Aileme laf soyleme dedi

Daha evli değilsiniz, nişanlı değilsiniz, hatta sözlü bile değilsiniz ki, erkek arkadaşım diye söz ediyorsunuz. Bir gün önce bütün günü zaten beraber geçirmişsiniz, zaten kahvaltı günü de babanızla buluşacakmışsınız.

Üstelik, sizi aile kahvaltısına davet eden zaten kayıvalide adayınız, siz onun davetlisi olarak ordasınız. Ben bir saat için bunca yolu gelmiş oldum diyerek, kadına da ayrıca ayıp ediyorsunuz, duyan şehirlerarası yol gittiniz zanneder. Bir anda emrivaki oldu dediğiniz şey de, kan bağları olan kanser bir insana ziyaret, hemen o anda orada karar verilmiş olsa bile, konu bile edilemeyecek bir şeyden trip atıyorsunuz, üstelik bir de adamın 30 yıllık ağabeyine laf söylüyorsunuz.

Ben o ağabey olsam, ya da o kayınvalide olsam, böyle bir durumda attığınız tripten haberdar olsam, döner, oğlum / kardeşim gel bir daha düşün, bugün bu kaprisleri yapan, yarın bir de iş resmiyete binince neler yapmaz derdim. Değer vermeden, "hırslanarak" değer görmeyi değil, değer bilmeyi deneyin bir de.

Bence bana haksizlik ediyorsunuz. Erkek arkadasim bazen boyle ani kararlar verebiliyor ondan bozuldum, banada fikrim danisilsa nezaketen iyi olur diye dusundum zira ben onlarin evde simdilik misafirim. Ben gitmesinede asla bisey demiyorum orda sofrada benim adima konusmasi, ve hani hic gideceginden bahsetmeyip uzerine ben bozuk atmasam bir ' sende yanliz kalacaksin ama durum malum gitmemiz lazim' demesiydi mevzu olan.
Yoksa gitmekten vazgecti sonra tekrar zorla ben gitmesine ikna ettim. Abi konusunu acmakla hatali olabilirim evet konuyu direk onun uzerinden konusmaliydim. Ne abisi nede annesi duymadi bunca yol geldim bir haber vermeden yada bisey soylemeden gitmeye karar verdin diye. Bunla arkadasimla aramizdaki konusmalar
Tesekkur ederim bu arada yorum icin

Abartiyorsun iyice tanimadan kimseye hasta, disini cektirdi falan diye merhamet edip butun gun etrafinda pervane olmayacaksin boyle sap gibi birakirlar sonra.

Edit: Aile kadar degerli zaten olamazsin da mesele o degil adaletli davranabilmek ama cogu erkek soz konusu aile olunca katil de olsalar onlar oldurmeyecekti bicak yanlislikla saplandi falan derler. Daha cok kavga edersiniz aile yuzunden kisacasi...

İyice tanimadan pervane oldugunuz dediginiz adam benim sevdigim adam yanliz. Bence konulari hic karistirmayalim. Bu konuyla onun etrafinda pervane olmam cok farkli konular. Pervane de olmadim ayrica hastaydi gidip ilgilendim. Oda gerektigi tesekkuru etti,nankor birisi degil. Gunduz tartistik ama simdi daha bilincli konusarak hallettik. O aileci gibi konusmadi bende olay cikaran kiz gibi konusmadim.

İyice tanimadan pervane oldugunuz dediginiz adam benim sevdigim adam yanliz. Bence konulari hic karistirmayalim. Bu konuyla onun etrafinda pervane olmam cok farkli konular. Pervane de olmadim ayrica hastaydi gidip ilgilendim. Oda gerektigi tesekkuru etti,nankor birisi degil. Gunduz tartistik ama simdi daha bilincli konusarak hallettik. O aileci gibi konusmadi bende olay cikaran kiz gibi konusmadim.
Wuuuuw sevgilinle tartisirken de boyle agresifsen ikiniz icin de zor bir iliski olacak simdiden basarilar dilerim. :KK45:

Abartmışsınız evet. Tamam kızmakta haklısınız da, bu kadar eften olayı don lastiği gibi uzatmanıza gerek yokmuş. Bir de aileye laf söyleme konusuna gelince, oturup sizle birlikte şuncacık konudan ailesini çekiştirecek değil. Tabii ki laf söyletmeyecek. Siz olsaniz siz de söyletmezsiniz ailenize. Bu haklı haksız durumu değil zaten, abisi ya da başkası haksız diyemeyiz. Bu beni ezdiriyor, ailesini savunuyor meselesini fazla takıntı yapıyorsunuz. Bit kadar konudan ailesini kötüleyen adamdan kaçın siz esas.

Ben seni haklı buluyorum. Hele senin yanında senin adına yalan atmasını çok ezikçe buldum. Yok o da babasıyla buluşacak bilmem ne. Yaptığı ayıpın farkında çünkü.

Bişey dememişsin abisine. Akıllı kızsın sinyallerden anlamışsın senin yanında olması senin tarafını tutması zor bir kişilik.

Ben seni haklı buluyorum. Hele senin yanında senin adına yalan atmasını çok ezikçe buldum. Yok o da babasıyla buluşacak bilmem ne. Yaptığı ayıpın farkında çünkü.

Bişey dememişsin abisine. Akıllı kızsın sinyallerden anlamışsın senin yanında olması senin tarafını tutması zor bir kişilik.

Yok yalan degil gercekten babamla bulusacaktim onlardan sonra. Sadece daha erken oldu.

Konusmadan iki uc saat sonra tekrar konustuk bu kez daha bilincli ve yapici konustu. Hatamin farkindayim bi anda olmasi kotu oldu dedi ama abime dusuncesiz demene gerek yoktu hani onlar sana haksiz yere bisey deyip yapmis olsa ben zaten sana hak veririm ama ortada senin uzatmani gerektirecek bisey yoktu benim hatami soylemekte haklisin yoksa dedi aramiz duzeldi o oyle yapici yaklasinca bende uzatmadim daha fazla acikcasi. İyi mi yaptim bilemedim

Yok yalan degil gercekten babamla bulusacaktim onlardan sonra. Sadece daha erken oldu.

Konusmadan iki uc saat sonra tekrar konustuk bu kez daha bilincli ve yapici konustu. Hatamin farkindayim bi anda olmasi kotu oldu dedi ama abime dusuncesiz demene gerek yoktu hani onlar sana haksiz yere bisey deyip yapmis olsa ben zaten sana hak veririm ama ortada senin uzatmani gerektirecek bisey yoktu benim hatami soylemekte haklisin yoksa dedi aramiz duzeldi o oyle yapici yaklasinca bende uzatmadim daha fazla acikcasi. İyi mi yaptim bilemedim
biraz agresif de olsan ben tavrını doğru buldum. cici gelin adayı olacağım diye kendinden taviz vermemişsin.
onlar sana emrivaki yaptığında gerekli tepkiyi vermen senin adına iyi olmuş bence.
Biz Hasta ziyaretine gidiyoruz sende ne halin varsa gör gibi olmuş tavırları.
akıllı kadınsın. böyle devam et.

Kimseyi yargılamak haddim değil ama daha nişan bile takmadan erkek arkadaşınızın evine neden gidiyorsunuz. Eski aşklar neden yok diyoruz ya.Bizim yüzümüzden yok. Eskiden hasret kalma vardı. Annemle babam nişanlıyken bile tek başlarına bir şey yapmazlarmış. Şimdiki kızlar sevgilimin ailesiyle tanıştım,yemeğe gittim, annesiyle yemek yaptım falan diye anlatıyor.Geçende kız arkadaşım sevgilisinin teyzesi taşınacakmış yardıma gitti.Bana ilginç geliyor bu tarz şeyler.Özellikle de bir erkek kızın ailesiyle tanışmaya çekinirken kızların atlaması ilginç.Bakın sizi davet bile etmemişler.Çünkü üzgünüm ama siz aileden değilsiniz.Bu yüzden üzülmenize gerek yok.Evlenince zaten çoğu yere beraber gidersiniz.

Kimseyi yargılamak haddim değil ama daha nişan bile takmadan erkek arkadaşınızın evine neden gidiyorsunuz. Eski aşklar neden yok diyoruz ya.Bizim yüzümüzden yok. Eskiden hasret kalma vardı. Annemle babam nişanlıyken bile tek başlarına bir şey yapmazlarmış. Şimdiki kızlar sevgilimin ailesiyle tanıştım,yemeğe gittim, annesiyle yemek yaptım falan diye anlatıyor.Geçende kız arkadaşım sevgilisinin teyzesi taşınacakmış yardıma gitti.Bana ilginç geliyor bu tarz şeyler.Özellikle de bir erkek kızın ailesiyle tanışmaya çekinirken kızların atlaması ilginç.Bakın sizi davet bile etmemişler.Çünkü üzgünüm ama siz aileden değilsiniz.Bu yüzden üzülmenize gerek yok.Evlenince zaten çoğu yere beraber gidersiniz.

hadi ya, kahvaltıya niye çağırmışlar o zaman? Bu işler samimiyet içten gelme işidir. Aile seni sevmiyorsa 478 imza at 6374 kere evlen aileden değilsindir. Bence de haddiniz değil yargılamak. kafa yapınıza herkes uymak zorunda değil.

Kimseyi yargılamak istemem diyip, "ama"dan sonra yargılamaya başlamak nasıl oluyor. Size mi soracaktı nişan bile takmadan gidip gidemeyeceğini.

hadi ya, kahvaltıya niye çağırmışlar o zaman? Bu işler samimiyet içten gelme işidir. Aile seni sevmiyorsa 478 imza at 6374 kere evlen aileden değilsindir. Bence de haddiniz değil yargılamak. kafa yapınıza herkes uymak zorunda değil.

Kimseyi yargılamak istemem diyip, "ama"dan sonra yargılamaya başlamak nasıl oluyor. Size mi soracaktı nişan bile takmadan gidip gidemeyeceğini.
Sana yazılan bir şey değil.Daha üniversite öğrencisisin. Hayata pembe gözlüklerle bakma. Arada nişan bile yoksa kimsenin ailesinin evine gidilmez. Asıl sen haddini bil.Her şeye atlama.Terbiyeli ol.

Sana yazılan bir şey değil.Daha üniversite öğrencisisin. Hayata pembe gözlüklerle bakma. Arada nişan bile yoksa kimsenin ailesinin evine gidilmez. Asıl sen haddini bil.Her şeye atlama.Terbiyeli ol.

Ben terbiyesizlik yapmadım? Siz kural koyucu musunuz gidilmezmiş? Hala sizli bizli konuşuyorum. Hayata içten pazarlıklı ve "kendimi nasıl daha ağırdan satar kıymetli olurum" gözlükleriyle bakamam, pembe bakarım daha iyi.

Asıl siz büyük bir kesimi, bir bakış açısını iş yol yordam bilmezlikle aslında tabiri caizse hafiflikle suçluyorsunuz. Ne kadar büyük bir kesimi yargıladığınızın farkında değilsiniz.

Bana karşı bundan sonra bir tek mesajda dahi "terbiyeli ol" gibi bir uslupta konuştğunuzu görürsem aile terbiyemi, "pembe gözlüklerimi" bırakır duymak istemeyeceğiniz şeyleri söylerim. Yaşlarımız eşitlenir. Yaşınız büyükse büyük, bana çıkıp yok atlama, yok terbiyeli ol gibi konuşamazsınız. Benim terbiyemi sorgulamak size düşmez. Kendinize gelin.

Ben terbiyesizlik yapmadım? Hala sizli bizli konuşuyorum. Hayata içten pazarlıklı ve "kendimi nasıl daha ağırdan satar kıymetli olurum" gözlükleriyle bakamam, pembe bakarım daha iyi.

Asıl siz büyük bir kesimi, bir bakış açısını iş yol yordam bilmezlikle aslında tabiri caizse hafiflikle suçluyorsunuz. Ne kadar büyük bir kesimi yargıladığınızın farkında değilsiniz.

Bana karşı bundan sonra bir tek mesajda dahi "terbiyeli ol" gibi bir uslupta konuştğunuzu görürsem aile terbiyemi, "pembe gözlüklerimi" bırakır duymak istemeyeceğiniz şeyleri söylerim. Yaşlarımız eşitlenir. Yaşınız büyükse büyük, bana çıkıp yok atlama, yok terbiyeli ol gibi konuşamazsınız. Kendinize gelin.
Git işine akşam akşam seninle uğraşamam. Senin gibi bir sürü çocukla uğraşıyorum gün boyu. Ergenlik triplerini çekemem. Ben kimseye hafif demedim. Sadece kızı uyardım. Sen üstüne alındın niyeyse. Sana göre normal olan bana göre normal olmak zorunda değil. Kendi işinle ilgilen.

Git işine akşam akşam seninle uğraşamam. Senin gibi bir sürü çocukla uğraşıyorum gün boyu. Ergenlik triplerini çekemem. Ben kimseye hafif demedim. Sadece kızı uyardım. Sen üstüne alındın niyeyse. Sana göre normal olan bana göre normal olmak zorunda değil. Kendi işinle ilgilen.

Peki orta yaş bunalımı.

ben sizi haklı buldum ,abartmıyorsunuz,siz o eve gelmiş misafirsiniz size karşı ayıp etmiş abisi ve erkek arkadaşınız.

Ben buraya dertlesmek fikir almak icin konu actim.Gercekten yargilamaniz hic haddiniz degil. Yorum yapmak gelmezse icinizden yapmazsiniz icinizden kizarsiniz olr biter. Ben bu adamla nisanlanacagim kendisini,ailesini ve aile yasantisini yakindan gorup tartip bicmek istiyorum. Gorucu usulu gibi evlenip sonradan uymayan huylarimizdan,adetlerimizden dolayi ayrilayim mi? Tanimadan etmeden yok oyle evlilik artik. Ve size bir tavsiyem; ister olgun bir hanim ister universite ogrencisi bir genc kiz olun yada olalim, kimse kimseyi yargilayamaz. Net. Bitti.

Tek kelime ile abartmissiniz. Adam kendini iyi hissetmis ve aniden gitmeye karar vermiş. Sevgilisiniz diye surekli yapışık ikiz gibi yasamak zorunda degilsiniz kahvaltini yapip ciksaydin sende. Ani verilen bir karari adam onceden nasil soylesin sana? He diceksin 1 gün oncede yine ziyaret konusu gecmis ama hasta oldugu icin gitmem demis niye bana söylemedi. Erkekler biz kadinlar gibi fazla detayci degiller. Aklina gelmemiştir o an icin plan yapmadigindan.

X