Ağlıyor gibi konuşuyorum dalga geçiyorlar :(

kristenn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2011
524
7
Ben normal konuşurken ağlıyor gibi konuşuyorum bunu ben farketmiyorum tabi konuşurken (sadece önceki konumdaki gibi kelimeler zor çıkıyor ağzımdan ve akıcı şekilde çıkartamıyorum bölük çıkartıyorum) ama bazı videolarda sesimin videoya yansıyıp kendi sesimi duymam sonucu yıkılıyorum bu ne biçim konuşma ağlarken konuşmuşum gibi halbuki ağlamıyordum.Hatta annem telefonla konuşurken geçen ben birşey demiştim konuştuğu kişide beni gördüğünde sen niye ağlıyodun dedi :KK43: Bide bugün okulda arkadaşımla tenefüste cam kenarına geçtik orda cam kenarında oturan kızla diziler hakkında sohbet ediyoduk normal. Kız ne desem taklidimi yapıyor sonrada alınmıyosun dimi hoşuma gidiyor konuşman diyor o kadar abartı yapıyorki hatta diğer arkadaşlarım yeter ama artık diyor ben yerin dibine geçiyorum ama o kahkaha atmaya devam ediyor bende üzüldüğümü belli etmemek için zorla gülümsüyorum oysaki ne kadar üzüldüm ağlıcaktım nerdeyse arkadaşım noldu niye durgunlaştın dedi sonradan bende uykum geldi son ders ya dedim. Sanki dudağımı hiç kıpırdatmadan konuşuyormuşum gibi insanların konuşurkenki dudak hareketlerine bakar hale geldim alt dudaklarınımı oynatıyorlar konuşurken üst dudaklarınımı falan diyorum:KK1: Bende ordamı bi anormallik var acaba zaten yavaşta konuşuyorum.Ne sorunlu bir kızım işin garip tarafı anneme söylediğimde umursamıyor bişey yok konuşmanda diyor ben kendimmi uyduruyorum dalga geçiyorlarr işte diyorum sen her gün birşey çıkartıyosun diyor acaba gerçek sesimmi böyle yoksa diksiyonla falanmı alakalı birşey :26::KK43:

Tane tane ve sesini yükselterek konuşmaya çalış. Hala olmuyorsa bir diksiyon kursuna yazılabilirsin.

Son düzenleme:
Tane tane ve sesini yükselterek konuşmaya çalış. Hala olmuyorsa bir diksiyon kursuna yazılabilirsin.

Evet birde çok sessiz konuşuyorum ama böyle konuşunca daha az dikkat çekeceğini düşündüğüm için öyle konuşuyordum ama dahamı beter oluyor acaba :KK17:

kesinlikle kısık sesle konusma kendine güvenip konus.hatta bir diksiyon kursuna git baya bir yardımı olur die düşünüorum
canım.bildiğim kadar halk egitimin de diksiyon kursları vardı.

kesinlikle kısık sesle konusma kendine güvenip konus.hatta bir diksiyon kursuna git baya bir yardımı olur die düşünüorum
canım.bildiğim kadar halk egitimin de diksiyon kursları vardı.
Diksiyon kursuna gitmeyi istiyorum ama annem birşey yok konuşmanda diyor götürmüyor sanırım hep onun yanında olduğum için o farkedemiyor artık alıştığı içinmidirr nedirr bende kendim uydurmuyorum insanlar acımasız şekilde yüzüme vuruyor bunu :KK43:
Kendi kendime neler yapabilirim acaba şimdilik :KK43:

evet o farketmiyor olabilir sana alışmış öyle.bence sen annene bakma canım. bu konuyu babanla konuştun mu peki?

üzülecek birşey yok bunda benim oğlumdada vardı dudaklarını oynatmadan konuşurdu dudak tembelliği diyorlar diksiyon kursuna gitti yaptırdıkları tek şey herkes 1 kalem alırken oğluma 2kalem veriyorlardı ağzına 1de kitap eline bağırarak dudaklarını abartarak hareketlerle kamera karşısında oktuyorlardı hatırladığım kadarı ile 2 veya 3 aylık bi kurstu 2 yıl önceydi şuan hiç birşeyi yok gayet normal bir kursa gitmeği dene

üzülecek birşey yok bunda benim oğlumdada vardı dudaklarını oynatmadan konuşurdu dudak tembelliği diyorlar diksiyon kursuna gitti yaptırdıkları tek şey herkes 1 kalem alırken oğluma 2kalem veriyorlardı ağzına 1de kitap eline bağırarak dudaklarını abartarak hareketlerle kamera karşısında oktuyorlardı hatırladığım kadarı ile 2 veya 3 aylık bi kurstu 2 yıl önceydi şuan hiç birşeyi yok gayet normal bir kursa gitmeği dene

Yaptıkları tekşey bumuydu bende evde yapsam aynısını işe yararmı ?

benimlede sesim yüzünden dalga geçen çok insan var çünkü sesim çocuk sesi gibi
hatta çoğu zaman işyerinde telefona baktığım zaman, büyük biri yokmu orda yavrum diyen bile oluyor

benimlede sesim yüzünden dalga geçen çok insan var çünkü sesim çocuk sesi gibi
hatta çoğu zaman işyerinde telefona baktığım zaman, büyük biri yokmu orda yavrum diyen bile oluyor

Dalga geçilmek çok kötü bir duygu inş sen benim kadar takmıyodursun en azından.:KK43:

Seni çok iyi anlıyorum canım.
Benim de bakışlarıma sinir oluyorum.Çok baygın bakıyorum.Uyur gibi.
Bazen toplumda aklıma gelince açıyorum gözlerimi sonuna kadar.:KK37:

Sesini yükselterek konuş.Ağlama tonu gider herhalde.

Seni çok iyi anlıyorum canım.
Benim de bakışlarıma sinir oluyorum.Çok baygın bakıyorum.Uyur gibi.
Bazen toplumda aklıma gelince açıyorum gözlerimi sonuna kadar.:KK37:

Sesini yükselterek konuş.Ağlama tonu gider herhalde.
Denicem ama kendime güvenim o kadar gittiki yapabilirmiyim bilmiyorum artık çok zorlanıyorum konuşurken of ben konuşunca millet öyle dalgalı bir yüz ifadesiyle bakıyor sanki saf salakmışım gibi ne kadar kötü birşey anlatamam :KK43:

Halk eğitim merkezlerinde diksiyon kursları var.. ücretsiz...Kendi kendine o hareketi yapabilirsin ama bir kalem almakla bitmiyor ki iş..:)) tekerlemeler söyletiyorlar..Çeşitli dudak egzersizlari, gırtlak, nefes egzersizleri yaptırıyorlar.. Bence tüm cesaretini topla ve çevrende böyle bir yer araştır..

Anneler çocuklarına hiç toz kondurmazlar, annene lütfen suç bulma..:)) Herkesin bir veya daha fazla kusuru vardır..Kusurlarımız bizi diğerlerinden farklı özel yapar.Düzeltebildiklerimizi düzeltiriz düzeltemediklerimizle yaşamayı öğreniriz..

O seni konuşturup konuşturup gülen arkadaşınla da artık muhatap olma.. Belli ki yeterli olgunluğa ulaşamamış, komplekslerini saklamak için karşılarındaki insanların en ufak kusurlarını yüze vuran tiplerden.. Seni üzen insanlarla aynı yerlerde bulunma.. :))

Son düzenleme:
Halk eğitim merkezlerinde diksiyon kursları var.. ücretsiz...Kendi kendine o hareketi yapabilirsin ama bir kalem almakla bitmiyor ki iş..:)) tekerlemeler söyletiyorlar..Çeşitli dudak egzersizlari, gırtlak, nefes egzersizleri yaptırıyorlar.. Bence tüm cesaretini topla ve çevrende böyle bir yer araştır..

Anneler çocuklarına hiç toz kondurmazlar, annene lütfen suç bulma..:)) Herkesin bir veya daha fazla kusuru vardır..Kusurlarımız bizi diğerlerinden farklı özel yapar.Düzeltebildiklerimizi düzeltiriz düzeltemediklerimizle yaşamayı öğreniriz..

O seni konuşturup konuşturup gülen arkadaşınla da artık muhatap olma.. Belli ki yeterli olgunluğa ulaşamamış, komplekslerini saklamak için karşılarındaki insanların en ufak kusurlarını yüze vuran tiplerden.. Seni üzen insanlarla aynı yerlerde bulunma.. :))
Çok yakınımızda diksiyon kursu varr fiyatları hakkında hiçbir fikrim yok çok uçuk değildir inşallah evet anneme suç bulmuyorum bütün sorunlarımla ilgileniyor ama fiziki yönünden bir sorunum olduğunu hiç kabullenmiyorrr ona göre en iyi en güzel benim diksiyon kursunu bikaç ay önce söylemiştim o zamanda kadıncağız bi dişimle uğraşıyodu bi boyumla doktordan çıkartmıyodum bide üstüne diksiyon kursunu gösterip anne bunada gidelimmi diyince çileden çıkarttım tabi:KK1: şimdi söylesem götürür herhalde birazda üstelersem ama inş o kurslar yardım edebilir :KK50:

Yaptıkları tekşey bumuydu bende evde yapsam aynısını işe yararmı ?

hayır diksiyon sonuçta konuşma ama farklı dersler vardı ama kurs bittiğinde ilk kasetlerini ve son kasetlerini seğretmişler çok farklı diye söylemişti oğlum sende eğer kursa falan gidemeyeceksen dene bağırarak ağzında kitap oku ne olcak yani

diksiyon kursuna gitmen en mantıklısı,ama eğer gidemezsen de bu konuyu internette biraz araştır.Dudak tembelliği nasıl yeniliyormuş öğrenmeye çalış.En basitinden bi aynanın karşısına geç ve yüksek sesle dudaklarını abartı oynatarak konuşmaya çalış.Eğer öyle okul ortamında falan biri de dalga geçmeye kalkarsa kesinlikle kızgınlığını belirt,sakın gülümseme.anlasın hatasını bir daha yapmasın.Bu arada kaç yaşındasın?

Son düzenleme:
ses tonunla alakalı bişey gibi geldi bana....
diksiyon kursu yararlı olabilir tabi

diksiyon kursuna gitmen en mantıklısı,ama eğer gidemezsen de bu konuyu internette biraz araştır.Dudak tembelliği nasıl yeniliyormuş öğrenmeye çalış.En basitinden bi aynanın karşısına geç ve yüksek sesle dudaklarını abartı oynatarak konuşmaya çalış.Eğer öyle okul ortamında falan biri de dalga geçmeye kalkarsa kesinlikle kızgınlığını belirt,sakın gülümseme.anlasın hatasını bir daha yapmasın.Bu arada kaç yaşındasın?

16 yaşındayım 10. sınıfa gidiyorum. Birisi dalga geçtiğinde özellikle arkadaşlarımın yanında konuyu daha fazla uzatıp daha fazla rezil olmak istemiyorum bi an önce sussun konu geçsin istiyorum şakaya almış gibi yapıyorum:KK19:

X