiz açık bir timarhane artık.

Her şeyi geçtiniz avukatların adli yıl açılış töreni mi dokunuyor size bende bunu anlamadım. Ama daha fazla kimseye yazmayacağım vereceğim tek cevap: biz daha önce de avukatlara karsı oluşturulmak istenen bilinçli bir algı oyunu gördük, yine görüyoruz, sizler yorum yaparken yarın başınıza bir olay geldiğinde koşa koşa bir avukata danışacağınızı unutmayın. Bir de hukukun 3 ayağından birinin savunma olduğunu unutmayın, o savunma makamı bir gün size de lazım olur.

Hepiniz aynı b.k sunuz şu siyasetten nerfet ettiğim kadar başka bişeyden nefret etmiyorum heralde hepsinin derdi para ve koltuk biz çok umurlarındayız sanki

Haber de Dağlıca'dan sonra oldu diyorsa yalan ama son günlerde artan şehit haberlerine rağmen diyorsa doğrudur. Ben Dağlıca ile ilgili bir bilgi görmedim.

Bence de açılış durağan şekilde olmalıydı.

Kılıçdaroğlu'nu da Feyzioğlunu'da severim, kalkıp çalgı çengili açılış yapmışlarsa ayıp etmişler, haaa haberde hep el şaklattıkları görünüyor, oynayan adamlara tempo mu tutmuşlar yoksa alkışlarlarken çekip oynayan adamlarla fotoyu mu birleştirince o algı mı yaratılmış bilemedim. Ayrıca o adamlar neden oynuyor onu da merak ettim, aman adli yıl açıldı yallah yallah diyip oynamaları çok saçma. Manupüle varsa burada vardır.

Bir de düğün sezonu, herkes çatır çatır düğün yapıp oynuyor, o zaman düğünleri basıp ne oynuyonuz lan demekte gerekir mi? Efendi gibi mevlütlü düğün yapmak mı gerek? Halkında duyarlı olması gerekmez mi?

Avukatım ve adli yıl açılışı 5 eylülde yapıldı. Baro mesajlarını kopyalayım isterseniz?

Ayrıca birileri düğünler yapıyor adli yıl açılışına mı sadece tepkiniz ?

5 eylül değil demedi kimse. Ailemde de 1. Derece kaç avukat var.
Avukatlara değil bu törende şehit haberle yokmuş gibi döktürenlere laf.
Valla ilk yorumumda da belirttim. Hiçbir siyasetçi umrumda değil. Kim ortaksa kim seviniyorsa Allah tan bulsunlar.
O yüzden babamın oğlu olsa umrumda değil.
Ha herkes düğün vs yapıyor ediyor diyenlere de, meclisteki adamlar kadar ellerinden gelecek bir şeyler yok. Halka da örnek olamazlar. Ve işin içinde onlar kadar yoklar. Tepkisini belli eder anca. Şahsen kendim de bugünlerde düğüne gitmem. Gitsem de takımı takar çıkarım.

Son düzenleme:
Her şeyi geçtiniz avukatların adli yıl açılış töreni mi dokunuyor size bende bunu anlamadım. Ama daha fazla kimseye yazmayacağım vereceğim tek cevap: biz daha önce de avukatlara karsı oluşturulmak istenen bilinçli bir algı oyunu gördük, yine görüyoruz, sizler yorum yaparken yarın başınıza bir olay geldiğinde koşa koşa bir avukata danışacağınızı unutmayın. Bir de hukukun 3 ayağından birinin savunma olduğunu unutmayın, o savunma makamı bir gün size de lazım olur.

Yahu herşeyi geçtiğimizi kim söylüyorya?
Sidik yarışı yaptırıyoruzya.
O şehitler bizim şehitlerimiz. Kim buna destekçiyse kim saygısızlık yaparsa tepki göstereceğiz.
Ayrıca kendi adıma başıma olay gelse avukat kuzenlerime giderim tek tek. İşleri bu. Konuyla da ilgisi yok.

Yahu herşeyi geçtiğimizi kim söylüyorya?
Sidik yarışı yaptırıyoruzya.
O şehitler bizim şehitlerimiz. Kim buna destekçiyse kim saygısızlık yaparsa tepki göstereceğiz.
Ayrıca kendi adıma başıma olay gelse avukat kuzenlerime giderim tek tek. İşleri bu. Konuyla da ilgisi yok.

Konuyla cok ilgisi var avukatlik meslegi uzerine donen bircok oyun var. Mesleki olarak da degil sadece dogrudan savunmaya karsi donen bircok oyun. Kuzenlerinize sorun onlar anlatir. Ayrica barosal faaliyetlerle ilgililerse toplumdaki yaralarla, olaylarla barolarin nasil ilgilendigini de anlatir. Sidik yaristirma vs de hic hos degil. Konusacaksak da foruma yakisir konusulsun, ben bir kere dayanamayip yuh yazdim diye kendimi kotu hissettim ama bakiyorum forumun tartisma dili epey degismis. Benim bu konuya diyeceklerim bu kadar baska konular da gorusmek uzere.

Konunun Davutoğlu ile alakası yok bir kere.
Hoş bir durum değil.Tamam açılış olabilir de ülkenin bir tarafında insanlar sizin için canlarını ortaya koyarken biraz sağduyulu olmak zor değil bence.Zor mu yoksa ? Hayat dursun demiyorum ama göze bu kadar batacak şeyler yapmak ne kadar mantıklı ? Düğünle karşılaştırmışsınız evet gerçekten düğün ve açılış çok manidar.

Konuyla cok ilgisi var avukatlik meslegi uzerine donen bircok oyun var. Mesleki olarak da degil sadece dogrudan savunmaya karsi donen bircok oyun. Kuzenlerinize sorun onlar anlatir. Ayrica barosal faaliyetlerle ilgililerse toplumdaki yaralarla, olaylarla barolarin nasil ilgilendigini de anlatir. Sidik yaristirma vs de hic hos degil. Konusacaksak da foruma yakisir konusulsun, ben bir kere dayanamayip yuh yazdim diye kendimi kotu hissettim ama bakiyorum forumun tartisma dili epey degismis. Benim bu konuya diyeceklerim bu kadar baska konular da gorusmek uzere.

Sidik yarıştırmak bir deyimdir. Foruma yakışmayan bir şey değil.
Onun haricinde avukatlık mesleği üzerine oyunlar oynanıyorsa kimse fırsat vermesin buna. Ellerine koz vermesinler.
Ne kendi kanımdan olanlar için ne de kendi oy verdiğim parti için böyle bir yanlışta sessiz kalamam.
Kalan da kendi vicdanını sorgulasın.
Bence de konuşmayı sonlandırmak yerinde olur.

Konunun Davutoğlu ile alakası yok bir kere.
Hoş bir durum değil.Tamam açılış olabilir de ülkenin bir tarafında insanlar sizin için canlarını ortaya koyarken biraz sağduyulu olmak zor değil bence.Zor mu yoksa ? Hayat dursun demiyorum ama göze bu kadar batacak şeyler yapmak ne kadar mantıklı ? Düğünle karşılaştırmışsınız evet gerçekten düğün ve açılış çok manidar.

Ben karşılaştırdım ve de bende açılışın bu şekilde olmayacağını savundum farkındaysanız. Hani düğünler oluyor da açılış neden olmasın demedim. Bağımsız iki örnek farkındaysan.

Ama burada, sosyal medyada Davutoğlu'na, Kılıçdaroğlu'na laf eden halkın, duyarlılık bekleyen halkında gidip kına da düğün de şakkada şakkada oynaması manidar değil mi. Ben evde müzik bile açmıyorum son haftalarda, ayıp geliyor. Dün bindiğim dolmuşta şoför müzik açtı, kapatırmısınız münasip olmuyor dedim. Kapadı. Bence siyasilerden duyarlılık bekleyip gidip düğünde oynayanlarda bir o kadar samimiyetsiz.

Yapsınlar düğünlerini, takılar takılsın, dağılsınlar. Oynamadan da başarabilirler ve evet ben de bu aralar buna taktım....

Ben karşılaştırdım ve de bende açılışın bu şekilde olmayacağını savundum farkındaysanız. Hani düğünler oluyor da açılış neden olmasın demedim. Bağımsız iki örnek farkındaysan.

Ama burada, sosyal medyada Davutoğlu'na, Kılıçdaroğlu'na laf eden halkın, duyarlılık bekleyen halkında gidip kına da düğün de şakkada şakkada oynaması manidar değil mi. Ben evde müzik bile açmıyorum son haftalarda, ayıp geliyor. Dün bindiğim dolmuşta şoför müzik açtı, kapatırmısınız münasip olmuyor dedim. Kapadı. Bence siyasilerden duyarlılık bekleyip gidip düğünde oynayanlarda bir o kadar samimiyetsiz.

Yapsınlar düğünlerini, takılar takılsın, dağılsınlar. Oynamadan da başarabilirler ve evet ben de bu aralar buna taktım....

Öyleyse afedersiniz.Kusuruma bakmayın yanlış anlamışım son paragrafınızı o_O

X