Aile reisi yurt dışında iken yasal işlemler

Alys

Nirvana
Pro Üye
6 Aralık 2010
34.281
90.376
merhaba,
Sonunda eşimi gönderdim, ben de doğumdan sonra gideceğim çocuklarla kısmetse.
Gitmeden notere gönderdim eşimi, her şey için bana vekalet versin diye, ama öyle bir vekalet çeşidi yokmuş, her şeyin yazılması gerekiyormuş ayrıntılı .
Neyse aklımıza her ihtimal gelmedi, bazı şeylerin satışı için sadece vekalet verdi.
Size sormak istediğim bir kaç mesele var;
1- ikametgah değişikliği yapabilir miyim, nüfusta eşim aile reisi olarak gözüküyor. Çocukların ve eşimin ikametini taşıyabilir miyim?
2- çocukların pasaport ve vize işlemleri için hazır bulunmayan eşin izni gerekiyormuş. Ama Bebek daha doğmadı, eşim doğumdan önce gelecek, doğmamış Bebek için izin verebilir mi?

Selam canim
Hadi Allah kavustursun
Bildigim kadariyla ikametgahi degistirebiliyorsun. Esini sen yanina almissin gibi birsey oluyor ben yapmistim.
Cocuklarin pasaport islemleriyle ilgili bir bilgim yok maalesef
Umarim bilen birileri cikar

Allahım işlerinde kolaylıklar versin arkadaşım.
Hem de her anlamda...
Bildiğim konular değil,mutlaka deneyimleyen arkadaşlar yardımcı olur.

nüfusu taşıyabilirsin. reisliğe veya vekalete gerek yok. ben elektronik imzamla nüfusa gitmeden taşıdım eşimle kendimi. yalnız ikamet gösterecek yerinin boş olması gerekiyor. dolu görünürse olmaz. pasaportu bilemiyorum goha.

nüfusu taşıyabilirsin. reisliğe veya vekalete gerek yok. ben elektronik imzamla nüfusa gitmeden taşıdım eşimle kendimi. yalnız ikamet gösterecek yerinin boş olması gerekiyor. dolu görünürse olmaz. pasaportu bilemiyorum goha.

Aaaa, babamın yanına taşıyacağım ikameti, onunla nüfusa gitsem olur herhalde.

Ha ha pasaporttan önce kimlik var yahu:)
Onu çıkartırım herhalde değil mi

çıkartırsın tabi. hatta şöyle olaylar oluyor. kadın A ile resmi nikahlı ama ayrı yaşıyor. B den hamile kalıyor. kimlik çıkartmaya gittiğinde B den çocuk dese bile A nın üzerine oluyor. nikah onda çünkü.. :KK70:iş arkadaşlarımın hepsi eski nüfusçu :KK66:

çıkartırsın tabi. hatta şöyle olaylar oluyor. kadın A ile resmi nikahlı ama ayrı yaşıyor. B den hamile kalıyor. kimlik çıkartmaya gittiğinde B den çocuk dese bile A nın üzerine oluyor. nikah onda çünkü.. :KK70:iş arkadaşlarımın hepsi eski nüfusçu :KK66:

İyimiş

N nscckts canım sen noterde çalıştım demedin mi, neden benim konuma yazmıyorsun?
şimdi eşim gelecek 2-3 haftaya,

işte gohadan olma tüm çocuklarım için diye muvafakatname verebilir mi, yoksa illa tc no vs gerekir mi, malum bir tanesi hala anne karnında garibim :))))

aile reisi diye bir şey mi varmış, gerçekten var mı

nüfusta bu terim hala kullanılıyor benim bildiğim.

hatta ben öğrenciyken, ev arkadaşım aile reisi idi bizim :)))
bildiğim kadarıyla aile resisi olan kişi tüm hanenin ikametini birlikte değiştirebiliyor.

nüfusta bu terim hala kullanılıyor benim bildiğim.

hatta ben öğrenciyken, ev arkadaşım aile reisi idi bizim :)))
bildiğim kadarıyla aile resisi olan kişi tüm hanenin ikametini birlikte değiştirebiliyor.

Hadi ya :)) Çok komik wala güldüm, hep deriz ya bu ailenin reisi benim! hehe değilmişiz demek ki, ben değilim yani bundan eminim hiç haberim bile yok reisi olsam haberim olurdu yaa hehe gariban işçimiyim ben şimdi . :dondurma: yöneticisi reisi olmadığım kesin . hehe. :halay:reisliği üzerime aldırırsam ben kapıya da oymalı yazıyla ismimi yazdırırım öyle havalı bir şey gibi:KK71:

N nscckts canım sen noterde çalıştım demedin mi, neden benim konuma yazmıyorsun?
şimdi eşim gelecek 2-3 haftaya,

işte gohadan olma tüm çocuklarım için diye muvafakatname verebilir mi, yoksa illa tc no vs gerekir mi, malum bir tanesi hala anne karnında garibim :))))
canım cocugun ıcın muvafakatname verebılır tc kımlık no sart hatta kımlıgı sart cocugun senın ve cocugunun kımlıgı olmalı
oyuzden henuz anne karnındakıne cıkartılamaz muvafakatname :)

genel vekalatname hazırlanabılır suresız ve sınırsız
hersey adına vekalet dıye bırsey yok tek tek belırtılmesı lazım onlarda sunlar olur
adıma tum tasınır ve tasınmaz malların satısına
adıma tum resmı ıslerın yapılması, fesh edılmesı, ıptalı, devamı ve bılumum resmı ıslerın yetkısıne
adıma menfaatlerımı korumaya , ıslemlerımı takıp ettırmeye ve sonuclandırmaya , evraklarımı ılgılı kurumlara teslım etmeye , teslım alınacakları almaya , evrak ıstemeye, benı temsılen kendı ımzası ıle resmı tum ıslerı yapmaya.... seklınde gıden ayrıntılı bı vekalet yaptırsın

orda katıp arkadasa ben genel vekalet nedır bılmıyorum yurt dısına gıdıcez esıme tum haklarımı suresız ve sınırsız devretmek ıstıyorum bana maddelerı sayarmısınız desın

normalde katıp arkadasın bılgılendırmesı lazım hepı topu 20 madde okumaya usenmıs katıp tek tek okusun esın bunuda ekleyın desın 1 madde atlanır oda lazım olur al basa bela :KK70:

eger mevcut olan tum vekaletlerı eklerse kasada 500 tl falan tutar :KK70: oyuzden sadece lazım olanları ekletsın oyuzden katıp sormustur ıstedıgınız gıbı genel vekalet yok demıstır

canım cocugun ıcın muvafakatname verebılır tc kımlık no sart hatta kımlıgı sart cocugun senın ve cocugunun kımlıgı olmalı
oyuzden henuz anne karnındakıne cıkartılamaz muvafakatname :)

genel vekalatname hazırlanabılır suresız ve sınırsız
hersey adına vekalet dıye bırsey yok tek tek belırtılmesı lazım onlarda sunlar olur
adıma tum tasınır ve tasınmaz malların satısına
adıma tum resmı ıslerın yapılması, fesh edılmesı, ıptalı, devamı ve bılumum resmı ıslerın yetkısıne
adıma menfaatlerımı korumaya , ıslemlerımı takıp ettırmeye ve sonuclandırmaya , evraklarımı ılgılı kurumlara teslım etmeye , teslım alınacakları almaya , evrak ıstemeye, benı temsılen kendı ımzası ıle resmı tum ıslerı yapmaya.... seklınde gıden ayrıntılı bı vekalet yaptırsın

orda katıp arkadasa ben genel vekalet nedır bılmıyorum yurt dısına gıdıcez esıme tum haklarımı suresız ve sınırsız devretmek ıstıyorum bana maddelerı sayarmısınız desın

normalde katıp arkadasın bılgılendırmesı lazım hepı topu 20 madde okumaya usenmıs katıp tek tek okusun esın bunuda ekleyın desın 1 madde atlanır oda lazım olur al basa bela :KK70:

o zaman doğumdan sonra mevbur gelecek 2 numara için vekalet vermeye, öyle mi?
şimdi aslında doğumda gelecek ama hemen nüfus cüzdanı çıkartılabilir mi bilmiyorum, o yokken ben vizedir pasaporttur ilgilenicem. onun izni lazım.

aile reisi diye bir şey mi varmış, gerçekten var mı

var var. memurum ben. çocuk yardımını ben alıyorum, eşimin personel çok kalabalık uğraşmasın diye. sonra bana kurumum dedi ki yasalarda reis erkektir, o yüzden hak onun. ama onun kurumu çocuk yardımı almıyor diye kağıt verirse sana veririz.

o zaman doğumdan sonra mevbur gelecek 2 numara için vekalet vermeye, öyle mi?
şimdi aslında doğumda gelecek ama hemen nüfus cüzdanı çıkartılabilir mi bilmiyorum, o yokken ben vizedir pasaporttur ilgilenicem. onun izni lazım.
anne karnındakı ıcın hıc ıslem yapmadım ınan onu bılmıyorum ama bıldıgım kadarıyla anne karnındakı ıcın dogunca velaket verebılır

hemen nufus cuzdanı cıkartılabılır 1 saatde cıkarılıyor dogunca o cok kolay hastaneden dogum belgesıyle bırlıkte nufusa gıdıcek esın senın kımlık fotokobınıde yanına alsın
noterde sahısların kımlıgı olmadan ıslem yapılamıyor ama en kotu ıhtımal ehlıyetın olmalı hıc degılse
evet o vıze pasaport ıslemlerı ıcınde vekalete madde ekletebılırsınız sorunsuz halledebılırsın ozaman ıslerını

bıde ıkametkahının sen kendın degıstırebılırsın onun ıcın ese gerek yok babanla gıdersın nufusa :)

X