Aile terapistinin önerisi...

:))
Yok bildiğiniz terapiye gittik bir kaç seanstan sonra diğer sorunların çözümü hakkında konuştuk ve en son olarak da eşimin benden ilgi beklediği için hırçınlaştığını ben biraz daha kadınsı olursam eşimin hırçınlığının geçeceğini söyledi bunları eşim yokken konuştuk ve ben hakikaten sap gibiyimdir sarılıp öpmem bile hele ki kafamda bir sorun varsa hiç yaklaşmam o da biraz politik olmam gerektiğini bu şekilde sorunları sadece uzatacağımı eşimin beni çok sevdiği için ona yakın olmamın sorun yaşamamıza engel olacağını söyledi
Düşündüğümde haklılık payı var baştan beri böyleydim ama sorunlarla beraber tamamen çektim kendimi ee sorunlara tensel uzaklık da eklenince çözemez olduk

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bu terapisti eşin mi ayarlamış:)

yok ben ayarladım kadındı ve önerilerini söyledi terapiyi bitirdik seansta

drlar sigara içme der kendi içer ya o hesap acaba bu terapist evde nasıldır. anlayışlı 4/4lük mükemmel eş mi eli maşalı cazgır bir tip mi:))

Malum eşimle bi takım sorunlarımız vardı terapist benim daha cilveli olmam halinde herşeyin düzeleceğini biraz taktik değiştirmemi söyledi... Sorun şu ki ben odun gibiyim işveli cilveli olmak kim ben kim? Napıcam ben yaa???

Ne ilginç. Aile terapistlerinin daha ciddi çalıştığını sanıyordum. Sen cilveli olunca tüm sorun çözülecek yani? Peki bu seanslar sonunda eşine verilen ödev ne oldu?
İlla bir şeyler kötü gidiyorsa faturası hep kadına mı çıkmalı?

Bende bu işlerin ısmarlama olmayacağı kanaatindeyim. Bu tip şeyleri insana karşı taraf hissettirir bu kadın içinde erkek içinde geçerli bence.

Eşiniz size kendinizi kadın gibi hissettirmiyorsa nasıl bu şekilde davranabilirsiniz ki?

drlar sigara içme der kendi içer ya o hesap acaba bu terapist evde nasıldır. anlayışlı 4/4lük mükemmel eş mi eli maşalı cazgır bir tip mi:))

Kendinden de örnekler veriyor benzer sıkıntılar yaşanmış ama eli maşalıya benziyor :)

Kendinden de örnekler veriyor benzer sıkıntılar yaşanmış ama eli maşalıya benziyor :)

yazık kocasına yaaaaa. bunla başedemez de. adam ne yapsa sonraki hamleyi kestirir ona göre davranır:)

bizim kurumun psikoloğu da arkadaşım. kim ona sorununu paylaşsa danışsa polyanna gibi yorumlarla rahatlatıyor ama onun da kendi içinde aşamadığı sorunları çooook fazla da mecburen rol yapıyor :KK43:

Ne ilginç. Aile terapistlerinin daha ciddi çalıştığını sanıyordum. Sen cilveli olunca tüm sorun çözülecek yani? Peki bu seanslar sonunda eşine verilen ödev ne oldu?
İlla bir şeyler kötü gidiyorsa faturası hep kadına mı çıkmalı?

Eşime de bana da sorun listesi yaptırdı ayrı ayrı testler yaptı otobiyografi yazdırdı
Eşime iş değiştirmesi ( şehirdışına gidiyor şuan) konusunda telkinde bulundu ama eşimin yazdıklarından beni çok sevdiğini odak noktasının vazgeçilmezinin ben olduğumu benden ilgi/sevgi/cinsellik görmesi halinde inatlaşmaktan vazgeçeceğini anladığını söyledi

Bende bu işlerin ısmarlama olmayacağı kanaatindeyim. Bu tip şeyleri insana karşı taraf hissettirir bu kadın içinde erkek içinde geçerli bence.

Eşiniz size kendinizi kadın gibi hissettirmiyorsa nasıl bu şekilde davranabilirsiniz ki?

Hissettiriyor ama ben duygusal şevkatli olsun derken eşim cinselliği önde tutuyor

Yok bildiğiniz terapiye gittik bir kaç seanstan sonra diğer sorunların çözümü hakkında konuştuk ve en son olarak da eşimin benden ilgi beklediği için hırçınlaştığını ben biraz daha kadınsı olursam eşimin hırçınlığının geçeceğini söyledi bunları eşim yokken konuştuk ve ben hakikaten sap gibiyimdir sarılıp öpmem bile hele ki kafamda bir sorun varsa hiç yaklaşmam o da biraz politik olmam gerektiğini bu şekilde sorunları sadece uzatacağımı eşimin beni çok sevdiği için ona yakın olmamın sorun yaşamamıza engel olacağını söyledi
Düşündüğümde haklılık payı var baştan beri böyleydim ama sorunlarla beraber tamamen çektim kendimi ee sorunlara tensel uzaklık da eklenince çözemez olduk

terapistiniz asıl sorunun kaynağına inmeden yüzeysel kendince çözmüş sorunları..peki önemli sorun şu ki,sizi eşinizdne uzaklaştıran,tenine bile tahammüle edemeyecekl duruma getiren sorun ne??
asıl çözülmesi gerekn şey budur bana göre. yoksa bir kadın severek evlendiği adamla neden cinsellik yaşamak istemesin ki?hırçınlığım diyorsunuz mutlaka eşinizle çözmeediğiniz bir sorun var ki hırçınısınız değil mi??

yazık kocasına yaaaaa. bunla başedemez de. adam ne yapsa sonraki hamleyi kestirir ona göre davranır:)

bizim kurumun psikoloğu da arkadaşım. kim ona sorununu paylaşsa danışsa polyanna gibi yorumlarla rahatlatıyor ama onun da kendi içinde aşamadığı sorunları çooook fazla da mecburen rol yapıyor :KK43:

Olayın özü şu ki kocan sana bu kadar bağlıyken kadınlığınla çözemeyeceğin sorun yok diyor
Kendi de öyle yapıyor gibi... :S

Eşinize olan ilginizi maksimumda tutun mu dedi yoksa cilve yapın mı dedi? Cilve taktiğini mahalledeki ayse teyze de veriyor, terapiste o kadar para dökmenin mantığı yok değil mi?

Eşinize olan ilginizi maksimumda tutun mu dedi yoksa cilve yapın mı dedi? Cilve taktiğini mahalledeki ayse teyze de veriyor, terapiste o kadar para dökmenin mantığı yok değil mi?

Atıyorum banyodan çıkınca onun yanında kurulan giyin mesela azıcık gerdan kır ilgini maksimumda tut geçmişi unut iş konusunda o konuşmadıkta konuşma bi kaç ay gibi

Atıyorum banyodan çıkınca onun yanında kurulan giyin mesela azıcık gerdan kır ilgini maksimumda tut geçmişi unut iş konusunda o konuşmadıkta konuşma bi kaç ay gibi

Şaka gibi ya :KK70: Bir dahaki gittiğinizde diplomasıyla ruuhsatını görmek isteyin

Sonuç itibariyle ben ne yapacağım şimdi...

Aile terapisti bilmemne terapisti diye ortalıkta gezenlerin büyük çoğunluğu kendine hayrı olmayan tipler. Amaçları çoğunlukla TİCARİ. Psikoloji mezunu olup oradan buradan parayla çeşitli adlar altında eğitimler alıp yapıyorlar bu işi, profesyonellikten çok uzak. Gerçekten çok sağlam eğitim almış tecrübeli olanları tenzih ediyorum. Danışman, dışardan gözle "tarafsız"değerlendirerek sizin doğru iletişim kurmanıza, birbirinizi anlamanıza yardımcı olarak çözüme katkıda bulunabilir sadece. Bunun dışında bir yardımı olamaz. Hele de cilve yap bilmemne vs bunlar mantık dışı abesle iştigal, zaten iyi anlaşan sorunu olmayan birbirini anlayan seven çiftler kendiliğinden birbirlerine karşı cilveli istekli olur. o zaman da aile terapistine niye gitsin...

Siz neden hircin davraniyorsunuz peki bu konuya hic degindimi?
Butun sucu sana yuklemis gibi.
Hic bir kadin durduk yere kocasiyla sorun cikarmaz, elbet cikaran vardir ama onlarda terapiye gitmez gibi

kilit nokta sizin de yazdıgınız şu kırmızılı yer.

evet eşiniz tarafından ilgi/sevgi/cinsellik gordugu zaman sorunlar çözülecek de, sizin tarafınızdan nasıl cozulecek ki?
anladıgım kadarıyla ikinizin de eksikleri/hataları ve birbirinizden beklentilerinize gore size eşinizin istedigi seyleri, eşinize de sizin sorun olarak gordugunuz seyleri soylemis. fakat pat diye şefkat gosteremezsiniz ki onda da bir takım degisimler olmalı.
zaten gosterememenizin nedeni aranızdaki sorunun asıl kaynagı degil mi?

sanki sorun iletisimsizlikmis gibi... cunku karsılıklı oturup konusmus olsaydınız terapistin dedigi seyleri coktan cıkarmıs olurdunuz da hatta bunları gerceklestiremediginiz icin belki ayrı ayrı bireysel terapiye baslardınız...

ayrıca kendine odun diyen bir kadının cilveyi bilmedigine pek inanmıyorum. öyle biri sizin gibi kendini suclamanın aksine itici geliyor diyip direkt reddederdi. dolayısıyla icinizde var da herhangi bir nedenden ötürü gostermek istemiyormususunuz gibi geliyor bana.

(uzaktan da teshis koyarım psikolog edasıyla:KK53: fakat kendimle benzerlikler kurdum sanırım biraz... :26:)

Son düzenleme:
X