Ah ah.. ben bunları düşünecek kız mıydım..

Konu sahibi, siz 2019 yılının Şubat ayında şu konuyu açmışsınız:
Bu konuda yaşınızın 21 olduğunu, şu anki nişanlınızın da 25 yaşında olduğunu söylemişsiniz. Ee şimdi de aynısını söylüyorsunuz. Aradan iki yıl geçmiş, şu anda sizin 23, nişanlınızın da 27 yaşında olması gerekmiyor mu?

Merhaba ablalarım kardeşlerim, ben 21 yaşında hemşire olarak görev yapan nişanlı bir kız kardeşinizim. Annemin teyze oğlu ile nişanlıyım. Daha derdim oluşmadı ama oluşacak yani eminim, önden sizden akıl almaya geldim. Ben bir doğu şehrinde yaşıyorum memleketim burası, mevzuya geçeyim bizim burada geline düğünden önce veya nişanda farketmez altın set alınır trabzon takımı olur buna benzer vs. Bu konuda zaten bi kriz yaşadık nişanlımla, görümcem kalktı dedi ki benim şimdiki aklım olsa ben sahte alırım set takımını gümüş üzerine yapıyorlar bilirsiniz, set takımının alınacağı paraya da işçiliksiz altın alırdım zarar çünkü. Biz de ne diyelim annem ve ben orda hani mantıklı evet falan dedik. Neyse annem sonrasında dedi ki olduğu gibi yapılsın niye bozdurma odaklı bakıyorsun ki takıdır dursun takarsın özel günlerinde diye. Ben de nişanlıma böyle iletince tabi kendisi çıldırdı yok zarar yok ben bunu ödetirim yok ölene kadar söylerim susmam sen annenin fikriyle hareket ediyosun vs burnumdan döktü açıkcası. Neyse bu krizi atlattık. Şimdi set takımı alınırken de geline nişanda takılan normal altınlar çeyrek yarım vs alınıp üstüne koyulup set de alınabiliyor ama hiç onları ellemeden alanlar da var. Benim annem de diyor ki zaten sana layığı ile takı takmadılar, (açıkcası biraz öyle dalga geçer gibi beş taş bak dediler geçen sene sonra da almadılar, bohçada bize altın hediye edilir ay sonunda altın düşecekmiş o zaman alıcaz dediler) altınları vermeyeceğiz kendileri set alsınlar ben söylerim teyzeme(yani kaynanam) dedi ama henüz bu olay vuku bulmadı eğer bulursaaaaa vay benim başıma, nişanlım beni artık sıkıştırıp duracak ben elli kez dedim ki benim altınlarla işim yok anneme de dedim anne karışma ne halleri varsa görsünler oğullarına ne layık görüyorlarsa onu yaparlar ben altını alıp yarın eşime vericem turşusunu kurmıcam, ama yok annem tutturdu onlar alsın ben söylicem vermeyeceğimi, e bu sefer ben annemle nişanlım arasında kalıcam, bana bi yardım eli, vallahi sinir hastası oldum. Zor bir dönemden geçtim 8-9 ay önce trafik kazası geçirdik babamı kaybettim ben daha bunu atlatamadan böyle şeylerle uğraşıyorum anneme de kıyamıyorum bir lafını iki edemiyorum o da beni düşünüyor evladına layık görüyor istiyor diye düşünüyorum ona da kızamıyorum zaten babamdan sonra o bizi ayakta tuttu ne yapacağım inanın bilmiyorum...
Tamamen duygusal😏ne hoş.

Sahte altın ne ya 😳 senin kıymetin bu mu bu kadar mı acizler gelin alcaklar da bunu teklif ediyorlar. Yahu büyük bişiy yapamazsan da bunu teklif etmek bile ayıp. Şimdi zoruna gitmez ama ilerde azcık bişiyde zoruna gidecektir. Bence sen tekrar bir düşün evlenmeyi 😳

Merhaba ablalarım kardeşlerim, ben 21 yaşında hemşire olarak görev yapan nişanlı bir kız kardeşinizim. Annemin teyze oğlu ile nişanlıyım. Daha derdim oluşmadı ama oluşacak yani eminim, önden sizden akıl almaya geldim. Ben bir doğu şehrinde yaşıyorum memleketim burası, mevzuya geçeyim bizim burada geline düğünden önce veya nişanda farketmez altın set alınır trabzon takımı olur buna benzer vs. Bu konuda zaten bi kriz yaşadık nişanlımla, görümcem kalktı dedi ki benim şimdiki aklım olsa ben sahte alırım set takımını gümüş üzerine yapıyorlar bilirsiniz, set takımının alınacağı paraya da işçiliksiz altın alırdım zarar çünkü. Biz de ne diyelim annem ve ben orda hani mantıklı evet falan dedik. Neyse annem sonrasında dedi ki olduğu gibi yapılsın niye bozdurma odaklı bakıyorsun ki takıdır dursun takarsın özel günlerinde diye. Ben de nişanlıma böyle iletince tabi kendisi çıldırdı yok zarar yok ben bunu ödetirim yok ölene kadar söylerim susmam sen annenin fikriyle hareket ediyosun vs burnumdan döktü açıkcası. Neyse bu krizi atlattık. Şimdi set takımı alınırken de geline nişanda takılan normal altınlar çeyrek yarım vs alınıp üstüne koyulup set de alınabiliyor ama hiç onları ellemeden alanlar da var. Benim annem de diyor ki zaten sana layığı ile takı takmadılar, (açıkcası biraz öyle dalga geçer gibi beş taş bak dediler geçen sene sonra da almadılar, bohçada bize altın hediye edilir ay sonunda altın düşecekmiş o zaman alıcaz dediler) altınları vermeyeceğiz kendileri set alsınlar ben söylerim teyzeme(yani kaynanam) dedi ama henüz bu olay vuku bulmadı eğer bulursaaaaa vay benim başıma, nişanlım beni artık sıkıştırıp duracak ben elli kez dedim ki benim altınlarla işim yok anneme de dedim anne karışma ne halleri varsa görsünler oğullarına ne layık görüyorlarsa onu yaparlar ben altını alıp yarın eşime vericem turşusunu kurmıcam, ama yok annem tutturdu onlar alsın ben söylicem vermeyeceğimi, e bu sefer ben annemle nişanlım arasında kalıcam, bana bi yardım eli, vallahi sinir hastası oldum. Zor bir dönemden geçtim 8-9 ay önce trafik kazası geçirdik babamı kaybettim ben daha bunu atlatamadan böyle şeylerle uğraşıyorum anneme de kıyamıyorum bir lafını iki edemiyorum o da beni düşünüyor evladına layık görüyor istiyor diye düşünüyorum ona da kızamıyorum zaten babamdan sonra o bizi ayakta tuttu ne yapacağım inanın bilmiyorum...

Annem böyle diyor su şöyle diyor deme o zaman. Sahte altin istemiyorum. Sende kiz kardeşinin lafıyla bana sahte taki alma diyeceksin.

Ay vallahi benim de çok zoruma gitti, ama bu insanlar kalkıp bunu söylemeyi kendine yakıştırıyorsa ben ne yapayım, biz sana işçiliksiz altın alalım diyorlar altın almakta sorun yok da, ne gerek var ki bu muhabbetlere...
ben olsam bende isciliksiz altin isterdim alirken dunya para satmaya kalksam deger kaybediyo.
bir yandan haklilar aslinda.
ha şuda var iscilik olmasin satarken deger kaybetmesin diyorlarsa kaburga set falanda alabilirler.

Merhaba ablalarım kardeşlerim, ben 21 yaşında hemşire olarak görev yapan nişanlı bir kız kardeşinizim. Annemin teyze oğlu ile nişanlıyım. Daha derdim oluşmadı ama oluşacak yani eminim, önden sizden akıl almaya geldim. Ben bir doğu şehrinde yaşıyorum memleketim burası, mevzuya geçeyim bizim burada geline düğünden önce veya nişanda farketmez altın set alınır trabzon takımı olur buna benzer vs. Bu konuda zaten bi kriz yaşadık nişanlımla, görümcem kalktı dedi ki benim şimdiki aklım olsa ben sahte alırım set takımını gümüş üzerine yapıyorlar bilirsiniz, set takımının alınacağı paraya da işçiliksiz altın alırdım zarar çünkü. Biz de ne diyelim annem ve ben orda hani mantıklı evet falan dedik. Neyse annem sonrasında dedi ki olduğu gibi yapılsın niye bozdurma odaklı bakıyorsun ki takıdır dursun takarsın özel günlerinde diye. Ben de nişanlıma böyle iletince tabi kendisi çıldırdı yok zarar yok ben bunu ödetirim yok ölene kadar söylerim susmam sen annenin fikriyle hareket ediyosun vs burnumdan döktü açıkcası. Neyse bu krizi atlattık. Şimdi set takımı alınırken de geline nişanda takılan normal altınlar çeyrek yarım vs alınıp üstüne koyulup set de alınabiliyor ama hiç onları ellemeden alanlar da var. Benim annem de diyor ki zaten sana layığı ile takı takmadılar, (açıkcası biraz öyle dalga geçer gibi beş taş bak dediler geçen sene sonra da almadılar, bohçada bize altın hediye edilir ay sonunda altın düşecekmiş o zaman alıcaz dediler) altınları vermeyeceğiz kendileri set alsınlar ben söylerim teyzeme(yani kaynanam) dedi ama henüz bu olay vuku bulmadı eğer bulursaaaaa vay benim başıma, nişanlım beni artık sıkıştırıp duracak ben elli kez dedim ki benim altınlarla işim yok anneme de dedim anne karışma ne halleri varsa görsünler oğullarına ne layık görüyorlarsa onu yaparlar ben altını alıp yarın eşime vericem turşusunu kurmıcam, ama yok annem tutturdu onlar alsın ben söylicem vermeyeceğimi, e bu sefer ben annemle nişanlım arasında kalıcam, bana bi yardım eli, vallahi sinir hastası oldum. Zor bir dönemden geçtim 8-9 ay önce trafik kazası geçirdik babamı kaybettim ben daha bunu atlatamadan böyle şeylerle uğraşıyorum anneme de kıyamıyorum bi lafını iki edemiyorum o da beni düşünüyor evladına layık görüyor istiyor diye düşünüyorum ona da kızamıyorum zaten babamdan sonra o bizi ayakta tuttu ne yapacağım inanın bilmiyorum...

Evlilik takılan altınla falan yürüyecek iş değil. yol yakınken bir daha düşün kardeşim sen bu işi. Şimdiden böyle şeyler yaşıyorsanız daha çok şey yaşarsınız

Bende nişanlanacağım ailem herkes ne yapıyorsa kendi evladına yapıyor dedi. Çekildik kenara. Şu yapılacak bu yapılacak bu layık değil demek bana çok anormal geliyor. Sürekli işi yokuşa sürerek ilerlemek sadece size zarar verir. Düşünün eşiniz buna bilenip evlenince şunu yaptın bunu yaptın diyecek. Siz bilenip şu yapılmadı bu olmadı. Sonuç? Siz de tahmin edersiniz...

Ben geleceğinizi pek hayırlı görmedim.
Nişanlınızın sizinle konuşurken saygısı çok önemli.
Siz kendinize saygı duyun. Kendi fikirlerinizi söyleyin adama.
Anneniz haklı.
Ayrıca 21 yaş ikiniz için de çok erken.

Altın mevzularına hiç yorum yapmak dahi istemiyorum, bu muhabbetlerin hala yaşanması çok üzücü. Fakat siz altını boşverin bence 21 yaşında gencecik kızsınız, üstelik mesleğinizi de elinize almışsınız daha hayat kim bilir neleri çıkaracaktı karşınıza, kendinize yazık etmiyor musunuz hem ilk fırsatta çirkin ithamlarda bulunan hem de annenizin kuzeni olan bir adamla evlenerek?

Konu sahibi, siz 2019 yılının Şubat ayında şu konuyu açmışsınız:
Bu konuda yaşınızın 21 olduğunu, şu anki nişanlınızın da 25 yaşında olduğunu söylemişsiniz. Ee şimdi de aynısını söylüyorsunuz. Aradan iki yıl geçmiş, şu anda sizin 23, nişanlınızın da 27 yaşında olması gerekmiyor mu?
Hep yaşın 19 😂🤣😜

Set mi ? Doğuda akitma takmiyorlar mi onlar da mi sahte ?
Bence siz evlilik olayını gözden gecirin

Valla bu konuda yakın akraba olmasanız 'kendine maddi değer biçme' derdim, ama görünen o ki ikiniz de aynı kafadasınız. Onlar da değer vermediğine para harcamıyor. Muhtemelen seni kendilerine mecbur görüyorlar. Yıllarca gezdin tozdun, şimdi evlenmek zorundasın. Onu da az para harcayarak yapmaya çalışıyorlar işte. Biraz daha işler ilerlesin, bu lafları da duyarsın.

Ha bana kalsa baştan sona yanlış. Senin takı istemen en büyük hata. Kendinizi mal gibi görüyorsunuz, sonra size mal muamelesi yapılıyor. Ama seni de anlıyorum, yaşadığın kültürde takı istemeyeni eksik görürler. Baştan sona yanlış.

evlilik iki kişi arasındadır. sağdan soldan milletin lafıyla takmayacağınız altınları talep ederek evlilik içerisinde göreceğiniz saygıyı sevgiyi arttırmış olmuyorsunuz. fakat diğer yandan da partnerine saygı duyan bir erkek de müstakbel eşinin ailesinin bu taleplerine böyle saygısızlık etmemeli durumu el vermiyorsa karşısındakine derdini insan gibi anlatmalı. okul okuyorsunuz hala vizyonlarınız bu şekilde akrabayla evleniyorsunuz altınlar için kavga ediyorsunuz.

Akraba evliliğinde bir çok genetik hastalık olur Allah korusun ayrılın

valla bende evlilik yolindan dondum su kadarini soyleyeyim azicik bile hosuna gitmeyen bir huyu varsa carpi yüz yap daha da kotuye gidiyor hep para altin mesele degil aslinda herkes gucu kadar yapar ara yolu bulmaya calismasi kalp kirmamasi nerde boyle rest cekip kavga etmesi nerde ben bu kisiyle
bir hayat kurmayi tekrar dusun derim

Cnm yazina sadece goz gezdirince bile hersey anlasiliyor. Evlilik guzel bisey ama inanki sen den onemli degil ne guzel meslegini almis muhtemelen devlet memuru olarak hayatini garantilemissin. Niye kendini boyle seylerle yipratiyosun? Hayat cok kisa once kendine yatirim yapip kendini sev. Benim doktor cift arkadaslarim kimseye haber vermeden kendi basina evlendi. Niye boyle yaptin deyince de dugun, taki, aileler, ev esyalari bunlar hep baskalarinin iliskinize mudahale etme bahaneleri dedi. Olmazsa kimseyi umursamak zorunda degilsin dedi. Cunku kendine deger veriyor. Aklinda bulunsun😉

Konunuzun neresine yorum yapayim bilemedim
21 yasinda evlilik ve altin meraklisi olmaniza mi
Annenizin akrabasiyla ,dolayisiyla kendi akrabanizla nisanli olmaniza mi
Es adayinizin akraba olmasa bile kaba ve gorgusuz olmasina mi
Allahtan tek dilegim herkese hayirli evlat vermesi valla.

X