Ailem yüzünden eşimin yeni davranışları

sibelizim

Kağanin annesi
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2013
2.747
2.576
Dediginiz gibi tersi olsa ne hissederdiniz tepkiniz ne olurdu bu önemli?anlattığınız kadarıyla 5 yıldır esiniz size ters davranmamış sizinle birlikte görmezden gelmiş ama abiye yapılacak olanlar bardağı taşırmış burda konu mal altın degil .hicbir kötülüğünü görmedikleri bir genç damadı oluyor nikahta 10 karış surat asılıyor 5 senedir tavır aalmışlar siz neden altın alayım edeyim derdindesiniz onu da anlayamadım anneniz açıkça söylemis hislerini
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1596 gün geçti.

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.973
37.420
Aileni geç, abin sana ne taktı? Ne eksik ne fazla, sen de götür onu tak.
O misaif gibi gelip gittiyse sen de misafir gibi git gel.
Eminim adam da laf sokmak,seni üzmek istemiyordur ama dayanamiyordur. Ben de annemin bazı yakın akrabalarıyla ilgili iğneleyici cümleler kuruyorum bazem. Sonra diyorum ki, ne gerek var? Ama sonra dayanamıyorum,konusu geçince yine dalga geçecek bir şey buluyorum .
 

tiona

cryptic
Kayıtlı Üye
7 Mart 2010
27.902
13.707
43
İnsan öfke anında daha önce kırıldığı üzüldüğü ancak dile getirmediği şeyleri düşünmeden söyleyebiliyor bu konuyu eşinizin daha önce dile getirmemiş olması bu konuda bu düşüncelere sahip olmadığı anlamına gelmez muhtemelen öncesinde düşünmüş veya ailesiyle de konuşmuş da olabilir . Anne babanız size karşı maddi ve manevi destekte bulunmasa dahi ebeveynleriniz ve aileniz tabii ki ailenize ihtiyaç duymanız da gayet normal ancak aileniz ,siz kendi ailenizi kurarken sizi yüzüstü bırakmış ve toplum içinde düşeceğiniz durumu görmezden gelmişler. Kendilerince de cezalandırmışlar. Sonrasında da adeta nispet yapar gibi davranışlarda bulunmaları hiç hoş değil. Yakınlaşma tutumları da samimi gelmedi doğrusu. Eşinize bu konuda ki tutumundan insanların içinde dile girmesinden dolayı kırıldığınızı açık bir dille ifade edebilirsiniz. Ancak abinizin de anladığım kadarıyla size maddi veya manevi bir desteği de olmamış yani o size en başta abilik vazifesini yapmamış o halde siz niye kendi huzurunuzu bozup da bu yükün altına girersiniz ki?
Esınız konuskan bırı bence
Esım hıc konuusmazdı
O onu yaptı bu bunu yaptı
Ben arada dedıkodu yapmak ıstesemde esım yapmazdı
Takıya gerek yok sıze bırsey yapılmadıysa
 

KelebekkB

Karadeniz kızı 🍂
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
937
908
Esiniz hakli , sizin kan bağiniz aileniz diye yapılanları unutabilir ya da sineye çekip yumuşamaya bilirsiniz ama eşiniz icin onlarla siz haricinde bir bag yok sonradan oluşacak oluşması gereken baglarida aileniz kesmiş atmış neden eşiniz sineye çeksin ki ?
Ayrica bilezik degil çeyrek bile goturmezdim koskoca abim bana sahip cikmayacakti ben de ona bilezik yapacaktık ne münasebet.
 

su alem

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
1.854
1.818
Ben samimi olduklarına inanamıyorum eşimin ailesi de böyleydi ne zaman düğün zamanı yaklaşır yani çıkar zamanı ok her gün aramalar ailemle konusmazlar ortada bir şey yok düğün zamanı gidip gelmeler aramalar bitmez.Samimi iseler içinde kalmasın derim sonuçta sen de çalışıyorsun gerekirse eşine duyurma kendin al bilezik alma bileklik al hatıra gelinimize diyebilirsin.Karar senin tabi ki.Ne olursa olsun kız çocuklarının ailesi manevi de olsa yanında olması çok önemli.
 

Crazykiz

Asker eşi
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2021
121
205
Doğru söylüyorsunuz o takmak istememekte haklı ama bu evlilik için ben de onun kadar çok çalıştım hem işte hem evde... Ben de biliyorum hak etmediklerini ama yapıp utandırmak istiyorum onları. Eşime, birlikte çalışıp kazandığımız para için kalbimi kırıyor ondan kızıyorum sadece.
Tamam beraber çalıştınız yaptınız bişeyleri ama siz eşinizle kendi eviniz için yaptınız abin çok adam olsaydı evlendikten sonra küçük de olsa bi hediye veya hal hatır sorardı kendin diyorsun hasta olduğum halde arayıp sormadılar eşin çok haklı kusura bakma annen baban insanlıktan nasibini almamışlar nasıl can verecekler onu düşünsünler kız da evlat erkek de evlat en büyük günah onları kız erkek diye ayırmak
 

Birgaripanne

🚩B.t.04.2021🚩b.k.85🚩g.k.??🚩1h.k.65🚩2h.k.58
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
3.984
10.795
Bastaki konularda benzerlik var ama ailem kardeslerime yaptiginin onda birini yapmadi belki ama boyle birsey yapsa asla taki yada benzeri birsey goturmezdim
Oyle gider oyle gelirdim
Nispet yapmislar size
Bu arada gittiniz mi dugune