Aile terapistinin önerisi...

drtl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2013
838
195
Malum eşimle bi takım sorunlarımız vardı terapist benim daha cilveli olmam halinde herşeyin düzeleceğini biraz taktik değiştirmemi söyledi... Sorun şu ki ben odun gibiyim işveli cilveli olmak kim ben kim? Napıcam ben yaa???

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Böyle yaptığın belki bi takım sorunları aşmış olabilirsin ama insan içinden gelmeyen bişeyide yapamazki. Her insanın bi kişiliği vardır seninkide böyle demekki olmadığın gibi nasıl davranacaksın bilemedim valla. Bu durum bi tarafı mutlu ederken bi tarafı da mutsuz etmezmi ki ? :44:

Böyle yaptığın belki bi takım sorunları aşmış olabilirsin ama insan içinden gelmeyen bişeyide yapamazki. Her insanın bi kişiliği vardır seninkide böyle demekki olmadığın gibi nasıl davranacaksın bilemedim valla. Bu durum bi tarafı mutlu ederken bi tarafı da mutsuz etmezmi ki ? :44:

En yakın arkadaşım da psikolog da ben öyle bir kadın olursam eşimin tamamen değişeceğini iddia ediyor hatta arkadaşım bütün sorunların sebebinin aslında bu olduğundan çok emin ben de kuvvetli bir ihtimal olduğunu düşünüyorum ama yapım bu :KK43:(( yapamıyorum kendimi kötü hissediyorum...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yapıda yoksa böyle gelmiş böyle gider.Emanet durur.

O aile terapistini ve psikolog arkadasinizi tebrik ediyorum (!)

Sorununuz nedir bunu bilemem elbette ama lütfen sadece kendinizde aramayin suçu. Bir iliski, terapi boyutuna geldiyse iki taraf da bu "suçu" ustlenmelidir. Iyi olmadigi surece de bi aile terapistine gitmemenizi oneririm cok yalnis yönlendirmeleri olabiliyor, bunu hem kendimde hem de yakinlarimda gördüm. Cok iyi olanlarda da ya yer bulunmuyor ya da cok pahalli oluyor gerci:KK43:

Cilveli olmak gerek diye bir sey uretip her ilişkiye cuk diye oturtamazsiniz ki...esinizin de sizin de cilveliden kastiniz ne mesela...bunun ölçülebilirligi nedir...

Bu en basit sekliyle insanin içinden gelir. Bakalim da karşı taraf sizde bu hissi uyandirabiliyor mu...

Bu cinsiyetci terapistlere, bu okumus egitimli ama hala kafasinda kadina bictigi rollerle bi babanneden farksiz terapistlerle ben de takıldım çok...o yüzden uzmeyin kendinizi her kadının icinde her cevher var, cikaramayan da dusunsun biraz canim:)

Valla ben fena cilveliyim de noluyor.. Bi tıkırtı bi sıkırtı yok :KK9:
Olay biraz da hazır hissetmekle ilgili.. Enerji depola bırak kendini.. Rahat ol.
UU bi tuhaf oldum.. :KK9:

Bu terapistin cinsiyeti nedir, merak ettim.

Yani sekerim sen cilve yapinca butun problemleriniz duzelecek miymis? Yani adamin damarlarindaki kan beyni yerine uckuruna gidince problemleri artik dusunmez, tabi ki bu bir sureligine cozum olur.

Sorun neyse cozum ona yonelik olmali, terapist bence zirvalamis, siz terapist degistirin ya da oturup guzel guzel konusup kendiniz cozun.

Son düzenleme:
Aile terapistiniz ve psikolog arkadaşınız sexist radarımıza takıldı. fiu fiu fiu.

böyle bir şeyi de hiç duymadım ya. Sizin bir karakteriniz bir duruşunuz var. Eşiniz sizi böyle sevdi mi sevdi. Evlenmeden önce cilveliydiniz de sonradan mı değiştiniz. Hayır. O zaman kimse sizin değişmenizi bekleyemez. Şöyle yapalım. Eşinizin cinsel isteklerini azaltalım o zaman. MAdem bir taraf diğerine uyum sağlayacak bu eşiniz olsun.

Zeki terapist. Sorununuzu çözdüm cinim. Sen çok cilvesizsin. Kolaymış bu meslek ya. Sibel Üresin mi aile terapistiniz diyecektim bir an. Sen yeterince cilveli olamıyorsan cilveli bir arkadaşını eşine öner. Bunu da der yakında.

Kadına biçilmiş rolleri kafasına yerleştirmiş bir insan karşısındakine ne kadar faydalı olabilir?

Son düzenleme:
Zorla olmaz ki bu işler. İçinizden gelmesi lazım. Hem nasıl bir terapist böyle birşey önerir biraz tuhaf geldi açıkçası.

Nasıl bir sorun ki bu cilve yapınca sihirli değnek değmişcesine herşey hallolacak?

Vallahi konuyla alakasiz olacak ama dansmarue yorumlarina hastayim........sinirlerim bozuktu ama Sibel Uresin i gorunce koptum burda :nazar:

Haha caanim sen niye bozuyorsun sinirlerini. Baksana sana hic aile terapisti cilve yap dedi mi? Bana dese 40 gun oturur dusunurdum niye dedi niye dedi de. Koskoca terapist hakli da bulurdum. Uzulurdum cilveli olamiyorum diye. Bence boyle terapistlere denk gelmedigimiz icin sansliyiz :KK51: konu sahibi arkadasim da bir an once kurtulsa faydasina olacaktir..

Sibel uresinin hastasiyim ben. Kadinin fantezi dunyasi cok genis. Nerdeyse aramiza arkadsimizi alalim diyecek. :KK1:

arkadaşınız size "ayyy sen de azcık cilve yap, bak o zaman her istedigini yaptırırsın" gibi kadın kadına bir sohbetin parcası olarak mı oneride bulundu yoksa psikolog-uzman olarak mı?
afedersiniz ama madem bu kadar cok biliyormus, cilveyi nasıl yapacagınızı da anlatsaydı bari.

haydar dümenin, gelen kadın hastalarına kırmızı ruj sürüp hadi yallah demesine dönmüş.

sizi boyle tanıyıp seven evlenen adamın dusuncelerini ve kendinizi karakter olarak degistirmeye calısmak yerine karsılıklı anlasmazlıklarınızın nedenini bulup onları cozmeye calısın... kedidir o kedi demek kadar bastan savma bir yanıt olmus size getirilen oneri. kusura bakmayın.

arkadaşınız size "ayyy sen de azcık cilve yap, bak o zaman her istedigini yaptırırsın" gibi kadın kadına bir sohbetin parcası olarak mı oneride bulundu yoksa psikolog-uzman olarak mı?
afedersiniz ama madem bu kadar cok biliyormus, cilveyi nasıl yapacagınızı da anlatsaydı bari.

haydar dümenin, gelen kadın hastalarına kırmızı ruj sürüp hadi yallah demesine dönmüş.

sizi boyle tanıyıp seven evlenen adamın dusuncelerini ve kendinizi karakter olarak degistirmeye calısmak yerine karsılıklı anlasmazlıklarınızın nedenini bulup onları cozmeye calısın... kedidir o kedi demek kadar bastan savma bir yanıt olmus size getirilen oneri. kusura bakmayın.

Allahla bağlantın kopmuş diyen psikiyatrist olduğunu duyduktan sonra benim de psikiyatriyle bağım koptu :KK53:
Böyleleri de var işte uzmanlar :KK53:

Ha bir de sevgilisiyle sevişen kıza neeey ne yaptın sen evlenmeden diyen psikolog vardı onu unutmuşum :KK9:

Son düzenleme:
Allahla bağlantın kopmuş diyen psikiyatrist olduğunu duyduktan sonra benim de psikiyatriyle bağım koptu :KK53:
Böyleleri de var işte uzmanlar :KK53:

Ha bir de sevgilisiyle sevişen kıza neeey ne yaptın sen evlenmeden diyen psikolog vardı onu unutmuşum :KK9:

bence sırf bu yuzden her psikolog-psikiyatristin bir makalesi yazısı olmalı ki kendi dusuncelerimize gore birini tercih edebilelim.
zaten psikolojisi bozuk ve ilişkisinde sorun yasayan biri, güvendigi cozum aradıgı birinden agır seyler isittiginde hepten dengesini şaşırır sanırım.

bu arada uzmanların bu tip yorum yapmalarını da onaylamıyorum. profosyonellikte nasıl olur bilmiyorum ama ne yaptın vb yargıları olsa dahi soylememeli, telkin yolunu secmeliler bence.

bence sırf bu yuzden her psikolog-psikiyatristin bir makalesi yazısı olmalı ki kendi dusuncelerimize gore birini tercih edebilelim.
zaten psikolojisi bozuk ve ilişkisinde sorun yasayan biri, güvendigi cozum aradıgı birinden agır seyler isittiginde hepten dengesini şaşırır sanırım.

bu arada uzmanların bu tip yorum yapmalarını da onaylamıyorum. profosyonellikte nasıl olur bilmiyorum ama ne yaptın vb yargıları olsa dahi soylememeli, telkin yolunu secmeliler bence.

benim sendeki resumem pek parlak değil bence bu konuda :KK37:
dur hemen bir makale yolluyorum sana şu an yazıyorum :KK37:

haddinden fazlasını yapmak oluyor bu çünkü. adı üstünde danışman, psikolog. amacı şöyle yap böyle yap olursa kendi gibi düşünen tek tip insanlar birliği oluşturmuş olur ki bu psikolojinin temelindeki her insan farklıdır görüşüne aykırı yav :KK14:

benim sendeki resumem pek parlak değil bence bu konuda :KK37:
dur hemen bir makale yolluyorum sana şu an yazıyorum :KK37:

haddinden fazlasını yapmak oluyor bu çünkü. adı üstünde danışman, psikolog. amacı şöyle yap böyle yap olursa kendi gibi düşünen tek tip insanlar birliği oluşturmuş olur ki bu psikolojinin temelindeki her insan farklıdır görüşüne aykırı yav :KK14:

bu altını cizdigim bölümü her uzman ve ona basvuran herkes okumalı bence. :KK9:

alıntı yaparken kırmızı mı yapsam, italic mi bold mu şaşırdım :KK53:
ayrıca bendeki resumen (nasıl cevirecegimi bilemedim, özgecmis cuk oturuyor galiba :KK53:) gayet yerinde, şu üstteki cumlen bile yeter :KK34:

Sınava girdiğim yıl, zamanı verimli kullanma, stres yönetimi vs. vs. vermeyi vaadeden bir kurumda kişisel danışmanlık seanslarına giderdim bende. Ordaki danışmanım ilk seansta çok alakasız bir şekilde sıfır araba/bakire kadın ikinci el araba/sevişgen kadın örneklemesiyle ufkumu genişletmişti. O gün bugündür kişisel gelişim, terapi, danışmanlık gibi kavramlara şüpheyle yaklaşırım.

Bu terapist bir ''aile'' terapisti değil zannımca.
Zira bir ''aile'' terapisti eğer bir ailede çatışma varsa, bunun iki kişiden kaynaklandığını bilir.
Eğer kökten bir sorun varsa ve evlilik gerçekten sallantıdaysa kadın ''cilve işve'' de yapsa bu evlilik kurtulmaz, bunu da bilir.
Bu terapist ya Sibel Üresin arkadaşların dediği gibi ..
Ya da siz bu konuyu bir 5 çayı sohbetinizde konuştunuz. Bir uzmanın diyebileceği şeyler değil bunlar maalesef.
Üzgünüm ..

X