ailem yüzünden hep eşime karşı küçük düşüyorum

NERMXIXN1982

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
411
1
5 yıllık evliyim ailem durumu kötü ve hep benden sürekli bir yardım istiyorlar ve bende eşim izin vermiyeceğini düşünerek gizli yardım ettim kredi çektim ama yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor ve eşim bir şekilde öğrendi yani bizde kredi çekicektik evin borçunu kapatmak için bankadaki kız üzerimde olan kredileri söylemiş eşin kredine kefil olamaz demiş :1no2:ve eşim şu an benimle konuşmuyor

eşimin izin vermeyecegini düşünerek gizli yaptım demişsin canım.. belki birşey demeyecekti kocan canım boylesi daha kötü olmus... benim aileminde durumu cok ii değil ama benden yardım istemezler ben zaten onlara gerekli yardımı yaparım eşimde buna birşey diyemez... beni okutup buyutup meslek sahibi eden bana 25 sene yemeyıp içmeyip kol kanat geren insanlara üç kuruşu çok göremez kimse... şu anda kardesim üniveristede okuyor ve ben onun okul masraflarını üstlendim. ailem arada harclık gonderirler..
bence saklamamalıydın canım eşinin küsmesi normal. sende boyle birşeyi sonradan duysan sende bozulurdun. ama düşünceni anlat bence eşinekorkutugum için anlatamadım dersşn anlayıslı olacagını dusunuyorum...

Ah be gÜzelım sen de haklısın ama
keŞke sÖyleseydın ÇÜnkÜ ılla ortaya Çıkıyo
tatlı dılle konuŞ anlat
yaptıĞının yanlıŞl olduĞunu ama mecburen yaptıĞını sÖyle
aılen sonuÇta

Yanlış yanlış üstüne.

Eşin niye izin vermiyor
Neden eşinden gizli böyle bir işe kalkıştın
Eşin senle konuşmamakta haklı, kim olsa konuşmaz zaten.

Ailenin durumu çokmu kötü ki senden yardım istiyorlar her daim. Bir iki defa hadi eşin izin verdi diyelim ama her zaman izin vermesi de söz konusu olamaz kanımca. Aynı durumda sen olsaydın sende izin verirdin gibi gelmiyor banasengözlerimebaksanab, ailene yardım edecek başka birisi yokmu. Hadi 3 ay sen para gönderdin diyelim, 3 ayda kardeşlerin filan varsa onlar gönderse, iş bölümü yapsanız, kimsenin gözüne batmazdı.

maalesef hem haklısın hem haksızsın aslında söylemen gerekirdi ama diğer yandan çoğu erkek eş
kadına hiç bir zaman açıklama yapma gereği duymadan ailesine yardımda bulunuyor

yani burda haksızlık var sende olanları anlat zorunlu olarak yaptığını eşinden özür dile

senin durumunu anlayacak sanırım

eşine soylemeliydn bence ewliliklerde brşeylerin saklanmasından yana değilim ..
hem sen çalııorsan ve ailene desteği çalıştğn parayla veriosan eşinde bunu olgnlkla karşılamalı senin en yakının muhtaçken sen rahat uyuyabilirmsn

seni okutan ,büyüten ailene

zor durumda olduklari icin para verdin diye

esine kücük mü düsüyorsun yani akannehir

gizlemekte hatalısın keşke en başta söyleseydin
eşin neden izin vermesin ki ailene yardım etmene
sizin durumunuzu bilmiyorum ama eğer imkanınız varsa ailende zor durumdaysa yardım etmen en doğrusu ama eğer sizinde durumunuz pek yoksa eşinin böyle birşeye karşı çıkmasını anlarım
bence şimdi eşinden özür dilemen en doğrusu

bence eşinin seninle konuşmama nedeni
ondan bişeyler saklaman
yardım etseydin bişey diyeceğini sanmıyorum
sonuçta onlar senin annenle baban
ama sen eşine karşı küçük düşmemişsin sen eşini küçük düşürmüşsün
kredi çektiğini bankadaki çalışandan öğrenmiş
çok kötü olmuş
bence geçip karşısına özür dile ve bir daha böyle birşeyin olmayacağını
neden yaptığını anlat umarım güvenini yeniden kazanabilirsin
ve eşin benden gizli başka neler yapıyo diye düşünmez

kendinde çalışıyorsan kızmaya hakkı yok.
annen baban zor durumdayken kocan kızıyor diye,
elin kolun bağlı oturamazsın dimi.
baştan söyleseydin keşke,o zaman üste çıkardın ama,
gizli yapman iyi olmamış.

ah be güzel arkadaşım sonunda yalancı konumuna düşerek kötü olacağına başta eşinle papaz olup ama yalncı olmadan onun rızasını alman gerekiyorsu.
ama artık olan olmuş yapılacak tek şey. eşine neden böyle davrandığını açıklamak özür dilemek

bencede keşke saklamasaydınız belki eşiniz bişey demicekti ama yanlış yapmışsınız okları kendinize cevirin eşiniz kandi ailesi için böyle bişey yapsa saklasa sizin ne yapardınız.
aillenizşn durumu kötü olabilir amam hepmi siz bakacaksınız başka kardeş yokmu aile hiçbir zaman bir evlada yük gelmemelide ama devamlı olunca eşiniz kızmakta haklı aynı durum sizde de olsa sizde kızardınız.

Eşin haklı konuşmamakta...
O senden habersiz izinsiz gizli gizli böyle bişey yapsa sen ne yapardın :1no2:

eşiniz açısından baktığımda mesele para değil, güven meselesi olmuş. siz eşinizden gizli kredi çekerek onun güvenini sarsmışsınız.
size yeniden güvenmesi zaman alacaktır, siz de kendinizi affettirmeye çalışın ve her ne olursa olsun eşinizden gizlemeyin.

5 yıllık evliyim ailem durumu kötü ve hep benden sürekli bir yardım istiyorlar ve bende eşim izin vermiyeceğini düşünerek gizli yardım ettim kredi çektim ama yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor ve eşim bir şekilde öğrendi yani bizde kredi çekicektik evin borçunu kapatmak için bankadaki kız üzerimde olan kredileri söylemiş eşin kredine kefil olamaz demiş :1no2:ve eşim şu an benimle konuşmuyor
eşin haklı,o seninile hayatı paylaşıyor,onunla paylaşmayı mecburdun,senin ailesine de kızıyorum:eek:lmaz:,nasıl kredi çekmesine isteyebilirler:eek:lmaz:,çok kötü,yrdım et bir şey diyemembuyrunnnnnnnnn,ama zarar kendine verme:eek:lmaz:,eşinin gönlünü al ve bir daha böyle akılsızlık yapma:mymeka:..

arkadaşlar eşim hiç bir zaman yardım etmemi istemiyor ki bu ilk değil özür dlerim çünke bunu size baştan söylemedim ben bazen ağızını arıyorum bu arada iki kız kardeşiz başka yok 2 kredi çektim biri annem diğeride dedemlere çünke beni ananem büyüttü babamında işleri kötü olduğu için sen çek biz öderiz dedi ki ödüyolar eşim hakklı ama bende onun ailesine o söylemeden yardım ettim kız kardeşine babsına o zaman da ondan bekledim ama mecbur kaldım bu aksızlık değil be arkadaşım

canım saklaman hata olmuş.burda hep kadınlar dert yanardı eşim ailesine maddi yardım yapıyor benden gizliyor diye bütün kadınlar çok kızardık.şimdi aynısını sen yapmışsın.ben olsam yapmazmıydım yapardım bende kredi çekerdim ama gizli yapmazdım çünkü saklamamı gerektirecek bi nden yok parayı ben kazanıyorum ve evimi aksatmayacak bi paraysa neden yardımetmeyim.

ana sendede ne cesaret varmış eşinden gizli kredi.valla ben hayatta böyle bişey yapamam.ama ailen için bişey diyemiyorum allah yardımcıları olsun.peki ne kadarlık kredi çektinki?

çok aklısın ama bu durum kadınların başında var arkadaşım ailenin durumu kötü olunca elin kolun bağlanıyor hiç bir şeye benzemiyor bunu biz kadınlarda anlasın ben eşim haksız demiyorum sadece ben anlara yardım ederken iyi de benkiler niye kötü

cesaret mi alen için en büyüne girerim ki onlarında bunu ödüceğini biliyorum aç kalırlar öderler meçbur kaldılar sadece

X