Aileme gidip geri dönmemek

Yaprak3434

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2021
87
109
40
Çok sorunlu, sorunsuz tek bir günümüz yok 14 senelik bitmis bir evlilik..Onceki konularimda belirtmistim. Psikolojik şiddet, saygısızlık, ilgisizlik, yokmuşum gibi tavırları vs vardi. Uzun yıllar konuşunca hayatındaki olumsuzlukları bahane edip düzeleceğine söz veriyordu. Zmanla bunların hepsinin sorunları halının altına süpürmek için olduğunu farkketim. Cogu zmana kabul etmez bağırır üste cikar. Çocuklar korkmasın diye konu kapatırdım. Ama artik benimde tahammül sınırım kalmadi. Gecen ay bu sorunları konuşurken, çocuklarda yokken beni evden kovdu. Kovma gerekçesi ise olmuyor bitsin dedigim için..Bende eşyalarımı topaldim çocuklarının kiyafetini toplarken vermem cocuklarimi sen gideceksin dedi. Ve bende bağırıp çağırdım bayagi ben cikiyorken tuttu beni içeri cekip birakmadi..o an çocukları da almak istedim icin müdahale etmedim..Ailem baska sehirde 1 ay sonra onlari ziyarete gidecegiz. O kendi ailende ben kendi ailemde kalacağım 4 bin tl civarında biraz para biriktirdim..Ve gittikten sonra dönmeyeceğim..ilk basta ertesi gun onu çağırıp disards bir yerde ayrilik kararini açıklayacağım. Ben her iki durumdada dava açacağım ama isterimki anlaşmalı olsun çocuklar yipranmasin...kesinlikle bitti istemiyorum diyip ayrılacağım..gelip çocukları almak isterse polis cagirsam alamaz degilmi çocukları..Eski konularimdan bitirmemekte gec bile kalinmis bir iliski .sizce bu sekilde olmasi yasal olarak basimi agrtirmi?degerli fikirlerinize ihtiyacim var.

Şimdi terketmeden önce mutlaka ama mutlaka bir avukatla görüşün. Evden ayrıldıktan sonra davayı açmak için yıllarca beklemeyin zira çekişmeliye dönerse evi terk etmek de mahkemede olumsuz yansıyacaktır. Haklarınızı öğrendikten sonra örnek protokol gönderirsiniz.

14 yıllık evlilik süresince ev sahibi olmuş olma ihtimaliniz çok yüksek. Tapusu onun üstüneyse satıp parayı kaçırmamasını sağlamalısınız. Bunun için basitçe şerh koydurabiliyorsunuz.

Boşanma sonrası görüş günleri belirlendiğinde eğer o günlerde çocukları göndermezseniz ancak gelip aldırabilir. Şu anda mahkemece belirlenmiş birşey yok, siz yine de uzmanına sorun.

Ayrıca evden çıkmadan önce gerekli kanıtların yedeklerini alın. Evde sizin aldığınız eşyaların faturaları, varsa düğün videoları vs.

Ayrıca yazılı kayıtlar her zaman sözden üstündür, ona göre mesajlar/mailler vs varsa yedekleyin silmeyin.

Evliliğiniz konusunda çocuklar olduğu için soruyorum hiç bir uzmanla görüşüldü mü? Terketmeden önce bir ağzını arayıp gidelim diyebilirsiniz, reddedecekse de bırakın reddetsin en azından şansınızı bir deneyin.

Şimdi terketmeden önce mutlaka ama mutlaka bir avukatla görüşün. Evden ayrıldıktan sonra davayı açmak için yıllarca beklemeyin zira çekişmeliye dönerse evi terk etmek de mahkemede olumsuz yansıyacaktır. Haklarınızı öğrendikten sonra örnek protokol gönderirsiniz.

14 yıllık evlilik süresince ev sahibi olmuş olma ihtimaliniz çok yüksek. Tapusu onun üstüneyse satıp parayı kaçırmamasını sağlamalısınız. Bunun için basitçe şerh koydurabiliyorsunuz.

Boşanma sonrası görüş günleri belirlendiğinde eğer o günlerde çocukları göndermezseniz ancak gelip aldırabilir. Şu anda mahkemece belirlenmiş birşey yok, siz yine de uzmanına sorun.

Ayrıca evden çıkmadan önce gerekli kanıtların yedeklerini alın. Evde sizin aldığınız eşyaların faturaları, varsa düğün videoları vs.

Ayrıca yazılı kayıtlar her zaman sözden üstündür, ona göre mesajlar/mailler vs varsa yedekleyin silmeyin.

Evliliğiniz konusunda çocuklar olduğu için soruyorum hiç bir uzmanla görüşüldü mü? Terketmeden önce bir ağzını arayıp gidelim diyebilirsiniz, reddedecekse de bırakın reddetsin en azından şansınızı bir deneyin.
Bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Ben defalarca konuştum yapıcı olmak adına..Hatta dün bak bu sekilde bu çocuklara zarar veriyorsun. Bir bagirip pisman olup seviyorsun.Denge kalmadi dedim. Yapı olarak farkli olduğumuzu da kabul etti..O evin ihtiyacı karsilayim bana dokunma kafasinda. Çalışmıyor, kira gelirleri var.Bana 5 kuruş haramaz para yuzu görmem kolay kolay alis veris herseyi kendi yapar ve didik didik kontrol eder hep tepemde..Bunlari normal sayıyor. Daha ne istiyorsun der..Ben herseyi göze aldim. Sabah gune baslamak istemiyorum yüzünü görmek bile istemiyorum. Çocuklarımla bir yere gitesek yaramazlık yapsa bıktım, evde ses olsa bıktım, hasta olsalar bıktım. Tahammül edilecek gibi değil. Bana zorla misafir agirtlamalar, onlarin yaninda yüzüme bile bakmıyor, kusur ariyor surekli..bne gider gitmez 2.gun konusup 3 gün yasal sureci baslayacagim. Barodan avukat talep edeceğim mecburen Artık cocuklar vs demeyeceğim çünkü akil sağlığmi kaybetmek üzereyim. Hasta olucam diye korkuyorum. Asil ozman çocuklarım zor da kalir

Anlattığımız kadarıyla en doğru kararı vermişsiniz. Burada da arkadaşlar hep yazıyorlar banada yazdılar mutlu anne mutlu çocuk..
Kesinlikle öyle mutsuzum ki evdeki bir esya kadar değerim yok. Ömür geçiyor o kadar yıprandım ki ve o kadar çaresiz hissettrildim ki..Neyin ne olduğunu farkektigimde 2 .çocuğumu kucağıma almıştım. Kocaman bir enkaz gibi hissediyorum kendimi. Nefes almak ve çocuklarımla huzurlu bir anne olmak istiyorum

avukatla görüşmeden son kararı vermeiyn , koşun ona göre davranın
hakkınızda hayırlısı
Teşekkür ederim. İnşallah hayırlısı budur. Çünkü kendimi tükenmiş hissediyorum. Yarin ilk işim bir avukatla konuşmak olacak. Bazen unuttuğum okadar şeyleri hatırlıyorsunuz ki. Hepinjzi ailenden sayıyorum 💜

Kesinlikle öyle mutsuzum ki evdeki bir esya kadar değerim yok. Ömür geçiyor o kadar yıprandım ki ve o kadar çaresiz hissettrildim ki..Neyin ne olduğunu farkektigimde 2 .çocuğumu kucağıma almıştım. Kocaman bir enkaz gibi hissediyorum kendimi. Nefes almak ve çocuklarımla huzurlu bir anne olmak istiyorum
Sizi o kadar derinden anlıyorum ki çünkü birebir aynı duygulardayim.Bende boşanma yoluna girmek üzereyim.İnsallah bizim durumumuzda olan herkes huzura kavuşur 🤲🤲💐 çocuklarınızı gözlerinden öpüyorum 😍 Her şey güzel olacak ✨✨

Sizi o kadar derinden anlıyorum ki çünkü birebir aynı duygulardayim.Bende boşanma yoluna girmek üzereyim.İnsallah bizim durumumuzda olan herkes huzura kavuşur 🤲🤲💐 çocuklarınızı gözlerinden öpüyorum 😍 Her şey güzel olacak ✨✨
Bencede hersey baştan zor sonrası güzel olur diye ümit ediyorum. Sizinde yeni hayatınız güzellikler getirsin. Bütün mutsuz kadınlar mutlu olsun 🥰🥰

Ailenizle konuştunuz mu bu durumu? Onlar ne düşünüyor ?

Eşinizle ailenizin yanına gittikten sonra ertesi gün görüşmek sıkıntılı olur mu bilemedim. Size zarar vermesin sonra ?

Çok sorunlu, sorunsuz tek bir günümüz yok 14 senelik bitmis bir evlilik..Onceki konularimda belirtmistim. Psikolojik şiddet, saygısızlık, ilgisizlik, yokmuşum gibi tavırları vs vardi. Uzun yıllar konuşunca hayatındaki olumsuzlukları bahane edip düzeleceğine söz veriyordu. Zmanla bunların hepsinin sorunları halının altına süpürmek için olduğunu farkketim. Cogu zmana kabul etmez bağırır üste cikar. Çocuklar korkmasın diye konu kapatırdım. Ama artik benimde tahammül sınırım kalmadi. Gecen ay bu sorunları konuşurken, çocuklarda yokken beni evden kovdu. Kovma gerekçesi ise olmuyor bitsin dedigim için..Bende eşyalarımı topaldim çocuklarının kiyafetini toplarken vermem cocuklarimi sen gideceksin dedi. Ve bende bağırıp çağırdım bayagi ben cikiyorken tuttu beni içeri cekip birakmadi..o an çocukları da almak istedim icin müdahale etmedim..Ailem baska sehirde 1 ay sonra onlari ziyarete gidecegiz. O kendi ailende ben kendi ailemde kalacağım 4 bin tl civarında biraz para biriktirdim..Ve gittikten sonra dönmeyeceğim..ilk basta ertesi gun onu çağırıp disards bir yerde ayrilik kararini açıklayacağım. Ben her iki durumdada dava açacağım ama isterimki anlaşmalı olsun çocuklar yipranmasin...kesinlikle bitti istemiyorum diyip ayrılacağım..gelip çocukları almak isterse polis cagirsam alamaz degilmi çocukları..Eski konularimdan bitirmemekte gec bile kalinmis bir iliski .sizce bu sekilde olmasi yasal olarak basimi agrtirmi?degerli fikirlerinize ihtiyacim var.
ALLAH yardımcınız olsun nasıl bi tip ile karşı karşıyasınız haberlerde görüyoruz psikopat bi tip değildir inşallah çocuklarınıza ve kendinize dikkat edin

Ayrılık fikrini dışarıda söylemek ne kadar doğru bilemedim. Her gün neler neler okuyoruz. Allah korusun.

Önce evden ayrılıp ayrılık kararınızı sonra açıklar veya dava sürecini evi terk ettikten sonra baslatirsaniz mahkemede kabahatli konuma düşersiniz. Mutlaka bi uzmana danışın, danisamiyosaniz en azından evden gitmeden bi gün önce falan çekişmeli dava dilekçesini verin, çekişmeli açtıktan sonra anlasmaliya da çevirebilirsiniz sonradan, ama dava sürecini başlatmadan evi terk etmeyin. Bence kocanizla da yüz yüze görüşüp ayrılacağını soylemeyin. Mesajla söyleyin, telefonlarını açmayın ki size hakaret tehdit vs ederse elinizde mesajlarla deliller olsun

Önce evden ayrılıp ayrılık kararınızı sonra açıklar veya dava sürecini evi terk ettikten sonra baslatirsaniz mahkemede kabahatli konuma düşersiniz. Mutlaka bi uzmana danışın, danisamiyosaniz en azından evden gitmeden bi gün önce falan çekişmeli dava dilekçesini verin, çekişmeli açtıktan sonra anlasmaliya da çevirebilirsiniz sonradan, ama dava sürecini başlatmadan evi terk etmeyin. Bence kocanizla da yüz yüze görüşüp ayrılacağını soylemeyin. Mesajla söyleyin, telefonlarını açmayın ki size hakaret tehdit vs ederse elinizde mesajlarla deliller olsun

Böyle bir durumda kabahatli olması ne gibi Bi kayıp oluşturur peki?

Örneğin ben ailemin yanına geldikten sonra olaylar yaşandı ve geri dönmedim. Gebe olduğum için beni gelip almasını istedim ama gelip almadı bunlar mesajlarda mevcut zaten.

Ailenizle konuştunuz mu bu durumu? Onlar ne düşünüyor ?

Eşinizle ailenizin yanına gittikten sonra ertesi gün görüşmek sıkıntılı olur mu bilemedim. Size zarar vermesin sonra ?
Ablam biliyor ve destekliyor beni. Annemin, babamin bilgisi yok. Ama sorunlu bir evliligim olduğunu biliyorlar. Babam eminim beni destekler ama annemin istemedigini biliyorum..Ablam devreye girecek bende artık kim ister kim surat yapar kısmını bıraktım çünkü burada kalırsam hergun ölüyorum..Çok cirkinlecegini tahmin ediyorum. Zaten herşeyi göze aldım 😔

Eli
Önce evden ayrılıp ayrılık kararınızı sonra açıklar veya dava sürecini evi terk ettikten sonra baslatirsaniz mahkemede kabahatli konuma düşersiniz. Mutlaka bi uzmana danışın, danisamiyosaniz en azından evden gitmeden bi gün önce falan çekişmeli dava dilekçesini verin, çekişmeli açtıktan sonra anlasmaliya da çevirebilirsiniz sonradan, ama dava sürecini başlatmadan evi terk etmeyin. Bence kocanizla da yüz yüze görüşüp ayrılacağını soylemeyin. Mesajla söyleyin, telefonlarını açmayın ki size hakaret tehdit vs ederse elinizde mesajlarla deliller ol
Aslında çok şaşırmayacak çünkü her tartismadan sonra yurutemiyoruz diyorum. En son dün konuştuk. Bazı şeylerin farkında ve tetikte suskunlugumdan vs..Başka türlü ne beni bırakır nede çocuklarımı verir...ona göre sorun yok bunlar ekonomik şiddet, psikolojik şiddet, tüm özgürlük haklarimin alinnasi normal şeyler..100 defa konuştum aynı adam..Bir avukat sordum böyle bir ihtimalden bahsetmedi. Hatta konustultan sonra tehdit hakaret ederse ses kaydı ile savciliktan tedbir aldır ve hemen bosanma davasi ac. Elimde videolari var. Ekonomik, psikolojik şiddet, olan onlari kullan diye tavsiye verdi..

X