aileler her zaman haklımıdır?

niloya11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
79
23
Merhabalar;
Öncelikler tecrübeli ve evli insanlardan fikir almak istiyorum. Nisan Ayında nişanımız olacaktı. Fakat ailem nişanlanacağım kişinin ailesini araştırıyor ve çingene olduklarını öğreniyor ve nişan iptal oldu ayrıldık. Ayrıca babasının daha önce iş yaptığı insanlar iş ahlakı yönünden adam hakkında çok olumsuz şeyler söylüyorlar. Annem zaten bir türlü içi almamıştı ve hep huzursuzdu .Güvenilir kaynak hatta adam namazında niyazında yani dediğim gibi düşmanı olabilecek biri değil babamın omzundan tutup amaaann nolur kızımın başını yakma diyor. Bu adam aileyi uzun yıllardır tanıyan biri. Annesinin inanılmaz çirkef olduğunu söylüyor ve kızını kurtar diyor resmen. Onlara kız mı vermek aman amann diyor. Annesini ve bi kaç akrabasınıda tanıyor ve verilmiş sadakanız varmış diyor. Anlayacağınız ben çok safım heralde.. Bu arada farklı şehirlerdeniz aynı memleketten değiliz. 1 yıllık ilişkimiz işte gönüldende silinmiyor çok sevmiştik birbirimizi... İnsan çok fena oluyor gerçekten hergün ağlıyorum... Birde farklı insanların bakış açısnı duymak istiyorum.

Merhabalar;
Öncelikler tecrübeli ve evli insanlardan fikir almak istiyorum. Nisan Ayında nişanımız olacaktı. Fakat ailem nişanlanacağım kişinin ailesini araştırıyor ve çingene olduklarını öğreniyor ve nişan iptal oldu ayrıldık. Ayrıca babasının daha önce iş yaptığı insanlar iş ahlakı yönünden adam hakkında çok olumsuz şeyler söylüyorlar. Annem zaten bir türlü içi almamıştı ve hep huzursuzdu .Güvenilir kaynak hatta adam namazında niyazında yani dediğim gibi düşmanı olabilecek biri değil babamın omzundan tutup amaaann nolur kızımın başını yakma diyor. Bu adam aileyi uzun yıllardır tanıyan biri. Annesinin inanılmaz çirkef olduğunu söylüyor ve kızını kurtar diyor resmen. Onlara kız mı vermek aman amann diyor. Annesini ve bi kaç akrabasınıda tanıyor ve verilmiş sadakanız varmış diyor. Anlayacağınız ben çok safım heralde.. Bu arada farklı şehirlerdeniz aynı memleketten değiliz. 1 yıllık ilişkimiz işte gönüldende silinmiyor çok sevmiştik birbirimizi... İnsan çok fena oluyor gerçekten hergün ağlıyorum... Birde farklı insanların bakış açısnı duymak istiyorum.

Hayırlısı olmuş, işin içine aileler girince işler farklı oluyor.

Aileler de bir yere kadar diyeceğim ama aşktan sevgiden şu an böyle düşünüyorum herhalde. Sevdiğime kıyamıyorum aslında. Çok zor bi durum evlenme hayallerimiz vardı. Bu arada ailem eğitim yönünden de onay vermiyordu. O lise mezunu ben yüksek lisans mezunuyum diye

Sevgilim kaçalımm diyor aileler barışacak diyor ama o herşeyden habersiz. Bilmiyor neler olduğıunu. Bende asla diyemem açıklayamam ona çünkü babam kızacak ve bize bela olmasından korkuyor. Yardımlarına ihtiyacım var tecrübeli evli insanlardan lütfen yardım edin

ailenin istemediği hiçbir şeyden hayır gelmiyor.
insan yapma denildiğinde yapsa bile sonradan ayağına dolanıyor.
onlar tecrübeli olduğu için bizim göremediklerimizi görüyorlar iyiliğimizi düşünüyorlar.
aileni dinle her zaman.
sana kaçalım diyen biriyle, savaşmadan kolaya kaçmak isteyen biriyle zaten uzun yola çıkılmaz.
ha çok düzgün biriyse zaten babanın karşısına çıkar 'ailem ne olursa olsun ben düzgün biriyim kendime kefilim' der.
4 yıllık evliyim, benden bu kadar canım. :KK28:

ailenin istemediği hiçbir şeyden hayır gelmiyor.
insan yapma denildiğinde yapsa bile sonradan ayağına dolanıyor.
onlar tecrübeli olduğu için bizim göremediklerimizi görüyorlar iyiliğimizi düşünüyorlar.
aileni dinle her zaman.
sana kaçalım diyen biriyle, savaşmadan kolaya kaçmak isteyen biriyle zaten uzun yola çıkılmaz.
ha çok düzgün biriyse zaten babanın karşısına çıkar 'ailem ne olursa olsun ben düzgün biriyim kendime kefilim' der.
4 yıllık evliyim, benden bu kadar canım. :KK28:

Anladım . :KK43: aslında mücadelesi şöyle oldu. Sadece aileler bir araya geldi. Onun dışında bir tık yok. Biz de oradan taşındık memleketimize döndük hemen . Taşındığımız için sen beni bıraktın falan filan dedi. İstese gelebilirdi dediğiniz gibi birşeylere göğüs gerebilirdi. Ben hep yerim yurdum belli o erkek gurur yapmaz sevdiğinin arkasında durur sandım gerekirse babamın karşısına çıkar sandım ama sevmiyor belkide yeterince. Dediği şey bana zarar gelmesinmiş babam çünkü hasta falan oldu o yüzden. Birde kaçmamı istemesi enteresan geliyor. Çünkü kendisi bir sorumluluk almayacak ben gitmiş olacağım sanırım kendini düşünüyor. Ne bileyim seven erkek dağları aşmazmı sevdiği için.

Anladım . :KK43: aslında mücadelesi şöyle oldu. Sadece aileler bir araya geldi. Onun dışında bir tık yok. Biz de oradan taşındık memleketimize döndük hemen . Taşındığımız için sen beni bıraktın falan filan dedi. İstese gelebilirdi dediğiniz gibi birşeylere göğüs gerebilirdi. Ben hep yerim yurdum belli o erkek gurur yapmaz sevdiğinin arkasında durur sandım gerekirse babamın karşısına çıkar sandım ama sevmiyor belkide yeterince. Dediği şey bana zarar gelmesinmiş babam çünkü hasta falan oldu o yüzden. Birde kaçmamı istemesi enteresan geliyor. Çünkü kendisi bir sorumluluk almayacak ben gitmiş olacağım sanırım kendini düşünüyor. Ne bileyim seven erkek dağları aşmazmı sevdiği için.

tabi ki de sevmek emek vermeyi, zorluklara beraber göğüs germeyi gerektirir.
benim babam da 2 yıl vermedi beni güzelim eşime.
hatta ben eşime bu iş olmayacak galiba dedim defalarca ayrılmak istedim.
eşim bırakmadı hiç ve asla da bir gün olsun kaçalım demedi.
kaçalım deseydi de bunu kolaya kaçma ve sorumluluklardan kaçma olarak düşünür ayrılırdım.
emek verdik sabrettik öyle elde ettik.
evlendiğin kişinin ailesi evlendiğin kişi kadar önemli bunu unutma.
iyi düşün öyle hareket et.
hakkında hayırlısı olsun.

O ise sebebini tam bilmiyor kurtlanıyor tabi anlam veremiyor.... Bildiği şey istenmemesi ve ailelerin anlaşamaması ve kendinin istenmediğini sanıyor.

tabi ki de sevmek emek vermeyi, zorluklara beraber göğüs germeyi gerektirir.
benim babam da 2 yıl vermedi beni güzelim eşime.
hatta ben eşime bu iş olmayacak galiba dedim defalarca ayrılmak istedim.
eşim bırakmadı hiç ve asla da bir gün olsun kaçalım demedi.
kaçalım deseydi de bunu kolaya kaçma ve sorumluluklardan kaçma olarak düşünür ayrılırdım.
emek verdik sabrettik öyle elde ettik.
evlendiğin kişinin ailesi evlendiğin kişi kadar önemli bunu unutma.
iyi düşün öyle hareket et.
hakkında hayırlısı olsun.

teşekkür ederim gerçekten içim ferahlıyor. İnsan bazen kendi göremiyo rbaşka fikirlere ihtiyaç duyuyor. Bende hep mücadele bekledim. Sanırım bencil bir insan biraz ne bileyim ben anlayamadım herhalde :KK43:

Aslında sorunlarımızın başı kayınvalide ile başladı. Ailesine sorunlarımızı taşıdı ve annesi beni anneme şikayet etti resmen. Teyzesiyle gelmişler. Birde o boyutu var işin. Ailem başta o yüzden vermek istemedi. Erkek ailesinin bunu nası yaptığına anlam veremedi. Beni resmen eleştirmişler.Bir sürü şey. :KK43: Birde hiçbişey yok gibi davranmıştı beni şikayet ediyolar bu da beni hiç korumadı. Hiçbirşey yok gibi davrandı. 24 yaşındayım.

Hergün ağlıyorum. Kaçamayacaksan kendimize yeni bir sayfa açalım dedi. Bu kadar kolay mı vazgeçmek??? Belkide diyorum her şerde bi hayır varmış. Bu işaretleri Allah mı çıkardı diyorum önüme. :KK43: Çok bunalıma girdirm

Gelinliğim bile hazırdı o da mobilya falan almıştı. ufak tefek :KK43: Seni seviyorum çok diyor. Zaten kendi hemen evlenmek istedi o na kalsa hemen evlililk istedi. Çok aceleceiydi... Çingene olduğunu saklamak mı istedi bilemiyorum amacı neydi???

Evli bayanlar biraz tecrüblerinizi paylaşırmısınız zor durumdayım ne olur yardım edin............

Bana akıl vercek birileri lütfen sizde yorumlayın bu durumu nolur? Aşk sevgi basitmi bu kadar??? :KK43:

X