''aft'' ağızda çıkan beyaz yaralara çözüm :)

papatya2727

prensesim ben :)
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
111
3
slm kızlar ağzında aft çıkanlara çözüm bende işe yaradı belki sizde de işe yarar ve aft denen illetden kurtulursunuz her gün düzenli olarak ''kefir'' için ve evde yapılan yoğurt tüketin...

hemen olayları kısaca anlatayım umarım sizdede işe yarar bundan üç dört yıl kadar öncesinde bayağı zaman aralıklı ağzımda aft çıkıyordu önce üç dört ay da bir sonra ayda bir ve son zamanlarımda artık 7 günde bir aft vardı bi çıkınca iyileşmesi tam 7 günü alıyordu tam kurtuldum diyodum bi bakıyodum başka yerden çıkıyordu üç dört hastaneye ayrı ayrı gittim kan tahlilleri yaptırdım hep vitamin olsun diğer değerler olsun normal çıktı ((bi tane değer vardı şu an hatırlamıyorum o hepatit b aşım eksikliğinden dolayı normalin altındaydı hemen bi intaniye doktoruyla görüştüm vücudun mikrooplara karşı savunmasız dedi onun için olabilir dedi reçeteye bi tane aşı yazdı üç ayrı zaman da olucaktım 0,1,6 ay aralıklarla olmam gerekiyordu yaptırdım sonuncu kaldı))

tabi bu zamanlar geçerken psikolojim iyiden iyiye bozuldu gittiğim doktorlar behçet hastası olma ihitmalini düşünerek bunun için bi hap yazmışlardı bi hafta kullandım dünyam döndü resmen yan etkilerini okudum baş dönmesi mide bulantısı depresyon falan filan diye yazılıydı ki bunları okuyunca o hapı kullanmayı bıraktım ve kendi kendimin doktoru olmayı düşündü bütün parçaları birleştirdim ve bulduğum şey bağışıklık sitemimim zayıf olduğu ve bağırsakların savunmasız kaldığını böylelikle yaralar ağızda patlak verdiğini düşündüm düşündüğümde galiba doğru çıktı bağışıklık sistemimi kuvvetlendirmek için düzenli olarak her gece uyumadan önce kefir içiyorum şu ana ağzımda aft falan kalmadı sizde deneyin ama öncelikle bir dermalog cildiye doktoruna görünün mutlaka kan tahlili yaptırın behçet olmadığınızı öğrenin aynı zaman da göz doktorunada görünmeniz gerekiyor eğer ki behçet hastası değilseniz benim uyguladığım yöntemi uygulayın inşallah sizdede işe yarar Allah yardımcınız olsun

Benim erkek arkadaşımda da çıkıyo aft. O da doktorlara göründü. Behçete baktılar, çıkmadı. Onunda karaciğerindeki bi değeri normalin dışında çıkıyor. Kefir içse ona iyi gelir mi diye düşünüyorum ama faydası olmaz heralde. Onda romatizmal bir rahatsızlıkta var teşhisi tam olarak konulamayan. Bu aftların sanırım çeşit çeşit nedenleri var.

evvet canım işte önemli olan da sebebinin ne olduğunu bulabilmek kefirin faydalarını internetten araştırabilirsin geçmiş olsun Allah yardımcısı olsun

bir arkadaş özel mesaj yazmış ama benim özel mesaj yazma hakkım yok burdan yazayım belki o arkadaş görür

eğer burayı okursa öncelikle belirteyim herkesin bünyesi farklıdır ama benim uyguladığım şekilde işe yaradı
şu an ağzımda yaradan bereden eser yok
kefir mutlaka işi yarıyor ben günlük akşam uyumadan önce
yarım çaybardağı halinde içiyodum ama sürekli hergün akşam aksatmadan içtim 10 gün sonra fayda etti diyebilirim
kefirin tadı damak tadıma uymadığı için ancak bu kadar içebildim ama sürekli tekrarladım kaçırmadım böyle denemenizi tavsiye ederim

kızlarr bende yardımcı olmak istedim . benim ağzımda sürekli aft çıkardı . çıkardı diyorum 2 aydır filan hiç çıkmıyo benim aftlarım öyle böyle değildi gitmediğmz doktor yapılmayan test kalmadı. ayda mutlaka 2 kere çıkardı büyürdü işaret parmağımın ucu kalan olanlar vardı ve çok feci ağrım olurdu sonra yayılırdı etrafa minik minik dilimde bile çıkardı . eczanedeki bütün ürünleri denedk nerdeyse bana mısın demedi ağrıyı bile hafifletmedi . bu arada sorunum ağız içi bağışıklık sistemimiin düşük olmasıymş. bişey yiyemz olurdum ağlardım konuşamzdm annemler çok uğraştı araştırdı. bi gün halama söylemişler karadut iyi gelir diye . deneyelim dedik bizde . karadut mevsmi bitmek üzerydi ne yapsam bütün sene kurtatrız dedk reçel dediler. karadut reçeli yaptıki her sabh dişimi fırçaldktan sonra bi çay kaşığı reçeli ağzmn içinde gezdrdm . aft çıktığı zamanlarda da acısnı aldı 2 güne kalmadan geçirdi . kesinlikle tavsiye ederim bana bile iyi geldiiyse herkse iyi gelebilr :))

Benim erkek arkadaşımda da çıkıyo aft. O da doktorlara göründü. Behçete baktılar, çıkmadı. Onunda karaciğerindeki bi değeri normalin dışında çıkıyor. Kefir içse ona iyi gelir mi diye düşünüyorum ama faydası olmaz heralde. Onda romatizmal bir rahatsızlıkta var teşhisi tam olarak konulamayan. Bu aftların sanırım çeşit çeşit nedenleri var.

canım evet romatizmnın da etkisi oluyo bana ne kadar tahlil yaptılar görsen . hele behçet hastalığı için yapılan test ayy hatırlamak dahi istemyrm erkek arkadaşına söyleyebilrsn benm yazdğmı etksni görcktr emnm :))

canım evet romatizmnın da etkisi oluyo bana ne kadar tahlil yaptılar görsen . hele behçet hastalığı için yapılan test ayy hatırlamak dahi istemyrm erkek arkadaşına söyleyebilrsn benm yazdğmı etksni görcktr emnm :))

Allah razı olsun canım. Muhakkak söylicem denemesini. Yalnız etrafımızda bunu yapabilcek biri var mı bilmiyorum. Şuan mevsimimi karadutun? Olmadı hazırı varsa onla denesin

benimde aft sorunum var 1 ay arayla hep cikiyo 2 3 tane dilimde bile cikiyo bende sizin gibi gitmedim doktor denemedim sey kalmadi discim bi ilac yazdi o iyi geldi aft cikti zaman kulaniyorum 2 3 gune geciriyo en azindan arisini kesiyo bide bol bol yogurt iceksiniz arisini hafifletiyo :KK54:

Son düzenleme:
Allah razı olsun canım. Muhakkak söylicem denemesini. Yalnız etrafımızda bunu yapabilcek biri var mı bilmiyorum. Şuan mevsimimi karadutun? Olmadı hazırı varsa onla denesin

ne demek canım valla o aftın acısını biliyorum forumda gezinirken gördüm bende söyliyim dedim bize söyledikleri zaman mevsimi bitmek üzere evde muhafaza edemeyiz diye reçel yaptılar şimdi görsen babam pazara gittiği gibi karadut alıp getriyo onu yiyorum bende :))

konu sahıbı arkadasım benımde sneın gıbı durumummm

cıktıgı zaman ole 1-2 tane cıkmazz 5-6 bogazlarıma kadr yaralr ınerrrr

eskıden tek tuk cıkarken zamanla cogaldı eskıden dedgım ortaokul donemmmım vs sımdı geldım 29 yasıma hala devame dıyor ve artarak o dedgın behcet ıalclarını 6ay kadr kullandımmm ıyı geldı kortızon var snaırım onlrda sonra bırktım behcet deılım bısı deılımmm agr ılaclra ne gerek var dıye bagısıklık sıstemımm bnmde ıyı deılbundn emınımmm ama herseyı her ılacı denedım kefır harıcc kefırıde hıc sevmemmm ama tekrar denıcmm ıcmeyıı:KK43:

Ağız içi aftlarına kesin çözüm olduğu söylenen ekşi kara dut meyvesini nerde bulabilirim? Bilen var mı?
Prof.Saraçoğlu bu meyvenin yüzde yüz çözüm olduğunu, ancak sadece Batı Karadeniz'de yetiştiğini söylüyor. Arkadaşlar, acil bulmam gerekiyor. Tazesini bulabilirsem kesin çözüm ama pekmezi de iyi gelirmiş.
Bilen veya bi öneride bulunabilecek olan varsa çok sevinirim.

1 kere bende de cikti. Yani tariflere göre aft ti. Yurtdisina geziye gittik ilk gün, allahim nasıldı anlatamam oldum oldum ya. Bir sey yiyemedim gezim mahvoldu. İngiliz karbonati varmis onu önerdiler ama ben orda alamadım. 5 gun sonra falan eczaneden aldim ama zaten gecmis gibi bir şeydi. Gargara yaptım iyice bitti. Belki faydası olur. İngiliz karbonati

X