Aile yüzünden boşanıyoruz

Merhabalar ben 25 yaşındayım 6 aylık evliyim görücü usulü evlendim başka şehire gelin gittim nişanlılık süreci boyunca eşimin ailesinden hiç birşey görmedim ne harçlık ne bir eşya ne bir takı nede ailemle yakınlıklarını ben eşimi istediğim için herşeye sustum eşim bana karşı iyiydi her dediğimi yapardı sonra iş evliliğe geldi ailesi hep bir pintilik yaptı karışmaya başladı bir çeyiz yada bir gecelik bir kazak dahi almadı düğünüm oldu düğün gecemde takıları alıp gelin gittiğim evde tartışma yaptılar takılanları aldılar gece saat 2 den sonra evlerine gittiler ve bu arada bana takı takmadılar için sonra sürekli kaynanam hergün kendisine gitmemiz gerektiğini söyledi çok konuştum yeni evliyim evimde yemek yemek istiyorum falan filan dedim anlamdı ne sorumluluğun var gelsen ölürmüsün dedi sonra oğlum senin yüzünden mutsuz altınını sat kocanı gönderme işe senin yüzünden gidiyor dedi uzakta çalışıyordu görümcem hakkımda konuştu ağır küfür etti ama yüzüme gülmeye devam etti engelledim eşim benle konuşmadı kavga etti yurt dışına gitti eşim bende aileme geldim geldiğim gün kayınbabam git gelme suratsız zaten dedi eşimin önünde ve eşim yine sustu neyse geldim aileme her hafta arar bağırır kapatırdı her aradığında eşim benle kavga ederdi bu böyle sürdü tekrarlandı kaynanam karışmazsa eşimle kavga etmiyor kaynanam aradığında 1 hafta konuşmaz kavga eder benle en son yine böyle oldu eşime dedim bu konuyu konuşmayalım benle kavga etti ağlattı ve uyudu bir kaç gün konuşturmadı ve sonra aradı kararımı verdim boşanalım dedi yada gidip ailemle kalacaksın dedi kaynanam istiyorki ailem gelmesin kalmasın sadece kendileri olsun sözlerinden ne eşim ne ben çıkmayalım ve eşimden para isteyip duruyorlar bende kalmam dedikçe üstüme geldiler evimin anahtarını aldılar evimde değil onlarda kalmak zorundaymışım istemiyorum bende bunun için boşanmaya karar verdim eşim hep ezdiriyor ailesini hiç susturmuyor bunca olaya rağmen binsin otobüse gelsin diyor ailemi arayan beni arayan kimse yok eşimde dahil birşey olmamış gibi binip onlara gitmemi bekliyorlar bu yüzden boşanmaya karar verdim. Normalde eşim iyi ama aile konusunda gözü beni görmez ezdirir savunmaz ve daha bir çok şey var eşim yanına alacaktı anlaşmıştık ama kaynanam yüzünden iş boşanmaya geldi
Normalde eşim iyi ama... Cumlelerinizden sıkıldık

Bir insan her koşulda aynı kalabiliyorsa iyidir
Herkesin doldurusuna gelsin bunlar kan gövdeyi götürsün dayaklarini yiyelim.sonra ama aslında iyi biri ya diyelim.

Pardon da hangi arkadaşınızla kustukten sonra aslında iyi biri diye bagriniza bastiniz yada hangi komsunuzla hangi esnafla hangi kuaforle zitlastiktan sonra aslında iyi biri deyip elimize pasta börek alıp gidiyoruz ?

Şöyle bi bakin kendinizi kandırdığınızi göreceksiniz

Boşanın gitsin bu nedir?
Amaçları hırsızlık zaten, bir yandan altınları eşine harca işe gitmesin derken öte yandan oğlundan devamlı para istiyor. Paranın son durağı belli, kendi cebi. 🤦‍♀️
Eşi ailesinin tüm maaşına el koymak istediğini anlamıyorsa siz boşanma kağıdıyla anlatırsınız.

Aslında eşinde ailesi de görücüye geldiklerinde illa kendinilerini belli etmişlerdir.
Nişanda etmişlerdir.
düğünde zaten etmişler.
Habire yüzlerini göstermişler aslında sen veya senin ailen bile bile lades demişsiniz.
...ki bi de kaçma değil sonuçta alevli bi aşk değil görücü usulu bir tanışma evlilik hiç mi bir kimsen karşı gelmedi ya da sen niye olmaz demedin diyemedin ki senin hayatın mahvoldu niye olsun.
Suçlu aranmaz zaten ama devam ederse sen yıpranacaksın ama bu tavizin nedeni en başta tabi kieşin gerisi çorap söküğü gibi zaten çıkar. Ama en büyük sorumluluk alan da sensin.
Dediğim gibi bile bile lades etmişsin,şimdi sonu hüsran olmuş.

Çocuk olmadan kaç kurtar kendini o manyak oğlu manyaklardan. Bu kaynana koca döngüsü hiç bitmeyecek. Çocuktan önce gözüm kapalıymış, muhteşem evliliğimi çocukla taçlandırdım yetmiyormuş gibi.. gözüm açıldı bırakıp gidemiyorum hasta bir çocuk annesiyim.

Şans kapına kadar gelmiş kurtul

Aslında varda insanlar görmemezlikten ve duymamazlıktan geliyor. Düzelir diye pek durmuyorlar üstünde oysaki herşey ortada. Zaten konu sahibi demiş. Ne bir ziyaret ne bir hediye felan. Hayırlısı olsun inşallah
Evet bir sorun görünce düzelir diye beklememek lazım demek ki.

Öncelikle unutmadan ilk cumleleriizden birine yorum yapayım dedim

Ne alaka kayinailesinin size harçlık vermesi ?
Kendimi aşağılanmış hissederim ne münasebet harçlık verecek çocuk muyuz yetersiz miyiz biz ?

Nişanlıyken eşimin ailesi bana harçlık verecek çok net o nişanı atardım. Hakaret kabul ederdim. Ne münasebet bana harçlık vercekler.
Bende yukarı da bbenzer şeyler yazdım.
Yani bana evliyken de veremez .
Eşim askere gitti
Gerçi bedelliydi bir ay da gitti geldi
Yine o süreçte de almadım... Oturdum maaş kartından yedim o ay askerdeyken maaş yatmamış olmasına ragmen.

Ciddi gurur meselesi yapıyorum ben bu harçlık meselesini.

Bende yukarı da bbenzer şeyler yazdım.
Yani bana evliyken de veremez .
Eşim askere gitti
Gerçi bedelliydi bir ay da gitti geldi
Yine o süreçte de almadım... Oturdum maaş kartından yedim o ay askerdeyken maaş yatmamış olmasına ragmen.

Ciddi gurur meselesi yapıyorum ben bu harçlık meselesini.

Ne evliyken ne nişanlıyken veremez. Koni sahibi nişanlıyken harçlık vermediler dediği için nişanı vurguladım. Yoks sizinle hemfikirim. Çok degisik beklentiler, degisik hayatlar var.

Merhabalar ben 25 yaşındayım 6 aylık evliyim görücü usulü evlendim başka şehire gelin gittim nişanlılık süreci boyunca eşimin ailesinden hiç birşey görmedim ne bir eşya ne bir takı nede ailemle yakınlıklarını ben eşimi istediğim için herşeye sustum eşim bana karşı iyiydi her dediğimi yapardı sonra iş evliliğe geldi ailesi hep bir pintilik yaptı karışmaya başladı bir çeyiz yada bir gecelik bir kazak dahi almadı düğünüm oldu düğün gecemde takıları alıp gelin gittiğim evde tartışma yaptılar takılanları aldılar gece saat 2 den sonra evlerine gittiler ve bu arada bana takı takmadılar için sonra sürekli kaynanam hergün kendisine gitmemiz gerektiğini söyledi çok konuştum yeni evliyim evimde yemek yemek istiyorum falan filan dedim anlamdı ne sorumluluğun var gelsen ölürmüsün dedi sonra oğlum senin yüzünden mutsuz altınını sat kocanı gönderme işe senin yüzünden gidiyor dedi uzakta çalışıyordu görümcem hakkımda konuştu ağır küfür etti ama yüzüme gülmeye devam etti engelledim eşim benle konuşmadı kavga etti yurt dışına gitti eşim bende aileme geldim geldiğim gün kayınbabam git gelme suratsız zaten dedi eşimin önünde ve eşim yine sustu neyse geldim aileme her hafta arar bağırır kapatırdı her aradığında eşim benle kavga ederdi bu böyle sürdü tekrarlandı kaynanam karışmazsa eşimle kavga etmiyor kaynanam aradığında 1 hafta konuşmaz kavga eder benle en son yine böyle oldu eşime dedim bu konuyu konuşmayalım benle kavga etti ağlattı ve uyudu bir kaç gün konuşturmadı ve sonra aradı kararımı verdim boşanalım dedi yada gidip ailemle kalacaksın dedi kaynanam istiyorki ailem gelmesin kalmasın sadece kendileri olsun sözlerinden ne eşim ne ben çıkmayalım ve eşimden para isteyip duruyorlar bende kalmam dedikçe üstüme geldiler evimin anahtarını aldılar evimde değil onlarda kalmak zorundaymışım istemiyorum bende bunun için boşanmaya karar verdim eşim hep ezdiriyor ailesini hiç susturmuyor bunca olaya rağmen binsin otobüse gelsin diyor ailemi arayan beni arayan kimse yok eşimde dahil birşey olmamış gibi binip onlara gitmemi bekliyorlar bu yüzden boşanmaya karar verdim. Normalde eşim iyi ama aile konusunda gözü beni görmez ezdirir savunmaz ve daha bir çok şey var eşim yanına alacaktı anlaşmıştık ama kaynanam yüzünden iş boşanmaya geldi
Nefes almak için nokta virgül koysaydın bacım🥺🙄

Merhabalar ben 25 yaşındayım 6 aylık evliyim görücü usulü evlendim başka şehire gelin gittim nişanlılık süreci boyunca eşimin ailesinden hiç birşey görmedim ne bir eşya ne bir takı nede ailemle yakınlıklarını ben eşimi istediğim için herşeye sustum eşim bana karşı iyiydi her dediğimi yapardı sonra iş evliliğe geldi ailesi hep bir pintilik yaptı karışmaya başladı bir çeyiz yada bir gecelik bir kazak dahi almadı düğünüm oldu düğün gecemde takıları alıp gelin gittiğim evde tartışma yaptılar takılanları aldılar gece saat 2 den sonra evlerine gittiler ve bu arada bana takı takmadılar için sonra sürekli kaynanam hergün kendisine gitmemiz gerektiğini söyledi çok konuştum yeni evliyim evimde yemek yemek istiyorum falan filan dedim anlamdı ne sorumluluğun var gelsen ölürmüsün dedi sonra oğlum senin yüzünden mutsuz altınını sat kocanı gönderme işe senin yüzünden gidiyor dedi uzakta çalışıyordu görümcem hakkımda konuştu ağır küfür etti ama yüzüme gülmeye devam etti engelledim eşim benle konuşmadı kavga etti yurt dışına gitti eşim bende aileme geldim geldiğim gün kayınbabam git gelme suratsız zaten dedi eşimin önünde ve eşim yine sustu neyse geldim aileme her hafta arar bağırır kapatırdı her aradığında eşim benle kavga ederdi bu böyle sürdü tekrarlandı kaynanam karışmazsa eşimle kavga etmiyor kaynanam aradığında 1 hafta konuşmaz kavga eder benle en son yine böyle oldu eşime dedim bu konuyu konuşmayalım benle kavga etti ağlattı ve uyudu bir kaç gün konuşturmadı ve sonra aradı kararımı verdim boşanalım dedi yada gidip ailemle kalacaksın dedi kaynanam istiyorki ailem gelmesin kalmasın sadece kendileri olsun sözlerinden ne eşim ne ben çıkmayalım ve eşimden para isteyip duruyorlar bende kalmam dedikçe üstüme geldiler evimin anahtarını aldılar evimde değil onlarda kalmak zorundaymışım istemiyorum bende bunun için boşanmaya karar verdim eşim hep ezdiriyor ailesini hiç susturmuyor bunca olaya rağmen binsin otobüse gelsin diyor ailemi arayan beni arayan kimse yok eşimde dahil birşey olmamış gibi binip onlara gitmemi bekliyorlar bu yüzden boşanmaya karar verdim. Normalde eşim iyi ama aile konusunda gözü beni görmez ezdirir savunmaz ve daha bir çok şey var eşim yanına alacaktı anlaşmıştık ama kaynanam yüzünden iş boşanmaya geldi
Eşin sana eş olabilmesi için önce adam olması gerekir seninle aile birliğini kuramayıp çocuk olunca nasıl birlik oluşturabilir ki boşanman en doğrusu hakkında hayırlısı olsun

Bu erkek analari napiyolar da bu ogullarin hepsi hala emzikli geziyo anlayamiyorum ben, ayri bi hane, ayri bi ev kurmasina izin vermeyecekseniz, niye evlendiriyosunuz, elin kizini niye yakiyosunuz? Bi kopun, bi kendinize ait amac, ayri bi hayat edinin kardişim

Aynı yoldan farklı imtihanlarla geçmiş biri olarak söylüyorum,boşan demek çok kolay,bı erkek ailesinin adıyla hareket ediyorsa ondan bı halt olmaz,ortada çocuk yokken kaç kurtar kendini,ben hata yaptım değişmesini bekledim üzerine birde çocuk eklendi,eşinin ailesinden ayrı düşmesi için güzel bi kazık yemesi lazım ki seni evini benimsesin,kimsede evliliğinden vazgecebilecek derecede bağımlı oğluna gerçek yüzünü göstermez,normal bı evliligin oturması bile seneler alırken ailenin karıştığı bı evlilik seneler gecsede oturmuyor,hatanın neresinden dönersen kârdır
Benimki binlerce sağlam kazığa rağmen onlara asla laf söyletmiyor hatta attıkları kazıkları unutmaya çalışıyormuş düşündüğünde canı çok yandığı İçin tam çıldırmalık cevap

X