Dövme Ailemi nasil ikna ederim?

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

gulaltinel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2020
5
3
20
Oncelikle lutfen istemiyorlarsa yaptirma dan ziyade su yolu denesrn daha iyi olur gibi seyler yazin. Boynuma kalici dovmeve kasima piercing istiyorum. Babam ikisinede okey diyor ama annem ikisinede izin vermiyor. Nasil cikarimbunun icinden. İkna yontemi istiyoruuuum :KK43:

Dövme pismanliktir. Özellikle görünen yerindeyse daha çok pismanliktir. Şu an kaç yaşındasın bilmiyorum ama bundan 6 7 yil sonra ayni zevklere, ayni anlayışa, ayni tarza sahip olmayacaksin. Çok hevesliysen geçici yaptır annene de hevesini almak istediğini sonra geçeceğini söyle. Böylelikle sen de zevklerinin bakış acının zamanla değişeceğini ve sıkılacağını anlarsin.

Benim babam da dövmeye karşı. Bende artık evlendim yaptıracağım dedim yoklamak amaçlı. Tükürürüm senin evliliğine dedi konu hemen kapandı. 😀
Piercing konusunda ikna ettim, heves ettim istediğimde çıkartırım falan dedim onu halletmiştik. Ama dövme konusunda hala ikna edemiyorum ben ☹️☹️ 😀

benim kardeşim de istiyordu babam tamam demişti annem istemiyordu. kardeşim arada eve gelirken şaka yapardı yaptırdım geliyorum diye, annem de vallahi eve almam seni derdi şakalaşırlardı. bir gün cidden yaptırıp eve geldi annem şoka uğradı yapamazsın diye düşünüyordum falan dedi ama sonra yapacak bir şeyi olmayınca neyse güzel olmuş dedi😂 ben kızayım ama yaparsa da yapsın evlatlıktan reddedecek halim yok kafasında oluyorlar, bence yaptırıp sürpriz yap çok iyi yöntem😂😂

Yaptırma aileni bi dövme için uzmeye değmez ki annen haklı. Yasin eminim ufak yıllar sonra pişman olucaksin

Yaşınız 18 den küçükse ve/veya dövmenin parası ailenizden çıkacaksa yaptırmayın.
Ayrıca boynunuza dövme mi? Mesleğinize uygun olacak mı? İleride hayatınızı etkiler mi bunları iyi düşünmek lazım.

Bunların dışında reşitseniz, paranız varsa, işiniz de sorun olmayacaksa sizin bedeniniz.

Canim dövme çok zararlı ve cilt kanserine yol açıyor. O yüzden en iyisi geçici yaptır hevesini al

Dövme çok zararlı değil ve dövme cilt kanserine yol açmıyor :KK70: aksine biliyor musunuz güneş çok zararlı ve cilt kanserine güneş neden oluyor. Öncelikle dövme yaptıracaksan ömür boyu (60 yaşına geldiğinde bile onu taşıyacaksın) seninle olmasından rahatsız olmadığın bir şey seçmen gerekli. Bence boyun çok iddialı... Daha görünmeyen bir yeri tercih etmenizde fayda var. Ve tekrar ediyorum ömür boyu bedeninizde olacağını unutmayın. Yaptırırken de steril düzgün bir yer olmasına dikkat edin (size özel iğne kullanılmasına, kullandıkları mürekkebe çok dikkat edin), Piercing dövmeden çok farklı sıkıldığınızda çıkartıp hayatınıza devam edebiliyorsunuz... Bu yüzden onun hakkında pek bir şey demeyi düşünmüyorum :)

Öncelikle kaç yaşındasınız?

Boyun ileride iş hayatında size muhtemelen sıkıntı çıkaracaktır, ilk dövme için de çok iddialı bir yer.

Eğer yaşınız küçükse, bir hevesle karar veriyorsanız, sıkılgan bir yapıya sahipseniz dövme yaptırma kararınızı tekrar gözden geçirin. Yer konusunu ise kesinlikle tekrar gözden geçirmenizi öneririm 14 yıldır dövme yaptıran ve 10+ üzeri dövmesi olan biri olarak :)

İlk dövmemden bugüne kadar asla hiçbirinden pişman olmadım ve sıkılmadım, hepsini de iyi ki yaptırmışım diyorum ama çok iyi düşünüp karar vermeniz lazım çünkü bunun dönüşü yok.

Aileyi ikna konusu ise tamamen sizin aile içi dinamiklerinize bağlı.

Oncelikle lutfen istemiyorlarsa yaptirma dan ziyade su yolu denesrn daha iyi olur gibi seyler yazin. Boynuma kalici dovmeve kasima piercing istiyorum. Babam ikisinede okey diyor ama annem ikisinede izin vermiyor. Nasil cikarimbunun icinden. İkna yontemi istiyoruuuum :KK43:
Genelde babalar izin vermeyen taraf olur anenen bunu gerçekten istedigini anlat ikna olmazsa yaptır çık karşısına iki kızar sonra atacak degil ya seni kabullenir durumu ki bunda tepki vereceği bişey yok annen galiba seni evlendiremez diye korkuyor vardır ya bizim toplumda kızda dövme piercing olmaz kafası onun etkisinde yaptırmak istiyorsan bu senin kararın yaptır yani bende istiyordum yaptırmak nasip olmadı şimdi iyiki olmamış diyorum ama kulagımdaki küpeleri bile takamıyorum dogru düzgün evlenince zor oluyor

küçüksen biraz daha beklemelisin bence
anne babanı da isteklerini küçülterek ikna edilebilirsin. Önce pek görünmeyen biri yerine ufak bi dövem istediğini söyleyerek başlayabilirsin boyun izin almak için zor bi yer

Dövme yaptırıp da iyiki de yaptırmışım diyen kimse duymadım

cekilis kazandim bedava yapacaklar de anneler bedavayi sever🤣🤣

Pişmanlık duyacağınız şeyler yapmayın. Yaşınız küçük biraz daha bekleyin ileride belki fikriniz değişir. Biraz daha büyüyünce belki anneniz de olumlu bakar.

X