Aile terapistinin önerisi...

Of bu cilvede neymis ya
icimden gelmiyor gelsede yapmayi bilmiyorum nasil yapilir diyede ogrenilmezki cunku ya vardir ya yoktur

Bu aile terapistlerine bir şeyler oldu arkadaş :KK53::KK53::KK53:
Nasıl bir tavsiyedir bu anlamadım
Cinsellikte bir eksiklik varsa ki bu insani bir durumdur, iki tarafın çabasıyla çözülür
Ailede ki her iş kadının cilvesine mi bağlı nedir
Tuhaf şeyler okuyorum bu ara forumda terapistlerle ilgili
Daha da kimseye demem aile terapistine gidin diye
Komşu Ayşe teyzenin önerisinden ne farkı var ki söylediğinin
Biz bunları kk da hep konuşuyoruz, özenli ol,kocanla ilgilen, geceleri hareketlendir diye, terapistlik bunun neresinde, kızdım yaa...

Son düzenleme:
Aile terapisti bilmemne terapisti diye ortalıkta gezenlerin büyük çoğunluğu kendine hayrı olmayan tipler. Amaçları çoğunlukla TİCARİ. Psikoloji mezunu olup oradan buradan parayla çeşitli adlar altında eğitimler alıp yapıyorlar bu işi, profesyonellikten çok uzak. Gerçekten çok sağlam eğitim almış tecrübeli olanları tenzih ediyorum. Danışman, dışardan gözle "tarafsız"değerlendirerek sizin doğru iletişim kurmanıza, birbirinizi anlamanıza yardımcı olarak çözüme katkıda bulunabilir sadece. Bunun dışında bir yardımı olamaz. Hele de cilve yap bilmemne vs bunlar mantık dışı abesle iştigal, zaten iyi anlaşan sorunu olmayan birbirini anlayan seven çiftler kendiliğinden birbirlerine karşı cilveli istekli olur. o zaman da aile terapistine niye gitsin...

Biz iyi olsak da ben öyle kadınsı olamıyorum güzelliğim boyum posum kötü değil giydiğim yakışır eşim de işte giyiyor benim için özel birşey yapmıyorsun diye kızar bunun için dışarıdaki giyimimi makyajımı engellemeye çalışır... Kısacası aslında o ateşli bi kadın istiyor bende de o yok şevkat ve duygusallık istiyorum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Siz neden hircin davraniyorsunuz peki bu konuya hic degindimi?
Butun sucu sana yuklemis gibi.
Hic bir kadin durduk yere kocasiyla sorun cikarmaz, elbet cikaran vardir ama onlarda terapiye gitmez gibi

Hırçın olan eşim sorunumuz eşim şehir dışında çalışıyor ben bunu istemiyorum bu konuyu konuştuk ama diğer sorun benim ş. Dışı yüzünden soğuk mesafeli duruşum

kilit nokta sizin de yazdıgınız şu kırmızılı yer.

evet eşiniz tarafından ilgi/sevgi/cinsellik gordugu zaman sorunlar çözülecek de, sizin tarafınızdan nasıl cozulecek ki?
anladıgım kadarıyla ikinizin de eksikleri/hataları ve birbirinizden beklentilerinize gore size eşinizin istedigi seyleri, eşinize de sizin sorun olarak gordugunuz seyleri soylemis. fakat pat diye şefkat gosteremezsiniz ki onda da bir takım degisimler olmalı.
zaten gosterememenizin nedeni aranızdaki sorunun asıl kaynagı degil mi?

sanki sorun iletisimsizlikmis gibi... cunku karsılıklı oturup konusmus olsaydınız terapistin dedigi seyleri coktan cıkarmıs olurdunuz da hatta bunları gerceklestiremediginiz icin belki ayrı ayrı bireysel terapiye baslardınız...

ayrıca kendine odun diyen bir kadının cilveyi bilmedigine pek inanmıyorum. öyle biri sizin gibi kendini suclamanın aksine itici geliyor diyip direkt reddederdi. dolayısıyla icinizde var da herhangi bir nedenden ötürü gostermek istemiyormususunuz gibi geliyor bana.

(uzaktan da teshis koyarım psikolog edasıyla:KK53: fakat kendimle benzerlikler kurdum sanırım biraz... :26:)

Benim şöyle bir sorunum var ki eşime cinsel bir yaklaşımda bulunamıyorum çok özür dileyerek söylüyorum kendimi pazarlıyorum gibi geliyor en mutlu günümüzde bile yaklaşıp öpemem bile
Önceden bu kadar kötü değildim 3 senedir sadece haftasonu görmek doğum iyice baltaladı

Ö

Son düzenleme:
Of bu cilvede neymis ya
icimden gelmiyor gelsede yapmayi bilmiyorum nasil yapilir diyede ogrenilmezki cunku ya vardir ya yoktur

Aynen ilaç falan bile düşündüm ama sağlığımı riske etmek istemiyorum önceden az da olsa vardı ama şimdi yok işte :KK43:

Bu aile terapistlerine bir şeyler oldu arkadaş :KK53::KK53::KK53:
Nasıl bir tavsiyedir bu anlamadım
Cinsellikte bir eksiklik varsa ki bu insani bir durumdur, iki tarafın çabasıyla çözülür
Ailede ki her iş kadının cilvesine mi bağlı nedir
Tuhaf şeyler okuyorum bu ara forumda terapistlerle ilgili
Daha da kimseye demem aile terapistine gidin diye
Komşu Ayşe teyzenin önerisinden ne farkı var ki söylediğinin
Biz bunları kk da hep konuşuyoruz, özenli ol,kocanla ilgilen, geceleri hareketlendir diye, terapistlik bunun neresinde, kızdım yaa...

Ben de gitmem birdaha zaten çok sinir oldumm tamamhaklı olduğu bişey varsa o da benim soğukluğum ama son görüşmeyi benle yaptı eşimle hiç yalnız konuşmadı ona da karına özel şeyler yap yada neyse işte gereken söylemedi bile

Ben de gitmem birdaha zaten çok sinir oldumm tamamhaklı olduğu bişey varsa o da benim soğukluğum ama son görüşmeyi benle yaptı eşimle hiç yalnız konuşmadı ona da karına özel şeyler yap yada neyse işte gereken söylemedi bile

Terapi kimin fikriydi peki? Bir çok erkek bu öneriyi kabul bile etmez.

Ben hala sorun nedir tam olarak anlayamadım. Tamam eşini koklamak öpmek sarılmak içinden gelmiyor, ama acaba neden? Sadece uzakta çalışması mı sorun, yoksa sizi kendinden soğutan başka yaptıkları da mı var.

Hadi cilveli olmanız eşinizi mutlu etti diyelim, sizin mutluluğunuz için eksik olan ne?
.

Terapi kimin fikriydi peki? Bir çok erkek bu öneriyi kabul bile etmez.

Ben hala sorun nedir tam olarak anlayamadım. Tamam eşini koklamak öpmek sarılmak içinden gelmiyor, ama acaba neden? Sadece uzakta çalışması mı sorun, yoksa sizi kendinden soğutan başka yaptıkları da mı var.

Hadi cilveli olmanız eşinizi mutlu etti diyelim, sizin mutluluğunuz için eksik olan ne?
.

Terapi benim fikrimdi başta resmen zorla götürdüm
Sorun eşim şehirdışında çalışıyor 4 senedir aynı Tabiki başka yaptıkları da oldu oluyor ama haftasonu gönlümü alsa Pazartesi gidiyor ben Çarşamba yine eskiye dönüyorum resmen kopuk yaşıyoruz
Çok sıkıldım eşim ben biraz kadınsı olsam bana daha yakın olur eminim çünkü ailede de bunu görmüş anne çok cilveli ama ben ne yapacağımı nasıl yapacağımı bilmiyorum

Benim şöyle bir sorunum var ki eşime cinsel bir yaklaşımda bulunamıyorum çok özür dileyerek söylüyorum kendimi pazarlıyorum gibi geliyor en mutlu günümüzde bile yaklaşıp öpemem bile
Önceden bu kadar kötü değildim 3 senedir sadece haftasonu görmek doğum iyice baltaladı

Ö

dogum oncesi ve sonrasında psikoloji nasıl degisir yasamadıgım icin bilmiyorum. fakat boyle hissetmenizin nedeni konuyla coook alakasız hatta sizin kisisel olarak gecmiste yasadıgınız baska birseyin etkisi bile olabilir.

cunku yorumlarınızdan bildigim kadarıyla olaylara net yaklasımı olan, cok dogru yonlendiren birisiniz. pazarlama vb. dusunceleri sacma bulacak biri oldugunuzu ama elinizde olmayan bir sekilde gerceklestigini dusunuyorum.

yaklas gecer, kendi zorla demekle cozulebilir belki ama madem destek almak istemissiniz bireysel olarak düzenli bir sekilde bir uzmana basvurmanız ve kendi bilincaltınızı duzenlemeniz bence daha cok ise yarar.

kırmızılı yer icin; eşinizden uzak kaldıgınız icin yabancılamıs da olabilirsiniz. fakat is degistirmesi tamamen cozum olacak mı bilemiyorum...

Son düzenleme:
Terapi benim fikrimdi başta resmen zorla götürdüm
Sorun eşim şehirdışında çalışıyor 4 senedir aynı Tabiki başka yaptıkları da oldu oluyor ama haftasonu gönlümü alsa Pazartesi gidiyor ben Çarşamba yine eskiye dönüyorum resmen kopuk yaşıyoruz
Çok sıkıldım eşim ben biraz kadınsı olsam bana daha yakın olur eminim çünkü ailede de bunu görmüş anne çok cilveli ama ben ne yapacağımı nasıl yapacağımı bilmiyorum

Eşinizin çalıştığı şehre taşınamaz mısınız? Bilmiyorum başka nasıl sorunlar var, ama sadece anlatığınız kadarına bakınca, sanki eşiniz sizin istediğinizi yapmıyor diye, siz onu bu şekilde cezalandırıyormuşsunuz gibi gözüküyor. Bilinçli olarak yapmasanız da bir şekilde karşılık gibi.

Arkadaşa katılıyorum. Kendini pazarlıyor gibi düşünmek çok sığ kalıyor, siz bunun için fazla akıllı duruyorsunuz.

İnşallah sorunlarınız çözülür.

dogum oncesi ve sonrasında psikoloji nasıl degisir yasamadıgım icin bilmiyorum. fakat boyle hissetmenizin nedeni konuyla coook alakasız hatta sizin kisisel olarak gecmiste yasadıgınız baska birseyin etkisi bile olabilir.

cunku yorumlarınızdan bildigim kadarıyla olaylara net yaklasımı olan, cok dogru yonlendiren birisiniz. pazarlama vb. dusunceleri sacma bulacak biri oldugunuzu ama elinizde olmayan bir sekilde gerceklestigini dusunuyorum.

yaklas gecer, kendi zorla demekle cozulebilir belki ama madem destek almak istemissiniz bireysel olarak düzenli bir sekilde bir uzmana basvurmanız ve kendi bilincaltınızı duzenlemeniz bence daha cok ise yarar.

kırmızılı yer icin; eşinizden uzak kaldıgınız icin yabancılamıs da olabilirsiniz. fakat is degistirmesi tamamen cozum olacak mı bilemiyorum...

:)) çok hoşuma gitti itiraf edeyim teşekkür ederim iltifatların için

Ama evet elimde olmadan oluyor eşim çok ısrarcı bir şekilde kendisi için özel birşeyler yapmamı istediğinden inada bindi sanırım tabii birde aile yapısı var ben annemle babamı elele bile görmedim o kadar söyleyeyim

Psikoloğa ilk gidişim değil istediğim gibi bir yardım alamadım ve artık pes ettim bundan önce bi sosyal hizmet uzmanı ile görüşmüştüm kurumumuzda analizinde mantığımın ağır bastığı için eşimde duygularıyla hareket ettiğinden çatıştığımızı benim mantığımla başedemeğinde hırçınlaştığını söylemişti
Burda bir işi olduğunda en azından düzenli bi hayatımız olacak ve büyük ölçüde toparlarız diye düşünüyorum

Benimki sadece bir doğum da değildi tüp bebek tedavisi ikiz bebekler bi anda yaşamımıza dahil olan aileler ve geçirdiğim ölümcül bir hastalık
Yani yaklaşık 2 sene eşim beni arzuladı ben kaçtım ve zaten yasaktı

Son düzenleme:
Eşinizin çalıştığı şehre taşınamaz mısınız? Bilmiyorum başka nasıl sorunlar var, ama sadece anlatığınız kadarına bakınca, sanki eşiniz sizin istediğinizi yapmıyor diye, siz onu bu şekilde cezalandırıyormuşsunuz gibi gözüküyor. Bilinçli olarak yapmasanız da bir şekilde karşılık gibi.

Arkadaşa katılıyorum. Kendini pazarlıyor gibi düşünmek çok sığ kalıyor, siz bunun için fazla akıllı duruyorsunuz.

İnşallah sorunlarınız çözülür.

Eşim sabit bi şehirde değil ki geziyor sürekli evet aslında ceza da var...
Belki sürekli birarada yaşasak bunu düşünmem ama sadece haftasonu olunca gelip benimle cinsellik yaşayıp gidiyor gibi geliyor

:)) çok hoşuma gitti itiraf edeyim teşekkür ederim iltifatların için

Ama evet elimde olmadan oluyor eşim çok ısrarcı bir şekilde kendisi için özel birşeyler yapmamı istediğinden inada bindi sanırım tabii birde aile yapısı var ben annemle babamı elele bile görmedim o kadar söyleyeyim

Psikoloğa ilk gidişim değil istediğim gibi bir yardım alamadım ve artık pes ettim bundan önce bi sosyal hizmet uzmanı ile görüşmüştüm kurumumuzda analizinde mantığımın ağır bastığı için eşimde duygularıyla hareket ettiğinden çatıştığımızı benim mantığımla başedemeğinde hırçınlaştığını söylemişti
Burda bir işi olduğunda en azından düzenli bi hayatımız olacak ve büyük ölçüde toparlarız diye düşünüyorum

Benimki sadece bir doğum da değildi tüp bebek tedavisi ikiz bebekler bi anda yaşamımıza dahil olan aileler ve geçirdiğim ölümcül bir hastalık
Yani yaklaşık 2 sene eşim beni arzuladı ben kaçtım ve zaten yasaktı

kusura bakmayın, ancak online oldum, alıntınızı da yeni gordum.
oncelikle cok gecmis olsun...
ve ikizleriniz de hayırlı olsun :nazar:

psikolog degilim fakat 2yıl yasaktı diyorsunuz, bu bile psikolojiyi cok etkileyen birsey olur herhalde.
bence zor olanı atlatmıssınız...
hem cogu anne 1taneye yetisemezken siz ikisine birden yetismeye calısıyorsunuz, bu bile cogu kadını zorlayan birsey.
bu yeni duruma biraz alıştıgınızda, duzene soktugunuzda ve eşinizle mesafeden dolayı gorusemeseniz de paylasımlarınızı arttırdıgınızda sizde de bazı degisimler olacagına inanıyorum :KK66:

surekli mantık ve duygusallamadan oturu hırcınlık demissiniz ya... birbirlerinin zıttı kavramlarmış gibi bunu sorun olarak gormeye gerek yok ki duygularınızı icdunyanızı paylasmanıza engel degil, biraz daha kaçmadan paylasmaya ve gardınızı indirmeye çalısın... o sizin en mahreminize kadar her seyi bilen kisi, cekinmenizi gerektirecek bir durum yok ki :KK66:
eşiniz icin özel seyler yapmak vs elbette guzel fakat bu talebi yerine getirmek icin ugrasmak ya da inat yapıp daha da uzaklasmanın aksine karsılıklı olarak birbirinize deger verdiginizi belli edecek sekilde davransanız, şefkati-paylaşımı ön plana alsanız o istenilen diger seyler de kendiliginden gelismeye baslar bence.

kusura bakmayın, ancak online oldum, alıntınızı da yeni gordum.
oncelikle cok gecmis olsun...
ve ikizleriniz de hayırlı olsun :nazar:

psikolog degilim fakat 2yıl yasaktı diyorsunuz, bu bile psikolojiyi cok etkileyen birsey olur herhalde.
bence zor olanı atlatmıssınız...
hem cogu anne 1taneye yetisemezken siz ikisine birden yetismeye calısıyorsunuz, bu bile cogu kadını zorlayan birsey.
bu yeni duruma biraz alıştıgınızda, duzene soktugunuzda ve eşinizle mesafeden dolayı gorusemeseniz de paylasımlarınızı arttırdıgınızda sizde de bazı degisimler olacagına inanıyorum :KK66:

surekli mantık ve duygusallamadan oturu hırcınlık demissiniz ya... birbirlerinin zıttı kavramlarmış gibi bunu sorun olarak gormeye gerek yok ki duygularınızı icdunyanızı paylasmanıza engel degil, biraz daha kaçmadan paylasmaya ve gardınızı indirmeye çalısın... o sizin en mahreminize kadar her seyi bilen kisi, cekinmenizi gerektirecek bir durum yok ki :KK66:
eşiniz icin özel seyler yapmak vs elbette guzel fakat bu talebi yerine getirmek icin ugrasmak ya da inat yapıp daha da uzaklasmanın aksine karsılıklı olarak birbirinize deger verdiginizi belli edecek sekilde davransanız, şefkati-paylaşımı ön plana alsanız o istenilen diger seyler de kendiliginden gelismeye baslar bence.

Öncelikle çok teşekkür ederim gerçekten anlamaya çalışıp ilgilendiğiniz için aslında benimde isteğim ilk önce şevkat yaralarımızı sarabildiğimizde gerisi düzelir diyorum ama bişekilde ortak paydada buluşamadık biraz daha zamana bıraktım şimdilik iş değişikliği gibi bir süreç var eşimi ve bizi bekleyen sonrası güzel olur inşallah hakkımızda hayırlısı

Son düzenleme:
Öncelikle çok teşekkür ederim gerçekten anlamaya çalışıp ilgilendiğiniz için aslında benimde isteğim ilk önce şevkat yaralarımızı sarabildiğimizde gerisi düzelir diyorum ama bişekilde ortak paydada buluşamadık biraz daha zamana bıraktım şimdilik iş değişikliği gibi bir süreç var eşimi ve bizi bekleyen sonrası güzel olur inşallah hakkımızda hayırlısı

rica ederim :KK42:
belki "hep mantık" diye eleştirildigim icin kendimden birseyler gormusumdur...
zamana bırakmak bazen gercekten iyi geliyor.
dilerim iş vs diger seylerle guzel haberlerinizi alırız :KK66:

rica ederim :KK42:
belki "hep mantık" diye eleştirildigim icin kendimden birseyler gormusumdur...
zamana bırakmak bazen gercekten iyi geliyor.
dilerim iş vs diger seylerle guzel haberlerinizi alırız :KK66:

:) kendimi gördüm sanki :)) inşallahh

X