Ailemi değiştirebilir miyim?

Zahmet olmazsa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
77
199
Bütün çocukluğum, gençliğim, evlilik öncesi hayatım ezilerek ve aşağılanarak geçti. Ailemin tek artısı beni okutması oldu. Bu konuda haklarını yiyemem. Şimdi atanmış meslek sahibiyim ama içimdeki bu duyguyu atamıyorum. Önceden ailem ezerdi. Şimdi eşimin ailesi özellikle de annesi eziyor. Hatta ailemin benim arkamda olmadığını bildikleri için çok üstüme geliyorlar. Bunun farkındayım. Mesela kendi babamın evinde biraz otursam babam eşime der ki annen kızmasın onlara gidin. Hamileyim isim konusunda babamın ağzından şu cümle çıktı. Aile büyükleriniz karar versin bebeğin ismine. Aile büyüklerimiz kim dedim. Eşinin ailesi dedi. Sen değil misin diye sordum. Biz daha geri planda kalmalıyız dedi. Mantık bu yani anlatabildim mi bilmiyorum. Eşimin annesi için de şöyle bir olay anlatayım. Ben eşimin teyzesi ve annesi oturuyoruz. Teyzesi dedi ki kızım istersen annenlerde kalın bu gece. Önceki gece de eşimin ailesinde kalmıştık. Kayınvalidem dedi ki onların evinde kalacak yer yok. Biz de kişi sayısı fazla ve ev daha küçük ama bunu böyle söylemesi çok zoruma gitti. Sormak istediğim şu aslında. Maalesef ailemiz arkamızda değilse destek değilse insanlar bunun farkına varıp üstümüze geliyor. Ailemi omuzlarından sarsıp uyandırmak istiyorum. Kızınız bu halde neden sahip çıkmıyorsunuz diye bağırmak istiyorum. Anlarlar mı hiç zannetmiyorum. Peki ben ne yapacağım? Kalbim koca bir taşın altında eziliyor gibi.

Leame

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.901
1.813
Kendini ezdirme , ailen iyi veya kötü bu sana yapılacak muameleyi neden etkiliyor ? Seni dövecekler sokağa atacaklar atıyorum misal yani ailen kapıyı açmaz sende bihtere gidemezsin bize mecbursun mantığı mi , sizin kendinize güveniniz yok maaşlı işiniz var aydın okumuş bir kişisiniz neden yapılanlara göz yumuyorsunuz kabulleniyorsunuz ? Sizin onlara ne minnetiniz olsunki ? Mendil gibi fırlatıp atmalısınız sizi bi kalemde harcayan insanları.
Ağızlarının payını vermekten cekinmiceksiniz kendinizi kendinizle savunacaksınız arkanıza ailenizi almadan , farzedin hayatta değil aileniz o zaman nolacakti ?

RickandMorty

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2016
2.859
7.639
24
Değil ailenizi, çocuğunuzu bile bi yaştan sonra kendi istemedikçe asla degiştiremezsiniz.

Sizin aileniz boyle ise demekki daha dik durmaniz lazim, ailenize laf edenlere kibarca ama affetmeden cevabını vermeniz lazim.

ailenizden tek isteyebileceginiz fikirlerini esiniz vs. 3. Şahislar varken içlerinde tutmalari..

BaharTanricasi

Bazı insanları hayata baktığı pencereden atmalı.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
997
1.589
Çocuğun doğunca onu da ezdirecek misin? Bence önce sen kendini değiştirmekle başla.Yarın birgün senin gördüğün muameleyi o da görecek kalbin dayanacak mı?Ezik ezik durmaktansa güçlü bi anne ol kimseye ezdirmeyin kendinizi.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 8 gün geçti.

Zahmet olmazsa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
77
199
Kendini ezdirme , ailen iyi veya kötü bu sana yapılacak muameleyi neden etkiliyor ? Seni dövecekler sokağa atacaklar atıyorum misal yani ailen kapıyı açmaz sende bihtere gidemezsin bize mecbursun mantığı mi , sizin kendinize güveniniz yok maaşlı işiniz var aydın okumuş bir kişisiniz neden yapılanlara göz yumuyorsunuz kabulleniyorsunuz ? Sizin onlara ne minnetiniz olsunki ? Mendil gibi fırlatıp atmalısınız sizi bi kalemde harcayan insanları.
Ağızlarının payını vermekten cekinmiceksiniz kendinizi kendinizle savunacaksınız arkanıza ailenizi almadan , farzedin hayatta değil aileniz o zaman nolacakti ?
Aynen o mantık. Ah yapabilsem rest çekebilsem. Kendime ne kadar kızıyorum bilseniz

Zahmet olmazsa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
77
199
Çocuğun doğunca onu da ezdirecek misin? Bence önce sen kendini değiştirmekle başla.Yarın birgün senin gördüğün muameleyi o da görecek kalbin dayanacak mı?Ezik ezik durmaktansa güçlü bi anne ol kimseye ezdirmeyin kendinizi.
Çocuğum konusunda kaplan gibi olacağımı tahmin ediyorum. Çünkü hep başkalarının haklarını savunan ama kendisine faydası olmayan biri oldum.

lila6

13.07.2020
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2020
2.313
4.774
Mesleğim var demişsiniz. Çalışıyor olmalısınız. İnsanın kendinden başka kimseye ihtiyacı yok. Tek başınıza da istediğinizi yapabilirsiniz. Sizinki psikolojik sindirilmişlik.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 280 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :82.6 Kg. Şimdiki Kilom :72.80 Kg.

Nfrtettti

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
288
460
O kafa yapısı değişmez nekadar az iletişim okadar iyi onların dogrularini kimse değiştiremez ama iç soyledigi şey kotuniyetli değil evi dar demek nasıl ezici bir cümle olanilirki

Zahmet olmazsa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
77
199
Mesleğim var demişsiniz. Çalışıyor olmalısınız. İnsanın kendinden başka kimseye ihtiyacı yok. Tek başınıza da istediğinizi yapabilirsiniz. Sizinki psikolojik sindirilmişlik.
Aynen öyle psikolojik olarak çok güçsüzüm. Bunun da farkına varıp daha çok üstüme geliyorlar. Ağızlarına lafları tıkamak istiyorum aslında ama ayıp olur ne düşünürler gibi şeyler beni engelliyor. Etrafıma bakıyorum da ne ailem beni destekler ne eşim. Tek başıma sağlam bir kale olana kadar neler çekeceğim bilmiyorum.

Zahmet olmazsa

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2021
77
199
O kafa yapısı değişmez nekadar az iletişim okadar iyi onların dogrularini kimse değiştiremez ama iç soyledigi şey kotuniyetli değil evi dar demek nasıl ezici bir cümle olanilirki
Aslında iyi niyetini bildiğim kişi bunu söylese zaten alınmam ama o anki yüz ifadesi tavrı hani belli oluyordu. Bir de tek bu olaydan değil birçok sözünden anlayabiliyorum hor görmeye çalıştığını

lila6

13.07.2020
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2020
2.313
4.774
Aynen öyle psikolojik olarak çok güçsüzüm. Bunun da farkına varıp daha çok üstüme geliyorlar. Ağızlarına lafları tıkamak istiyorum aslında ama ayıp olur ne düşünürler gibi şeyler beni engelliyor. Etrafıma bakıyorum da ne ailem beni destekler ne eşim. Tek başıma sağlam bir kale olana kadar neler çekeceğim bilmiyorum.
Siz kendinize güvenmezseniz başkası hiç güvenmez. Benim doğrum bu deyip çekileceksiniz ve kendi doğrularınızla kendiniz hareket edeceksiniz. Zamanla eşiniz ve aileniz de sizden yana çıkarlar. İnsanlar güçlü kim ise ondan taraf olurlar. Güçlü olmak zor sanırım psikolojik olarak. Ama şunu söyleyeyim güçlü insan sevilmez. Yani beni onaylasınlar, sevsinler, aman laf söz huzursuzluk olmasın ile olamıyor bunlar.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 280 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :82.6 Kg. Şimdiki Kilom :72.80 Kg.

deepsimply

Üyelik İptali
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
25 Nisan 2010
5.182
7.570
Kimseye ihtiyaciniz yok,calisan kendi ayaklari uzerinde duran bireysiniz,
Benim ailemde ezigin onde gidenidir ,hic faydalarini gormeden buyudum,kendi kendime okudum,resmen yerim belliydi nerede okulda gibi,ayagini yere siki bas,
Bebegi ben tasiyorum,brn doguruyorum adinida ben koyarim diyin ,kv nin densizlerini takmaYin

Nfrtettti

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
288
460
Aslında iyi niyetini bildiğim kişi bunu söylese zaten alınmam ama o anki yüz ifadesi tavrı hani belli oluyordu. Bir de tek bu olaydan değil birçok sözünden anlayabiliyorum hor görmeye çalıştığını
Sende yapıştır cevabı aileyle ne alakası var tamam insan aileden şanssız olabilir ama bu hep böyle devam edecek diye bişey yok ben aileye kalsam ezik biri olurdum ama kendimi onlardan sıyırdım bu sizin elinizde

yolcu90

Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
564
877
Ben olayda teyze gidin der gibi olmuş densizlikk etmiş diye kayınvalide toparlamaya çalışmış ama doğru cümleyi kuramamış gibi geldi
Yani sizin o bilinçaltınızdaki o eziklik duygusu mu bu tür yorumlamaniza neden oluyor acaba bı düşünün bence