Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

My angelll

Candan öte bir can varmış, onunda adı evlatmış🤱
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
4.969
2.451
Sağ sağ dolaba mı at 🙈 Allahım çocuğa yetirmek için neler çekiyorum, sık sık emzirmekten gına geldi artık, emzirmediğim zaman aralıklarında ancak bişeyler yiyebiliyorum. Ev işi hak getire zaten. Bana biri sağ sağ dolaba at derse boğazına sarılırım herhalde 😂
Sorma canım yaa millet boşluktan kafayı yemiş 😂 sağmaya zor fırsat buluyorum iki arada bi derede sağıyorum zaten bide sağ sağ dolaba at diyorlar soruyorlar bide buzlukta sütün var mı diye birşey diycem olmıycak yani öyle sinir oluyorum anlatamam 🥴😭😂

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 126 gün geçti.

Yagmursever

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2016
129
130
37
Kizlar, soranlara evet sutum var emziriyorum diyip gecin, hic kafaya takmayin, herkes once cocuk yok mu diye sorar, cocuk olur sutun yok mu derler, ilk cocuk biraz buyur, ikinci yok mu derler, bu boyle devam eder, o yuzden bosverin gitsin, takmayınki bebeginiz sizden pozitif enerji alsin, ben bebekken 2 ay falan emmisim, gayet saglikliyim ve gucum kuvvetim yerinde, simdiki mamalar anne sutu formulunde, hic dert edinmeyin bu konuyu. Sabah akşam rezene çayı, ceviz, badem, hurma, kuru borulce yemegi (suda bekletip gazini alıyorum, her yemekte kimyon yiyorum gaz olmaması için), komposto, bol su, az stres, bunlar bende işe yarıyor. Gunde en az 3 lt su icmeye calisiyorum. Zaten her enzirmeden sonra sivi almak gerekiyormus.

Birmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2017
1.617
1.670
Bu ara benimki emerken sinirlenip tepinmeye başlıyor. Memeyle uğraşıyor😕 Süt mü az geliyor diyorum ama bıraktığında bazen süt agzından sızıyor. Bugün açsa diye sağdığımdan vereyim dedim onuda içmedi. Bakalım normale dönecek mi🤔

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 177 gün geçti.

Irmak_03

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
246
328
38
Bu ara benimki emerken sinirlenip tepinmeye başlıyor. Memeyle uğraşıyor😕 Süt mü az geliyor diyorum ama bıraktığında bazen süt agzından sızıyor. Bugün açsa diye sağdığımdan vereyim dedim onuda içmedi. Bakalım normale dönecek mi🤔
Benimki de aynı valla. Acaba süt mü yok diye sıkıyorum biraz bazen fışkırıyor da ama bilemedim çekip getiremiyor mu diye düşünüyorum. Yalnız her zaman yapmıyor onu bende sağıp bi bakacağım var mı yok mu. Bi değişik bu çocuklar 😂😂

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 175 gün geçti.

Birmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2017
1.617
1.670
Benimki de aynı valla. Acaba süt mü yok diye sıkıyorum biraz bazen fışkırıyor da ama bilemedim çekip getiremiyor mu diye düşünüyorum. Yalnız her zaman yapmıyor onu bende sağıp bi bakacağım var mı yok mu. Bi değişik bu çocuklar 😂😂
Fışkırmasıda sorun oluyormuş onlar için. Bende sağarken fışkırdığını fark ediyorum. Belkide huzursuzlukları ondan. Ama her zaman dolu olmuyor ki meme. Bazen arka arkaya emiyor. Az geldiğide oluyordur yani ama yine aynı sinirliliği devam ediyor. Biz öğrenene kadar huylarını çocuklar büyüyecek😊

Blueangel34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2018
385
648
32
Fışkırmasıda sorun oluyormuş onlar için. Bende sağarken fışkırdığını fark ediyorum. Belkide huzursuzlukları ondan. Ama her zaman dolu olmuyor ki meme. Bazen arka arkaya emiyor. Az geldiğide oluyordur yani ama yine aynı sinirliliği devam ediyor. Biz öğrenene kadar huylarını çocuklar büyüyecek😊
İşte öyle öyle büyüyecekler 😊 benimki de çok farklı değil. Daha bugün öğrendim büyüme atakları oluyomuş, atak olduğu günlerde huzursuz oluyolarmış. Bakalım daha neler öğreneceğiz 🙈

Birmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2017
1.617
1.670
Yoğunluk tüm hızıyla devam ediyor galiba kimse yazmaya fırsat bulamıyor😄 Biraz daha düzene girdi benim günlerim diyebilirim. En azından oturup onunla ağlamıyorum😊 Biraz daha büyüdük algılar açıldı. Sabahları gülücükler atıyoruz göz göze bakışıyoruz. Odaları inceliyor gezdirdikçe.

Yakında 2. ay aşılarımız var. Diğer özel aşılar için ne düşünüyorsunuz. Doktorumuz yapılması faydalı dedi. Özellikle rota aşısı. 3 aya girince yapılmalıymış.Menenjit ve Rota için karar verin dedi. Kalça ultrasonunuda istedi bugünlerde. Randevu alıcam haftaya

sevdacann

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2019
494
647
32
bizde aynı durumdayız canım biraz daha düzene girdi ama gündüz uyku sorunumuz var gece güzel 6 saat deliksiz uyuyor emip tekrar 2 saat uyuyor fix 6 45 te kalkıyor ondan sonra saat 11 gibi uyutmaya çalışıyorum sallayarak yarım yamalak 1 saat anca uyuyor ben yaptıracağım aşılarını doktorum yaptırın diyor bizde sabahları gülücükler saçıyoruz şükür sebebim miniğim benim ya 🥰🥰

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 167 gün geçti.

Birmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2017
1.617
1.670
bizde aynı durumdayız canım biraz daha düzene girdi ama gündüz uyku sorunumuz var gece güzel 6 saat deliksiz uyuyor emip tekrar 2 saat uyuyor fix 6 45 te kalkıyor ondan sonra saat 11 gibi uyutmaya çalışıyorum sallayarak yarım yamalak 1 saat anca uyuyor ben yaptıracağım aşılarını doktorum yaptırın diyor bizde sabahları gülücükler saçıyoruz şükür sebebim miniğim benim ya 🥰🥰
[/4QUOTE]
Fotoğraftaki masal hanım galiba😍 Maşallah ona. Benimki gibi kara kafaymış o da😚 Gerçi açılıyor artık benimkinin saç rengi azaldıda biraz. Ten ve saç rengi bana benzeyecek. Doğduğunda pembe beyazdı sarılıkla sarardı. Buğday kalacak galiba. Babasına benzeseydi iyiydi. Peynir gibi o😅Koyu saç beyaz ten iyi olurdu ama😄 Çok tatlı tombik tospiğim benim😍 Gerçekten bir gülüşleri dünyaya değer

Ervanurr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2014
340
424
Yoğunluk tüm hızıyla devam ediyor galiba kimse yazmaya fırsat bulamıyor😄 Biraz daha düzene girdi benim günlerim diyebilirim. En azından oturup onunla ağlamıyorum😊 Biraz daha büyüdük algılar açıldı. Sabahları gülücükler atıyoruz göz göze bakışıyoruz. Odaları inceliyor gezdirdikçe.

Yakında 2. ay aşılarımız var. Diğer özel aşılar için ne düşünüyorsunuz. Doktorumuz yapılması faydalı dedi. Özellikle rota aşısı. 3 aya girince yapılmalıymış.Menenjit ve Rota için karar verin dedi. Kalça ultrasonunuda istedi bugünlerde. Randevu alıcam haftaya
Bizde bugün 2 aylık aşıları yaptırdık, önümüzdeki ay rota aşısı yaptıracağız. Bu gece nöbetteyiz ateşleri yükselmez inşallah. Bizimde gece uykuları düzene girdi çok şükür, gündüzler karmakarışık 😀

Irmak_03

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
246
328
38
Bizde yarın yaptırıcaz 2. Ay aşısını. Çok tırsıyorum ateş ağrı huzursuzluk olursa diye. Son günlerde bir düzen oluşturmaya başladık tam aşı bozmaz inşallah. Gülücükler ses çıkarmalar başladı bizde de özellikle sabahları tadından yenmiyor maşallah. Allah nazarlardan korusun yavrularımızı 🙏🙏

Ervanurr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2014
340
424
Bizde yarın yaptırıcaz 2. Ay aşısını. Çok tırsıyorum ateş ağrı huzursuzluk olursa diye. Son günlerde bir düzen oluşturmaya başladık tam aşı bozmaz inşallah. Gülücükler ses çıkarmalar başladı bizde de özellikle sabahları tadından yenmiyor maşallah. Allah nazarlardan korusun yavrularımızı 🙏🙏
Benim korktuğum gibi olmadı çok şükür ateşleri çıkmadı şu ana kadar. Sadece daha nazlılar kucakta durmak istiyorlar çoğunlukla.

Irmak_03

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
246
328
38
Benim korktuğum gibi olmadı çok şükür ateşleri çıkmadı şu ana kadar. Sadece daha nazlılar kucakta durmak istiyorlar çoğunlukla.
Aynen bizimki de öyle oldu özellikle ilk iki gün bu gün normale dönüyor gibiydi ama akşama doğru yine huysuzlaştı. Bu günde hala aşının etkisinde mi bilmiyorum ama inşallah geçer artık