Aglamaktan gözlerim şişti

Melahatabla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
2.998
2.643
34
Merhaba arkadaşlar
Az önce ablamla çok kötü tartıştık.
Nasıl anlatacağımı bilmiyorum en başından itibaren anlatayım.
Annem mahkeme işi için memlekete gitti. Evde babam ablam ve kedim olacaktı. Annem de kedim tek kalmasın evde yemek olsun diye eşimle benim kalmamızı rica etti. Bu arada ablam birkaç gün için şehir dışına gidecekti.
Biz eşimle kalmaya başladık. Temizlik yaparken ablamın pc yere düştü. Sivri ucu içe gömülmüş. Ben farketmedim. Kontrol ettim. Hatta sapasağlam oldugu için bir oh çektim. Bu sabah ablam geldi. Ev leş gibi kokuyor diyerek giriş yaptı.
Neyse biz eşimle dışarı cıktık. Bana bir mesaj geldi. Pc nin resmini çekmiş, sen mi yaptın, demiş. Düşürdüğümü söyledim mesajda. İçim rahat etmedi aradım. Öyle iğrenç bir ses tonu ile ' ne var ' diyerek açtı. Durumu anlattım, isterse tamir edeceğimi söyledim. Ne gerekirse yapacağımı söyledim. Tamirde daha da bozuyorlar böyle kullanıcam falan dedi ama berbat konuşuyor benimle.
Huzursuz oldum mesaj attım düzgün konuşması gerektigini söyledim. Yanlışlıkla oldu gerekirse yenisini alırız dedim.
Bu kez de evde şarj aleti kayıp, kim yaptıysa hakkımı helal etmiyorum falan diye sarmaya başladı. Bu kez ben patladım açık açık söyle düştüğü için sürekli bir şey çıkarıyorsun dedim. Hakaret etmeye başladı iyice yükseldi. Ben de yükseldim. Senin pisligini temizlerken oldu dedim. Sonra "Annem için kedim için geliyorum, meraklı degilim, zaten huyunu bildigim için her gün diken üstünde geçti,. Ev kokuyor dedin, eşim duydu utandı cam açtı" dedim. Saydık birbirimize.
Ben bunun okul parası için dört bilezik borç vermiştim. Sonra "babam bilegizimi ödediği zaman pc ni alıcaz önüne atıcam" dedim. O da "Pc hurdaya döndü aldırmak istesenm al derim sadece sordum ve sormamdan rahatsız oldun" dedi. Oysa sorması degil uslubundan rahatsız olmuştum. Bunu belirtmeme ragmen konuyu oraya çekti. Sonra ben agladım ama gözlerim şişti nefessiz kaldım. Çünkü onla hep sorunlarımız vardı.
Eşim de normal düzgün konuşmak için aradı onu. Eşimi hiç konuşturmayıp birçok laf saydı ve yüzüne kapattı.
Şimdi taksitle alsak mı hemen yoksa borcunu ödeyince mi alsak?
güncelleme:
Arkadaslar annem beklenmedik bir şekilde hemen gelmeye karar verdi. Benimle de soguk konuşuyordu. En son bugun akşam memleketten geldi. Ablam tekrar şehirdışına gittigi için kedim için oradaydım. Annem gelmeden gittim. Çünkü iki hafta önceden bir yere davetliydim. Annem beni aradı ( bence bunu bahane ediyor ama konu ona iletilmiş) ve bir sürü trip attı. Ben geldim bekleyemedin mi gelmemi falan dedi. Ben de dayanamadım ona da patladım: "kA A ç gündür soguksun, hemen de gelmeye karar verdin durup dururken, demek ki birileri sana bir şey anlatmış. İnsan bana da sorar ona göre davranır " dedim. Bunları derken yine agladım. Çok üzüldüm. Çünkü ailem ablamın zorba birisi oldugunu biliyor, buna ragmen hep onun yanında oldular. Ben ne kadar iyilik de yapsam hiç görmediler. O kadar zoruma gidiyor ki. Sizi allaha havale ediyorum dedim kapattım.
Babam da bu olayda ablamın haklı oldugınu söylemişti zaten. Yanlış anlamayın pc nin kırılma olayı degil şarj olayında. Eşimin koyduğu yerden cıkmış, bir saat aramış, ders çalışmamış, bu konuda haklıymış. Sarj olayı için hakkını helal etmemekte haklıymış. Babam resmen ablama hklı dedi.! Bugune kadar bana bir kez olsun haklısın demedi bu adam. Ailem resmen ayrımcılık yapıyor. Çok üzülüyorum

Eklentiler

• IMG-20191103-WA0001.jpg
    IMG-20191103-WA0001.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 1.104
Son düzenleme:
Ya ne var onda.
Kimseyi bir eşya için kırmadım, kıramadım bugüne kadar.
Ödünç aldıklarına, özellikle zarar verdiğini yıllar sonra itiraf eden arkadaşım bile oldu.

Yazık gerçekten, alın bir tane aynısından, koyun önüne.
Ben ona verdiğim parayı bile istemezdim, belki utanır diye ama tabi ki ihtiyacınız vardır.

Arkadaşlar bu arada pc si pahalı. Sekiz bin falan. Paranın bir kısmını ona babam ödemişti. Pc ben bekarken ona alındı. Yani hemen alma şansım yok. Ya taksitle alıcam ya da paramı verdikleri zaman alıcam.
Ablam hep böyledir. Küçükken abartmıyorum kitabına bir gözyaşı damlası kadar su geldi yenisini alacaksın diye ağlattı. Annem de onun bir şeyine zarar verse alacaksın diye tutturur. Böyle bir huyu var.

Nıye yenısını alıosun yapılır o.Benimde eşyalarım çok kıymetlıdır ama kardes bu canın sag olsun yaptırırız demesı gerekırdı.Sizde yaptırın.Yenısını almaya gerek yok.Malum enflasyon.Bılgısayarlar acayıp pahalılastı.Katdedınızın sorunu ne?Neden hep sorunlarınız vardı?

Merhaba arkadaşlar
Az önce ablamla çok kötü tartıştık.
Nasıl anlatacağımı bilmiyorum en başından itibaren anlatayım.
Annem mahkeme işi için memlekete gitti. Evde babam ablam ve kedim olacaktı. Annem de kedim tek kalmasın evde yemek olsun diye eşimle benim kalmamızı rica etti. Bu arada ablam birkaç gün için şehir dışına gidecekti.
Biz eşimle kalmaya başladık. Temizlik yaparken ablamın pc yere düştü. Sivri ucu içe gömülmüş. Ben farketmedim. Kontrol ettim. Hatta sapasağlam oldugu için bir oh çektim. Bu sabah ablam geldi. Ev leş gibi kokuyor diyerek giriş yaptı.
Neyse biz eşimle dışarı cıktık. Bana bir mesaj geldi. Pc nin resmini çekmiş, sen mi yaptın, demiş. Düşürdüğümü söyledim mesajda. İçim rahat etmedi aradım. Öyle iğrenç bir ses tonu ile ' ne var ' diyerek açtı. Durumu anlattım, isterse tamir edeceğimi söyledim. Ne gerekirse yapacağımı söyledim. Tamirde daha da bozuyorlar böyle kullanıcam falan dedi ama berbat konuşuyor benimle.
Huzursuz oldum mesaj attım düzgün konuşması gerektigini söyledim. Yanlışlıkla oldu gerekirse yenisini alırız dedim.
Bu kez de evde şarj aleti kayıp, kim yaptıysa hakkımı helal etmiyorum falan diye sarmaya başladı. Bu kez ben patladım açık açık söyle düştüğü için sürekli bir şey çıkarıyorsun dedim. Hakaret etmeye başladı iyice yükseldi. Ben de yükseldim. Senin pisligini temizlerken oldu dedim. Sonra "Annem için kedim için geliyorum, meraklı degilim, zaten huyunu bildigim için her gün diken üstünde geçti,. Ev kokuyor dedin, eşim duydu utandı cam açtı" dedim. Saydık birbirimize.
Ben bunun okul parası için dört bilezik borç vermiştim. Sonra "babam bilegizimi ödediği zaman pc ni alıcaz önüne atıcam" dedim. O da "Pc hurdaya döndü aldırmak istesenm al derim sadece sordum ve sormamdan rahatsız oldun" dedi. Oysa sorması degil uslubundan rahatsız olmuştum. Bunu belirtmeme ragmen konuyu oraya çekti. Sonra ben agladım ama gözlerim şişti nefessiz kaldım. Çünkü onla hep sorunlarımız vardı.
Eşim de normal düzgün konuşmak için aradı onu. Eşimi hiç konuşturmayıp birçok laf saydı ve yüzüne kapattı.
Şimdi taksitle alsak mı hemen yoksa borcunu ödeyince mi alsak?
Neden aglıosun ki bence kardesınıze 1 damla gozyasına bıle yazık.

Arkadaşlar gerçekten eşim öyleler şeye üzülmez ama onun bile canını sıktı öyle terbiyesiz çıkıştı ki ben onun yerine utandım. Şimdi olayı çarpıtıyor. Sorduğu için tepki verdigimi iddia ediyor. Ama inanın keşke ses kaydı olsa atsam tavrını.

X