Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Ben kola geçtim çok zorluyordu 🤦‍♀️ Bende doğumdan sonra 1,5ay daha devam seninde pıhtılaşman varmıydı
Tam hatırlamıyorum sonucu ama çok sıkıntılı değildi test. Önlem amaçlı kullanıcaz demişti tüp bebek doktorum. Önceden de bir düşüğüm vardı çünkü. Kola bir gün attım daha acıttı sanki iğne. Doktor göbekten en az acıyacağını söyledi sorduğumda

Anladım canım sağlıkla al inşAllah 🙏 bende de aynı pıhtılaşma varda doğumdan sonra da 1,5ay kullancam.. normal hayatında da coraspin iç ara ara dedi pıhtı riskine karşı 🤦‍♀️ 38.haftada mo olacaksın
39 gibi olacak bir hafta önde demişti doktor bakalım kısmet şuan kestik ama doğumdan sonra tekrar başlayabilirim bende 🙃

kızlar yürüyüs devam edeniniz varmı ben bıraktım etrafta sürekli yaşlılar yürü yürü diyip duruyor yürümediğim için elim ayağım şişermiş ödem olurmuş falan filan hava inanılmaz sıcak İzmirve bulunduğun yer çok esintili bir yer sersem gibi oluyorum ve sabah çok erken çıkmam gerekiyor bende 1 haftadır yürümüyorum

39 gibi olacak bir hafta önde demişti doktor bakalım kısmet şuan kestik ama doğumdan sonra tekrar başlayabilirim bende 🙃
Dün sabahtan yolda ve ayakta olduğumdan balon gibi şişti ayaklarım akşama kadar. Kendim bile korktum. Gece yatınca iniyor sabah ayaklanınca yine şişiyor biraz. Yürümek çok iyi gelmiyor bana diye düşünüyorum. Doktor yürü dedi yarım saat ben de markete ve anneme gitmek için kullanıyorum o süreyi
Zaten çok rahat değilim baskı arttı altta yürümek çok kolay olmuyor🙁

Dün sabahtan yolda ve ayakta olduğumdan balon gibi şişti ayaklarım akşama kadar. Kendim bile korktum. Gece yatınca iniyor sabah ayaklanınca yine şişiyor biraz. Yürümek çok iyi gelmiyor bana diye düşünüyorum. Doktor yürü dedi yarım saat ben de markete ve anneme gitmek için kullanıyorum o süreyi
Zaten çok rahat değilim baskı arttı altta yürümek çok kolay olmuyor🙁
anlamıyorum sinir oldum dün her
gören yürü yürü çok iyi olur diyor kolaydı son zamanlar yürümek dediğin gibi baskı bir yandan yürümücem dedim 🤣Allah bilir kendileri son zamanlarını yatarak geçirmişlerdir ev işlerimi anca yapıyorum birde dediğin gibi yürüyüşten sonra elim ayağım şişiyor doğal olarak yer çekimi değil ve daha huzursuz olup korkuyorum 🐥🐥

Küvöz konusunda endişelenme canım benimkiler 2300 gram doğdular ama çok şükür girmedik. vesvese malesef bitmiyor emdiler mi doydular mı, sütüm geliyor ama göğüslerim çok acıyor o kadar krem sürmeme rağmen🥺 Bir de şuan sarılıkla uğraşıyoruz amaa onların kokuları bi parmağını sıkıca kavramaları dünyalara bedel 🥰 Bence çevredeki hiç bişeye takılmayın son günleri keyifle geçirin
Gözün aydın canım hayırlı olsun bebisler🤗 benim kızda da sarılık vardı,bol bol emzirmeye çalış,anne sütüyle geçiyor sarılık

Bu hafta doğum yapacak olan arkadaşlar şimdiden hepiniZe iyi doğumlar diliyorum. Bende bir hafta sonra kazıma kavuştum. Ama ilk gecemiz kötü geçti. Ateşim çıktı indi çıktı derken acillik oldum. Rahmimde iltihap oluşmuş. Hiç iyi halim yok anlayacağınız. Ama kendimden çok kızımı düşünüyorum. Harika bir duygu.

Bu hafta doğum yapacak olan arkadaşlar şimdiden hepiniZe iyi doğumlar diliyorum. Bende bir hafta sonra kazıma kavuştum. Ama ilk gecemiz kötü geçti. Ateşim çıktı indi çıktı derken acillik oldum. Rahmimde iltihap oluşmuş. Hiç iyi halim yok anlayacağınız. Ama kendimden çok kızımı düşünüyorum. Harika bir duygu.
Sağlıkla büyütün geçmiş olsun neden olmuş peki

Çok geçmiş olsun canım.

Güle güle büyütün geçmiş olsun inş çabucak toparlanırsınız

Gözün aydın canım hayırlı olsun bebisler🤗 benim kızda da sarılık vardı,bol bol emzirmeye çalış,anne sütüyle geçiyor sarılık
Sağol canım. Birinde baya yükseldi hastaneye yattık malesef, ışık tedavisi uyguladılar. Şuan iyiyiz şükür. İlk günler zor oldu emzirme süreci yavaş yavaş düzen oturtuyoruz.

Geçmiş olsun,kızına da kavusmussun gozun aydın🤗

Herkese çokteşekkür ederim. Doktorun demesi vajendeki mikroorganizmalar doğum sonrası kanlı bir ortam olan Rahime giderek enfeksiyona neden olmuş. Şansa bak. O kadar dikkat et yara yerim güzel iyileşiyor derken neyle karşılaştım.
Allah analı babalı büyütmek nasip etsin gelmiş geçmiş olsun..

Biz bugün kontroldeydik, 38+5 olduk fakat hiç sancı vs yok.. Suyum biraz azalmış, yarın suni sancı verip perşembe doğum gerçekleşecek dedi. Yani 39 da gelecek inşallah. Bekleyerek riske atmak istemedi. Duruma göre epidural verecekmiş, sezeryan çok gerekli olmadıkça yapmayacak. Rainbow66 Rainbow66 bebişler aynı gün doğacaklar 😀 Tabi saat farkından dolayı senin önce olur, 7 saat fark var abd ile Tr arasında. Suni sancıdan korkuyordum korktuğum başıma geldi.

Biz bugün kontroldeydik, 38+5 olduk fakat hiç sancı vs yok.. Suyum biraz azalmış, yarın suni sancı verip perşembe doğum gerçekleşecek dedi. Yani 39 da gelecek inşallah. Bekleyerek riske atmak istemedi. Duruma göre epidural verecekmiş, sezeryan çok gerekli olmadıkça yapmayacak. Rainbow66 Rainbow66 bebişler aynı gün doğacaklar 😀 Tabi saat farkından dolayı senin önce olur, 7 saat fark var abd ile Tr arasında. Suni sancıdan korkuyordum korktuğum başıma geldi.
Bizim Perşembe’ye kaydı 😬 (tabi beyfendi sürpriz yapmazsa) ben çarşamba olur diye düşünüyordum , doğumu yaptıracak kişi daha önce de aöylemiştim candostum... benim düşünmediğimi düşünmüş ... Perşembe istersin diye düşünmüştüm dedi ... niye dedim 20.08.20 oluyormus 🤣 normalde takılmam öyle şeylere , sonra eşim de öyle olsun diyince Perşembe’ye karar kıldık ... sen 7 saat+1 gün kıdemli anne olacaksın 😃😃😃 Suyu azalınca beklemek istemiyorlar fazla bizde de durum aynı ... normalde 29u olacaktı 38in içinde olacaktık biz de ... Perşembe 37+3 olacağız 😶

X