Çocuk Hastalıkları ah şu gaz yokmu :)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
C

cemilesultan

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi cemilesultan
mrb arkadaşlar yigenim 10 günlük gazını çıkarırken zorlanıyo geç çıkıyo bide tecrübeli annelerden yardım istiyorum gazını erken çıkarması için neler yapmalı ? tsk ediyorum simdiden :asigim::asigim:a.s.

gaz problemi bir çok anne gibi ben de ne demek olduğunu çok iyi bilirim.6 ay çektik oğlumda.dr un verdiği gaz damlalarının yanında şunları da deneyibilirsiniz.
benim oğluma hiç bir şey kar etmemişti.

kimyonu suyla kaynatıp ince bir bezden süzerek ılık verebilirsiniz.bunu kardeşim denedi çok iyi geldi bebeğine.çok kolay gaz çıkartıp bebeği rahatlattı.ve bir çok kişiden duydum kimyon suyunun çok iyi geldiğini.
ama bir gün verip bırakmıyorsunuz bir kaç gün devamlı vermeniz gerekiyor etkisini göstermek için.ama sizin bebeğiniz daha küçük kardeşim 1 aylık falandı vermeye başladı.dr unuza da danışıp öyle verin isterseniz.bir de muskat çok rahatlatıyormuş.

dr her çocuk farklı bir çocuğa iyi gelen gaz ilacı başka bir çocukta hiç etkili olamayabiliyor demişti.bu yüzden ne duyarsanız deneyebilirsiniz demişti.

çok sağol tsk ederim ateş ve su :)

mrb arkadaşlar yigenim 10 günlük gazını çıkarırken zorlanıyo geç çıkıyo bide tecrübeli annelerden yardım istiyorum gazını erken çıkarması için neler yapmalı ? tsk ediyorum simdiden :asigim::asigim:a.s.

bebegin gazı haereketsizliktende olur bacaklarını hereket ettirin yavaş yavaş sırtını sıvazlayın birazda kucaga almak lazım
ben bide zincoyu tavsiye ederim eczanelerde var 10 ytl
kesinlikle bi yan etkisi yok sadece bitkisel olduguiçin
umarım işe yarar

ben kızımıma doğumundan 1 yaşına kadar her gece ilk zamanlarda 1 çay kaşığı daha sonraları 1 tatlı kaşığı zeytinyağ vermiştim hem gazını rahatlatıyor hemde kabızlığa ii geliyor ayrıca zeytinyağının beyin gelişimi içinde çok iiolduğunu duymuştum hiç bir yan etkisi yok .geçmiş olsun.

benim kızmında çok gazı vardı rezene çayı içiriyoduk.damla olarakta metsil zinco hepsini denedikfayda etmedi.sonra arkadaşım sap simplex diye bir damlayı önerdi ithalmiş iki sene önce 25 milyondu baya iyi gelmişti üçümnçü aydan sonra geçti zaten.

kızım 6 aylık oldu halen gaz sorunu var metsil kullanıyorum pekte iyi geldiği söylenilemez çocuğun kendi bünyesi yapıyo gazı annede yediklerini dikkat etcek koca kış geçti bi portakal yiyemedim rezene çayı biraz rahatlatıyo sıcak havluda iyi geliyo gazlı bebek çok zor allah yardımcınız olsun

zinco damlayı bende tavsiye edrim diğerleri kızımda etkili olmadı ama zinco iyi geldi

benim oğlumunda çok gazı oluyor. ben zinco kullanıyorum çok memnunum.tavsiye ederim

benim çocuk gelişimi öğretmenimin uyguladığı doktor tavsiyesi üzerine de şiddetle önerdiği; aktarlarda satılan küçük hindistan cevizlerinin rendelenerek çocuğa hergün bir miktar verilmesiydi.. hem kemiklerinin gelişimine çok faydalı oluyormuş hemde gaz problemi için bire birmiş.. biz uygulamadık ama hep aklımda bulunur :KK66:

benım bebegım de cok cektı gaz sancısından. zınco, metsil, elma yagı, rezene, kücük hındıstan cevızı hepsını denedım hıc bırı ıyı gelmedı. gercı ılaclar bunyeden bunyeye farklı tesır eder. hareket ettırtıyordum bacaklarını o bıraz rahatlatıyordu. karnına dogru ıtıp cekıyordum.

vallahı gaz sancısı allah dusmanımın başına bıle vermesınkı gaz sancısının derdıne duşup benımle savaşmaktan vazgecmesın:)))))))
benımde kızımda ıkı ay gaz sancısı vardı her akşam aynı saatte başlayıp aynı saate kadar ağlıyordu gece ıkılere uçe kadar bezde sallıyorduk o alıyordu sancısını:))) denemedığım ilaç bitkisel damla kalmadı nerdeyse hepsini denedim. ben kendım ne rezeneler ne papatyalar ıctım olmadı..ayak sporları yaptırıyordum bısıklet hareketı ozellıkle.birde karnına elınızı koyuyuorsunuz saat yonunde masaj yapıyorsunuz.ciğ sebzede gaz yapıyor bu arada sebze ve meyveyıde haşlayıp yemek gerekıyormuş.bebek anason çayı bıraz rahatlatıyo ama kesın bır çözumu yok bu gazın doktorların dedıgı o yanı tıpta kesın bır ılaç yok.bunyeye gore değişiyor tabiki..biz bezde sallıyorduk gerçi bazen nuda begenmıyordu...:)))karnının ustune koymak da ıyı bışe..ama en onemli tavsıyem bebeği emzirdikten veya besledıkten sonra gazını cıkarıncaya kadar uğraşın yarım saat kadar bekleyın gozgsunuze yatırıp dık tutun uyursada bırakın orda uyusun gazının cıkması ıcın ıyı bır yontem.biz şimdi dort aylık olduk hala olmuyor degıl.bu seferde kaka yapmaya uğraşıyoz....:::)))allah herkese kolaylık ve sifa versınn....

benim kizimda pek olmadi sadece bikere cok siddetli agladi karnida sisti dogum ebesini aradim bana rezene cayi icirmemi söyledi ve fayda etmesse ilac ver dedi onuda yaptim gene agliyo sonra poposuna esin geriden fön tutsun sende bacaklarini karnina dogru hafifce bastir dedi yok oda fayda etmedi en sonunda acile götürdüm doktor karnini bir SIKTI batir kütür ortaligi koku sardi cok rahatlamisti bizde gösterdi kendini serbes burakinda karnina bir elinlen avuclar sekilde iyice SIK DEMISTI KORKTUM COCUGUN BAGISRAKLARINA ORGANLARINA BISEY olur diye bisey olmaz korkma onlarin organlari pilastik gibi bisey olmaz demisti bende rahatsiz oldugunda hep yaptim valla etkili ama cocuk kendini SIKTIGINDA SIKMAYACAKSIN KARSINI TAMAMEN YUMUSAK OLACAK KARNI SIKARKEN SERTLIK OLMUCAK BAYA BIR SIKIYON YANI:))) VALLA ISE YARIYOR BATIR BATIR GIDIYO VALLA ATTAN :)))

X