Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Yagmursever Yagmursever Blueangel34 Blueangel34 Rainbow66 Rainbow66 Aloha16 Aloha16
maşallah kızlar gözünüz aydın Allah analı babalı sağlıkla büyütmek nasip etsin ❤birgün girmedim 4 tatlış anne olmuş çok sevindim...
sağlıkla taburcu olsun çok beklenen miniğin Rainbow66 Rainbow66 ...
darısı başımıza yarını iple çekiyorum hayırlısıyla günümüz konsa kavuşmak için çok sabırsızım artık miniğime❤❤😔🥰

Sanırım haftaya gelecek minikler de var😉 Valla heyecan bastı. Umarım hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza. Korkuyorum bu ara bizim minnakta sürpriz yaparsa diye. Bir yandan da gelsin istiyorum iyice zorlanıyorum artık. İyi mi diye endişe etmekte cabası. Eskisi gibi yoğun hareket edemiyor haliyle. Allahtan ara ara popoyu dayayıyor bir sağa bir sola. Hahh diyorum ordaymış😍

Kızlar yazamadım hemen ; bugün 37+3 idik ... planlı sezeryanımız vardı ama sancılarım da başladı gününü biliyormuş ufaklık 😅 Doğum gerçekleşti .... ama sonrasında önce oksijen desteği verildi , toparlamayınca yoğun bakıma aldılar akşam :KK43:(((

Benim emzirme hayalim biraz yalan oldu ... mama alan bebek sütüm gelse bile bir daha anne sütü tüketir mi .... hastanede toparlanmaya çalışıyoruz :KK43: eşim de cok üzüldü :KK43:((((
Hayırlı olsun. Ben iki gün hiç süt bile sağmadım cnm. 3. Gün sütümü sağmaya ve yoğun bakıma göndermeye başladım. Sütüm yetmeyince yoğun bakımda mamada verdiler sonuçta. Şimdi beni rahatlıkla emiyor hiç üzülme. Sütün olsun yeter

Şu an tüp bebek sürecindeyim ve bu sürecin sonunu mutlu bitiren siz annelerin heyecanını okumak, o telaşlarınızı birbirinizle paylaşmanız içime umut doldurdu. Umarım Rabbim banada sizlerin heyecanından yaşamayı nasip eder. Doğum yapanlarınızın evlatlarına Rabbim uzun ömür versin, anne-babasına hayırlı evlat etsin. Henüz doğum yapmamışları da bir sancıda kurtarsın, sağlıkla kucaklarınıza almayı nasip etsin inşaAllah :dua: Bana da dua edin olur mu Allahım bana ve benim gibi bu süreçte olan kimsenin kucağını boş bırakmasın :KK200:

Şu an tüp bebek sürecindeyim ve bu sürecin sonunu mutlu bitiren siz annelerin heyecanını okumak, o telaşlarınızı birbirinizle paylaşmanız içime umut doldurdu. Umarım Rabbim banada sizlerin heyecanından yaşamayı nasip eder. Doğum yapanlarınızın evlatlarına Rabbim uzun ömür versin, anne-babasına hayırlı evlat etsin. Henüz doğum yapmamışları da bir sancıda kurtarsın, sağlıkla kucaklarınıza almayı nasip etsin inşaAllah :dua: Bana da dua edin olur mu Allahım bana ve benim gibi bu süreçte olan kimsenin kucağını boş bırakmasın :KK200:
Allahın izniyle inşallah senin de tedavin olumlu sonuçlanır ve bizim gibi 9. Ayı görüp bebişini sağsalim kucağına alırsın 🙏🏼

Doğuran annelerimize soru;

nişanınız gelmiş miydi? doğum yapacağınızı nasıl anladınız? Gerçekten gelirken anlaşılıyor mu?

en korktuğum şey çünkü sancıları anlayamamak... bir süredir zaman zamam mukus yoğunluğunda bişiler geliyor, kan vs yok sarımtrak renkte, nişan olabilir mi ki bilemiyorum? Zaman geçtikçe miktarı artmaya başladı. Ara sıra da sancı hissediyorum regl gibi, kasıklarımda ve batma hissi yoğun oluyor, pozisyon değiştirince evet gidiyor Sanırım bu yalancı kasılmalar oluyor... Nst’de sadece 1 sancı falan çıkıyor ama. Sanırım nst de sancı yoksa doğum da yakın sayılmıyor değil mi?

Doğum yapanlari tebrik ederim sagsalim büyüsün bebekleriniz inşallah❤️
Benim de Perşembe sezeryan günüm o güne kadar geldi geldi gelmedi biz alacağız Allah nasip ederse🤭
Nişan olduğunu düşündüğüm akıntım var ama ebe nişan değildir diyor ağrıyla gelir nişan diyor bilemiyorum.
Benim gibi bekleyen arkadaşlar sagsalim inşallah alırız kucaklarimiza

nişanınız gelmiş miydi? doğum yapacağınızı nasıl anladınız? Gerçekten gelirken anlaşılıyor mu?

en korktuğum şey çünkü sancıları anlayamamak... bir süredir zaman zamam mukus yoğunluğunda bişiler geliyor, kan vs yok sarımtrak renkte, nişan olabilir mi ki bilemiyorum? Zaman geçtikçe miktarı artmaya başladı. Ara sıra da sancı hissediyorum regl gibi, kasıklarımda ve batma hissi yoğun oluyor, pozisyon değiştirince evet gidiyor Sanırım bu yalancı kasılmalar oluyor... Nst’de sadece 1 sancı falan çıkıyor ama. Sanırım nst de sancı yoksa doğum da yakın sayılmıyor değil mi?
Bende sancıyı anlayamamaktan çok korkuyordum, son gün sabah adet ağrısıyla uyandım gün içinde giderek arttı. Ama akıntı kan vs. hiç yok. Gece 10 dan sonra ağrı şiddetlendi yani farklı bi durum olduğunu anlıyor insan. Birde karnım böyle top gibi aşırı bi tarafa toplanıyordu.

Kızlar yazamadım hemen ; bugün 37+3 idik ... planlı sezeryanımız vardı ama sancılarım da başladı gününü biliyormuş ufaklık 😅 Doğum gerçekleşti .... ama sonrasında önce oksijen desteği verildi , toparlamayınca yoğun bakıma aldılar akşam :KK43:(((

Benim emzirme hayalim biraz yalan oldu ... mama alan bebek sütüm gelse bile bir daha anne sütü tüketir mi .... hastanede toparlanmaya çalışıyoruz :KK43: eşim de cok üzüldü :KK43:((((
Gözünüz aydın canım, Allah analı babalı büyütsün, sizi ona, onu size bağışlasın Rabbim 🥰 hiç üzülme, mamadan sonra memeye yapışan çocuklar çok, önemli olan biberonla değiş şırınga, kaşıkla filan versinler mamayı.. ve biliyorsun süt İçin oksitosin ve prolaktin lazım, stres oldukça oksitosinin kaçıyor.. elinle göğüs masajı yap, ya da sağ , memeye süt uyarısı vermeye çalış ❤️ Herşeyin çok güzel olduğunu, sütünün geldiğine de İnan 💓 9 ay içinde büyüttün, Allah nefesini verdi doğdu oğlun, onu besleyecek mama da sende. Hiç korkma 🥰
Benim doğum seruvenim biraz zorlu gecıyor, lütfen dua edin bize kızlar🙏🏼
GöZün aydın 🥰 Maşallah size yaaa❤️ Ne güzel iyi haberlerinizi almak ❤️

Ayyyy bennnn 🤣🤣🤣🤣
Dün gece rüyamda sabaha kadar doğuramadım🤣
Aynı akıntıdan bende de var, ama o nişan değil. Bir de suyun gelse anlarsın dediler böyle epey geliyormuş yani öyle akıntı gibi değil bayaa kocaman yer ıslanıyormuş .
Allahım bizlere de hayırlı, kolay doğumlar nasip etsin..

Doğum yapanlari tebrik ederim sagsalim büyüsün bebekleriniz inşallah❤
Benim de Perşembe sezeryan günüm o güne kadar geldi geldi gelmedi biz alacağız Allah nasip ederse🤭
Nişan olduğunu düşündüğüm akıntım var ama ebe nişan değildir diyor ağrıyla gelir nişan diyor bilemiyorum.
Benim gibi bekleyen arkadaşlar sagsalim inşallah alırız kucaklarimiza
Şöyle ki benim önce az miktarda yoğun sarı akıntıyla karışık kan pıhtıları geldi. Sonra yarım saat sonra suyum gelmeye başladı. Herkeste farklı olabilir tabi ki.

kızlar bizde doktordan çıktık simdi yine nsty bağlamadı çarşamba günü bağlayacakmış ve masal hanım doğum kanalına girmiş çarsamba günü doğum günümüzü belirleyecek doktorum hayırlısı ile hatta ufaktan kendi gelmezse 30 agustos zafer bayramında gelir bebişimiz dedi hayırlısı çok heyecanlandık biz ya❤️🙃❤️

Şöyle ki benim önce az miktarda yoğun sarı akıntıyla karışık kan pıhtıları geldi. Sonra yarım saat sonra suyum gelmeye başladı. Herkeste farklı olabilir tabi ki.

Benim de anlattığınız şekildeydi pembeli renk de karışıktı iki kere geldi ama su ya da sancı olmadı

En son doğum yapacak olanlardan biride benim sanırım daha bı günüm bile yok ayakta fazla durunca ağrım oluyo ama nstde ağrım felan cikmiyo heran bi sürpriz bekliyorum bende bu arada doğum yapan arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun darısı bizim başımıza artık

Doğum yapacak arkadaşlar allah kolaylık versin. Doğum yapanlar sizler nasılsınız? ben psikolojik olarak çökmüş durumdayım hiç böyle olacağımı düşünmemiştim. Yetemiyorum onlara, bebeğimin biri sürekli ağlıyor memeyi reddetmeye başladı biberon istiyor. Özellikle ikiz anneleri emzirme konusunu nasıl yapıyorsunuz

X